Yolculuk Yastığı

Yolculuk Yastığı

Yazı İçeriği

Yolculuk yastığı, boynu saran özel formu sayesinde seyahatler sırasında uyku konforunu arttıran ve boyun ağrılarını önleyen özel tasarımlı yastıktır. 

Seyahat sırasında uyku konforunu maksimum seviyeye ulaştırmak için özel tasarımlı yolculuk yastıkları, boyun destekli ergonomik modellerdir. Boynu saran ve boyun boşluğunu dolduran özel formu sayesinde yolculuk sırasında boynunuzun ters bir pozisyonda kalmasını engelleyerek aynı zamanda ağrı oluşumunu da önlemeye yardımcı olur. 

Seyahat yastık modelleri arasında her ihtiyaca ve beklentiye yönelik farklı çeşitler mevcuttur. Ayrıca Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, özel üretim teknolojileri ile üretmiş olduğu onlarca farklı model ve ölçülerde yolculuk yastıklarını sizlere üst düzey kalite ve güvende sunmaktadır. 

Yolculuk Yastığı Nedir?

Yolculuk sırasında boyun ağrısı yaşayanlar ya da konforlu uyumak isteyenler için yastık çeşitleri arasında yolculuk yastıkları sıkça tercih edilir. Yolculuk yastığı; boyun bölgesine uygun formda üretilen, boynu destekleyen ve aynı zamanda yolculuk esnasında boynun düşmesini ya da yanlış pozisyonda kalmasını engelleyen tasarıma sahiptir. 

Tren, araba ya da uçak gibi tüm yolculuk taşıtlarında rahatlıkla kullanılabilen modeller olmakla birlikte aynı zamanda hafif, portatif tasarıma sahip olduklarından dolayı tüm seyahat boyunca taşınması da oldukça kolay ürünlerdir. Özellikle sık sık yolculuğa çıkan kişiler için mutlaka edinilmesi gereken güvenilir ve ergonomik bir yol arkadaşıdır. 

Yolculuk Yastığı Modelleri 

Yolculuk yastıkları, üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte geniş bir çeşitlilik dahilinde sunulan modellerdir. Gerek ölçüleri gerekse üretim malzemeleri doğrultusunda son derece hafif ve taşınabilir modeller arasından ihtiyaçlar doğrultusunda her yaşa uygun modeller bulmak son derece kolaydır. 

En iyi yolculuk yastığı olarak büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan visco yolculuk yastıkları, şişme yastıklar gibi farklı modeller vardır. Ayrıca yetişkin kullanıcıların yanı sıra çocuklar ve bebekler için de daha minimal ölçülerde yolculuk yastıkları tercih etmek geniş ürün yelpazesi içerisinde son derece kolaydır. 

Visco Yolculuk Yastığı

Visco yolculuk yastıkları, visco yastık modelleri arasında özellikle sık seyahat edenlerin tercihlerinin başında gelir. Visco akıllı sünger malzemesi, ağırlığa ve ısıya karşı üst düzey duyarlılık gösterdiğinden temas ettiği anda yavaş yavaş vücut şeklini alır. Ağırlığı eşit bir şekilde yayarak basıncı en aza indirger, kasları gevşetir ve bu sayede stres ve gerginliği azaltarak ağrıları da önlemeye yardımcı olur. 

Visko Love markasının geniş ürün yelpazesinde yer alan Mini Therapy Travel Mate Visco Seyahat Yastığı, özel boyun dolgusu sayesinde oldukça tercih edilen modeldir. Uyku yastığı olarak kullanılan modelin özel boyun dolgusu, boyun bölgesini doldurarak vücut şeklini alır. Bu sırada omuz ve boyun bölgesinin ihtiyaç duyduğu desteği sunarak gerginliğin giderilmesine destek olur. 

U formu ile boynu tamamen saran ve sabit şekilde kullanıma uygun olan U Travel Mate-M Visco Seyahat Yastığı, düşme ve kayma yapmadan yolculuk sırasında tüm boynu çevreler. Ayrıca model skalası içerisinde daha yüksek yastık tercih edenler için modelin daha dolgulu ve yüksek ölçülerde olan U Travel Mate-L Visco Seyahat Yastığı seçeneği de mevcuttur. 

Şişme Yolculuk Yastığı

Şişme seyahat yastığı, hava pompası yardımıyla içine hava doldurularak kullanılır ve bu nedenle de dayanıklı malzemelerden üretilir. Dış yüzeyleri ise genellikle yumuşak bir malzeme ile kaplıdır. Havasız haliyle katlanabilir, çanta ve valizde kolayca taşınabilir olması ise çok fazla tercih edilmesinin ilk sebebi olmaktadır. 

Şişme yolculuk yastıklarının hava ile doldurularak kullanılması aynı zamanda sertlik ve yükseklik ayarının da kişiye özel yapılabilmesine imkan tanır. Uyku pozisyonuna ve ihtiyaca göre yüksekliği ayarlanabilir şişme yastıklar; farklı form ve ölçülerde üretilerek üretimi çeşitlendirilmiş olan modeller arasında yer alır. 

Bebek Yolculuk Yastığı

Yolculuk esnasında bebeğin tıpkı evindeymiş gibi konforlu bir uyku alanına sahip olması için üretilen bebek yastığı modelidir. Diğer modellere göre daha küçük ölçülerde üretilen seyahat bebek yastıkları; visco, pamuk ve benzeri gibi farklı malzemelerden imal edilebilir.

Araba, tren ve uçak gibi tüm taşıtlarda kullanılabilmesinin yanı sıra otel ve benzeri gibi ev dışı konaklamalarda da kullanıma uygun modellerdir. Özellikle Visko Love ürün skalasında bulunan ve %100 visco elastik sünger malzemesinden üretilen Mini Class Travel Mate Visco Seyahat Yastığı, bebek kullanımına uygun ölçülerde üretilmiş olup hem yetişkin hem bebek kullanımına uygun ergonomik ve sağlıklı üründür.  

Yolculuk Yastığı Nasıl Kullanılır?

Yolculuk ya da diğer adıyla araba yastığı kullanımında öncelikle yastığın boyun bölgesini tam destekleyecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Zira bu modeller, yolculuk esnasında boynu desteklemek ve boyundaki gerginliği gidermek için tasarlanmış olup yapımı sırasında boyun anatomisine uygun olmasına dikkat edilmiştir. 

Kullanım sırasında boyna doğru şekilde yerleştirdikten sonra yastığın kaymasını engellemek için mutlaka yastık sabitlenmeli ve ara ara kontrol edilmelidir. Yolculuk yastıkları bu şekilde kullanıldığında doğru, ergonomik ve konforlu kullanım sağlanacağından seyahat konforu da maksimum seviyeye çıkmış olacaktır. 

Yolculuk Yastığı Faydaları

Yolculuk yastıkları; uçak, tren ya da araba fark etmeksizin tüm seyahat türlerinde boyun bölgesini sabitlemek ve destekleyerek ağrımasını önlemek amacıyla imal edilmiş modellerdir. Dolayısıyla da seyahat sırasında kullanıcılara birçok fayda sağlamaktadır. 

Boyun düşmesini, tutulmasını ve bu durumlara bağlı olarak ağrı oluşumunu önleyerek seyahatlerinizi daha sağlıklı ve konforlu hale getirir. Ayrıca boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ve benzeri gibi sağlık sorunları olan kişiler, doktor kontrolü ve tavsiyesi doğrultusunda medikal yastık olarak tedaviye destek amaçlı da kullanabilir. Boynu sabit tuttuğu için aynı zamanda sorunlu olan boyun için son derece konforlu bir alan oluşturur. 

Yolculuk Yastığı Nerede Satılır?

Yolculuk yastığı, neredeyse tüm yastık üretici firmalarının online ya da perakende satış mağazalarında satılır. E-ticaret sitelerinde de farklı markalara ait farklı modellerde yolculuk yastıkları bulmak mümkündür. Ancak her ürün kalitesi ve imalat malzemesi farklı olduğundan bilindik markalardan doğru tercihler yapmanız daha doğru olacaktır. 

Geniş ürün çeşitliliğine sahip Türkiye’nin ilk visco yatak ve yastık üreticisi olan Visko Love, bu noktada en kaliteli ve en konforlu seyahat yastıkları bulabileceğiniz güvenilir adreslerin başında gelmektedir. 

Yolculuk Yastığı Fiyatları

Yolculuk yastıkları, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik içerisinde farklı ölçülerde modeller bulabileceğiniz gibi aynı zamanda pamuk, visco, lateks ya da poliüretan gibi farklı malzemelerden üretilmiş modeller de bulabilirsiniz. Visco yastık fiyatları da tüm bu değişkenler doğrultusunda farklılık gösterir. Örneğin; visko yastık modellerinin fiyatları ölçülerine göre değişkenlik gösterebildiği gibi aynı zamanda visco malzemesinin dolgu oranına göre de fiyatlar farklılaşabilir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.