Yaysız Yatak

Yaysız Yatak

Yazı İçeriği

Yaysız yatak modelleri, visco akıllı sünger teknolojisi ile üretilen ve gömülme hissi veren ergonomik yatak modelleridir.

Yatak markaları arasında Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love markasının %100 visco akıllı sünger malzemesi ile ürettiği yaysız yatak modelleri, ısı ve ağırlığa karşı sahip olduğu duyarlılık sayesinde sizlere eşsiz konforda bir gömülme hissi ile birlikte aynı zamanda konforlu ve dinlendirici uykunun kapılarını sonuna kadar aralamaktadır.

Tek kişilik ya da çift kişilik yatak olarak üretilebilen modeller, insan anatomisi göz önünde bulundurularak son derece güvenli ve sağlıklı bir formda tasarlanmıştır. Dolayısıyla da kullanımı bebekler, çocuklar ve yetişkinler için hem güvenli hem sağlıklıdır.

Yaysız Yatak Nedir?

Yaysız yatak, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan ve uyku kalitesini maksimum seviyeye çıkaran yeni nesil yatak modelidir. Basıncı minimum seviyeye indiren bir özelliğe sahip olan ve kaliteli hafızalı sünger özelliği taşıyan visco malzemesi ile üretilen yaysız yatak, yattığınız anda vücudunuzun şeklini alırken aynı zamanda vücut boşluklarınızı da doldurarak adeta bir gömülme hissi yaşatır. 

Yaysız Yatak Özellikleri

Rahat, konforlu ve kesintisiz bir uyku deneyimi sunan yaysız visco yatak modelleri, uyku esnasında vücudunuzun ihtiyaç duyacağı desteği ve konforu mükemmel düzeyde sunan ortopedik yatak modelleridir.

Yaysız yatak modelleri, yüksek kalitede hafızalı süngerden yani visco malzemesinden üretilmektedir. Visco malzemesi, ısı ve ağırlığa karşı duyarlı olan bir malzeme olmakla birlikte aynı zamanda basıncı azaltıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede yattığınız anda vücudunuzun şeklini alan yaysız yatak, aynı zamanda damarlarınızı rahatlatırken basıncı da minimum seviyeye indirir. Bu sayede tüm gece boyunca sürekli dönme ihtiyacı duymanıza neden olan uyuşma sorunu yaşamayacağınız için kesintisiz uykunun tadına varabilirsiniz.

Üst düzey konfora ve kaliteye sahip olan yaysız yataklar, uyku kalitesini arttıran ürünler olmakla birlikte aynı zamanda medikal anlamda da birçok sağlık sorununu minimum seviyeye indirgemektedir. Örneğin; uyku kalitesini büyük oranda düşüren bir reflü probleminiz var ise visco bebek reflü yatağı ile bütün gece mide sorunu yaşamadan sağlıklı ve kesintisiz uyku uyuyabilirsiniz.

Yaysız Yatak Çeşitleri

Yaysız yatak modelleri, istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı tasarım ve özelliklerde üretilebilen ürünlerdir. Yeni nesil yatak çeşitleri başında gelen yaysız visco yatak modelleri, sağlıklı ve konforlu bir uyku çekerek yeni güne zinde başlayabilmeniz için gerekli olan tüm özelliklere sahip olmaktadır.

Farklı dansite yoğunluğunda çift kişilik ve tek kişilik olmak üzere farklı ebatlarda da üretilebilen yaysız yatak çeşitleri; aynı zamanda visco yatak pedi olarak da kullanılabilmektedir. Geleneksel bir yaylı yatağınız var ise ve artık rahat edemiyorsanız modeller arasında yatak şiltesi olarak kullanıp eski yatağınızda dahi visco rahatlığını yaşayabilir ve kolay taşınabilirliği sayesinde istediğiniz her yere visco rahatlığını götürebilirsiniz.

Yaysız Visco Yatak

Visco yaysız yatak, üretiminde yay kullanılmadan ancak kaliteli bir uyku ortamı için gerekli olan tüm özelliklere maksimum seviyede sahip lan visco elastik sünger malzemesi ile üretilmektedir. Yüksek kaliteli hafızalı köpükten özel üretim sistemleri ile üretilen yaysız visco yatak modelleri, etkiye minimum tepki vererek basıncın olmadığı bir ortamda sizi mükemmel kalitede bir uykuya davet ediyor.

Temas ettiğiniz anda ısı ve ağırlığa bağlı olarak vücudunuzun şeklini alan yaysız visco yatak, aynı zamanda kan akışını düzenlerken damarların da uyku sırasında rahatlamasını sağlar. Böylece tüm günün yorgunluğunu konforlu ve kesintisiz bir uykuyla kolaylıkla atabilirsiniz.

Yaysız Yatak Fiyatları

Yaysız sünger visco yatak fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebildiğinden her yatak modeli için aynı fiyat bandından söz etmek mümkün olmamaktadır. Öncelikle ürünlerin ölçüleri, fiyatların farklı bantlarda olmasına ortam hazırlayan temel faktördür. Ebatlar büyüdükçe ve genişledikçe yatak fiyatları da artmaktadır. Aynı zamanda kullanılan visco malzemesinin yoğunluğu ve kalitesi de fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, yaysız yatak modelleri olan farklı özellik ve ebatlarda visco yatak üretimi yapmaktadır. Baby Visco Bebek Yatağı ve Reflü Yatağı gibi modellerin yanı sıra aynı zamanda Visko Love ürün yelpazesinde farklı yoğunluk ve ebatlarda çeşitli modeller yer almaktadır.

Tek kişilik ve çift kişilik olarak tercih edebileceğiniz ve en çok tercih edilen modellerden birisi Comfort Visco Akıllı Yatak modelidir. 7+2 cm ekstra visco sünger uygulaması ile uyku kalitenizi sınırsız arttıracak bir modeldir. Yumuşak bir uyku ortamı oluşturmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en doğru ürünlerden birisi 50 dansite yoğunluğa sahip olan DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak modelidir.

Çocuklarınız için tercih edebileceğiniz Energy Visco Akıllı Yatak ve Orbital Visco Akıllı Yatak modelleri de en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tüm bu modellerin yanı sıra sert zeminde uyumayı sevenler için 80 dansite yoğunlukta üretilmiş olan New High Visco Akıllı Yatak modeli de ürün yelpazesi arasında yer almaktadır.

Yeni bir yatak ihtiyacınız var ise, eksi yatağınız artık size rahat ve konforlu gelmiyor ise ve tüm bunlara rağmen yeni bir yatağa ayıracak bütçeniz yoksa o halde visco rahatlığını daha uygun fiyatlarda ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm ya da ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm tercihinde bulunabilirsiniz.

Eski yatağınızın üzerine serebileceğiniz aynı zamanda da tek olarak da kullanabileceğiniz visco yatak şiltesi, uygun fiyatlı olmakla birlikte aynı zamanda taşınması son derece kolaydır. Tüm Visko Love yatak modelleri farklı özelliklere sahip modeller olmakla birlikte istediğiniz ölçülerde üretilebilmektedir. Modellerin fiyatları tercih edeceğiniz modelin özelliklerine ve ebatlarına göre değişmektedir.

Yaylı Yatak mı Yaysız Yatak mı?

Yaylı ve yaysız yatak arasındaki fark, üretim sırasında kullanılan yay sistemidir. Dolayısıyla da “yaylı yatak mı yaysız yatak mı iyi?” sorusu özellikle yatak araştırması yapanların merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

Yaylı yataklar, adından da anlaşılabileceği gibi yay sistemi ile üretilmiş olan yataklar olmakla birlikte aynı zamanda basınç azaltıcı özelliği olmayan yatak modelleridir. Yaysız yatak ise, visco akıllı sünger malzemesinden üretilen ve basıncı olabildiğince minimum seviyeye indirerek uyku sırasında vücudun dinlenerek rahatlamasını sağlayan yatak modelleridir.

Kaliteli ve sağlıklı bir uyku ortamı için yatağın basıncı minimum seviyeye indirmesi ve aynı zamanda da vücuda uyku sırasında ihtiyaç duyduğu desteği vermesi son derece önemlidir. Tüm bu özellikler yaylı yataklarda olmadığı gibi aksine yaylı yataklar basıncı arttıran özelliğe sahiptir. Dolayısıyla da insan sağlığı için yaysız yatak modelleri, konforlu ve sağlıklı tercihler olacaktır. Kullanıcılardan gelen memnuniyet geri dönüşlü yorumlar da yaysız yatakların kalite ve konforunu kanıtlar niteliktedir.

Yaysız Sünger Yatak

Yaysız sünger yatak, üst düzey kaliteye sahip visco akıllı sünger malzemesinden üretildiğinde oldukça ergonomik ve sağlıklı yatak modelleri arasında yer almaktadır. Kaliteli ve konforlu uykunun yanı sıra yanı zamanda boyun, sırt, bel ve bacak gibi farklı bölgelerde sunduğu ekstra konfor sayesinde bölgesel ağrı sorunları olanların tedavi sürecine destek olan medikal yatak özelliğine de sahip olmaktadır.

Yaysız Bebek Yatağı

Yaysız bebek yatağı modelleri, bebeklerin anatomisi göz önünde bulundurularak kas ve kemik gelişimini destekleyici nitelikte ultra özenle üretilen modellerdir. Bebek ve çocuk yatakları, çocukların gelişimini desteklerken aynı zamanda dinlendirici ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmeleri için büyük önem taşır. Aslında tüm gün bebeğinizin ya da çocuğunuzun fiziksel iyiliğini sağlayan yaysız yataklar, bu bağlamda özel olarak tasarlanmıştır.

Bebeğiniz için en ideal sertlik düzeyinde tasarlanan yaysız bebek yatağı, gece boyunca bebeğinizin vücudunu rahatlatırken uyuşma sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda uyuşmaya bağlı sürekli dönme ihtiyacı da ortadan kalkacağından bebeğiniz tüm gece kesintisiz bir şekilde dinlendirici uykusunu uyurken yeni güne neşeli ve sağlıklı bir şekilde başlar.

Ortopedik Yaysız Yatak Fiyatları

Ortopedik yaysız yatak fiyatları, üretim yapan yatak firmaları arasında değişkenlik göstermektedir. Her firmanın kullandığı malzemenin kalitesi ve fiyat politikası fiyatların firmadan firmaya değişkenlik göstermesinin temel nedenleridir.

Aynı zamanda ortopedik yaysız visco yatak modellerinin fiyatları ebatlarına ve visco yoğunluğuna göre de değişmektedir. Bu nedenle de kaliteli ve sağlıklı bir uyku için fiyatlardan önce ihtiyacınız doğrultusunda en doğru yatak modelini seçmeniz çok daha önemli bir konu olmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz yatak modelini, özelliklerini ve ebatlarını belirlediğinizde fiyatların belirlenmesi daha kolay olacaktır.

Tek Kişilik Yatak Yaysız

Yaysız visco yatak modelleri, Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love tarafından özel üretim ve kalıp sistemi teknolojileri kullanılarak üretilmektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Visko Love, aynı zamanda yaysız yatak modellerini farklı ebatlarda ürettiğinden bu modeller arasından tek kişilik yatak ölçülerinde de tercih yapmanız mümkün hale gelmektedir.

Özel olarak tasarlanmış büyük kalıplarda üretimi yapılan yaysız yatakların her birisi büyük kalıplardan çıkarılan bloklardan istenilen ölçülerde kesilerek üretilmektedir. Dolayısıyla da ürün yelpazesinde ebat çeşitliliği de oldukça fazladır.

Lateksit Ergonomik Yaysız Yataklar

Lateksit ergonomik yaysız yataklar, visko yatak modelleriyle kıyaslandığında çökme yani diğer bir deyişle gömülme hissi yaratmayan yatak modelleridir. Bu yataklar, üzerinde lateksit adında bir katman bulunur. Bu katman, her ne kadar visco sünger kadar yumuşak ve gömülme hissi oluşturan bir katman olmasa da temas ettiği tüm vücut noktalarını rahatlatan ve tüm vücuda ihtiyaç duyduğu desteği sunan bir özelliğe sahiptir.

Visko yatak modellerine kıyasla daha sert bir uyku zemini oluşturan lateks yataklar; yaylı yatak tercih etmek istemeyen, sert, sağlıklı ve güvenilir bir uyku zemini oluşturmak isteyenlerin tercih edebileceği son derece ergonomik ve sağlıklı modellerdir.

Bebek Yatağı Yaylı mı Yaysız mı?

Bebek yatağı tercihi yaparken yaylı ya da yaysız tercihi sırasında mutlaka her iki yatağın da özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Elbette yaylı yatak modelleri arasında da ortopedik özellikte olan hatta reflü yatağı olarak da kullanılabilen konforlu yatak modelleri mevcuttur. 

Yaysız yataklar ise daha yumuşak diğer yandan basınç noktalarını azaltarak rahatlatan modellerdir. Şayet yaysız yatak tercih edilecek ise bu noktada boğulma riskini ortadan kaldırmak için dolgusu yoğun ve aşırı yumuşak olmayan yaysız yataklar tercih edilmelidir.

Yaylı Yatak mı Yaysız Yatak mı İyi?

Yaylı yatağın mı yoksa yaysız yatağın mı daha iyi olduğu konusu tamamen göreceli bir konudur. Zira herkesin fiziksel özelliklerinin farklı olmasının yanı sıra aynı zamanda ihtiyaçları ve uyku sırasında beklentileri de farklı olacağından bazılarına göre yaylı yatak konforlu olarak nitelendirilirken bazılarına göre bir visko yatak çeşidi de ola yaysız yataklar çok daha konforlu ve kullanışlı olabilir. 

Yatak tercinde öncelikle kişisel ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı ve daha sonrasında yaylı ya da yaysız yatak tercihi yapılmalıdır. Bu noktada sert yüzey sevenler yaylı yataklara daha çok yönelirken yumuşak yüzeyli ve gömülme hissi veren yatakta uyumayı sevenler genellikle yaysız yatak modellerine yönelmektedir.

Yaylı ve Yaysız Yatak Arasındaki Farklar 

Visco yatak çeşitleri arasında da yer alan yaysız yataklar ile yaylı yatak modelleri arasında temelde ciddi farklar vardır. Bu farkların başında yay sistemi gelir. Zira yaylı yataklarda yay sistemi kullanılırken yaysız yataklarda kullanılmaması her iki yatak modelinin de birbirinden farklı birer tasarım haline gelmesine ortam hazırlar. 

Yaylı yataklarda vücuda destek verebilmek için yay sistemleri kullanılsa da üst yüzeyleri yaylara bağlı olarak daha sert olurken lateks ve visco malzemelerinden üretilen yaysız yataklar daha yumuşak ve vücudu sararak gömülme hissi veren tasarıma sahiptir. 

Yaysız ve yaylı yataklar arasında keskin farklardan birisi de fiyatlardır. Her iki yatak kıyaslandığında her ne kadar özelliklerine ve ölçülerine göre fiyatlar değişebilse de yaysız yatak fiyatları yaylı modellere göre daha ekonomik seviyede seyretmektedir.

Çift Kişilik Yaysız Yatak 

Çift kişilik yatak ölçülerinde üretilen yaysız yataklar tüm özelliklere sahip olmanın yanı sıra özellikle hareket izolasyonu özelliğinden ötürü sıklıkla tercih etmektedir. Zira bu yataklar üst düzey uyku konforu ve kalitesi sunarken diğer yandan hareket izolasyonu özelliği ile eşlerin hareket ederek yatakta birbirini rahatsız etmesini önleyen özelliğe sahiptir. 

Standart çift kişilik yatak ölçülerinde olduğu gibi ayrıca king size olarak da adlandırılan battal boy çift kişilik yataklar arasında da yaysız yatak modelleri bulabilmek ihtiyaçlar doğrultusunda mümkün hale gelmiştir.

Tek Kişilik Yaysız Yatak

Yaysız yataklar, tek kişilik yatak ölçülerinde yaygın olarak üretilmektedir. Üst düzey uyku konforu ve vücut desteği sunarken aynı zamanda yaysız üretim sistemi sayesinde vücudun şeklini alır, basıncı azaltır ve vücudu sararak vücudun ihtiyaç duyduğu tüm desteği maksimum seviyede sunar.

Yaysız Ortopedik Yatak

Ortopedik yaysız yatak, ortopedik destek sağlarken aynı zamanda içerisinde yay sistemleri bulunmayan modellerdir. Yaysız ortopedik yatak, öncelikle uyku esnasında omurgayı düz çizgide tutarak vücudun doğru hizada kalmasını ve böylece basınç noktalarının da azalmasını sağlar. 

Basınç noktalarını azaltıcı özelliği sayesinde özellikle kalça, bel, sırt, bölgelerdeki stres ve basıncı minimum seviyeye indirir. Uyumluluk özelliği sayesinde özellikle visco ve lateksten üretilen modeller vücut şeklini hızlı bir şekilde alarak vücudu sarar.

Eşler arasında uyku sırasında rahatsız edici durumların başında biri dönerken diğer eşin uyanmasıdır. Yaysız yataklarda bulunan hareket izolasyonu özelliği sayesinde eşlerden birisi uyku esnasında dönerken diğer eş rahatsız olmamaktadır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.