Yataklar

Yataklar

Yatak, insanın temel ihtiyacı olan uyku ihtiyacını maksimum konforda karşılayabilmek için farklı özellik ve ölçülerde üretilmiş mobilya türüdür. Farklı malzemelerden üretilen ve yüzeyleri genellikle yumuşak ve desenli olan yataklar arasında özellikle visco yatak ve lateks yatak modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Visco yatak, ısı ve basınca karşı yüksek duyarlılık gösteren akıllı sünger malzemesidir. Bu sayede uyku sırasında vücudun şeklini alarak tüm eklem noktalarını destekleyen, kan akışını düzenleyen özelliğe sahip olmakla birlikte yumuşak yapısı sayesinde gömülme hissi sunar.

Lateks yatak ise doğal lateks malzemesinden üretilmiş ve tıpkı visko yatak modelleri gibi uyku esnasında vücuda destek verir. Ancak lateks biraz daha sert bir malzeme olduğundan uyku sırasında gömülme hissi yaratmayan ergonomik bir modeldir.

 

Yatak Üretimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Günümüz üretim sanayisinin gelişmesiyle birlikte yatak üretimi de farklı malzemelerden farklı yöntem ve teknikler ile yapılabilmektedir. Üretim aşaması öncelikle ebat, malzeme ve üretim tekniklerinin belirlenmesiyle başlar. Daha sonrasında kumaş ve dolgu malzemeleri gibi tüm malzemeler ölçülere uygun olarak kesilerek imalata hazırlanır.

Destek parçalarının içerisine dolgu malzemeleri yerleştirildikten sonra kaplama aşamasında yatağın iç ve dış kılıfları dikilerek kağıt üzerinde tasarımı yapılmış olan yatağın üretimi gerçekleştirilmiş olur.

 

Yatak Modelleri ile Çeşitleri

Birçok alanda olduğu gibi tekstil ve mobilya alanında da üretim sanayisinin gelişme göstermesi aynı zamanda yatak modellerinin de geniş bir çeşitlilikte üretilmesine ortam hazırlamıştır. Bu çeşitlilik doğrultusunda piyasada farklı konfor düzeylerinde, ucuz ya da pahalı, büyük ya da küçük, ayarlanabilir ve fonksiyonel gibi farklı özelliklerde modeller bulmak son derece kolay hale gelmiştir.

Visko Love Markası Yatak Modellerimiz

Visko Love markası, yatak firmaları arasında lider visco üreticisi olarak geniş ürün yelpazesinde rahat ve lüks birçok modele yer vermiştir. Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde tanınan bir marka olan Visko Love, yatak çeşitleri ile kullanıcılarına sağlıklı, konforlu ve kesintisiz uykunun kapılarını sonuna kadar aralamaktadır.

Visco Bebek Yatağı

Baby Visco Bebek Yatağı, %100 visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş, 70 dansite yoğunluğa sahip modellerden birisidir. Visco bebek yatağı, uyku sırasında bebeklerin kas ve kemik gelişimini doğrudan desteklerken aynı zamanda tüm uyku pozisyonlarında omurganın düz bir çizgide kalmasını sağlayarak bebeğin kesintisiz ve sağlıklı uyku uyumasına yardımcı olur.

Visco Bebek Reflü Yatağı

Visco Bebek Reflü Yatağı, baş kısmının vücut kısmına göre daha yüksek olduğu özel bir formda üretilmiştir. Bu doğrultuda reflü yatağı, özellikle ilk 6 ayda bebeklerde sık görülen aynı zamanda uyku kalitesini olumsuz etkileyen reflü probleminin giderilmesi için tasarlanmıştır. Baş kısmının yüksek olması sayesinde bebeğin mide asidinin yemek borusuna kaçması engellenir. Bu sayede bebeğiniz tüm gece sağlıklı ve kesintisiz uykunun tadını çıkarır.

Visco Akıllı Yatak

Visco akıllı sünger teknolojisiyle üretilmiş olan Visco akıllı yatak, vücut ile temas ettiği anda yavaş yavaş vücut şeklini alabilme özelliğine sahiptir. Vücudun yatağa değdiği tüm noktalara destek verirken basıncı en az seviyeye indirir ve kan akışını da düzenleyerek uyku sırasında dönme isteği ya da uyuşma sorunu gibi durumları ortadan kaldırır. Pek çok akıllı yatak modelimiz mevcuttur. Bunlardan bazıları; Comfort Visco Akıllı YatakHighPlus Visco Akıllı YatakNew High Visco Akıllı Yatak, Orbital Visco Akıllı Yatak, ve Energy Visco Akıllı Yatak’tır.

Visco Paket Yaylı Yatak

Visco paket yaylı yatak, Visko Love markasının visco akıllı sünger teknolojisi ile paket yay sistemini birleştirip özel bir üretim tekniği ile imal ettiği bir modeldir. DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak, bu noktada en çok tavsiye edilen öneriler arasında yer alır.

 

Malzeme Türlerine Göre Yatak Modelleri

Yatak modelleri, kullanıcıların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda sünger, visco elastik sünger, kaz tüyü, lateks, pamuk ve yün gibi farklı malzemeler ile imal edilmektedir. Bu çeşitlilik aynı zamanda fiyatların da çeşitlilik oluşturmasına ortam hazırlar.

Visco Yatak

Visko yatak çeşitleri, tek kişilik ya da 160×200 gibi standart çift kişilik ölçülerinde üretilebilir. İçerisindeki elastik visco süngeri sayesinde vücudun şeklini alan yatak modeli olarak en rahat yatak modellerinin başında gelir. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olduğundan yorumları da oldukça memnuniyet yönündedir.

Jel Yatak

Sıvı yapıda olan aqua jel ile özel teknolojiler dahilinde üretilen teknolojik yataklardır. Serinletici özelliği ve üst düzey hava geçirgenliği sayesinde özellikle sıcak gecelerde terletmeden ferah uyku imkanı sunarken aynı zamanda vücut şeklini alarak hareketliliği minimum seviyeye indirir. Bu sayede de bel ve sırt ağrısı oluşumu da önlenmiş olur.

Hybrid Yatak

Hibrit yatak, klasik yataklarda kullanılan yay sistemi ile visco akıllı sünger teknolojisinin birleştirilmesi ile üretilmiştir. Bu nedenle de hibrit yatak aslında hem klasik hem de modern yatak özelliklerini kullanıcılara bir arada sunar.

Sünger Yatak

Sünger yatak, sünger malzemesinden üretilmiş yataktır. İnce bir yapıda ve taşınması kolay olduğundan yatak süngeri olarak işlevsel bir üründür. Tek yatak olarak kullanılabilirken aynı zamanda yatak üstü sünger olarak da kullanılabilen sünger yer yatağı; tek kişilik ve çift kişilik sünger yatak olarak üretilebilir.

Katlanır sünger yatak modelleri; rulo, yumuşak ya da sert sünger yatak olarak farklı özelliklere sahip olmakla birlikte aynı zamanda her bütçeye uygun ekonomik yataklar arasında yer alır.

Lateks Yatak

Lateks yatak, doğal lateks adı verilen ve delikli bir sünger yapısına, üst düzey hava geçirgenliği özelliğine sahip olan malzemeden üretilmiştir. Terlemeyi önleyen ve nemi emen yapısı ile vücudun şeklini alabilen ortopedik yatak özelliğine sahip olsa da yorumlar da visco yatağa kıyasla daha sert olduğu yönündedir.

Yaylı Yatak

Daha esnek bir forma sahip olan yaylı yatak, çelik yay sistemleri ile imal edilen çeşitlerdir. İçerisindeki yay sistemleri sayesinde omurgayı destekleyebilmektedir. Çift kişilik ya da tek kişilik yaylı yatak gibi farklı ölçülerde üretilmekle birlikte aynı zamanda yerden tasarruf etmek isteyenler için katlanabilir yaylı yatak modellerinin üretimi de yapılmaktadır.

Yaysız Yatak

Yaysız yatak, visco ya da lateks gibi malzemelerden üretilen ve içerisinde paket yay ya da çelik yay sistemi bulunmayan modeldir.

Yün Yatak

Doğal bir yatak ve yalıtım malzemesi olan yün ile üretilen yataktır. Doğal yünün içerisindeki doğal kıvrım ve sarmallar sayesinde genellikle yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olsa da yünün sıkılığına ve yoğunluğuna göre yün yatakların yumuşaklık oranı da değişkenlik gösterebilir. Sadece yatak olarak kullanılabilen yün yatak, yatak pedi olarak da kullanıma uygundur.

Paket Yaylı Yatak

Paket yay sistemiyle üretilen pocket yaylı yatak, içerisindeki sıkıştırılmış yay sistemi sayesinde vücudun şeklini alan ve ergonomik yataklar arasında yer alır.

Pamuk Yatak

Pamuk yatak, doğal pamuk liflerinden farklı ölçü ve modellerde üretilir. Üretiminde doğal pamuk lifleri kullanıldığından uyku sırasında maksimum konfor ve destek sunar.

Silikon Yatak

Yaysız üretilen lüx yataklardan birisi olan silikon yatak, üretildiği silikon malzemesinden dolayı yattığınız anda vücudunuzun şeklini alarak keyifli ve konforlu bir uyku sunar.

Kauçuk Yatak

Kauçuk yataklar, ‘Hevea Brasiliensis” ismindeki ağaçlarda bulunan doğal kauçuk malzemesi ile imal edilir. Esnek bir malzemedir. Bu sayede bu malzemeyle üretilen yataklar da esnek, konforlu ve maksimum seviyede destek sunan ürünlerdir.

Akıllı Yataklar

Akıllı yatak modelleri, üretildiği malzeme ve malzemenin hafıza özelliği doğrultusunda basıncı azaltır, vücut ile temas ettiğinde hareket etmeye başlayarak vücudun şeklini alır. Aynı zamanda teknolojik yatak olarak bilinen akıllı yataklar, uyku sırasında kan akışını düzenleyerek konforu üst seviyeye çıkarır.

 

Kullanım Amacına Göre Yatak Modelleri

Yataklar, farklı malzemelerden üretildiği gibi aynı zamanda farklı malzemelerden farklı kullanım amaçlarıyla üretilir. İnsanların istekleri ve ihtiyaçları üretim sektöründe birçok alanda olduğu gibi bu alanda da farklılaşmayı ve çeşitliliği beraberinde getirmiştir.

Bebek Yatağı

Bebekler için farklı tasarım ve modellerde birçok bebek yatak modelleri mevcuttur. Kas ve kemik gelişimi üzerinde doğrudan etkili olan bebek uyku yatağı çeşitleri, ortopedik formda üretilmektedir. Geniş ürün yelpazesinde sünger, pamuk ya da visco bebek yatağı gibi farklı ürünler bulunmaktadır.

Cibinlik ve benzeri gibi aksesuarlar ile donatılan bebek yatakları; bebek yer yatağı, ikiz bebek yatakları, portatif bebek yatağı (taşınabilir), bebek seyahat yatağı, anne yanı katlanır ve yeni doğan bebek yatağı (yenidoğan yatağı) olarak farklı amaçlarda üretilir. Bebek yatak ölçüleri kullanım amacına ve bebek yaşına göre 60×120 ya da 80×190 bebek yatağı olarak tasarlanabilir. Visko Love Baby Dream Visco Bebek Yastığı, %100 visco elastik sünger malzemesinden farklı ebatlarda üretilebilen ve tamamen bebek ergonomisine uygun sağlıklı uyku amaçlanarak üretilmiş kusursuz bir seçenektir.

Hasta Yatağı

Yatağa bağlı olan ya da sağlık sorunlarından dolayı uzun süre yatmak durumunda olan hastalar için üretilen hasta yatağı çeşitleri; sünger, ev tipi, havalı, medikal, elektrikli, motorlu ve ortopedik hasta yatağı gibi farklı şekillerde tasarlanır.

Hasta yatakları, bireylerin vücutlarında sürekli yatmaya bağlı olarak deformasyon ve yara oluşumunu önlemek için özel malzeme ve tekniklerle üretilmiştir. Hasta yatak pedi ya da hasta şişme yatakları gibi medikal yatak çeşitleri, aynı zamanda hareketli yataklar olduğundan büyük ölçüde hastanın konforunu sağlayarak dolaylı da olsa tedaviye destek sunar.

Reflü Yatağı

Reflü yatak, baş kısmının vücuda göre daha yüksek eğimle üretilmektedir. Bebekler için ilk altı ay son derece önemli olan bebek reflü yatağı, henüz mide kaslarının gelişmemesinden dolayı yemek borusuna kaçan mide asidini engelleyerek bebeğin sağlıklı ve kesintisiz uyumasını sağlar. Anne yanı reflü yatağı faydaları bu anlamda oldukça fazladır. Bebek reflü yatağı ve reflü yastığı kullananlar bu noktada yüksek memnuniyete sahiptir.

Çocuk Yatakları

Rahat, dinlendirici ve sağlıklı bir uyku ortamı oluşturabilmek adına çocuklar için yatak seçimi önemli konular arasındadır. Çocuk yatakları, kız çok ve erkek çocuk yatakları olarak cinsiyetlere göre farklı konseptlerde dizayn edilebilir. Bu sayede çocuk yatak modelleri arasında hem en rahat yatak hem de en şık ve ilgi çekici yatak bulabilirsiniz.

Çocuklara göre yatak seçimi yaparken sağlıklı bir uyku kadar güvenli bir uyku da büyük önem taşır. Korumalı yataklar tercih edebileceğiniz gibi geniş ürün çeşitliliği içerisinde çocuk yer yatağı modellerini de tercih edebilirsiniz.

Ortopedik Yatak

Ortopedik yataklar, en iyi yatak seçenekleri arasında yer alır. İnsan vücudunu destekleyen formu sayesinde uyku sırasında vücuda deste verdiğinden en rahat yatak olarak yaygın kullanım alanına sahiptir.

Yarı ya da full ortopedik yatak (tam ortopedik) olarak farklı seçenekler bulabileceğiniz gibi aynı zamanda tek kişilik ya da çift kişilik ortopedik yatak bulmanız da oldukça kolaydır. 160×190 çift kişilik yatak ya da tek kişilik 90×190 ortopedik yatak ölçüleri en çok tercih edilen ölçülerdir.

Ortopedik visco yatak fiyatları bütçenize uygun değilse daha ekonomik olan ortopedik yatak pedi modelleri tercih ederek yatağınızın üzerine serip aynı konforu sağlayabilirsiniz. Yetişkinlerde olduğu gibi ortopedik bebek yatağı da bebeklerin konforlu ve deliksiz uyku uyumaları için özel üretilmiş tasarımlardır.

Montessori Yatak

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişim sürecine destek vermek için tasarlanan Montessori yatak, yere yakın ve korumalı olarak üretildiğinden oldukça güvenlidir. Bu sayede çocuğun kendi başına yatağı kullanması ve yatak toplama gibi basit sorumluluk bilincinin geliştirilmesi amaçlanır.

Bobath Yatağı

Fizik tedavi alanında özellikle hareket engeli ya da kısıtlılığı olan bireyler için üretilmiş motorlu yatak türüdür. Özellikle fizik tedavi merkezlerinde tedavi sırasında hareket etmekte zorlanan hastalarda içerisindeki motor sistemi sayesinde pozisyon değişikliği yapmaya imkan tanır.

Engelli Yatağı

Fiziki engelli bireylerin rahat kullanabilmeleri için üretilmiş olan yataklardır. Ayarlanabilir ve kolay kullanıma sahip bir şekilde engelli bireylere kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla üretilmiştir. Standart modellerin yanı sıra yükseklik ve benzeri gibi ayarlar yapılabilmesi için bazı modellerde motor sistemi de bulunmaktadır.

Fizik Tedavi Yatağı

Fizik tedavi sırasında kullanılan yataklardır. Özel tasarımı sayesinde tedavi esnasında hastanın pozisyonunu değiştirmek ve tedavi sürecini daha kolay hale getirmek için kullanılır. Bu sayede hastanın konfor düzeyi artarken fizyoterapistin de tedavi tekniklerini daha kolay uygulamasına yardımcı olur.

Hamile Yatağı

Hamilelik döneminde özellikle bel ve bacak bölgelerinde oluşan ağrıların giderilmesi ve yeni ağrı oluşumlarının önlenmesi, uyku konforunun arttırılması için üretilen yataklardır. Genellikle tüm vücudu saran ve destekleyen tasarıma sahiptir.

Bel Fıtığı İçin Yatak

Ortopedik bel fıtığı için yatak, bel fıtığına bağlı olarak gelişen bel ağrısı için üretilmiş medikal üründür. Vücudun şeklini almakla birlikte aynı zamanda tüm vücudu desteklediği için bel bölgesindeki ağrıların da minimuma indirgenmesini sağlar, uyku sırasında yeni ağrıların oluşumunu önler.

Medikal Yatak

Medikal hasta yatağı, yatalak olan hastalara konforlu bir düzey oluştururken aynı zamanda yüksek hava geçirgenliği ve ayarlanabilir hareket sistemi sayesinde yatak yarası gibi sorunların önüne geçer.

Sünnet Yatakları

Sünnet yatağı, çocuklarını sünnet ettiren ebeveynlerin tercih ettiği yataklardır. Herhangi bir yatak sünnet temalı yatak örtüsü ile süsleme yapılarak sünnet yatağı konseptine uygun hale getirilebilir.

 

Kullanım Alanlarına Göre Yatak Modelleri

Yataklar, sadece ev gibi kapalı ve özel yaşam alanlarında değil aynı zamanda açık havada kullanılabilecek şekilde ya da farklı tasarımlarda farklı kullanım alanlarına yönelik de imal edilmiştir.

Park Yatak

Geniş ölçüleri ile çocuklar için hem korunaklı uyku hem de oyun alanı imkanı sunar. Bebeğin konfor ve güvenliğinin yanı sıra aynı zamanda anne yanı park yatak modelleri, annenin de uyku kalitesini ve konforunu arttıran işlevselliğe sahiptir.

Arabalı Yatak

Arabalı çocuk yatağı, erkek çocukları için farklı karakterlerin baskılandığı araba şeklinde yataklardır. Araba modelindeki karyolaların içerisine birebir ölçülerde yataklar konularak çok şık ve konforlu erkek odası tasarımları yapabilirsiniz.

Şantiye İşçi Yatağı

Şantiye işçilerinin şantiye ortamında kullandığı hem konforlu hem de taşınması ve temizliği kolay olan portatif yataktır.

Asker Yatağı

Askerlerin çadır ve kamp gibi genelde doğada kullanabilmeleri için tasarlanmış modellerdir. Asker yatakları, doğada kullanıma uygun dayanıklı malzemelerden üretildiği gibi aynı zamanda son derece hafif ve bu sayede taşınması da oldukça kolaydır.

Otel Yatakları

Genellikle ev tipi yataklar otel gibi konaklama noktalarında kullanıldığında bu yataklara ‘otel yatakları’ adı verilir.

Araç İçi Yatak

Araç yatağı ya da oto yatak, arka koltuk yatağı olarak genellikle arabaların arka koltuğunda kullanılır ve pratik uyku alanı oluşturur. Araba içi yatak modelleri, genellikle hava ile doldurulan şişme araba yatağı olarak tasarlanır. Araba için şişme yataklar, havası alındığında oldukça küçük boyutlarda ve hafif hafif geldiğinden taşınması ve yerleştirilmesi kolay olur.

Evcil Hayvan Yatağı

Ev ortamında beslenen kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar için farklı ölçülerde hatta farklı ilgi çekici tasarımlarda üretilen mini hayvan yataklarıdır.

Katlanır Yatak

Katlamalı yatak çeşitleri, yer sıkıntısı olan evlerde özellikle yaşam alanından tasarruf etmek için kullanılan katlanabilen yataklardır. Katlanır sünger yatak tasarımları; Çift kişilik ya da tek kişilik katlanır yatak olarak farklı kapasitelerde katlanabilir yer yatağı (katlanır yer yatağı) ve duvara katlanır yatak olarak kullanılabilir.

Şişme Yatak

Şişme yatak modelleri, evde misafir yatağı olarak ya da araç içi şişme yatak olarak kullanılabilir. Hava ile doldurulduğunda büyük bir yatak olan şişme yatak çift kişilik şişme yatak olabilmektedir. 2 kişilik yatakların yanı sıra 3 kişilik şişme yatak bulabilirsiniz. Bununla birlikte şişme yatak tek kişilik ölçülerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Şişme yataklar geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Dolayısıyla da şişme özelliği olan bu havalı yatak modelleri arasında aynı zamanda tek kişilik ya da iki kişilik ikiz veya yavrulu yatak modelleri de bulabilirsiniz. Kısacası elektrikli şişme yatak özellikle kişi sayısının fazla olduğu durumlarda son derece kurtarıcı ve konforlu bir çözümdür.

Kamp Yatağı

Katlanabilir ya da şişme gibi farklı özelliklerde üretilebilen kamp yatakları, adından da anlaşılabileceği gibi kamp ortamında yani doğada kullanılmaya uygun dayanıklı malzemelerden üretilmiş taşınması kolay ürünlerdir.

Havalı Yatak

Hava yatağı, hava ile doldurulup kullanılan modellerdir. Havasız olduğu şekli ile oldukça küçük ve taşınması kolaydır. Bu nedenle de özellikle çadır ve kamp ortamında ideal yatak tercihlerinin başında gelir.

Yer Yatağı

Yer yatağı modelleri; Japon, şişme, ortopedik ve yün yer yatağı gibi farklı modeller üretilir. Tek kişilik yatak olarak üretilebilen yer yatağı çift kişilik ölçülerde de bulunur.

Yuvarlak Yatak

Yuvarlak yatak modelleri, ev ortamında ya da birçok otel işletmesinde kullanılır. Farklı tasarımlarda üretilebildiği gibi fiyatları da tasarımları doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.

Su Yatağı

Sulu yatak, ortopedik sağlık sorunlarına bağlı ağrı problemleri olan bireyler için modern teknolojik yöntemler ile üretilmiştir. İçerisindeki su dolgusu sayesinde dayanıklılığı, toleransı ve konforu da maksimum seviyeye çıkarır.

Portatif Yatak

Hafif, taşınması kolay çeşitler arasında yer alır ve bu sayede özellikle çadır ve kamp gibi seyahatlerde sıklıkla tercih edilir.

Açılır Kapanır Yatak

Katlanabilir özelliği olan açıldığında yatak işlevi görürken kapandığında ise yer kaplamayan fonksiyonel modeldir. Özellikle kalabalık evlerde yer tasarrufu yapmak için ideal tercihler arasında yer alır.

Çadır Yatağı

Olumsuz hava koşullarına dayanıklı, açık havada kullanıma uygun malzemeden üretilmiş hafif ve genellikle katlanabilir yataklardır. Bu nedenle de ev tipi yatak olarak kullanılması çok da uygun değildir.

Puf Yatak

Evde, çadırda ya da kamp ortamında kullanılması uygun olan puf yatak; hava ile doldurulur ve genellikle yüzeyi yumuşak ve konforlu bir tasarıma sahiptir.

Seyyar Yatak

İhtiyaç halinde elde ya da arabada kolaylıkla taşınan ve her ortamda kullanılmaya uygunluk gösteren portatif ürünlerdir. Sünger, silikon ve benzeri gibi materyallerden üretilebilir.

 

Kapasitesi ve Kullanım Şekline Göre Yatak Modelleri

Yatak tercihi yaparken geniş ürün yelpazesi içerisinde farklı ölçülerde ve farklı kişi kapasitesine sahip modeller bulabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak

Tekli yatak, tek kişinin uyku sırasında rahat bir şekilde rahat ederek uyku uyuyabileceği ölçülerdeki yatakları ifade eder.

Çift Kişilik Yatak

2 kişilik yataklar, genellikle 160×200 ölçülerinde üretilir. Ancak iki kişi olup daha geniş ya da daha dar yatak tercih etmek isteyenler için king size ya da queen yatak çift kişilik ölçüleri de piyasada mevcuttur.

1.5 kişilik yatak

Bir buçuk kişilik yatak, tek kişi olup ancak klasik ölçülerden ziyade daha geniş yatakta yatmayı tercih edenler için üretilmektedir.

Büyük Yatak

Masaj, ısıtma, uzaktan kontrol gibi farklı tasarımlarda da üretilebilen büyük yatak; standart çift kişilik ölçülerden daha geniş ölçülerde tasarlanır.

İnce Yatak

Yer kaplamayan, taşınması ve genellikle katlanmaya elverişli olan yataklardır. Dar alanlarda yer açarak uyku amaçlı kullanabileceği gibi birçok modeli pilates ve benzeri gibi spor aktiviteleri sırasında da kullanılabilir.

Orta Boy Yatak

Tek kişilik, çift kişilik kapasitelerde ne büyük ne küçük olacak şekilde ara ölçülerde üretilen yataklardır.

Bebek Yatağı

Bebeklerin sağlıklı ve konforlu uyku ortamına kavuşması için farklı materyallerden ve farklı tasarımlarda üretilebilmektedir.

Çocuk Yatağı

Çocukların kullanımına uygun güvenli ve korunaklı üretilen aynı zamanda kız ve erkek çocukları için farklı tasarımlar uygulanabilen çeşitlerdir.

Tek Taraflı Yatak

Sadece bir tarafı kullanılabilen modellere verilen isimdir. Temizliği ve taşınması pratik hafif ürünler olduğundan sıklıkla tercih edilir.

Çift Taraflı Yatak

İki tarafı da kullanılmaya uygun olan çift taraflı yatak, iki katlı olarak da üretilip uyku zamanlarının yanı sıra oturmak için de tercih edebileceğiniz üründür.

 

Sertlik Derecesine Göre Yatak Modelleri

Yatak modelleri ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde sert, yumuşak, orta sert ve benzeri sertlik derecelerine göre üretilmektedir.

Sert

Sert yatağın üst düzeyi sert ve esneklik oranı oldukça azdır. Boyun, sırt ve bel ağrısı olanlar için ideal yüzeye sahiptir.

Orta

Sert yataklar ile kıyaslandığında esnekliği bir tık daha fazla ancak yine de yumuşak denmeyecek yataklardır.

Yumuşak

Esneklik ve yumuşaklık oranı fazla olan yataklardır ve yattığınızda vücut şeklini alarak gömülme hissi sunar.

Orta Sert

Yumuşak ve sert derecelerinin arasında kalan bir esnekliğe sahip olduğundan ne sert ne yumuşak denmeyen yataklardır.

Orta Yumuşak

Sert ve yumuşak derecesinin ara değerinde bir esnekliğe sahip olmakla birlikte yumuşaklık hissini de veren yataklardır.

 

Yatak Yapısına Göre Yatak Modelleri

Kullanım alanlarına ve malzemelerine göre olduğu gibi yataklar aynı zamanda yapılarına göre de kategorize edilmektedir.

Yarı Ortopedik Yatak

Tasarım olarak klasik yataklara benzese de üst yüzeyi ortopedik özelliğe sahiptir.

Ortopedik

Esneklik değeri fazla olan ve yattığınızda vücut şeklini alarak vücudu destekleyen yataklara verilen isimdir. Özellikle bel, boyun ve sırt ağrıları için ideal tercihlerin başında gelir.

Full Ortopedik

Tam ya da full ortopedik yataklar, tamamen ortopedik olmakla birlikte uyku esnasında kusursuz şekilde tüm vücudu destekler.

Ultra Ortopedik

Omurga ve kas yapısını desteklerken uyku sırasında ekstra konforlu uyku alanı oluşturur.

Pedli Yatak

Üzerinde yatak şiltesi ya da diğer adıyla yatak pedi olan yataklardır. Bu tarz yataklarda yatağa ekstra konfor sunmak için ped uygulaması yapılmıştır.

 

Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak seçimi yaparken öncelikle mutlaka fiziksel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kilonuz ya da ağrı problemi oluşturan ortopedik sağlık sorunlarınız doğrultusunda bir model tercihi yapmanız beklentilerinizin karşılanmasını sağlayacaktır.

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yatak özellikleri de vardır. Tercih yaparken mutlaka üretim malzemesi, dolgu yoğunluğu, kumaş kalitesi gibi tüm özellikleri gözden geçirmelisiniz.

 

Sünger Yatak mı Yaylı Yatak mı?

Yaylı yataklar, içerisinde paket ya da çelik yay sistemi olan modeller olurken sünger yataklar ise visco ve benzeri gibi sünger malzemelerden imal edilmiş yaysız yataklardır. Yaylı yataklar, içerisindeki yay sisteminden dolayı sert ve bu sertliğe bağlı olarak da uyku sırasında vücudu tam olarak saramaz ve destekleyemez.

Sünger yataklar vücudun şeklini alır ve vücudu destekler. Aynı zamanda içerisinde yay sistemi olmadığı için kullanımı çok daha konforlu ve uzun ömürlüdür.

 

Yatak Nasıl Temizlenir?

Yatak temizliği, yatağın kullanım ömrünü doğrudan etkileyen önemli bir konudur. Yatağın tamamen hijyenik hale gelmesi ve aynı zamanda deforme olmaması için karbonatla yatak temizliği en çok tercih edilen doğal ve etkili yöntemdir. Ayrıca yatağınıza uygun yatak temizleyici ürünlerle de yatağınızın temizliğini yapabilirsiniz.

 

Yatak Nasıl Yıkanır?

Yatak yıkama işlemi mutlaka alanında uzman olan bir ekipten profesyonel düzeyde yaptırmanız gereken bir işlemdir. Aksi halde yatak içerisinde kalan su, yatağın zaman içerisinde kötü kokmasına ve deforme olmasına neden olur. Bu sebeple yataklar teknolojik ekipmanlar olan fırçalama ve vakumlama makineleri ile profesyoneller tarafından yıkanır.

 

Yatak Pedi Çeşitleri

Visko Love olarak, yataklarımızdaki kaliteyi yatak pedi seçeneklerimizde de sürdürmeye devam ediyoruz. Ayrıca, yatak pedlerimizin yanı sıra; ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm Kılıfı ve ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm Kılıfı ile sahip olduğunuz yatak pedlerinin kullanım ömrünü uzatabilir, daha hijyenik bir uyku ortamı oluşturabilirsiniz.

 

Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüsü seti, tek ve çift kişilik üretilen ve genellikle yatak üzerine dekoratif amaçlı örtülen ürünlerdir. Aynı zamanda yatak koruyucu özelliği olan çok amaçlı ürünlerdir. Geniş ürün yelpazesi içerisinde kapitone çocuk, bebek, erkek, kız çocuk, genç odası modellerine uygun sade ya da gösterişli tasarımlar vardır.

Yatak örtüsü takımı modelleri king size ve benzeri gibi farklı ölçülerde battaniyeli, pamuklu, polar, pike, triko ya da fırfırlı olarak farklı modellerde farklı kullanım amaçları ile tasarlanmıştır. Modeller arasında püsküllü, el örgüsü, pelüş, tüylü, kırk yama, patchwork, kadife, dantel, saten, pullu ve ince kareli modeller en çok tercih edilen modellerdir.

Sarı, bordo, beyaz, gri, siyah, krem, kırmızı, bej, pembe başta olmak üzere neredeyse tüm renk tonlarında şık modeller bulmanız mümkündür. Fiyatları modellerine ve ölçülerine göre değişiyor olsa da ev tekstili alanında en ucuz ürünler arasında yer alır.

 

Yatak Koruyucu Alez Çeşitleri

Yatak alezi, yetişkinler için çift ve tek kişilik ölçülerinde üretilirken aynı zamanda bebek ve çocuklar için de üretimi yapılan sıvı geçirmez yatak koruyucudur. Özellikle ince dolgulu kapitone yatak koruyucu modelleri, sıvı geçirmezliği daha yüksek olan ve fiyatları ölçülerine göre değişebilen modellerdir.

 

Yatak Şiltesi Çeşitleri

Yatak şiltesi, çarşaf altına serilen anti alerjik bir üründür Yatağın temiz kalmasını sağlamak için kullanılan yatak şiltesi; yün, visco, pamuk, lateks gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Büyük yatak ölçüleri gibi aynı zamanda bebek yatağı ölçülerine göre de bulmanız mümkündür. Ev kullanımının yanı sıra medikal ürün özelliği de vardır Hasta yatakları için sıvı geçirmez ve destekleyici özelliklerde imalatı yapılabilmektedir.

En çok tercih edilen visco yatak pedi, uyku konforunu maksimum seviyeye çıkaran Visko Love ürünleri arasında yer alır. Beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda ürün yelpazesinde bulunan ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm ve ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm ürünleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

 

Yatak Çarşafı Modelleri

Yatak çarşafı, nevresim takımının en önemli bir parçalarından birisidir. Gerek bebek ve çocuk yataklarında gerekse çift kişilik ve tek kişilik yetişkin yataklarında hijyenik bir uyku ortamı için önemlidir.

Penye ve polar gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Bazı çarşaflar lastikli üretilerek çarşafın kayması engellenir. Ancak özellikle yuvarlak yatak için kullanılacak çarşaflarda tutucu ile sabitleme yapmak gerekir. Dolayısıyla da fiyatları özelliklerine ve ölçülerine göre değişik seviyelerde seyreder.

 

Yatak Kılıfı Çeşitleri

Yatak kılıfları, yatak taşıma ya da yatak temiz kalmasını sağlamak için kullanılan antialerjik ürünlerdir. Sünger dolgulu ya da fermuarlı gibi farklı modelleri vardır. Fiyatları ortalama olarak benzer bantlarda olsa da kumaş özelliği ve ekstra özellikleri fiyatların değişmesine ortam hazırlayabilir. Orbital Visco Yatak KılıfıNew High Visco Yatak KılıfıHighPlus Visco Yatak Kılıfı ve Comfort Visco Yatak Kılıfı gibi pek çok farklı yatak modeli için özel kılıflarımız mevcuttur.

 

Yatak Markaları

Piyasada yatak firmaları sayısı artan talep ve gelişen üretim teknolojileri ile her geçen gün daha da artmaktadır. Visko Love, en iyi yatak markası olmakla birlikte Türkiye’nin ilk visco yatak üreticisi olarak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Yatak markaları arasında lider olan Visko Love, tüm ürünlerinin imalatını farklı ebatlarda en kaliteli %100 visco akıllı sünger malzemesinden özel üretim teknikleri ile gerçekleştirmektedir.

 

Yatak Ölçüleri ve Boyutları

Yataklar, kişi kapasitesi doğrultusunda farklı ölçülerde üretilerek bebekten yetişkine tüm bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilmiştir.

Standart Yatak Ölçüleri

Standart yataklar iki kişilik yataklardır. 2 kişilik yataklar 150×190, 160×190 ölçülerinde üretilir.

Tek Kişilik Yatak Ölçüleri

Tek kişinin rahatlıkla yatabileceği tek kişilik yataklar genelde 90×190 ölçülerinde üretilse de aynı zamanda 90×200, 80×180, 100×200, 120×190, 80×200, 80×160, 80×190, 90×180 ölçülerde üretilen yataklar da tek kişilik olarak kullanılır.

Çift Kişilik Yatak Ölçüleri

İki kişinin rahat uyku uyuyabileceği çift kişilik yatak ölçüleri standart ölçülerine ek olarak 180×200 ve 160×200 ebatlarında da tasarlanabilmektedir.

1.5 Kişilik Yatak Ölçüleri

1.5 kişilik yataklar geniş yatakta yatmayı seven kişilerin 120×200, 140×190 ve 150×200 ölçülerinde tercih ettikleri yataklardır.

En Büyük Yatak Ölçüleri

Çift kişilik standart yatak ölçülerinden daha büyük ölçülerde üretilen yataklardır. Bu yataklar genellikle 200×200 boyutları ile üretilir.

Bebek Yatağı Ölçüleri

0-3 yaş arasındaki bebekler için tasarlanan bebek yatakları, farklı stil ve ebatlara sahip olabilir. Bebeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda 60×120, 70×110, 70×120, 70×130, 70×140, 80×130 gibi farklı ölçülerde bebek yatakları bulabilmeniz mümkündür.

 

Yatak Fiyatları

Yatak fiyatları, yatak tercihi sırasında önemli belirleyici unsurlar arasında yer alır. Ancak tercih yaparken önceliği fiyata değil kaliteye vermek size yüksek verimliliği ve uzun vadede tasarruf etmenizde yardımcı olacaktır.

Tek Kişilik Yatak Fiyatları

En uygun fiyatlara sahip tekli yatak ölçüleri 90×190 ölçüleridir. Ancak ölçüler büyüdükçe fiyatlar değişebileceği gibi malzeme özelliğine göre de fiyatlar 400 TL ila 14.000 TL arasına farklılaşabilir.

Çift Kişilik Yatak Fiyatları

İki kişilik standart 160×200 ölçülerindeki yatakların fiyatları ortopedik derecesine, kumaş ve malzeme kalitesine göre belirlenir. Özellikler ve ekstra tasarımlar arttıkça fiyatlar 900 TL – 22.000 TL arasında değişir. Ancak kampanya dönemlerinde daha indirimli fiyatlarda da alabilmek mümkündür.

Çocuk Yatağı Fiyatları

Çocuk yatak fiyatları, ölçü ve özelliklerine göre 700-750 TL gibi fiyatlardan başlayıp 15.000 TL civarına kadar fiyatlandırılabilmektedir.

Bebek Yatağı Fiyatları

Bebekler için üretilen yataklar daha küçük boyutlarda ve dolayısıyla da daha az malzeme ile üretildiğinden yetişkin yatakları ile karşılaştırıldığında bebek yatak fiyatları daha uygun olmakla birlikte 200 TL ile 20.000 TL arasında seyreder.

Hasta Yatağı Fiyatları

Medikal yatak modelleri; havalı, elektrikli ya da ev tipi gibi farklı özelliklere sahiptir. Bu özelliklere göre de her modelin fiyatının farklı olduğunu söylemek mümkündür. Ev tipi yataklar 1000 TL civarında olurken havalı ya da elektrikli olarak üretilen kapsamlı ürünler 20.000 TL’yi aşan fiyatlarda satılmaktadır.

Ortopedik Yatak Fiyatları

Ortopedik yatakların fiyatları, modelin ortopedik derecesine göre 3 Bin TL ile 25 Bin TL arasında değişmektedir.

Sünger Yatak Fiyatları

Yatak süngeri olarak da kullanılabilen sünger yataklar, diğer yatak modellerine göre ekonomik fiyatlarda satılmaktadır. Yine de fiyatlar üretim malzemelerine göre değişse de 500 TL ila 10.000 TL arasında kaliteli sünger yataklar bulmak mümkündür.

Latex Yatak Fiyatları

Lateks, bir ağaçtan elde edilen doğal bir malzeme olduğundan lateks doğal malzemesi ile üretilen yataklar da 7.500 TL – 13.000 TL gibi orta seviyeli fiyatlarda satışa sunulur.

Visco Yatak Fiyatları

Visco yataklar, akıllı sünger teknolojisi ile üretilen anatomik yatak modelleri olduğundan fiyatları özellikle dansite yani visco yoğunluğuna göre değişir. İnce dolgulu bir visco akıllı yatak fiyatı 2.000 TL civarında olurken kaliteli ve kalın dolgulu visco yatak fiyatları 17.000 TL civarındadır.

Şişme Yatak Fiyatları

Hava ile doldurularak kullanılan şişme yataklar, sağlam ve dayanıklı malzemeden üretildiğinden malzeme kalitesine ve ölçülerine göre fiyatlandırılır. Bu bağlamda piyasada ölçü ve malzeme özellikleri doğrultusunda 200 TL – 4.500 TL arasında onlarca şişme yatak modeli bulabilirsiniz.

Arabalı Yatak Fiyatları

Erkek çocuk odaları için tasarlanan karyola modelleri arabalı yataklar, 3.700 TL gibi fiyatlarda satılmaktadır. Ancak Set halinde tercih ederseniz bu fiyatlar 12.000 TL civarına yükselebilmektedir.

Havalı Yatak Fiyatları

Yatağa bağlı bireylerin konforu için özel tasarlanan havalı yataklar, sahip oldukları özellikler doğrultusunda fiyatlandırılır. Standart bir havalı yatak 1000 TL civarındayken lüks ve motorlu havalı yatakları fiyatı 20.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yatak Pedi Fiyatları

Yatak pedi fiyatları; pedin dolgunluğuna, dokusuna, kalınlığına ve diğer özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Standart ve ince bir yatak pedi arıyorsanız ortalama 800 TL’ye beklentilerinizi karşılayacak bir ürün bulabilirsiniz. Ancak kalın dolgulu ve destekleyici bir ürün arıyorsanız 2000 TL ila 5000 TL arasında değişmektedir.

Diğer Yatak Fiyatları

Uyku yataklarının yanı sıra yatak kategorisinde katlanır park yatak, katlanabilir yer yatağı, masaj yatağı gibi yaysız ve yaylı yatak modelleri vardır. Ancak bu modeller için tek ve genel-geçer bir fiyat aralığı vermemiz söz konusu değildir. Zira modellerin ölçüleri ve özellikleri değiştikçe fiyatlar değişmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.