Yatak Şiltesi

Yatak Şiltesi

Yazı İçeriği

Yatak şiltesi, yatak yüzeyini korumak ve yatağa konfor kazandırmak için özel olarak üretilmiş dolgulu yatak örtüsüdür. 

Yatak şiltesi, yatak üzerine ve çarşafın altına serilen genellikle ince ve dolgulu bir örtü çeşididir. Yatağın toz akarlarından, leke ve sıvılardan korunmasını sağlayan şilte; aynı zamanda yatağa ekstra konfor sunarken yatağın kullanım ömrünü de maksimum seviyeye çıkarır. 

Yatak koruyuculuğu yüksek olan yatak şilteleri; yün, lateks, visco, pamuk gibi farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilmektedir. Üretimde kullanılan malzemeye göre şiltenin özellikleri de değişmektedir. Örneğin; visco yatak pedi olarak da bilinen visco yatak şiltesi, visco elastik sünger sayesinde tüm vücudu destekleme, basıncı azaltma özelliğine sahip olur. Hem yaylı hem de yaysız yatak üzerinde kullanılabilir.

Farklı malzemelerle olduğu gibi aynı zamanda farklı ölçülerde de üretildiğinden dolayı bebek ve çocuk yatakları da dahil olmak üzere tüm yatak çeşitleri için uygun modeller bulmak mümkündür. ViskoLove yatak ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen visco yastık ve yastık ürünleri üreticilerinden biridir.

Yatak Şiltesi Nedir?

Yatak şiltesi, yatağı kir ve lekelerden korumak ve aynı zamanda yatağın daha konforlu hale gelmesini sağlamak için üretilen ince dolgulu aksesuardır. Doğrudan yatağın üzerine serilerek sabitlenen yatak şilteleri, yatağın üst yüzeyini sıvı ve toz akarlarına karşı korurken çarşafın altına serildiğinden dolayı yatakla direk temas kurulmasını da önler. Bu sayede aşınma riski en aza indirgendiğinden yatağın kullanım ömrü de artmış olur.

Yatak şilteleri özellikle eski, sert ya da düz yüzeyli olan yatakların daha konforlu ve yumuşak yüzeye sahip olmasını sağlarken diğer yandan konforu arttırarak vücuda maksimum destek sunar. Ayrıca şiltelerin ısı izolasyon özelliği de vardır. Bu sayede vücut ısısını koruyarak özellikle soğuk havalarda yatağın daha sıcak kalmasını sağlar. 

Yatak Şiltesi Nasıl Kullanılır? 

Çift ve tek kişilik yatak modellerine uygun olarak farklı ölçülerde üretilen yatak şiltesini kullanmak son derece kolaydır. Yatak şiltesi doğrudan yatağın kendi yüzeyinin üzerine serilmelidir. Ancak burada mutlaka yatak ile aynı ölçülerde şilte tercihi yapılmalıdır. 

Yatak yüzeyine şilte serildikten sonra yüzeyin pürüzsüz olması sağlanmalı ve yatak şiltesi sabitlenmelidir. Sıkı ve pürüzsüz bir şekilde serilen yatak şiltesinin üzerine çarşaf sererek diğer aksesuarlarınızı yatakta rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Yatak Şiltesi Modelleri

Günümüzde üretim teknolojisinin gelişmesi aynı zamanda uyku ürünleri ve aksesuarlarının da geniş bir çeşitliliğe sahip olmasını sağlamıştır. Haliyle yatak koruyucu ve yatağa ekstra konfor sunan yatak şiltesinin envai çeşit modellerini bulmak da son derece kolay hale gelmiştir. 

Yatak markaları, tıpkı yataklar gibi farklı özelliklerde yatak şilteleri üretimi de yapmaktadır. Dolayısıyla da çift ya da tek kişilik yatak modelleri için farklı malzemeler ile ve farklı özelliklerle üretilmiş modeller bulmak oldukça kolaydır. 

Yatak şiltelerinin üretiminde genellikle visco elastik sünger, yün, pamuk ve lateks gibi malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca medikal özelliklere sahip ya da ortopedik tasarımlarda da yatak şilteleri günümüzde oldukça yaygındır. 

Visco Yatak Şiltesi

Visco yatak şiltesi, visco elastik akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir. Dolayısıyla da visco malzemesinin tüm özelliklerini üzerine serilen tüm yatak modellerine de taşımaktadır. İçerisinde dolgu malzemesi olarak visco elastik sünger kullanılan yatak şiltesi, ısı ve basınca duyarlı olduğundan vücudun şeklini alarak vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtır, vücut basıncını en aza indirir. 

Tüm vücudun desteklenmesini sağlayan visco yatak pedi, aynı zamanda kan akışının düzenlenerek yatakta gömülme hissi yaşanmasını sağlar. Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, tıpkı visko yatak modelleri gibi yatak şiltesi modellerinde de kaliteli, sağlıklı ve kesintisiz uykunun kapılarını sonuna kadar aralamaktadır. 

Visko Love ürün yelpazesinde bulunan ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm yüksekliğindeki model ince dolgu severler için ideal olurken daha dolgun ve gömülme hissini çok daha fazla yaşamak isteyenler için ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm yüksekliğindeki model son derece doğru bir seçim olacaktır. 

Medikal Yatak Şiltesi 

Medikal yatak şiltesi, hastane ve kliniklerde hastaların tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için özel tıbbi tasarım özelliklerine sahiptir. Özellikle hastanelerde yatağa bağımlı olan ve evde bakım ihtiyacı olan kişilerin konforunu arttırmak ve vücut rahatlığını sağlamak için hem ekonomik hem de en etkili yöntemdir. 

Medikal özelliğe sahip olan şilteler, yatak üzerine serildiğinde yatak konforunu arttırmakla birlikte aynı zamanda enfeksiyon riskini en aza indirgeyerek yatak yarası oluşumunu da önlemektedir. Ayrıca medikal şilteler genellikle antibakteriyel özelliklerde ve cilt hassasiyetlerine uygun malzemelerle üretilmiştir. Dolayısıyla da yatağa bağımlı hastaların daha konforlu bir uyku alanına sahip olabilmesi için medikal şilteler yeni bir hasta yatağı almak yerine ekonomik bir çözüm yoludur. 

Yün Yatak Şiltesi

Yün yatak şiltesi, adından da anlaşılabileceği gibi içine yün doldurularak üretilmiş yatak şiltesi modelidir. Doğal bir yalıtım malzemesi olan yün, yatak şiltesi formunda kullanıcılara birçok avantaj da sunabilmektedir.

Doğal yalıtım malzemesi olan yün, bu özelliği sayesinde ısıyı düzenleyerek ortamın sıcak havalarda soğuk, soğuk havalarda ise sıcak kalmasını sağlar. İçerisindeki doğal yün lifleri, ürünlerin nefes alabilirlik kabiliyetini arttırdığından dolayı içerisinde nem barındırmaz ve kuru bir uyku ortamı oluşmasına yardımcıdır. Tüm bunların yanı sıra kullanım talimatları doğrultusunda kullanıldığında yün yatak şilteleri, dayanıklı ve uzun ömürlü yatak aksesuarlarıdır. 

Pamuk Yatak Şiltesi

Pamuk yatak şiltesi, pamuk dolgusuyla üretilmiştir. Doğal pamuk lifleri kullanılarak üretilen pamuk şilteler, yatağın konfor oranını ve kullanım ömrünü arttırırken aynı zamanda sağlıklı bir uyku ortamının oluşmasına yardımcı olur. 

Doğal pamuk lifleri, nefes alabilirliği yüksek olduğundan hava dolaşımını arttırarak sıcak havalarda dair terlemeyi minimalize eder. Yatağa konfor ve yumuşaklık katan pamuk yatak şiltesi, ayrıca alerjik reaksiyon riskini azalttığından astım, rinit gibi alerjik problemler yaşayanlar için de ideal seçimdir. 

Bebek Yatağı Şiltesi

Bebek yatağı şiltesi, bebek yataklarına uygun olarak özel üretilmiş şiltedir. Sadece yatağın korunması değil aynı zamanda üretim sırasında bebeklerin uyku konforu ve vücut rahatlığı da ön planda tutulmaktadır. Dolayısıyla da bebek yatağı şilteleri; pamuk, yün, visco ve lateks gibi malzemelerden güvenli şekilde tasarlanmaktadır. 

Bebek yatakları için üretilmiş olan şilteler, bebeklerin hassas ciltlerine uygun olarak hipoalerjenik malzemelerden tasarlanır. Vücut ısısını düzenleyici özelliği olan bebek yatağı şilteleri, terlemeyi azaltıcı özelliğe sahip olduğundan uyku ortamının aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olmasını önler. Ayrıca bebeklerin kayma ya da sıkışma gibi tehlikelere karşı daha güvende olmalarında son derece etkili ürünlerdir. 

Lateks Yatak Şiltesi

Visko yatak şilteleri gibi oldukça fazla tercih edilen lateks yatak şiltesi, doğal kauçuk özünden üretilmektedir. Dolayısıyla da yatağın üzerine serildiğinde lateks yatak modelleri ile aynı özellikleri eski yataklara bile kazandırarak uyku konforunu maksimum seviyeye çıkarmaktadır. 

Paket yaylı yatak ya da normal yatak modellerinde kullanılabilen lateks yatak şiltesi, uyku sırasında tüm vücudun desteklenmesini sağlarken basınç noktalarının da rahatlatılmasına yardımcı olur. Kan akışının düzenlenmesinde de etkili olan doğal lateks malzemesinden üretilmiş yatak şiltesi, özellikle daha fiyatlı olan lateks yatak alamayacak olan kullanıcılar için daha ekonomik ve sağlıklı ürünlerden birisidir. 

Ortopedik Yatak Şiltesi

Ortopedik yatak şiltesi, sadece yatak yüzeyini korumakla kalmamakla birlikte aynı zamanda yatağın ortopedik özelliklerinin de artmasını sağlayan yatak örtüsüdür. Ortopedik tasarıma sahip olduğundan uyku esnasında omurganın doğru hizada kalmasını sağlayarak aynı zamanda tüm vücut noktalarına da maksimum destek verir. 

Tüm yatak firmaları tarafından farklı özelliklerde üretilebilen ortopedik yatak şilteleri, tüm uyku pozisyonlarında vücudun doğru hizada kalmasını sağlayarak baş, sırt ve bel gibi bölgelerde ağrıların giderilmesini sağlarken aynı zamanda yeni ağrıların da önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

Yatak Şiltesi Fiyatları

Visco yatak fiyatları gibi yatak şiltesi fiyatlarında da tüm ürünler için tek bir fiyat bandı verebilmek mümkün değildir. Yatak şilteleri, farklı ölçülerde üretildiği gibi aynı zamanda farklı dolgu malzemeleri ve üretim teknikleriyle de üretilmektedir. Haliyle kullanılan malzemeler, uygulanan üretim teknikleri ve ürün ölçüleri öncelikle ürünlerin fiyatlarını doğrudan belirleyen faktörler olmaktadır. 

Yatak şiltelerinin fiyatları etkileyen unsurlardan bir diğeri ise üretici firmanın fiyat politikasıdır. Ürünlerin markası, kalitesi ve satışa sunulduğu sanal ya da reel mağaza ortamı da fiyatlar üzerinde etkili olabilmektedir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.