Yatak Pedleri

Yatak Pedleri

Yatak pedleri, farklı boyutlarda üretilerek yatakların daha konforlu ve ergonomik olmasını sağlayan fonksiyonel ürünlerdir.

Yatak pedi ya da yatak şiltesi, eskimiş veya rahatsız olan yataklara ekstra konfor katmak için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Sırt ve bel ağrısı için birçok kişi tarafından tavsiye edilen yatak pedleri, bu anlamda çok fazla önerilmektedir. Tüm yatak ölçülerine göre farklı ebatlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda 4, 7 ve 10 cm gibi farklı yüksekliklerde de üretilebilir.

Yatak pedleri, visco akıllı sünger malzemesinden günümüzde yaygın bir şekilde üretilirken aynı zamanda kaz tüyü, pamuk, polyester ve benzeri gibi malzemelerden de imal edilmektedir. Çeşitliliğin fazla olması ise zaman zaman kullanıcılar hangisinin doğru bir seçim olacağı konusunda kararsız kalabilmektedir. Ancak burada beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda tercih yapılmalıdır.

Yatak firmaları, yatak üretiminin yanı sıra günümüzde talepleri karşılamak için yatak pedi de imal etmektedir. Bu firmalar arasında visko yatak ve visco yastık üreticisi olan lider firma Visko Love ise kusursuz sağlıklı ve konforlu yatak modellerinin yanı sıra ürün yelpazesinde en iyi yatak pedlerine de yer vermiştir.

Yatak Pedi Nedir?

Yatak pedi, yatak üzerine serilerek kullanılan hem koruyu hem de konfor arttırıcı özelliğe sahip ince dolgulu bir üründür. Uyku sırasında yatağın konfor oranını arttırmakla birlikte birçok modelin vücudu destekleme özelliği de mevcuttur. Özellikle eskimiş ve konfor oranı azalmış olan yataklar için en ekonomik yatak yenileme yöntemi olduğu söylenebilir.

Taşınması ve çıkarılabilir kılıfları sayesinde temizliği son derece pratik olmakla birlikte sunduğu konfora ek olarak yatağın leke, toz ve bakteri gibi unsurlara karşı korunmasını da sağlar. Bu sayede yatağın kullanım ömrü de artmış olur.

Yatak Pedi Ne İşe Yarar?

Yatak şiltesi veya pedinin ilk fonksiyonu yatağa kazandırdığı ilave konfor özelliğidir. Sunduğu konforun yanı sıra yatağı tamamen kapladığı için yatağın toz akarlarına, kire ve lekelere maruz kalmasını önleyerek yatağın daha uzun süre deforme olmadan kullanılmasını sağlar.

Tüm bunların yanı sıra bel, sırt ve bacak ağrısı yaşayan kişiler ve sert zeminde uyumayı sevenler için destekleyicidir. Kısacası; yatak pedleri yatağın daha konforlu ve hijyenik hale gelmesini sağlamak için özel olarak dizayn edilerek üretilmiştir.

Visco Yatak Pedi

Visco yatak pedi, hafızalı köpük olan visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir. Visco akıllı sünger teknolojisi ile üretilen yatak pedi visco malzemesi sayesinde vücudun şeklini alarak uyku sırasında tüm vücudu destekler, kan akışını düzenler ve basıncı minimum seviyeye indirir. Tüm bunların yanı sıra gömülme hissi oluşturarak uyku esnasında ekstra konfor sunar.

Yatak markaları arasında ilk visco yatak üreticisi olan lider marka Visko Love, yatak modellerinin yanı sıra ürün skalasında visco yatak pedlerine de yer vermiştir. 4 ve 7 cm olmak üzere iki farklı yükseklik seçeneği olan modeller arasından ihtiyaçlarınıza göre ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltes 4 cm ya da ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

Pedli Yatak

Yatak üzerine ped uygulanmış olan yatak modellerine pedli yatak adı verilir. Bu tür yatak modellerinde yapılan ped uygulamasında ped kısmı genellikle pamuk ve benzeri kumaşlarda üretilir. Böylece yatağın konfor seviyesi arttırılırken aynı zamanda yatağın daha hijyenik olması ve kullanım ömrünün artması amaçlanır. Ayrıca yatak üzerindeki pedin içerisinde visco akıllı sünger, lateks, pamuk ve benzeri gibi malzemeler ile yapılmış dolgu vardır.

Yatak Üstü Ped

Yatak üstü ped, portatif ve taşınabilir formu sayesinde yatağın üzerine konularak yatağın daha konforlu olmasını sağlar. Aynı zamanda yatağı kir, leke, ter ve benzeri unsurlardan koruyarak daha temiz kalmasına yardımcı olur. Farklı ebatlarda her yatağa uygun olarak yatak üstü ped modelleri bulmak mümkündür.

Ortopedik Yatak Pedi

Ortopedik yatak kullananlar için ekstra konfor sunan ortopedik yatak pedi, visco elastik sünger ya da jel gibi malzemelerden üretilir. 160×200 gibi çift kişilik ölçülerde ya da tek kişilik ölçülerinde bulabilmek mümkündür. Vücut ağırlığını tüm yatağa eşit bir şekilde dağıtırken aynı zamanda vücuda uyum sağlayarak uyku esnasında omurgayı ve eklemleri destekler. Sırt ve bel ağrısı sorunu olanlar için ideal ped modellerinin başında gelir.

Tek Kişilik Yatak Pedi

Visco, lateks, jel, pamuk ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilen yatak pedi tek kişilik ölçülerde tasarlanabilmektedir. Tek kişilik yatak ebatlarında üretildiğinden söz konusu yatakları tamamen kaplayarak hem yatağa ekstra konfor sunarken hem de aynı zamanda yatağın temiz ve uzun ömürlü kullanılmasına yardımcı olur. Çeşitler arasında visco, ortopedik ve jel gibi farklı modeller bulunur.

Çift Kişilik Yatak Pedi

Çift kişilik yatak modelleri için üretilen yatak pedi, çift kişilik olarak kullanılan yatak ölçüleri doğrultusunda farklı ebatlarda üretilir. Yatağı tamamen örten, ince dolgulu yatak pedi çift kişilik yataklarda hem ekstra konfor sunarken hem de yatağın toz akarlarına ve kire karşı koruma altına alınmasını sağlayarak yatağın ömrünü uzatır.

Hasta Yatak Pedi

Medikal yatak pedi olarak da bilinen hasta yatak pedleri, hava alan kumaştan özel olarak tasarlanmıştır. Yatağa bağlı olan ya da uzun süreli yatmak durumunda kalan hastalar için konfor ortamı oluşturan hasta yatağı pedi, aynı zamanda vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtarak vücutta sürekli yatmaya bağlı yara oluşumunu da önler. Su geçirmez astarı sayesinde temizliği son derece pratiktir.

Lateks Yatak Pedi

Lateks yatak pedi, lateks malzemesinde üretilir ve uyku esnasında vücudu desteklemeye yardımcı olur. Uyku konforu ve sağlık için en az yatak çeşitleri kadar önemli olan yatak pedi tercihinde lateks pedler doğru seçimler arasındadır.

İhtiyaçlara ve beklentilere göre ince dokulu lateks pedlerinin yanı sıra aynı zamanda belirgin desenleri olan, yoğun lateks dolgulu pedler de bulunmaktadır. Özellikle yoğun lateks dolgusu ile üretilmiş pedler, vücuda maksimum düzeyde destek vererek sırt ve bel ağrılarının da hafiflemesine yardımcı olur.

Sert Yatak Pedi

Sert yatak pedi, normal ped modellerine göre sertlik derecesi yüksek olduğundan herkes için rahat olmayabilmektedir. Ancak sırt ya da bel ağrısı gibi sorunları olan veya sert zeminde uyumayı seven kullanıcılar için hem vücudu destekleme hem de beklentileri karşılama konusunda son derece işlevseldir.

Hafızalı köpük, lateks ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilen yatak pedleri de farklı sertlik derecesinde üretildiğinden bu modeller arasında sert yatak pedi de yer almaktadır.

Yün Yatak Pedi

Yün yatak pedleri, doğal bir malzeme ve dolayısıyla da doğal yalıtım malzemesi olan yünden üretilmiştir. Yünden üretilen yatak pedleri yumuşak ve konforlu bir uyku zemini oluştursa da üretimde kullanılan yünün sıkılık ve kalınlık oranı aynı zamanda sertlik derecesini de doğrudan etkilemektedir.

Yün doğal bir malzeme olmakla birlikte aynı zamanda toz akarlarına karşı antibakteriyel olma özelliği taşır. Bu sayede astım, rinit ve benzeri gibi alerjik reaksiyonları olan bireyler için kullanımı son derece sağlıklı ve güvenlidir.

Yumuşak Yatak Pedi

Yumuşak yatak pedleri visco köpük sünger, pamuk ya da lateks gibi malzemelerden üretilen aynı zamanda yatağa ekstra konfor ve yumuşaklık kazandıran ped modelleridir. Genel olarak yatak üzerinde ekstra yumuşaklık kazandırsa da üretildiği malzemenin özelliklerine göre yumuşaklık oranı ve ped özellikleri farklılık gösterebilmektedir.

160×200 Yatak Pedi

Standart çift kişilik yatak modellerinde kullanılmak üzere 160×200 yatak pedi üretilir. Ancak günümüzde farklı ebatlarda çift kişilik yatak üretimi yapıldığından bu ölçüler de değişkenlik gösterebilmektedir. Pamuk, visco elastik sünger ve lateks gibi farklı malzemelerden ve farklı modellerde yatak pedi bulunabilmektedir. Ancak her malzemeye göre yatak pedlerinin özellikleri değişkenlik arz edebilir.

Basınç ve ısıya karşı duyarlılığı sayesinde vücudun şeklini alarak vücudu destekleme özelliğine sahip olan visco yatak pedi 160×200 ölçülerinde çok sık talep edilen bir modeldir. Aynı zamanda uyurken yumuşak zemin sevenler visco elastik sünger malzemesinin yanı sıra pamuk pedleri de tercih edebilmektedir.

90×190 Yatak Pedi

Standart tek kişilik 90×190 yataklar için kullanılan yatak pedidir. Söz konusu ölçülerde farklı malzemelerden üretilmiş ve farklı tasarımlara sahip modeller bulunmaktadır. Pamuk, visco akıllı köpük ya da lateks gibi malzemeler yatak pedlerinin üretiminde en yaygın kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Tercih edilen malzemeye göre yatak pedlerinin yumuşaklığı ve konfor düzeyi de farklılık gösterebilmektedir.

150×200 Yatak Pedi

Genellikle çift kişilik yatak olarak tercih edilen 150×200 ölçülerindeki yataklar, aynı zamanda geniş yatakta yatmayı tercih edenler için tek kişilik olarak da tercih edilebilir. 150×200 ölçülerindeki yatak modelleri için aynı zamanda aynı ölçülerde yatak pedi üretimi de yapılabilir. Diğer yatak pedi modelleri gibi 150×200 yatak pedi çeşitleri pamuk, lateks, visco, yün ve benzeri gibi malzemelerden farklı sertlik düzeyinde tasarlanarak imal edilir.

Kalın Yatak Pedi

Kalın yatak pedleri, daha dolgulu ve malzeme yoğunluğu üst düzey olan ped çeşitleridir. Vücudu destekleme özelliği üst düzeyde olan ve yüksek olan yatakları tercih eden kullanıcılar için genellikle kalın yatak pedleri daha kullanışlı olacağından ideal seçimler arasındadır. Kalın yatak pedleri de lateks, pamuk, visco ya da yün gibi farklı malzemelerden imal edilir. Kullanılan üretim malzemesine göre kalın pedlerin yoğunluğu farklılık gösterebilir. Bu nedenle de beklentiler doğrultusunda en doğru malzeme seçimi yaparak ideal kalınlık ve yoğunluktaki yatak pedi tercihi çok daha kolay olacaktır.

Yatak Birleştirme Pedi

Yatak birleştirme pedi, iki ayrı yatağı birleştirerek tek ve büyük bir yatak olarak kullanılmasına imkan tanır. Kaydırmaz ve su geçirmez alt tabanı sayesinde tüm yatağı kaplar ve yatağın hareket etmesini sağlamak amacıyla iki yatağı sıkı tutar. Yatakların tek bir yatak olarak üst düzey konfora sahip olmasını sağlamak için üretilen yatak birleştirme pedi, yatakların arasındaki boşluğun oluşmasını da önleyerek konforu arttırır.

Yatak Koruyucu Ped

Yatak koruyucu ped, sıvı geçiren ya da sıvı geçirmez olarak iki farklı şekilde tasarlanan ince yatak koruyucu ped modelidir. Kullanıcılar tarafından genellikle sıvı geçirmez özellikte olan modelleri tercih edilir. Sıvı maddeler başta olmak üzere aynı zamanda toz akarlarına, leke oluşumuna ve tere karşı yatağı koruyarak yatağın daha hijyenik ve kullanım süresinin de daha uzun olmasını sağlar.

Yatak koruyucu ped, yatağın doğrudan üzerine serilir ve çarşafın altında kalır. Ayrıca imalat sırasında pedin yatak üzerinde hareket etmesini engellemek için pedin kenarlarına lastik şeritler ya da köşelerine lastik bantlar eklenir. Böylece uyku esnasında hareket ettikçe ped hareket etmez ve tüm yatağı sararak maksimum koruma sağlar.

Fermuarlı Yatak Pedi

Fermuarlı olarak üretilen yatak pedi, bir kenarı fermuarlı olan bu sayede de içerisindeki yatak pedini koruyarak temizliği büyük oranda kolaylaştıran üründür. Farklı üretim malzemelerinden farklı ölçü, kalınlık ve dolgularda da kolaylıkla tasarlanabilir.

Fermuarlı yatak pedleri, dolgulu yatak pedinin ve yatağın temiz kalmasını ve aynı zamanda kullanım ömürlerinin de uzamasını sağlar. Bununla birlikte özel bir tasarıma sahip olduğundan yatağın üzerine serildiğinde özel dokusu sayesinde uyku esnasında hareket etmez. Dolayısıyla da son derece kullanışlı ve işlevseldir.

Bebek Yatak Pedi

Bebek yatağı ölçülerine göre üretilen bebek yatak pedi, bebek yataklarından çarşafın altına serilir. Bu sayede hem yatağı korurken hem de uyku sırasında bebeğin vücudunu destekleyerek bebek için güvenli ve sağlıklı uyku ortamı oluşturur. Bebek yatak pedleri, genellikle sıvı geçirmez özelliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda yatak üzerinden çıkarılarak yıkanması son derece kolaydır.

Farklı boyutlardaki bebek yataklarına uygun olarak farklı ölçülerde ve farklı kalınlıklarda üretilebilir. Ayrıca bebeğin başını ve vücudunu destekleyen özelliğe sahip bir tasarıma sahiptir. Ancak bebek yatak pedi satın alınırken ürünün beklentileri en üst seviyede karşılayabilmesi için mutlaka yatağın ölçülerine göre birebir aynı ölçülerde ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Serinletici Yatak Pedi

Serinletici yatak pedleri, yazın sıcak havalarda terletmeyen ve ferah bir uyku imkanı sunan yatak pedleridir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğundan içerisinde jel uygulamasıyla yapılan jel soğutmalı yatak pedi modellerinin yanı sıra soğutucu fanları olan yatak pedi ya da nefes alan kumaş ile üretilmiş ped modelleri de yer almaktadır.

Visco, pamuk, lateks ve benzeri gibi farklı malzemelerden imal edilmektedir. Genellikle yatağın doğrudan yüzeyine serilir ve çarşafın altında kalır. Sıvı geçirmeyen ve nem emici özelliğe sahip bir yapısı vardır. Bu sayede uyku sırasında vücut ısısını dengede tutarken diğer yandan nemi emerek terleme sorununun da önüne geçerek en sıcak günlerde bile serin ve konforlu uyku imkanı sunar.

Elyaf Yatak Pedi

Elyaf yatak pedleri, geniş ürün skalasına sahip olmakla birlikte aynı zamanda ekonomik yatak pedleri arasında yer alır. Yatağın konforunu arttırmak için üretilen elyaf yatak pedi, genellikle pamuk ve polyester gibi sentetik malzemeler ile üretilir.

Geniş ürün çeşitliliğine sahip olarak üretildiğinden modeller farklı kalınlık, ebat ve yoğunluk özelliklerine göre üretilebilmektedir. Dolayısıyla da yumuşak ve hafif modellerin yanı sıra aynı zamanda vücudu destekleme özelliği yoğun olan ve sıkı elyaf yatak pedleri de mevcuttur. Ayrıca elyaf pedlerde genellikle çıkarılabilir kılıflar vardır. Bu kılıflar sayesinde pedlerin temizliği çok kolay hale gelirken kullanım ömrü de daha uzun olmaktadır.

Yatak Pedi Nasıl Yıkanır?

Yatak pedleri, sık kullanılan ürünler olduğundan mutlaka düzenli aralıklarla yıkanarak dezenfekte edilmelidir. Bu sayede hem yatak pedinin hem de yatağın kullanım ömrü daha uzun olacaktır. Ancak yıkama sırasında mutlaka pedin yıkama talimatlarına dikkat edilmelidir. Yıkama talimatları doğrultusunda makinede yıkanabilmesi mümkündür.

Genellikle tüm yatak pedleri ılık suda, kokusuz ve renksiz deterjan ile yıkanmalıdır. Böylece yatak pedinin deforme olması da önlenecektir. Bunun yanı sıra yatak pedi eğer makinede yıkanacak ise ve mümkünse mutlaka tek başına yıkanmalıdır. Yıkanma sonrasında kurutma makinesinde kurutulacak ise düşük ısıda kurutulması en doğrusudur.

Yatak Pedi Makinede Yıkanır mı?

Yatak pedi, yıkama talimatları doğrultusuna çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenebilir. Her yatak pedinin etiketinde nasıl yıkanması ve kaç derecede yıkanması gerektiği konusunda talimatlar vardır. Bu talimatlar doğrultusunda çamaşır makinesinde doğru programı ve ısı ayarını seçerek yatak pedinin yıkanması mümkündür. Kurutma ise yatak pedinin özelliğini kaybetmemesi için mutlaka asarak ya da eğer kurutma makinesi kullanılacak ise düşük ısıda ve kısa programda kurutma yapılmalıdır.

Fermuarlı Yatak Pedi Nasıl Yıkanır?

Fermuarlı yatak pedleri, tıpkı diğer yatak pedi modelleri gibi makinede yıkama talimatları doğrultusunda benzer şekillerde yıkanır. Ancak yıkama esnasında fermuar kısmının deforme olmaması ve işlevini kaybetmemesi için yıkama öncesinde mutlaka pedin fermuarı kapalı hale getirilmelidir. Aynı şekilde kurutma sırasında da eğer makinede kurutma yapılacak ise fermuarın kapalı konumda kalması gereklidir.

Yatak Pedi Fiyatları

Visco yatak fiyatları gibi yatak pedi fiyatları da birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yatak pedleri çift kişilik ya da tek kişilik gibi farklı ölçülerde üretilirken aynı zamanda üretim sırasında visco, lateks, pamuk, elyaf ya da yün gibi farklı dolgu malzemeleri kullanılabilir. Bunun yanı sıra lastikli veya fermuarlı gibi farklı özelliklere sahip olan modeller arasında bebek yatak pedi, hasta yatak pedi gibi farklı amaçlar ile tasarlanan modeller de vardır.

Dolayısıyla da piyasada yatak pedi ürün yelpazesi geniş bir çeşitliliğe sahip olduğundan fiyatlar da aynı çeşitlilik doğrultusunda ürün özelliklerine göre farklılık oluşturabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.