Yatak Kılıfı

Yatak Kılıfları

Yatak kılıfları, yatağın daha uzun sürede daha hijyenik şekilde kullanılabilmesi için üretilen anti bakteriyel ürünlerdir.

Yatak kılıfları, günümüzde halk arasında yatak şiltesi olarak bilinen ve yatakları tamamen saran antibakteriyel ürünlerdir. Bu ürünler yatağın leke, toz akarı ve kir gibi hijyenik olmayan unsurlara karşı korunmasını sağlarken aynı zamanda yatağın eskimesini ya da deforme olmasını da engelleyerek uzun süreli kullanım imkanı sunar.

Üretici konumunda olan tüm yatak firmaları aynı zamanda yatak kılıfları da imal etmektedir. Burada en önemli püf nokta şudur ki; gerek yatağın hijyenini en üst seviyede sağlamak için gerekse yatak ömrünü maksimum seviyeye çıkarabilmek için mutlaka yatağa uyumlu olan birebir ölçülerde ürünler tercih edilmelidir.
Yatak Kılıfı Nedir?
Yatak çeşitleri için farklı ölçülerde, desenlerde ve farklı malzemelerde üretilebilen kılıf modelleri; yatağın temiz kalmasını sağlamak ve uzun süreli kullanımlarda aşınmaya bağlı olarak eskimeyi ve deformasyonu önlemek için üretilir. Her yatak modeline göre farklı ölçülerde üretilen kılıf seçenekleri olduğundan her yatağa uygun model bulmak da son derece kolay olmaktadır.

Yatağın temizliği ve kullanım ömrünün uzun olması için son derece fonksiyonel olan yatak kılıfı, anti bakteriyel özellikte olmakla birlikte aynı zamanda makinede kolayca yıkanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede düzenli yıkama sonucunda kirlerin, toz ya da toz akarlarının yatağa ulaşmasını kolayca önleyerek yatağı maksimum düzeyde koruma altına alır.
Visko Love Yatak Kılıfı Modelleri
Visko Love, yatak markaları arasında köklü ve aynı zamanda ilk visco üreticisi olan en iyi yatak markasıdır. Maksimum performans ve kalitede yatak modelleri üreten firma, aynı zamanda ürettiği yatak modellerine birebir uyum sağlayan farklı kılıf modellerini de aynı kalite ve profesyonellikte üretmektedir.

Markanın geniş ürün yelpazesi içerisinde;

Visco Bebek Reflü Yatağı Kılıfı
Comfort Visco Yatak Kılıfı
Baby Visco Yatak Kılıfı
Orbital Visco Yatak Kılıfı
DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak Kılıfı
New High Visco Yatak Kılıfı
HighPlus Visco Yatak Kılıfı
Energy Visco Yatak Kılıfı modelleri yer almaktadır.

Bu modelleri yatağa geçirilen ve yatağı tamamen saran modellerdir. Ancak mevcut yatağınız visco değilse ve ekonomik olarak yeni bir yatak almaya müsait değilseniz o halde farklı ölçülerde üretilen, taşıması ve kullanımı son derece kolay olan ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm Kılıfı ya da daha kalın yükseklik tercih ediyorsanız ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm kılıfı tercih edebilirsiniz.

Visko Love kılıf modelleri hem antibakteriyel özelliğe sahip olmakla birlikte hem de üst düzey hava geçirgenliğine sahip olduğundan yaz-kış rahatlıkla kullanılabilen, terletmeyen modellerdir. Söz konusu ürün yelpazesi arasında visco yatak modellerine uygun kılıflar ya da paket yaylı yatak modeline uygun kılıflar bulabilmeniz mümkündür.
Fermuarlı Yatak Kılıfı
Lastikli ve benzeri gibi farklı modellerde üretilebilen yatak kılıfı fermuarlı olarak da üretilmektedir. Hatta fermuarlı modeller, yatağı tamamen saran ve yatağın tamamen kapalı bir kılıf içerisinde kalmasını sağlayan modeller olduğundan hem yatağın tozlanmasını önlerken hem de yatağı tamamen kavradığı için harekete bağlı olarak kayma vs yapmamaktadır. 160×200 gibi çift kişilik ölçülerde ya da 90×190 gibi tek kişilik ölçülerde de fermuarlı kılıf modelleri bulunmaktadır.
Visco Yatak Kılıfı
Visco yatak kılıfı modelleri, adından da anlaşılabileceği gibi visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir. Üretim malzemesi sayesinde sadece bir kılıf değil aynı zamanda uyku esnasında vücudu destekleyen bir üründür. Kılıf üzerinde hava akışını sağlayan mikro gözenekler mevcuttur. Bu sayede nefes alabilen dokusu ile uyku sırasında destek sunarken terletmez ve nemi kolayca içine çekerek ferah bir uyku imkanı sunar.
Lastikli Yatak Kılıfı
Kenarlarında lastikler olan yatak kılıfları, yatağın üzerine serilen ve kenarlarındaki lastikler sayesinde adeta yatağa yapışan modellerdir. Genellikle bu modellerin tıpkı visco yatak pedi modellerinde olduğu gibi dört kenarında lastikler vardır. Bu lastikler sayesinde yatak kılıfı yatak üzerinde kaymadan, hareket etmeden sabit kalır.
Sünger Yatak Kılıfı
Sünger yatak kılıfları, sünger yatak modellerinin hem toz akarlarından hem de aşınmaya bağlı deformasyondan korunması için koruyucu olarak üretilmiştir. Visko yatak ve benzeri gibi tüm sünger yatak modellerinin ölçülerine uygun farklı modeller vardır. Ancak üst düzey performans alabilmek için mutlaka yatağa uygun ölçülerde, antibakteriyel kumaşa sahip modeller tercih edilmelidir.
Tek Kişilik Yatak Kılıfı
Tek kişilik yatak kılıfı, tek kişilik yatakların hijyenik kullanılması ve daha uzun ömürlü olması için üretilen kılıflardır. Piyasada pamuk, keten, polyester gibi farklı malzemelerden üretilebildiği gibi farklı tek kişilik yatak ölçülerinde de bulabilmek mümkündür.
Çift Kişilik Yatak Kılıfı
Çift kişilik yatak ölçülerinde üretilen kılıf çeşitleridir. Günümüz üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte farklı desen, renk, malzeme ve doku ile üretilebildiği gibi farklı çift kişilik yatak ebatlarında da üretilir. Dolayısıyla da tercih sırasında yatağın ölçüleri ile birebir aynı ölçülerde olmasına ve nefes alan kumaşa sahip olmasına özen gösterilmelidir.
Antialerjik Yatak Kılıfı
Antialerjik yatak kılıfı, aynı zamanda alerji yatak kılıfları olarak da bilinir. Bu kılıflar bakteri, toz akarı ve benzeri gibi alerjik unsurların yataktan uzaklaştıran özel tasarıma sahiptir. Dolayısıyla da özellikle egzama, astım, bronşit ve benzeri gibi alerjik sağlık problemleri yaşayan bu nedenle de alerjik ürünler kullananlar için en doğru tercihler arasındadır.
Bebek Yatak Kılıfı
Bebek yatak kılıfı, bebek yatağı ölçülerine uygun olarak üretilen modellerdir. Yatağın temizliğini sağlamak için üretilse de aynı zamanda bu ürünler bebeğin uyku konforu üzerinde doğrudan etkilidir. Dolayısıyla da bebek yataklarına tercih edilen kılıflar mutlaka antibakteriyel, antialerjik ve nefes alan kumaş ile üretilmelidir. Tercih sırasında da ölçülere ek olarak bu özelliklere önem verilmelidir.
Yatak Taşıma Kılıfı
Yatak taşıma kılıfı, yatağın hasar almasını ve kirlenmesini engellemek için son derece işlevsel bir yatak koruma ürünü olarak tasarlanmıştır. Özellikle taşınırken yatak kılıfı kullanmak yatağın tozlu ortamda temiz kalmasını sağlarken diğer yandan darbelere karşı yatağın yapısını ve şeklini büyük oranda koruma özelliğine sahiptir.
Reflü Yatağı Kılıfı
Reflü yatak kılıfı, baş kısmının eğimli olmasıyla birlikte farklı bir tasarıma sahip olan reflü yatağı için özel üretilmiştir. Farklı ebatlardaki yataklar için farklı ölçülerde üretilen reflü yatak kılıfları, yatağın nefes almasını sağlarken diğer yandan bakteri ve toz akarlarının yatakta birikmesini engelleyen bir fonksiyona sahiptir.
Akar Geçirmeyen Yatak Kılıfı
Akar geçirmeyen kılıf, isminden de anlaşılabileceği gibi yatağı toz akarı gibi alerjik unsurlardan koruyarak uykunun sağlıklı ve konforlu olmasını sağlamak için özel tasarlanmıştır. Alerjik rinit ve astım gibi alerjik sağlık sorunları olan kişilerin tercih ettikleri ortopedik yatak modellerinde kullanabileceği son derece sağlıklı ve alerjiyi engelleyecek üründür.

Yataktan çıkarılarak yıkanması ve temizliği son derece kolaydır. Pamuk, mikrofiber ve polyester gibi piyasada farklı malzemelerden üretilmektedir. Ancak tercih sırasında alerjik sağlık sorunlarını ve beklentileri göz önünde bulundurularak doğru malzeme tercihi yapılmalıdır.
Fermuarlı Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?
Fermuarlı yatak kılıfı, sadece birkaç saatte pratik şekilde dikilebilen bir üründür. Kumaş kesimi sırasında fermuar dikilecek olan kenara +2 cm, diğer üç kenara ise +1 cm dikiş payı verilerek kumaş kesimi yapılır. Ardından iki kumaş yüz yüze getirilir ve fermuar dikimi yapılır. Fermuar dikişi tamamlandıktan sonra diğer üç kenar dikilerek kılıf hazır hale getirilir.
Sünger Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?
Sünger yatak kılıfı dikebilmek için öncelikle yatağın tam ölçüleri alınır. Daha sonrasında kumaş kesimi, yatak ölçülerine ek olarak her kenardan 1 cm dikiş payı eklenerek hazırlanır. Kesim sırasında yatağın ölçülerine ve dikiş payına ek olarak yatağın kalınlığına göre 3-4 cm fazla pay bırakılmalıdır. Bu fazla pay aynı zamanda kılıfın sünger yatağı tamamen kavramasını sağlayacaktır. Taleplere göre sünger yatak için üretilen kılıflar, fermuar ya da lastik bant ayrıntısı ile üretilebilir.
Yatak Kılıfı Fiyatları
Yatak kılıfı fiyatları için de tıpkı visco yatak fiyatları gibi benzer unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini söylemek mümkündür. Kılıf modelleri; çift kişilik, tek kişilik ya da 1,5 kişilik yataklar için farklı ölçülerde üretildiğinden öncelikle ölçülerine göre farklı bantlarda fiyatlandırılır. Bunun yanı sıra malzemesi, malzeme kalitesi ve eğer kullanılmış ise dolgu malzemesi gibi tüm unsurlar yatak kılıflarının belirlenmesinde doğrudan etkilidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.