Yatak Kılıfı

Yatak Kılıfı

Yazı İçeriği

Yatak kılıfı, yatağın hijyenik ve kullanım ömrünün daha uzun olması için farklı ölçülerde ve malzemelerden üretilir. 

Yatak şiltesi olarak da bilinir, yatağın ömrünü uzatan ve aynı zamanda temiz kalmasını sağlayan bir üründür. Günümüzde neredeyse tüm üretici yatak firmaları yatak üretiminin yanı sıra aynı zamanda yataklara uygun kılıf üretimi de yapmaktadır. 

Antibakteriyel özellikle olan kılıflar, yatağı tamamen saran ürünler olduğundan yatağı kir, leke ve toz akarlarından uzak tutar. Bu sayede yatağınız kirlenmez ve aşınmaya bağlı olarak eskimez. Ancak yatak kılıfından maksimum performans alabilmek için yatağa uygun ölçülerde ve özelliklerde ürün tercihi yapmak son derece önemlidir. 

Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak kılıfı nedir sorusu; Yatağın üzerine serilen ve yatağı tamamen kaplayan bir nevi yatak örtüsü olarak tanımlanabilir. Esnek ve antibakteriyel özelliğe sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda farklı renk, desen, model ve ölçülerde de üretildiğinden tüm yatak çeşitleri için kılıf bulabilmek oldukça kolaydır. 

Yatak için üretilen kılıf modelleri, yatakların temiz ve uzun ömürlü kullanılması için üretilen işlevsel ürünlerdir. Kolayca çıkarılıp yıkanabilen ürünler olduğundan toz akarlarını ve kirleri yatağa ulaşmadan kısa sürede temizlemek kılıf sayesinde temizlemek son derece kolaydır. 

Visko Love Yatak Kılıfı Modelleri

Visco yatak markaları arasında ilk visco üreticisi olan lider marka Visko Love, geniş ürün yelpazesinde çeşitli yatak modelleri üretirken aynı zamanda model skalasına üst düzey kalitede yatak kılıfı modellerini de eklemiştir. 

Visko Love yatak kılıfları, anti bakteriyel özellikte olmasının yanı sıra aynı zamanda hava geçirgenliği yüksek olan ve bu sayede terletmediği için dört mevsim rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Firma, ürettiği tüm yatak modellerine birebir uyum sağlayan yatak kılıflarının da üretimlerini aynı kalite ve profesyonellikte yapmaktadır. Gerek visco yatak modelleri için gerekse paket yaylı yatak için farklı kılıf modellerini Visko Love ürün yelpazesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ürün skalası içerisinde; 

DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak Kılıfı modellerinin yanı sıra aynı zamanda yatağın üzerine sererek kullanabileceğiniz, eski yataklarınıza visco rahatlığı katabileceğiniz taşınabilir ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm Kılıfı ve ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm Kılıfı da modeller içerisinde bulabilirsiniz. 

Fermuarlı Yatak Kılıfı 

Fermuarlı olarak da üretilebilmektedir. Ayrıca özellikle yatakta çok fazla hareket eden kullanıcılar için fermuarlı yatak kılıfları, yatağı tamamen sarıp sabit kaldığı için çok daha kullanışlı ve fonksiyonel olmaktadır. En çok üretilen ölçüsü 160×200 olsa da tüm ölçülerde fermuarlı yatak kılıfı bulabilmek mümkündür. 

Visco Yatak Kılıfı

Visco yatak kılıfları, visco elastik süngerden ve yoğun visco köpüklerinden üretilen kılıf modelleridir. Visco malzemesi sayesinde bir kılıf olmanın yanı sıra aynı zamanda vücudu destekleyici özelliğe de sahiptir. Hava akışını sağlayan mikro gözenekleri sayesinde nefes alan özelliği ile terletmez ve nemi kolayca emer.

Lastikli Yatak Kılıfı

Yatağın üzerini tamamen kaplayan ve kenarlarında lastikler ile yatağa sabitlenen modellerdir. Kenarlarındaki lastik bantlar sayesinde kılıf, yatak üzerinde sıkı bir şekilde dururken aynı zamanda bu lastik bantlar kılıfın yatak üzerinde sabit kalmasını sağlar. Farklı yatak ölçülerine göre, yatak modellerine tam olarak uyum sağlaması amacıyla üretilmiştir. Visco malzemesinden üretilen visco yatak pedi modelleri arasında da lastikli modeller bulunmaktadır. 

Sünger Yatak Kılıfı

Sünger yatak kılıfı, visco akıllı sünger malzemesinden üretilen visko yatak ya da farklı sünger yatak modelleri için özel olarak tasarlanan kılıf modelleridir. Sünger yatak modellerinin temiz kalmasını ve aynı zamanda kullanım ömrünün uzun olması amacıyla üretilmiştir. Sünger yataklar için kılıf tercihi yaparken nefes alan antibakteriyel kumaşa sahip modeller arasından tercih yapılmalıdır. 

Tek Kişilik Yatak Kılıfı

Tek kişilik yatak için üretilen kılıf modelleridir. Tek kişilik yatakların ölçülerinde üretilmiş olup yatakların temizli ve uzun süreli kullanımını amaçlar. Lastikli, fermuarlı ya da visco olmak üzere farklı tasarımlarda keten, pamuk ve polyester gibi farklı malzemelerden çeşitli ebatlarda üretilmektedir. 

Çift Kişilik Yatak Kılıfı

Çift kişilik yatak kılıfları, çift kişilik ölçülerde üretilen yataklara uygun kılıflardır. Farklı malzemelerden ve farklı kumaş dokuları ile üretilebilir. Dolayısıyla da tercih yaparken öncelikle ölçülerin birebir yatak ile aynı ölçülerde olmasına daha sonrasında ise kumaşın antibakteriyel ve nefes alan özelliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

Antialerjik Yatak Kılıfı 

Alerji yatak kılıfları, özel tasarıma sahip olarak özellikle egzama, astım ve benzeri gibi alerjileri olan kişilere yönelik üretilmiştir. Alerjen maddelerin ve toz akarlarının yatakta birikmesini engelleyen yapısı sayesinde alerjik yatak kullananlar için son derece faydalı ve ideal tercihlerin başında gelmektedir. 

Bebek Yatak Kılıfı

Bebek yatağı için özel tasarlanarak üretilen, aynı zamanda doğru tercih yapıldığında bebeğin uyku düzeni üzerinde doğrudan etkilidir. Bebek yataklarında hem hijyen hem de uyku konforu için son derece önemli işleve sahiptir. Bu nedenle de bebek yatakları için kılıf tercih ederken kumaşının nefes alan ve antibakteriyel özelliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

Yatak Taşıma Kılıfı 

Yatak taşıma kılıfı, yatakların taşınması sırasında korunmasını sağlamak için üretilir. Taşınırken yatakları muhafaza ederek taşımak yatağın sürtünme ve benzeri gibi durumlar karşısında deforme olmasını engellerken aynı zamanda toz ve bakterilere maruz kalmasını da engeller. Ancak beklentileri karşılayan bir taşıma kılıfı alabilmek için mutlaka yatağın ölçülerinde modeller arasından seçim yapılmalıdır. 

Reflü Yatağı Kılıfı

Reflü yatağı, diğer yatak modellerinin aksine eğimli ve farklı bir forma sahiptir. Bu nedenle de reflü yatakları için özel olarak üretilen kılıflar, bu eğimli tasarıma uygun olarak farklı ebatlarda üretilmektedir. Reflü yatağının toz ve bakterilere karşı korunması, aynı zamanda yatağın uzun ömürlü kullanılabilmesi amacıyla kullanılan modeller arasında yer alır.

Akar Geçirmeyen Yatak Kılıfı

Ortopedik yatak modelleriyle de uyumlu olan akar geçirmeyen kılıf; toz ve benzeri alerjik maddelerin yatağa girişini önler. Astım, rinit ve benzeri gibi alerjik solunum yolu problemleri olan kişilere büyük fayda sağlamaktadır. 

Yataktan çıkarılması ve makinede yıkanması kolay olduğundan temizliği oldukça pratiktir. Kullanım ömrü uzun olduğundan aynı zamanda yatağın da kullanım ömrünü büyük oranda uzatır. Mikrofiber, pamuk ve polyester gibi farklı malzemelerden ve çeşitli ölçülerde üretilmiştir. 

Fermuarlı Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?

Basit ve hızlı bir şekilde dikilebilecek bir üründür. Dikelecek ölçülere +1 dikiş payı verilirken fermuarın dikileceği kenara +2 cm kadar dikiş payı verilir. Daha sonrasında kumaşın iki tarafı yüz yüze getirilerek bir kenara fermuar dikilir. Son aşamada ise kalan üç kenar dikilerek ters çevrilir ve hazır hale getirilir. 

Sünger Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?

Sünger yatağın ölçülerine göre kumaşların kesilmesi sonrasında kolaylıkla dikilir. Kesim sırasında dikiş için 1 cm pay bırakırken aynı zamanda yatağın ölçülerine ek olarak birkaç cm geniş olarak kesim yapmak aynı zamanda kılıfın yatağı tam olarak sarmasını sağlayacaktır. Sünger yatak kılıfları, yatakta sabit durması için fermuarlı ya da lastikli olarak dikilebilmektedir. 

Yatak Kılıfı Fiyatları

Visco yatak fiyatları gibi aynı şekilde fiyatları da değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Kılıfın ölçüleri, varsa dolgu malzemesi, kumaş yapısı, ek özellikleri fiyatların belirlenmesinde doğrudan etkilidir. Yatak kılıfları tek kişilik ölçülerde ya da king size adı verilen çift kişilik ölçülerinde üretilir. Ölçüler doğrultusunda fiyatlar arasında farklılıkların olması son derece normaldir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.