Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

İndirim Bitmesine Kalan Süre

Saat
Dakika
Saniye
Yatak Kılıfı

Yatak kılıfları, yatağın daha uzun sürede daha hijyenik şekilde kullanılabilmesi için üretilen anti bakteriyel ürünlerdir.

Yatak kılıfları, günümüzde halk arasında yatak şiltesi olarak bilinen ve yatakları tamamen saran antibakteriyel ürünlerdir. Bu ürünler yatağın leke, toz akarı ve kir gibi hijyenik olmayan unsurlara karşı korunmasını sağlarken aynı zamanda yatağın eskimesini ya da deforme olmasını da engelleyerek uzun süreli kullanım imkanı sunar.

Üretici konumunda olan tüm yatak firmaları aynı zamanda yatak kılıfları da imal etmektedir. Burada en önemli püf nokta şudur ki; gerek yatağın hijyenini en üst seviyede sağlamak için gerekse yatak ömrünü maksimum seviyeye çıkarabilmek için mutlaka yatağa uyumlu olan birebir ölçülerde ürünler tercih edilmelidir.

Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak çeşitleri için farklı ölçülerde, desenlerde ve farklı malzemelerde üretilebilen kılıf modelleri; yatağın temiz kalmasını sağlamak ve uzun süreli kullanımlarda aşınmaya bağlı olarak eskimeyi ve deformasyonu önlemek için üretilir. Her yatak modeline göre farklı ölçülerde üretilen kılıf seçenekleri olduğundan her yatağa uygun model bulmak da son derece kolay olmaktadır.

Yatağın temizliği ve kullanım ömrünün uzun olması için son derece fonksiyonel olan yatak kılıfı, anti bakteriyel özellikte olmakla birlikte aynı zamanda makinede kolayca yıkanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede düzenli yıkama sonucunda kirlerin, toz ya da toz akarlarının yatağa ulaşmasını kolayca önleyerek yatağı maksimum düzeyde koruma altına alır.

Visko Love Yatak Kılıfı Modelleri

Visko Love, yatak markaları arasında köklü ve aynı zamanda ilk visco üreticisi olan en iyi yatak markasıdır. Maksimum performans ve kalitede yatak modelleri üreten firma, aynı zamanda ürettiği yatak modellerine birebir uyum sağlayan farklı kılıf modellerini de aynı kalite ve profesyonellikte üretmektedir.

Markanın geniş ürün yelpazesi içerisinde;

Bu modelleri yatağa geçirilen ve yatağı tamamen saran modellerdir. Ancak mevcut yatağınız visco değilse ve ekonomik olarak yeni bir yatak almaya müsait değilseniz o halde farklı ölçülerde üretilen, taşıması ve kullanımı son derece kolay olan ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm Kılıfı ya da daha kalın yükseklik tercih ediyorsanız ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm kılıfı tercih edebilirsiniz.

Visko Love kılıf modelleri hem antibakteriyel özelliğe sahip olmakla birlikte hem de üst düzey hava geçirgenliğine sahip olduğundan yaz-kış rahatlıkla kullanılabilen, terletmeyen modellerdir. Söz konusu ürün yelpazesi arasında visco yatak modellerine uygun kılıflar ya da paket yaylı yatak modeline uygun kılıflar bulabilmeniz mümkündür.

Fermuarlı Yatak Kılıfı

Lastikli ve benzeri gibi farklı modellerde üretilebilen yatak kılıfı fermuarlı olarak da üretilmektedir. Hatta fermuarlı modeller, yatağı tamamen saran ve yatağın tamamen kapalı bir kılıf içerisinde kalmasını sağlayan modeller olduğundan hem yatağın tozlanmasını önlerken hem de yatağı tamamen kavradığı için harekete bağlı olarak kayma vs yapmamaktadır. 160×200 gibi çift kişilik ölçülerde ya da 90×190 gibi tek kişilik ölçülerde de fermuarlı kılıf modelleri bulunmaktadır.

Visco Yatak Kılıfı

Visco yatak kılıfı modelleri, adından da anlaşılabileceği gibi visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir. Üretim malzemesi sayesinde sadece bir kılıf değil aynı zamanda uyku esnasında vücudu destekleyen bir üründür. Kılıf üzerinde hava akışını sağlayan mikro gözenekler mevcuttur. Bu sayede nefes alabilen dokusu ile uyku sırasında destek sunarken terletmez ve nemi kolayca içine çekerek ferah bir uyku imkanı sunar.

Lastikli Yatak Kılıfı

Kenarlarında lastikler olan yatak kılıfları, yatağın üzerine serilen ve kenarlarındaki lastikler sayesinde adeta yatağa yapışan modellerdir. Genellikle bu modellerin tıpkı visco yatak pedi modellerinde olduğu gibi dört kenarında lastikler vardır. Bu lastikler sayesinde yatak kılıfı yatak üzerinde kaymadan, hareket etmeden sabit kalır.

Sünger Yatak Kılıfı

Sünger yatak kılıfları, sünger yatak modellerinin hem toz akarlarından hem de aşınmaya bağlı deformasyondan korunması için koruyucu olarak üretilmiştir. Visko yatak ve benzeri gibi tüm sünger yatak modellerinin ölçülerine uygun farklı modeller vardır. Ancak üst düzey performans alabilmek için mutlaka yatağa uygun ölçülerde, antibakteriyel kumaşa sahip modeller tercih edilmelidir.

Tek Kişilik Yatak Kılıfı

Tek kişilik yatak kılıfı, tek kişilik yatakların hijyenik kullanılması ve daha uzun ömürlü olması için üretilen kılıflardır. Piyasada pamuk, keten, polyester gibi farklı malzemelerden üretilebildiği gibi farklı tek kişilik yatak ölçülerinde de bulabilmek mümkündür.

Çift Kişilik Yatak Kılıfı

Çift kişilik yatak ölçülerinde üretilen kılıf çeşitleridir. Günümüz üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte farklı desen, renk, malzeme ve doku ile üretilebildiği gibi farklı çift kişilik yatak ebatlarında da üretilir. Dolayısıyla da tercih sırasında yatağın ölçüleri ile birebir aynı ölçülerde olmasına ve nefes alan kumaşa sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Antialerjik Yatak Kılıfı

Antialerjik yatak kılıfı, aynı zamanda alerji yatak kılıfları olarak da bilinir. Bu kılıflar bakteri, toz akarı ve benzeri gibi alerjik unsurların yataktan uzaklaştıran özel tasarıma sahiptir. Dolayısıyla da özellikle egzama, astım, bronşit ve benzeri gibi alerjik sağlık problemleri yaşayan bu nedenle de alerjik ürünler kullananlar için en doğru tercihler arasındadır.

Bebek Yatak Kılıfı

Bebek yatak kılıfı, bebek yatağı ölçülerine uygun olarak üretilen modellerdir. Yatağın temizliğini sağlamak için üretilse de aynı zamanda bu ürünler bebeğin uyku konforu üzerinde doğrudan etkilidir. Dolayısıyla da bebek yataklarına tercih edilen kılıflar mutlaka antibakteriyel, antialerjik ve nefes alan kumaş ile üretilmelidir. Tercih sırasında da ölçülere ek olarak bu özelliklere önem verilmelidir.

Yatak Taşıma Kılıfı

Yatak taşıma kılıfı, yatağın hasar almasını ve kirlenmesini engellemek için son derece işlevsel bir yatak koruma ürünü olarak tasarlanmıştır. Özellikle taşınırken yatak kılıfı kullanmak yatağın tozlu ortamda temiz kalmasını sağlarken diğer yandan darbelere karşı yatağın yapısını ve şeklini büyük oranda koruma özelliğine sahiptir.

Reflü Yatağı Kılıfı

Reflü yatak kılıfı, baş kısmının eğimli olmasıyla birlikte farklı bir tasarıma sahip olan reflü yatağı için özel üretilmiştir. Farklı ebatlardaki yataklar için farklı ölçülerde üretilen reflü yatak kılıfları, yatağın nefes almasını sağlarken diğer yandan bakteri ve toz akarlarının yatakta birikmesini engelleyen bir fonksiyona sahiptir.

Akar Geçirmeyen Yatak Kılıfı

Akar geçirmeyen kılıf, isminden de anlaşılabileceği gibi yatağı toz akarı gibi alerjik unsurlardan koruyarak uykunun sağlıklı ve konforlu olmasını sağlamak için özel tasarlanmıştır. Alerjik rinit ve astım gibi alerjik sağlık sorunları olan kişilerin tercih ettikleri ortopedik yatak modellerinde kullanabileceği son derece sağlıklı ve alerjiyi engelleyecek üründür.

Yataktan çıkarılarak yıkanması ve temizliği son derece kolaydır. Pamuk, mikrofiber ve polyester gibi piyasada farklı malzemelerden üretilmektedir. Ancak tercih sırasında alerjik sağlık sorunlarını ve beklentileri göz önünde bulundurularak doğru malzeme tercihi yapılmalıdır.

Fermuarlı Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?

Fermuarlı yatak kılıfı, sadece birkaç saatte pratik şekilde dikilebilen bir üründür. Kumaş kesimi sırasında fermuar dikilecek olan kenara +2 cm, diğer üç kenara ise +1 cm dikiş payı verilerek kumaş kesimi yapılır. Ardından iki kumaş yüz yüze getirilir ve fermuar dikimi yapılır. Fermuar dikişi tamamlandıktan sonra diğer üç kenar dikilerek kılıf hazır hale getirilir.

Sünger Yatak Kılıfı Nasıl Dikilir?

Sünger yatak kılıfı dikebilmek için öncelikle yatağın tam ölçüleri alınır. Daha sonrasında kumaş kesimi, yatak ölçülerine ek olarak her kenardan 1 cm dikiş payı eklenerek hazırlanır. Kesim sırasında yatağın ölçülerine ve dikiş payına ek olarak yatağın kalınlığına göre 3-4 cm fazla pay bırakılmalıdır. Bu fazla pay aynı zamanda kılıfın sünger yatağı tamamen kavramasını sağlayacaktır. Taleplere göre sünger yatak için üretilen kılıflar, fermuar ya da lastik bant ayrıntısı ile üretilebilir.

Yatak Kılıfı Fiyatları

Yatak kılıfı fiyatları için de tıpkı visco yatak fiyatları gibi benzer unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini söylemek mümkündür. Kılıf modelleri; çift kişilik, tek kişilik ya da 1,5 kişilik yataklar için farklı ölçülerde üretildiğinden öncelikle ölçülerine göre farklı bantlarda fiyatlandırılır. Bunun yanı sıra malzemesi, malzeme kalitesi ve eğer kullanılmış ise dolgu malzemesi gibi tüm unsurlar yatak kılıflarının belirlenmesinde doğrudan etkilidir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.