Yatak Kılıfı Nedir

Yatak Kılıfı Nedir?

Yazı İçeriği

Yatak kılıfı nedir sorusuna yatağı korumak ve yatağın konforunu arttırmak için kullanılan yatak şiltesidir cevabını verebiliriz.

Yatak kılıfları, günümüzde yatağı koruyan ve aynı zamanda sahip olduğu özellikler doğrultusunda yatağın konforunu arttıran önemli ürünlerdir. Yatak kılıfı nedir sorusu; farklı malzemelerden farklı boyutlarda üretilebilen, yatağın temiz kalmasını sağlarken böylece yatağın kullanım ömrünü arttıran ürünler olarak cevaplanabilir. Bu sebeple üretim teknolojisi alanında yatak kılıfları yatak markaları tarafından çok fazla üretilen ev tekstili ürünleri arasında yer alır.

Yatak şiltesi olarak da bilinen yatak kılıfları, genellikle anti bakteriyel özelliklerde üretilir. Yatağı tamamen gergin bir şekilde saran yatak şilteleri, tüm yatak çeşitleri için özel olarak üretilebilir. Neredeyse tüm yatak firmaları, tüm yataklar için farklı model ve özelliklerde yatak için kılıf üretimi yapmaktadır. Dolayısıyla da geniş ürün yelpazesi içerisinde yatağa en uygun olan modeli seçerek yüksek verim alabilmek mümkündür.

Yatak Kılıfı Ne Demek?

Yatak kılıfları, yatak üzerine serilen ve yatağı tamamen saran fonksiyonel yatak örtüsüdür. Çarşafın altına serilerek kullanılan yatak kılıfları, farklı renklerde ya da farklı ölçülerde üretilebilir. Bu nedenle her yatak için tam ölçülerde kılıf modelleri bulunabilmektedir.

Yatağın toz ve bakterilerden korunarak hijyenik kalabilmesi için kullanılan yatak kılıfları, aynı zamanda medikal yatak çeşitleri için de uygun olarak üretilir. Bu sayede söz konusu ürünler kullanım alanları oldukça geniş olan ürünlerdir.

Fermuarlı Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak kılıfları, farklı malzemelerden üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı tasarımlarda da üretilebilir. Bu tasarımlar arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de fermuarlı tasarımlardır. Fermuarlı yatak kılıfları, yatağı tamamen sarmakla birlikte aynı zamanda sabit kalır ve böylece kayma yapmaz. Bu sayede fonksiyonel kullanım alanı sunar.

Visco Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak kılıfları, pamuk ve silikon gibi malzemelerden üretilebildiği gibi visco malzemesinden de üretilir. Visco elastik süngerden üretilen kılıflar, sadece bir kılıf olmamakla birlikte yatağın hiyneik kalmasını sağlarken aynı zamanda vücudu destekleyerek yatak konforunu arttırır.

Visco yatak pedi olarak da kullanılabilen yatak kılıflarında hava akışı olmasını sağlayan mikro gözenekler, kılıfın nefes alma özelliğini arttırdığından visco yatak kılıfları terleme yapmayan forma sahiptir.

Visko Love Yatak Kılıfı Modelleri

Visko Love, Türkiye’nin ilk visko yatak üreticisi olarak %100 visco elastik sünger ile ürettiği geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Visko Love markasının ürün yelpazesinde son derece işlevsel olan ürün gruplarından birisi de visco yatak kılıflarıdır.

Visko Love imzasıyla özel üretim teknikleriyle üretilen yatak kılıfları, anti bakteriyel ve nefes alan yapıya sahiptir. Visko Love modelleri arasında tüm yatak modelleri için özel olarak üretilmiş kılıflar mevcuttur. Visko Love markası özel üretim teknikleri ile;

Lastikli Yatak Kılıfı Nedir?

Lastikli yatak kılıfları, yatağı tamamen saran bir ürün olmakla birlikte kenarlarına uygulanan lastik detayı sayesinde yatağa sabitlenir. Kılıfların yanındaki lastik bantlar, kılıfın yatağın üzerinde gergin ve sıkı bir şekilde kalmasını sağlar. Her yatak için üretilen lastikli kılıflar, tek ve çift kişilik yatak ölçüleri için de üretilmektedir.

Sünger Yatak Kılıfı Nedir?

Sünger yatak kılıfları, visco ya da çeşitli malzemelerden süngerden üretilmiş çift ya da tek kişilik yatak çeşitleri için kullanılan kılıflardır. Ayrıca bebek yatağı modelleri için de sünger yatak kılıfları bulabilmek mümkündür. Bu kılıflar sayesinde sünger yataklar toz ve bakterilerden korunduğu için aynı zamanda sünger yatakların kullanım ömrü de daha uzun olmaktadır.

Tek Kişilik ve Çift Kişilik Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak koruma kılıfları, reflü yatağı ya da ortopedik yatak gibi çeşitli modellere uygun olarak üretilmekle birlikte aynı zamanda farklı ölçülerde de üretilebilir. En çok üretim yapılan ölçüler ise tek ve çift kişilik yatak ölçüleridir. Bu kılıflar, tek kişilik ve çift kişilik olarak kullanılan yatak ölçülerine uygun olan kılıflardır.

Antialerjik Yatak Kılıfı Nedir?

Antialerjik kılıflar, özel formda tasarlanıp özellikle astım ve egzama gibi alerjik sorunları olan kişiler için üretilmiştir. Alerjen maddelere ya da toz akarlarına karşı yatağı koruyan antialerjik kılıflar, paket yaylı yatak gibi yetişkin yatakları için üretilmekle birlikte özellikle çocuk yatakları için de ağırlıklı olarak üretilir.

Yatak Taşıma Kılıfı Nedir?

Yatak taşıma kılıfları, adından da anlaşılabileceği gibi yatağın taşınma süresinde korumalı ve kolay bir şekilde taşınması için kullanılır. Taşınma sırasında yatağı darbelere ve tozlara karşı korumak için son derece işlevsel ürünlerdir. Yatağın taşınması sırasında yatağın deforme olmasını önleyen taşıma kılıfları, aynı zamanda bakteri ve tozlara karşı da yatağı koruyarak yatağın hijyenik bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

Reflü Yatağı Kılıfı Nedir?

Reflü yatakları, diğer yataklara göre eğimli ve özel bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de reflü yatağı için üretilen kılıflar da özel bir tasarıma sahiptir. Farklı ölçülerde üretilebilen yatak kılıfı fiyatları göz önünde bulundurulduğunda hem ekonomik hem de sağlıklı ürünlerdir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.