Yatak Kılıfı Fiyatları

Yatak Kılıfı Fiyatları

Yazı İçeriği

Yatak kılıfı fiyatları; kılıfın malzemesine, kalitesine ve ölçülerine göre farklı seviyelerde değişkenlik gösterir.

Uyku kalitesini doğrudan etkileyen unsurların başında yatak modelleri gelir. Yataklar, insan anatomisine uygun olarak farklı işlevsel özelliklerde üretilir. Ancak yatakların konforunu arttıran ve kullanım ömrünü uzatan unsurların başında yatak kılıfları gelir. Yatak kılıfları, üretim teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte neredeyse tüm yatak çeşitleri için üretilmiştir.

Yatak kılıfları, çarşafın altına serilen ve yatağın tüm yüzeyini kaplayan ürünlerdir. Bu sayede yatağın toz ve benzeri gibi alerjen unsurlara karşı hem de leke oluşumuna karşı korunmasını sağlar. Böylece yatağın kullanım ömrü de çok daha uzun olur. Günümüzde yatak fiyatları kılıflara oranla çok daha yüksek olduğundan, yatağı koruma altına aldığından bu noktada yatak kılıfları oldukça işlevsel ve ekonomik ürünlerdir.

Yatak Kılıfı Nedir?

Yatak kılıfı, yatağa serilen ve yatağı kaplayarak gergin bir şekilde durarak yatağın temiz kalmasını sağlayan tekstil ürünüdür. Yatak kılıfları lastikli ve fermuarlı gibi farklı tasarımlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı ebatlarda ve farklı malzemelerle de üretilebilir. Neredeyse tüm yatak markaları farklı yatak modellerine uygun yatak kılıfı üretimi yapmaktadır.

Yatak kılıflarını farklı ebatlarda bulabileceğiniz gibi aynı zamanda farklı desenlerde, renklerde ve farklı malzemelerde bulabilmeniz de mümkündür. Kılıflar, yatağı tamamen sardığı için aynı zamanda yatağın toza, bakteriye ya da sıvılara karşı korunmasını sağlar. Böylece yatak uzun süre temiz kalırken kullanım ömrü de çok daha uzun olur. Ayrıca söz konusu ürünlerin temizliği makinede uygun programda yıkayarak yapmak çok daha kolaydır.

Fermuarlı Yatak Kılıfı Fiyatları

Fermuarlı yatak kılıfları, bir kenarı fermuarlı olarak üretilen kılıflardır. Bu modeller, yatağı tamamen sararken aynı zamanda fermuar detayı sayesinde yatağın üzerinde tam sabit kalarak kayma yapmaz. Fermuarlı kılıflar, yatağın tüm yüzeyini kapladığından dolayı özellikle yatağı toza ve bakteriye karşı yüksek koruma altına alır.

Çıkarılıp makinede kolay bir şekilde yıkanan fermuarlı kılıflar, hemen hemen her yatak ölçülerinde üretilir. Ancak özellikle bebek yatağı ve çocuk yatakları modellerinde çok daha tercih edilen işlevsel modellerdir. Fermuarlı yatak kılıfı fiyatları malzeme ve ebat gibi özelliklerine göre değişebilir. Ortalama fiyatlar ise 300 TL’den başlayıp 1.200 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

Visco Yatak Kılıfı Fiyatları

Visco yatak pedi olarak da kullanılan visco yatak kılıfları, visco yani hafızalı köpük malzemesinden üretilmiş olan özel tasarım kılıflardır. Visco yatak kılıfları, yoğun oranda visco süngerinden üretildiğinden kullanıcılara bir yatak kılıfından çok daha fazlasını sunar. Üretildiği hafızalı köpük malzemesi sayesinde yatağı korumanın yanı sıra aynı zamanda vücudun şeklini alarak vücudu destekler ve yatak konforunu maksimum seviyeye çıkarır.

Yatağa adeta visco yatak konforu kazandıran yatak kılıfı, bu sayede yatağın aynı zamanda ortopedik yatak özelliği kazanmasına da yardımcı olur. Visco yatak kılıfı fiyatları malzeme kalitesine, visco yoğunluğuna ve ölçülerine göre fiyatları 500 TL’den başlayıp 1.500-2.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Visko Love Yatak Kılıfı Fiyatları

Visko Love, Türkiye’de ilk visco üreticisi olan en iyi yatak firmaları başında gelen lider bir firmadır. Geniş bir ürün skalasına sahip olan Visko Love, tüm ürünlerini %100 visco akıllı sünger malzemesinden özel üretim teknikleri ile tasarlamaktadır. Rahat bir uyku deneyimi için farklı modeller sunan Visko Love, tüm ürünlerini farklı ölçülerde üretmekte olup sadece yetişkinlere değil aynı zamanda bebek ve çocuklar için de farklı modeller üretmektedir.

Geniş bir visko yatak ürün yelpazesine sahip olan firma, aynı zamanda yatak kılıfları konusunda da kullanıcılarının beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadır. Üst düzey kaliteye sahip olan Visko Love yatak kılıfları, aynı zamanda kalitesine göre olabildiğince uygun fiyatlarda satışa sunulur. Modellerin ölçülerine, işlevselliğine ve özelliklerine göre Visko Love yatak kılıfı fiyatları 425 TL’den başlayıp 3.200 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Lastikli Yatak Kılıfı Fiyatları

Lastikli kılıflar, köşelerinde ya da tüm kenarlarında lastik bant uygulamasıyla tasarlanmış olan kılıflardır. Kılıflara uygulanan lastik bantlar, yatağa geçirilir ve bu sayede kılıfın yatağa sabitlenmesi sağlanır. Böylece kılıf, çarşafın altında toplanmaz ve yatağın tüm yüzeylerini toz, bakteri ya da sıvı gibi unsurlara karşı koruma altına alır.

Lastikli yatak kılıflarının fiyatları öncelikle kılıfın ölçülerine ve malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ölçüler büyüdükçe ve malzeme kalitesi arttıkça fiyatlarda artış göstermektedir. Ayrıca sıvı geçirmez özellikte olan modeller de standart modellere göre daha yüksek fiyatta seyredebilir. Buna göre lastikli yataklar için üretilen yatak kılıfı ya da diğer adıyla yatak şiltesi fiyatları 100 TL ila 1.000 TL minvalinde değişir.

Sünger Yatak Kılıfı Fiyatları

Sünger yataklar, visco ya da lateks ve benzeri gibi farklı süngerlerden üretilen yataklardır. Sünger yatağı kılıfları da süngerden üretilmiş olan yataklar için özel olarak tasarlanmış ev tekstili ürünlerdir. Tıpkı diğer kılıf modelleri gibi bu ürünler de farklı boylarda, medikal yatak ve benzeri gibi özelliklerde olan sünger yataklar için üretilebilir.

Sünger yatak kılıflarının fiyatları da diğer kılıf modelleri ile benzer seviyelerdedir. Üretim malzemesinin kalitesine, ebatlarına ve sıvı geçirmez olup olmadığına göre 200 TL ile 1.500 TL arasında sünger yatağı kılıfları bulabilirsiniz.

Tek Kişilik ve Çift Kişilik Yatak Kılıfı Fiyatları

Tek ve çift kişilik yatak modelleri, farklı ölçülerde üretilen ve dolayısıyla da yatabilecek kişi kapasitesi farklı olan yataklardır. Tıpkı çift kişilik modeller gibi günümüzde tek kişilik yatak çeşitleri de çok fazla tercih edildiğinden piyasada hem tek hem de çift kişilik yataklar için çok fazla kılıf seçeneği bulmak mümkündür.

Tek kişilik ölçülerde üretilmiş olan yatak kılıfları, daha küçük ölçülerde üretildiğinden çift kişilik kılıflara göre daha uygun fiyatlarda satılabilir. Ancak kalite unsuru devreye girdiğinde üst düzey kaliteye sahip bir tek kişilik kılıf modelini, çift kişilik kılıfa göre daha yüksek fiyatta görmek de mümkün olabilmektedir.

Antialerjik Yatak Kılıfı Fiyatları

Antialerjik yatak kılıfları özellikle egzama, astım ve bronşit gibi alerji sorunları için özel malzemelerden özel olarak tasarlanmış kılıflardır. Tıpkı diğer modeller gibi yatağı sarma ve koruma özelliği olan antialerjik kılıflar, aynı zamanda özel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilecek unsurların yatakta barınmasını önler.

Antialerjik yatak kılıfları, diğer modellere göre kalite seviyesi göz önünde bulundurulduğunda bir tık daha yüksek fiyatlı ürünlerdir. Piyasada küçük ölçülerde ve düşük kalitede antialerjik olarak geçen yatak kılıflarını 200 TL gibi fiyatlara bulabilirsiniz. Ancak paket yaylı yatak ve benzeri gibi modeller için daha büyük ölçülerde ve üst düzey kalitedeki modellerin fiyatları 3.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

Reflü Yatağı Kılıfı Fiyatları

Reflü yatağı kılıfı, özel eğimli tasarıma sahip olan reflü yataklarının korunması için üretilmiş kılıflardır. Reflü yatakları, diğer yatakların aksine farklı bir forma sahip olduğundan kılıflar da aynı formda özel olarak üretilir.

Özellikle visco akıllı süngerden üretilmiş olan kılıflar çok daha güvenli ve sağlıklı ürünlerdir. Visko Love ürün yelpazesinde reflü yatak kılıfları ölçülerine göre ortalama 400 ila 500 TL arasında yer almaktadır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.