Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazı İçeriği

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler aynı zamanda sağlığınızı doğrudan etkileyeceğinden son derece önemli püf noktalardır.

Uyku kalitesi, tüm hayatımızı doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku ile yeni güne zinde ve verimli başlayabileceğimiz gibi kalitesiz bir uyku tüm günümüzün verimsiz ve yorgunluk hissiyle geçmesine neden olabilir. Bu nedenle eğer bir yatak tercihi yapacaksanız mutlaka yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilinçli olmanız da faydanıza olacaktır. Zira yatak firmaları tarafından çeşitli beklentilere uygun onlarca farklı model üretimi yapılmaktadır.

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında elbette vücut tipinize ve kişisel tercihlerinize göre doğru ölçülerde seçim yapmak gelir. Modeller arasından çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak gibi farklı ölçüler tercih edebilirsiniz. Yetişkinler için tasarlanan modellerin yanı sıra aynı zamanda yatak markaları, çocuk yatakları ve bebek yatağı modelleri gibi farklı modelleri de çeşitli özelliklerde üretebilmektedir.

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de genellikle yatak fiyatları olmaktadır. Yatak seçimi yaparken bütçenizi göz önünde bulunduruyorsanız öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her ne kadar yüksek fiyatlı yataklar bütçenizi zorlasa da uzun vadede size kar yaptıracaktır. Eğer ekonomik bir yatak tercih edecekseniz bu noktada tüm modellerin özelliklerini detaylı olarak araştırıp olabilecek en kaliteli yatağı tercih etmek ise ekonomik yatak alırken ipuçlarının başında gelir.

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler| Yatak Seçiminde Temel Kriterler

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler aynı zamanda uyku kaliteniz ve hem vücut hem de psikolojik sağlığınız üzerinde doğrudan etkilidir. Yatak tercih ederken hangi ergonomik ve ortopedik yatak modelini seçerseniz seçin öncelikle vücut tipinize uygun model seçmelisiniz. Yatak çeşitleri aynı zamanda yumuşak, orta sert ve sert olarak farklı sertlik derecesiyle üretilir. Mutlaka sertlik derecesini kişisel beklentileriniz doğrultusunda belirlemelisiniz.

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri ise mutlaka malzeme seçimidir. Her malzemenin özellikleri farklı olduğundan mutlaka burada yine varsa sağlık sorunlarınız ya da kişisel beklentileriniz ön planda olmalıdır. Buna göre yatak modelleri arasından visco, lateks yatak ve benzeri gibi malzemelerden üretilmiş klasik yataklar tercih edebileceğiniz gibi medikal yatak, reflü yatağı ya da paket yaylı yatak gibi farklı modeller de tercih edebilirsiniz.

Yatak Türleri ve Özellikleri

Yatak türleri, yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında oldukça önemli bir konudur. Yatak türleri günümüzde oldukça çeşitlidir. Yaylı yatak türlerinin yanı sıra aynı zamanda yaysız olarak tabir edilen lateks ve visco yatak gibi farklı modeller de vardır.

Hafızalı köpük yani visko yatak modelleri, yaysız yataklar olmakla birlikte ısı ve basınca karşı duyarlılığı olan bir malzemedir. Bu sayede vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alıp vücudu tamamen sarana kadar hareketlenir. Böylece uyku sırasında basınç noktalarını azaltarak uyku esnasında uyuşmayı önler. Böylece uykunuzun sağlıklı, dinlendirici ve kesintisiz olmasını sağlar.

En çok tercih edilen yatak türlerinden bir diğeri ise havalı yataklardır. Bu yataklar adından da anlayabileceğiniz gibi hava ile doldurulan yataklardır. Tasarımındaki hava dolu bölmeleri sayesinde sertlik seviyesi değiştirilebilen bu yataklar, özellikle farklı sertlik derecesi tercih eden kullanıcılar için ideal tercihler arasında yer alır.

Sağlık ve Konfor İçin Yatak Seçimi

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinde sağlık ve konfor ilk sırada yer alır. Doğru ve sağlıklı yatak tercihi yaptığınızda aynı zamanda kaliteli ve sağlıklı bir uykuya yatırım yapmış olursunuz. Bu nedenle yatak seçiminizi yaparken mutlaka yatak alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilmeniz faydanıza olacaktır.

Sağlıklı ve konforlu yatak tercihi için öncelikle vücut tipinizi, sağlık sorunlarınızı ve kişisel beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Buna göre yatağınızın ölçülerini, sertlik derecesini, malzemesini daha doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Sağlıklı ve konforlu bir yatak seçmek istiyorsanız mutlaka kaliteye ve kişisel beklentilerinize önem vermelisiniz. Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurduğunuzda sizin için en konforlu ve sağlıklı yatağı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Yatak seçimi yaparken bütçeniz kısıtlıysa ve daha ekonomik bir model arıyorsanız bu durumda kaliteli ve sağlıklı bir yatak şiltesi ile de yatağınızı hem konforlu hem sağlıklı yatak haline getirebilirsiniz. Özellikle Visko Love markasının özel üretim teknikleri ve %100 visco elastik sünger malzemesiyle üretmiş olduğu visco yatak pedi, eskimiş yatağınızın konfor oranını maksimum seviyeye çıkarabileceğiniz ekonomik, üst düzey ergonomi sunan etkili ürünlerdir.

Yatak Alırken Yapılması Gereken Araştırmalar

Yatak tercihi yapmadan önce yataklar üzerinde yapacağınız bazı araştırmalar tercihinizi daha kolay ve daha doğru yapmanızı sağlayacaktır. Bunun için öncelikle mutlaka piyasadaki yatakların malzemelerini, bu malzemelerin özelliklerini ve yatak markalarının ürettiği modelleri araştırmalısınız.

Derinlemesine bir piyasa araştırması yaptıktan sonra tercih etmeyeceğiniz modelleri eleyerek size daha uygun olduğunu düşündüğünüz modellere yönelik daha dar kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Belirlediğiniz modellerin farklı yatak markalarında satış fiyatlarını araştırırken diğer yandan kullanıcıların yorumları, modellerin avantajları ve dezavantajları da araştırmanız gereken konulardır.

Son aşamada ise alternatif olarak belirlediğiniz modellerin piyasada farklı markalardaki fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize uygun kaliteli ve sağlıklı yatak modelini tercih etmelisiniz. Bu hususları detaylı bir şekilde araştırdığınızda yatak seçiminiz çok daha doğru sonuçlanacaktır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.