Yastıklar

Yastıklar

Türkiye’nin en iyi markası ve aynı zamanda ilk visco yatak ve visco yastık üreticisi olan Visko Love, %100 akıllı sünger visco malzemesinden özel üretim teknikleri ve kalıp sistemleri kullanarak farklı modelleri sizlere güven ve kaliteyle sunmaktadır.

Piyasada yastık çeşitleri fazla olsa da Visko Love, geniş ürün yelpazesinde tüm yastık çeşitlerine yeni bir soluk getirerek konforlu ve kesintisiz uykuyu mümkün hale getirmektedir.

Yastık Nedir?

Yastık, uyku esnasında baş kısmına konulan ve hem başı hem de boynu destekleyerek aynı zamanda başın vücuda göre yüksekte kalmasını sağlayan uyku ürünüdür.

Yastıklar, uyku sırasında vücudun rahat etmesi için tasarlanmış olsa da günümüzde otururken ya da dinlenirken de kullanabileceğiniz destekleyici yastık modelleri yaygın olarak kullanılır. Visco yastık modelleriyle birlikte aynı zamanda bambu, silikon, kapitone yastık modelleri, nano, mikro jel ve mikrofiber yastık modelleri de ihtiyaçlar doğrultusunda sıklıkla tercih edilen modellerdir.

En çok tercih edilen ergonomik visco yastık modelleri, ısı ve basınca duyarlı olmasından ötürü vücudu maksimum düzeyde destekleyen modeller olurken silikon yastık ise silikon dolgu malzemesiyle üretilmiştir. Benzer dolgu malzemesinden üretilen kapitone yastık ise iki kumaş arasında dolgu malzemesi konulduktan sonra dikilerek farklı modeller de sunulur.

Nano yastık, hafif elyaf nano ile doldurulmuş ürünler olurken benzer bir ürün olan mikro jel yastık da kaz tüyünü andıran hafif dolgu malzemesi ile üretilmiştir. Birçok kullanıcının memnun kaldığı bambu yastıklar, pamuk ve bambu lifleri ile karıştırılan malzemelerden üretilmiş yastıklardır. Son olarak mikrofiber yastık ise mikro polyester iplikler ve sık dokulu mikrofiber kumaşından üretilen,dolgu malzemesi olarak silikon kullanılan modellerdir.

Yastık Modelleri

Yastık modelleri, insan anatomisinin yanı sıra aynı zamanda ihtiyaç ve taleplere doğru orantılı olarak üretilmektedir. Türkiye’nin lider markası olan Visko Love, bu bağlamda %100 visco malzemesinden konforlu, rahat ve kesintisiz onlarca modelin bulunduğu geniş ürün yelpazesine sahiptir. Modeller arasından sizin, çocuğunuzun ya da bebeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda en doğru modeli güvenle seçebilirsiniz.

Visko Love Yastık Modelleri

Kesintisiz, rahat ve konforlu uyku uyuyabilmeniz için %100 visco malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretilmiş farklı modelleri Visko Love markasında güvenle bulabilirsiniz. Isı ve ağırlığa karşı maksimum duyarlılığa sahip olan Visko Love modelleri içerisinde uyku yastıklarının yanı sıra aynı zamanda bebek yastıklarından çocuk yastıklarına, sırt ve bel yastıklarından boyun yastıklarına, oturma yastıklarından diz ve bacak arası yastıklarına, horlama yastıklarından hamile yastıklarına kadar ihtiyaçlarınız doğrultusunda modeller bulabilirsiniz.

 

Visco Uyku Yastığı

Uyku için üretilmiş olan visco yastık modelleri, baş ile temas ettiği anda ısı ve basınca duyarlılık göstererek hareket eder. Bu hareketlilik yastığın baş ve boyun gibi temas ettiği tüm noktaların şeklini alana kadar devam eder. Bu sayede siz uyurken visco yastığınız kan akışınızın dengelenmesine yardımcı olurken kaslarını destekler, uyku konforunuzu üst seviyeye taşır.

Visco Bebek Yastığı

Özellikle yeni doğan bebeklerde yastık kullanımı son derece önemli bir konudur. Doğru tercih edilmiş bir ortopedik bebek yastığı, gelişim sürecinde olan kemik ve kasların doğal gelişim sürecine büyük katkı sağlar. Farklı ölçüler ile üretilmiş olan Visko Love bebek yastığı modelleri, bebeğiniz için en güvenilir şekilde bebek oturma yastığı ve destek yastığı olarak farklı modellerde de tasarlanmıştır.

Visco Boyun Yastığı

Boyun yastığı modelleri, Visko Love markasının en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi gibi durumlara bağlı olarak gelişen ağrıların giderilmesinde yardımcı olduğu için aynı zamanda boyun fıtığı yastığı olarak da kullanılır. Temas ettiği baş ve boyun bölgesinin şeklini alarak boyun boşluğunu doldurur ve mevcut ağrıların giderilmesine, yeni ağrıların oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

Visco Diz ve Bacak Arası Yastığı

Visko Love yastık modelleri arasında yer alan diz ve bacak arası yastığı, özellikle yorgunluk sonucu gelişen diz ve bacak ağrılarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Vücudun şeklini alırken aynı zamanda kasları destekleyerek gevşetir ve hem yorgunluğun hem de yorgunluğa bağlı ağrıların giderilmesini sağlar.

Visco Seyahat Yastığı

Tren, uçak ya da araba fark etmeksizin özellikle sürekli yolculuk yapanların en temel ihtiyaçlarından birisi de yolculuk yastığı olmaktadır. Visko Love ürün skalası içerisinde yer alan çeşitli seyahat yastığı modelleri sayesinde siz de yolculuğunuzun konforunu maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Farklı tasarımlarda üretilmiş olan araba yastığı çeşitleri, boynu sarar ve destekler. Bu sayede yolculuk esnasında boynunuzun düşmesini engelleyerek tutulma ve ağrı sorunlarının da önüne geçer.

Visco Hamile Yastığı

Hamile yastığı, her kadının hamilelik döneminde ihtiyaç duyabileceği fonksiyonel üründür. Tüm vücudu destekleme özelliğine sahip olan hamile yastıkları; uyku esnasında bel, karın ve bacakları destekleyerek gebeliğe bağlı ağrı oluşumunu önler. İşlevsel tasarımlarda üretildiğinden hamilelik dönemi sonrasında da emzirme döneminde bebeğin ve annenin konforunu sağlayan ürünlerdir.

Visco Reflü Yastığı

Reflü, özellikle ilk altı aylık dönemde bebeklerin uyku kalitesini ciddi oranda etkileyen bir sorundur. Bu noktada bebek reflü yastığı, uykuda bebeklerde reflü oluşumunu önlemede son derece etkilidir. Visko Love reflü yastığı, %100 visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiş olup baş kısmı vücuda göre ergonomik bir yüksekliğe sahiptir. Bu yükseklik sayesinde bebeğiniz uyurken mide asidi yemek borusuna kaçmaz ve reflü oluşumu engellenmiş olur.

Visco Sırt ve Bel Yastığı

Sırt ve bel şekline uygun olarak özel tasarlanmış Visko Love sırt ve bel yastığı çeşitleri, ağrı oluşumunu engelleyerek var olan ağrıların hafiflemesinde de yardımcıdır. Özel formu ve işlevselliği sayesinde koltuk, ofis koltuğu, araba koltuğu gibi tüm alanlarda kullanabileceğiniz sırt yastığı modelleri, otururken omuriliğin düz çizgide kalmasını sağlayarak konforunuzu arttırır.

Visco Horlama Yastığı

Visko Love horlama yastığı, uyku apnesi ve benzeri gibi sorunlara çözüm bulabilmek için özel olarak tasarlanmıştır. %100 akıllı sünger malzemesinin ısı ve basınca karşı olan duyarlılığı ve vücut şeklini alma özelliği sayesinde başı doğru konumlandırarak horlamayı minimum seviyeye indirger ve hem sessiz hem kesintisiz uykunun kapılarını sonuna kadar aralar.

Anti Snore Visco Horlama Yastığı ile siz de horlamaya kolayca son verebilirsiniz!

Visco Oturma Yastığı

Visko Love oturma yastığı, özellikle gün içerisinde sürekli oturmak durumunda kalan ve bu nedenle de kalça, bel ve sırt ağrısı yaşayan bireylerin kullanması gereken ergonomik ürünler arasında yer alır. Özel formu ve %100 visco akıllı sünger özelliği sayesinde kalçanın şeklini alarak uzun süreli oturduğunuz zamanlarda bile ağrı şikayetlerinizin önüne geçer.

Kullanılan Malzeme Türlerine Göre Yastık Modelleri

Uyku ve yaşam kalitesini ciddi oranda arttıran yastıklar günümüzde üretim sanayisinin gelişmesi ve aynı zamanda ihtiyaçların da şekillenmesiyle farklı malzemelerden çeşitli tasarımlarda üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede geniş ürün yelpazesi içerisinde beklentilerinizi karşılayacak farklı modelleri farklı üretim malzemeleri ile rahatlıkla bulabilirsiniz.

Visco Yastık

Ortopedik visco yastıklar, ısı ve basınca karşı duyarlılığa sahip olan visco malzemesinden üretilmiştir. Vücudunuza temas ettiği anda vücudun şeklini alabilmek için hareketlenir ve aynı zamanda kasları gevşeterek basıncı en aza indirger. Viscofoam yastık ya da visco therapy yastık olarak da bilinen visco dolgulu yastık Therapy-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı; vücudunuzun şeklini tamamen alana kadar hareket eder, böylece uyku esnasında ağrı ve uyuşukluk hissini ortadan kaldırır.

Karabuğday Yastığı

Karabuğday taneleri; magnezyum, protein ve selenyum açısından zengin maddeler olarak aynı zamanda yastık üretiminde de dolgu malzemesi olarak kullanılır. Karabuğday taneleri ile üretilen ortopedik yastık modelleri, konforlu ve aynı zamanda son derece sağlıklıdır.

Kaz Tüyü Yastık

Yumuşak, esnek ve hafif dolgu malzemesi olan kaz tüyünden üretilmiştir. Kaz tüyünün hem yumuşak hem de esnek olması sayesinde kaz tüyü yastıklar, vücudu destekleyen ve basıncı azaltan özelliğe sahiptir.

Silikon Yastık

Silikon yastıklar, ısıya karşı mukavemet gösteren aynı zamanda hafif ve esnek olan silikon dolgu malzemesi ile üretilir. Boncuk silikon yastık ve benzeri gibi farklı modelleri vardır. Yine vücut şeklini alarak uyku konforunu arttıran modeller arasında yer alır.

Elyaf Yastık

Boncuk elyaf yastıklar, poliester ve pamuk karışımı olan elyaf dolgu malzemesi ile doldurularak üretilir. Dolgu malzemesinin yoğunluğuna göre yükseklik ayarı yapılabilen, günlük kullanıma da uygun modeller arasında yer alır.

Yün Yastık

Yün malzemesi, güçlü bir nem emici olmakla birlikte aynı zamanda termal malzemedir. Yün dolgusu ile üretilmiş olan yastık ürünleri, doğal nem emici özelliği sayesinde terletmez, sağlıklı uyku imkanı sunar.

Pamuk Yastık

Doğal pamuk ile doldurularak üretilen pamuk yastıklar, son derece sağlıklı ürünlerdir. Piyasada çok farklı pamuk yastık modelleri vardır. Eğer pamuk yastık tercih etmeyi düşünüyorsanız dolgu malzemesinin gerçek pamuk olduğundan emin olmanız faydanıza olacaktır.

Kuş tüyü Yastık

Son derece esnek ve hafif olan gerçek kuş tüylerinden üretilen modellerdir. Özellikle kuş tüyünün esnek ve hafif olması sebebi ile son derece konforlu uyku imkanı sunmaktadır. Bu sebeple de yaygın olarak tercih edilir.

Lateks Yastık

Lateks yastık, Hevea Brasiliensis ağacında bulunan yoğun sıvılı lateks malzemesinden üretilir. Visco malzemesine ok benzetilen lateks, tıpkı visco akıllı sünger gibi ısı ve basınca karşı duyarlı ve aynı zamanda vücudun şeklini alarak destek veren bir malzemedir. Ancak visco malzemesi ile kıyaslandığında sertlik derecesi yüksektir.

Sünger Yastık

Sünger yastıkların iç dolguları adından da anlaşılabileceği gibi süngerdir. Konforlu ve sağlıklı uykuyu sevenlerin ilk tercihi arasında olan sünger yastıklar, aynı zamanda ekonomik yastıklar listesinde yer alır.

Ördek Tüyü Yastık

Hakiki ördek tüylerinin dolgu olarak kullanıldığı ördek tüyü yastıklar, son derecek yumuşak, esnek ve hafif ürünlerdir.

Jel Hafızalı Sünger

Jel hafızalı sünger, içerisinde Aqua jel dolgusu ile tasarlanır. Dolgu malzemesi olan Aqua jel sayesinde terlemeyi önleme ve vücut şeklini alma özelliği vardır. Bu sebeple özellikle terleme sorunu yaşayanlar için ideal seçimlerin başında gelir.

Kapok Yastık

Kapok, şekil olarak pamuk benzeri olan ancak gözenekli yapıya sahip bir elyaf türüdür. Kapok yastık, kapok malzemesi ile doldurularak üretilir. Malzemesinin özellikleri sayesinde son derece kaliteli ve sağlıklı uyku imkanı sunar.

Hafızalı Sünger Yastık

Visco yani hafızalı sünger yastık, diğer bir deyişle visco akıllı sünger dolgusu ile üretilen visko yastık modelidir. Isı ve ağırlığa karşı olan duyarlılığı sayesinde hem yetişkinler hem de bebek ve çocuklar için son derce güvenilir ve sağlıklıdır.

Polyester Yastık

Polyester yastık, polyester dolgusu ile üretilir. Polyester tok ve ter emici özelliği olmayan bir malzemedir. Bu sebeple de yaz aylarında kullanımı tavsiye edilmediği gibi aynı zamanda terleme sorunu yaşayan kullanıcılar için uygun olmamaktadır.

Polipropilen Yastık

Polipropilen yastık, bir çeşit hava yastığıdır. Su ve nem gibi faktörlere karşı yüksek mukavemet gösterir. Pamuk ve poliester karışımı dolgu malzemesi kullanılmıştır. Genellikle üst yüzeyleri özellikle basınca karşı dayanıklıdır.

Poliüretan Köpük Yastık

Mantar ve küf oluşumunu engelleyen poliüretan köpük malzemesi ile doldurulmuş yastık modelidir. Anti alerjik özelliğe sahip olduğundan özellikle astım, bronşit ve rinit gibi alerjik rahatsızlıkları olan kullanıcılar için çok daha fazla tavsiye edilmektedir.

Nano-Elyaf Yastık

Nano elyaf yastık, has elyafın özel teknikler uygulanarak dayanıklılığın arttırılması sonucunda elde edilen nano elyaf dolgusu ile üretilmiştir. Uzun ömürlü olmakla birlikte aynı zamanda ekonomik modeller listesinde yer alır.

Microfiber Yastık

Mikropolyester ipliklerinin sıkça dokunmasıyla elde edilen mikrofiber malzemesinden üretilir. Hafif ve yumuşak olan mikrofiber malzemesi, yumuşak yapılı silikon elyaf dolgusunda tasarlanır. Mikrofiber kumaş ile tasarlanan mikrofiber yastığı dört mevsim kullanabilirsiniz.

Bambu Yastık

Pamuk ve bambu liflerinin karşımı ile dolgu malzemesi oluşturulan yastıktır. Bambunun içindeki beyaz doğal lifler ile pamuğun içindeki doğal lifler sayesinde hem hafif hem esnek hem de son derece konforlu ve sağlıklı bambu yastık üretilir.

Kullanım Amacına Göre Yastık Modelleri

Yastık ürünleri farklı malzemelerden üretildiği gibi aynı zamanda kullanım alanlarına ve amaçlarına göre de farklı tasarım ve özelliklerde tasarlanabilmektedir.

Hamile Yastığı

Hamile yastıkları ya da gebelik yastığı, gebelik döneminde oluşan sırt, bel, karın ve bacak ağrılarının giderilmesi ve yeni ağrıların oluşumunun engellenmesi için üretilmiştir. Kullananlar tarafından olumlu yorumlar alan hamile destek yastığı modelleri, vücut boşluğunu doldurarak vücudu destekler böylece ağrı oluşumunu engeller.

Bebek Yastığı

Bebeklerin sağlıklı ve kesintisiz uyku kalitesine erişmeleri için tasarlanmış bebek yastığı modelleri, aynı zamanda gelişmekte olan kafa ve omuz kaslarını destekleyerek gelişime destek olur. Genellikle ter emici ve nefes alan visco ve pamuk gibi malzemeler ile tasarlanır.

Çocuk Yastığı

Çocukların kemik ve kas gelişimi için önemli yere sahip olan çocuk yastığı; bambu, pamuk, visco, polyester gibi ter emici fonksiyonu yüksek aynı zamanda hafif ve yumuşak malzemelerden üretilmektedir.

Fıtık Yastığı

Fıtık yastığı, boyun fıtığına ya da düzleşmeye bağlı olarak gelişen ağrı oluşumunu engellemek ve ağrıların giderilmesini sağlamak için özellikle visco malzemesinden üretilir. Özel boyun dolgulu olan modelleri boyna ilave destek vererek uyku sürecini ağrısız ve konforlu hale getirir.

Boyun Yastığı

Boyun düzleşmesi, boyun ağrısı ve boyun fıtığı için uzmanlar tarafından da şiddetle tavsiye edilen medikal boyun yastıkları; boyun destekli formu ve ortopedik özelliği sayesinde boyun kaslarını destekler ve gevşetir. Aynı zamanda araç boyun yastığı (Seyahat) olarak da kullanılabilen boyun destek yastığı, yetişkinlerde olduğu gibi bebek ve çocuk kullanımına uygun olarak da üretilir.

Farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda visco, pamuk, polyester, silikon ve elyaf gibi farklı malzemelerden de üretilebilmektedir.

Emzirme Yastığı

Özellikle yeni bebek sahibi olan anneler için emzirme yastığı kullanımı emzirmeyi kolaylaştırıcı işleve sahiptir. Pamuk ve visco gibi malzemelerden üretilen emzirme yastıkları, bebeğin emme sırasında rahat ve doğru pozisyon almasını sağlarken aynı zamanda ikiz emzirme yastığı olarak da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Reflü Yastığı

Reflü yastık, baş kısmı vücuda göre yüksek olarak özel form ile tasarlanmıştır. Özellikle ilk altı ay içerisinde bebeklerde reflü problemi çok fazla görüldüğü için bebek reflü yastığı kullanımı büyük öneme sahiptir. Tıpkı yetişkin reflü yastığı gibi bebekler için üretilen modellerde de uyku esnasında baş kısmı yüksek kaldığından mide asidinin yemek borusuna kaçması önlenir. Dolayısıyla da reflü yastığı yetişkin kullanımı için de uygundur.

Seyahat Yastığı-Yolculuk Yastıkları

Yolculuk yastığı, yol boyunca hareketsizliğe bağlı ağrı oluşumunu önleyerek seyahatlerinizi konforlu hale getiren ürünlerdir. Şoför ya da yolcu kullanımına uygun olduğundan oto koltuğuna kolayca sabitlenen araba yastığı (koltuk) modelleri de mevcuttur.

Seyahat boyun yastığı, boynu tamamen çevreler ve boyun kaslarını destekler. Bu sayede yolculuk sırasında boynun düşmesini beraberinde boyun tutulmasını önler. Çocuk kullanımı için de uygun olan araç boyun yastığı araba içerisinde kullanımı son derece kolay ve işlevseldir. Visco ve şişme seyahat yastığı gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir.

Tortikolis Yastığı

Tortikolis yani boyun eğriliği rahatsızlığı için medikal yastık olan tortikolis yastık ürünü tasarlanmıştır. Özellikle bebekler için üretilmiş olmakla birlikte başın sabit kalmasını sağlayarak tortikolis rahatsızlığının tedavi edilmesinde önemli etkiye sahiptir.

Düz Kafa Yastığı

Düz kafa ya da diğer adıyla bebek kafa yastığı, henüz dönme yetisi olmayan ve sabit yatak bebeklerin kafasında meydana gelebilecek kafa tası deformasyonlarını önlemek için kullanılır. Bebeğinizin sağlıklı ve güvenli uyku pozisyonunda kalmasını sağlayan düz kafa yastığı kullananlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

Bel Yastığı

Bel destek yastığı (bel destek yastık), bel şekline uygun olarak üretilmiş ve özel formu sayesinde de bel kaslarına destek veren işlevsel ürünlerdir. Ortopedik bel yastığı, kronik bel ve sırt ağrılarının giderilmesinde yardımcı olabileceği gibi aynı zamanda yeni ağrıların oluşumunu da önlemeye yardımcı olur. Bel yastığı ofis, ev koltuğu, oto koltuk gibi tüm alanlarda fonksiyonel şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle Visko Love ürün skalasında yer alan visco bel yastığı modelleri, belin şeklini alıp kasları desteklerken aynı zamanda basıncı minimum seviyeye indirerek konfor alanınızı genişletir.

Horlama Yastığı

Horlama önleyici Visco Anti Snore Horlama yastığı, özel tasarımı sayesinde horlama sorununa medikal çözüm üretmektedir. Horlamayı durduran akıllı yastık Anti Snore, horlamanın daha da şiddetlendiği bilinen sırt üstü yatış pozisyonunda dahi horlamayı minimum seviyeye indirerek uykunuzu sessiz, kesintisiz ve daha kaliteli bir boyuta taşır.

Bacak Arası Yastığı

Bacak arası yastığı, özel şekli sayesinde bacak arası boşluğu doldurabilecek özel oyuntulara sahip olarak tasarlanan. Böylece özellikle gün boyu ayakta kalanlarda meydana gelen bacak ve kas ağrısının giderilmesine büyük oranda yardımcı olarak rahatlatır.

Sırt Yastığı

Sırt destek yastığı, sırt ağrılarının giderilmesi ve engellenmesi için üretilmiş medikal bir üründür. Bel ve sırt bölgesinin doğrudan şeklini alan medikal sırt yastığı, oturuş sırasında omurganın doğru eğride kalmasını sağlayarak sırt ağrıları üzerinde tedavi edici etki gösterir. Ortopedik sırt yastığı modelleri, farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı model ve tasarımlarda da ihtiyaçlar doğrultusunda üretilebilmektedir.

Basur Yastığı

Basur ya da hemoroid yastığı; visco, poliester ve pamuk gibi farklı materyallerden üretilebilir. Basur problemi olan kullanıcıların mutlaka tercih etmesi gereken medikal bir üründür.

Frejka Yastığı

Kalça çıkıklığı yani frejka sorunu yaşayan çocuk ve bebekler için kullanılan bir üründür. Özellikle kalça çıkıklığı tedavisinde tedavi süreci boyunca kaçlça kemiği ile bacak arasını olması gerektiği pozisyon ve açıda tutarak sürece olumlu yönde destek olur.

Varis Yastığı

Baldırların yükünü azaltan varis yastığı, aynı zamanda topuk ve diz kaslarını destekleyerek varis ağrılarının azaltılmasında yardımcı olur. Rahatsız etmeyecek ideal yükseklik oranı sayesinde ayakların yüksekte kalmasını sağlayarak varis tedavisinde gözle görülür derecede etkili olur.

Diz Yastığı

Diz yastığı, adından da anlaşılabileceği gibi özel şekli sayesinde diz arasına ya da diz arkasına konularak kullanılan modeldir. Gerek dinlenme zamanınızda gerekse uyku esnasında diz kaslarını desteklediğinden dizlerin dinlenmesini ve ağrıların da hafiflemesini sağlar.

Kafa Şekillendirici Yastık

Özellikle bebekler için üretilmiş olan kafa şekillendirici yastık, henüz dönemeyen ve sabit yatan bebeklerde kafa tasının bozulmasını önlemek için kullanılır. Bebeklerde mutlaka doktor kontrolü ile kullanılması gereken kafa şekillendirici yastık, düzenli kullanımda bebeğin kafa tasının doğal şekline kavuşmasına yardımcı olur.

Ortopedik Yastık

Uyku esnasında vücudun doğru pozisyonda ve doğru çizgide kalmasını sağlayan en iyi yastık modeli ortopedik yastık, vücut şeklini alarak siz uyurken vücudun ihtiyaç duyduğu maksimum desteği sunar. Ortopedik yastıklar, pamuk, visco ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilir. Dolayısıyla fiyatları da üretim malzemesine ve tekniğine göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin; visco ortopedik yastık modelleri son derece işlevsel, konforlu ve uzun ömürlü olduğundan fiyatları da birçok modele göre yüksek seyredebilir.

Anti Alerjik Yastık

Astım ve bronşit gibi alerjik rahatsızlıkları olan kullanıcılar için özel olarak anti alerjik yastık ürünleri üretilmiştir. Deri döküntüsü ve toz akarı gibi maddeleri uzaklaştıran özel yapısı sayesinde alerjik bireylerin konforlu ve kesintisiz uyku uyumasını sağlar.

Medikal Yastık

Medikal yastıklar, bölgesel ağrı problemlerinin yaşandığı durumlarda uzmanlar tarafından da tavsiye edilen ve bölgesel ağrıların giderilmesini sağlayan ürünlerdir. Özellikle boyun fıtığı ya da düzleşmesi yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği modellerin başında boyunluk yastık gelir.

Anti Stres Yastık

Anti stres yastıklar, karbon tel malzemesinden özel olarak tasarlanır. Yastığın içine özel olarak yerleştirilen karbon teller sayesinde vücudunuzda bulunan statik enerjinin neden olduğu stres dışarı atılır. Bu sayede yeni güne mutlu ve enerjik başlayabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Yastık Modelleri

Yastıklar, kullanılacak alanlara göre de en uygun malzemelerden ve dayanıklı materyallerden üretilebilir. Dolayısıyla da yastık çeşitleri yelpazesinde her ihtiyaca göre ve her mekana göre üretilmiş modeller de vardır.

Kamp Yastığı

Kamp yastıkları, kamp ortamında kullanılabilecek kadar dayanıklı ve aynı zamanda kolay taşınabilecek kadar hafif ve portatif ürünlerdir. Katlanabilir ya da şişirilebilir gibi farklı modellerde ve malzemeler ile üretilir.

Koltuk Yastığı

Koltukların üzerinde dekoratif olarak ya da otururken destek sağlaması amacıyla üretilen ürünlerdir. Günümüzde tüm koltuk modellerinin tasarımında konforu arttırmak için koltuk yastığı üretimi yapılır.

Otel Yastıkları

Otel odalarında misafirlerin kullanımına sunulan otel yastıkları; farklı şekillerde ve farklı ölçülerde tasarlanabilir. Ayrıca polyester, poliüretan, silikon ve pamuk gibi farklı malzemelerden üretilmiş envai çeşit otel yastığı bulabilirsiniz.

Sandalye Yastığı

Sandalyelere konularak özellikle yaslanma amacıyla kullanılan ürünlerdir. Genellikle pamuk ya da silikon gibi malzemelerden üretilmiş sandalye yastıkları daha fazla tercih edilmektedir.

Yer Yastığı

Yerde oturulan mekanlarda zeminin sertliğini ortadan kaldırmak ve oturma konforu sağlamak için kullanılır. Küçük ölçülerde üretilebildiği gibi farklı büyük ölçülerde de modeller bulmak mümkündür. Oturma amacının yanı sıra dekorasyon unsuru olarak da sıklıkla tercih edilir.

Oturma Yastığı

Genellikle ofis ortamında ve sürekli oturarak çalışan kişilerin kalça ağrısı şikayetlerini gidermek amacıyla kullanılır. Visco, pamuk, silikon ve benzeri gibi malzemelerden üretilse de özellikle vücut şeklini alma ve kasları destekleme özelliği sayesinde visco oturma yastığı ok daha fazla tercih edilir.

Dekoratif Yastık

Dekor yastıkları, yaşam alanlarının daha estetik bir görünüme kavuşması için kullanılan bir nevi süs yastıklardır. Dekor için kullanıldıklarından dolayı geniş ürün yelpazesine sahip dekoratif yastıklar; farklı desenlerde, renklerde, ölçülerde üretilir.

Şişme Yastık

Adından da anlayabileceğiniz gibi hava ile şişirilen yastıklardır. Şişme özelliği sayesinde seyahatlerde ve kamp ortamında yaygın olarak tercih edilir. Havaya dayanıklı silikon ve naylon gibi malzemelerden üretilir. Şişirilme düzeyine bağlı olarak yüksekliği ve sertliği ayarlanabilir.

Kırlent Yastık

Mekan ya da yatak dekorunda ortamı estetik bir değere kavuşturmak için kullanılan dekor yastıklardır. Farklı ölçülerde bulabileceğiniz gibi aynı zamanda silikon ve elyaf gibi farklı dolgu malzemelerinden üretilmiş modellerini de bulabilirsiniz.

Silindir Yastık

Otel ve benzeri gibi konaklama hizmet veren işletmelerde dinlenme yastığı olarak sunulan üründür. Yuvarlak formu sayesinde özelikle bel, boyun ve bacak arkası gibi bölgelerde dinlendirici etkiye sahiptir.

Simit Yastık

Simide benzeyen şekillerde üretilen simit yastık, uyku sırasında henüz dönemeyen bebeklerin uyku konforunu arttırmak ve başını desteklemek için kullanılır.

Puf Yastık

Taşınması kolay, portatif ve hafif olan puf yastık, köpük dolgusu ile ya da hava ile şişirilebilen modellerde tasarlanabilir. Hafif ve taşınabilir olması sayesinde piknik, kamp ve seyahat gibi zamanlarda da kullanımı uygundur.

Tüylü Yastık

Dış yüzeyi tamamen tüy kaplama kumaşta üretilen tüylü yastık, özellikle koltuk ve yatak dekorasyonunda yani tamamen estetik yargı taşıyarak kullanılmaktadır.

Örgü Yastık

El emeği modeller arasında yer alan ve özellikle nostaljik dekorları sevenlerin ilk tercihi olan örgü yastık, koltuklarda dekoratif olarak kullanılan ürünler arasında yer alır.

Yuvarlak Yastık

Uyurken ya da dinlenirken konforunuzu arttırmanızı sağlayan yuvarlak yastık, aynı zamanda özellikle otellerde dekoratif amaçlı olarak da tercih edilmektedir.

Ergonomik Yastık

Ergonomik yastık, vücut şeklini alarak uyku kalitesini büyük oranda arttırır. Sadece uyku sırasında değil aynı zamanda dinlenme saatlerinizde de bölgesel olarak kasların gevşeyerek dinlenmesini, bölgesel ağrıların giderilmesini sağlar.

Hasır Yastık

Hasır sert bir malzeme olsa da görüntü olarak hasır ile üretilen ürünler şık bir görüntüye sahiptir. Dolayısıyla da hasır yastık kullanım amaçlı değil tamamen estetik görünüm odaklı üretilmektedir.

Kapitone Yastık

Kapitone yastıkların, kılıfları çift katlı ve dikişli kılıflardır. Çift katlı kılıfların arasına ince dolgu malzemesi yerleştirildikten sonra kılıflara dikişlerle şekiller verilir. Şık bir görüntü sergilediğinden özellikle dekoratif amacıyla sıklıkla tercih edilir.

Havalı Yastık

Bölgesel ağrıların giderilmesinde etkili olan havalı yastık, hava dolgusu ile vücut ağırlığının eşit dağılmasını ve böylece yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

Rulo Yastık

Sahip olduğu rulo formu sayesinde boyun, bek ve diz arkası boşluğunda destekleyici olarak kullanılır. Ayrıca özellikle otellerde yatak dekoru için de tercih edilebilir.

Takı Yastığı

Farklı model ve ölçülerde üretilebilen şık takı yastığı, kadınların takılarını estetik bir sırayla dizebileceği hem aksesuar hem işlevsel ürün niteliğindedir. Bu sebeple estetik değeri yüksek olarak ürünlerdir.

Yatış Biçimine Göre Yastık Modelleri

Yastıklar, yatış pozisyonuna göre faklı tasarımlara sahip olabilir. Bu sayede sırt üstü, yan ya da yüzüstü yatış pozisyonunuza göre en konforlu yastık modelini seçebilirsiniz.

Yüzüstü Yatış Yastığı

Yüzüstü yatış sırasında boyun ve yüz bölgesine destek vere ergonomik ürünlerdir. Özellikle yüz üstü yatmayı seven kullanıcılar için oldukça konforludur.

Yan Yatış Yastığı

Yan yatış yastığı, yan yatış pozisyonunda kullanılan ve aynı zamanda vücudun şeklini alabilen üründür. Yan yatma yastığı, yüz ve boyun kaslarını desteklerken diğer yandan uyku konforunu da en üst seviyeye ulaştırdığından tavsiye edilen ürünler arasında yer alır.

Kol Yastığı

Özel formu sayesinde uyku esnasında kollara destek veren özel forma sahiptir. Kol bölgesine özel destek vererek kol ağrısı, uyuşma ve benzeri gibi sorunları ortadan kaldırır.

Vücut Yastığı

Uyku sırasında tüm vücudu aynı anda desteklemesi amacıyla üretildiğinden büyük ölçülerde üretilir. Yüzeyi ve dolgusu oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir.

Destekleyici Yastık

Destek yastığı, uyku sırasında hangi pozisyon olursa olsun vücudunuzun ve omurganın doğru çizgide kamasını sağlayarak ağrı problemini önlemeye yardımcı olur.

Sırtüstü Yatış

Ağrı ve uyuşukluk gibi şikayetleri meydana getirebilecek yanlış uyku pozisyonunda kalmanızı ve aynı zamanda bel ağrısı şikayetlerinizin oluşmasını önler.

Boyut ve Sertlik Derecelerine Göre Yastık Modelleri

Ev tekstili sektörünün ve üretim sanayisinin devasa gelişme gösterdiği alanlardan birisi de yastık üretimidir. Dolayısıyla da farklı özelliklerde ve malzemeler ile üretilen yastıklar arasından boyutlarına ve sertlik derecelerine göre de rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.

Yumuşak Yastık

En rahat yastık hangisi diye merak edenlerin özellikle yumuşak yastık sevenlerin tercih edebileceği sertlik derecesidir.

Orta Sert Yastık

Yumuşak yastıklar ile kıyaslandığında sertlik ve yumuşaklık derecesi bir tık daha az olan yastıklardır. Bu nedenle yumuşak yastık sevenler için konforsuz olarak nitelendirilebilir.

Sert Yastık

Yumuşaklık ve esnekliği yok denecek kadar az olan yastıklardır. Sert yastık kullanmayı tercih eden kullanıcıların ihtiyaçlarına binaen üretilir.

Yüksek Yastık

Alçak ve orta yüksek yastıklardan bir tık daha yüksek olan yastıktır. Bu sebeple uyku sırasında başın yüksekliği vücuda göre oldukça yüksektir.

İnce Yastık

İç dolgusu az ve alçak olan yastıklar için “İnce yastık” tanımlaması yapılır. İnce yastıklar baş ile vücut eğimini minimum seviyeye indirir.

Uzun Yastık

Klasik 50×70 yastık ölçülerine kıyasla daha uzun hatta iki kişinin rahatlıkla yatabileceği yastıktır. Bu nedenle uyku esnasında boylamasına destek yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Küçük Yastık

Sadece kafa tasının yerleşebileceği gibi küçük ölçülerde üretilen küçük yastıklar, özellikle bebek ve çocukların kullanımına uygun yastıklar olmaktadır.

Büyük Yastık

Standart yastık ölçülerinden biraz daha büyük ölçülerde tasarlanan yastık modelidir. Büyük yastık kullanmayı sevenler için ideal genişlik ve boy ölçülerine sahip olur.

Klimalı Soğuk Yastık Modelleri

Klimalı yani diğer adıyla terletmeyen yastık modelleri, hem dört mevsim terleme sorunu yaşayan hem de yaz aylarında terleme problemi ile karşılaşan kullanıcılar için ideal seçimlerdir.

Klimalı Yastık

Özel üretim teknikleri ile içerisine soğutma sistemi eklenen klimalı yastık, terlemenin önüne geçerek uykunuzu serin ve konforlu hale getirir.

Terletmeyen Yastık

Soğutma ve nem emme özelliği sayesinde terlemeyi engelleyen terletmeyen yastıklar, özel üretim teknikleri ve materyaller ile tasarlanarak üretilir.

Jel Yastık

Aqua jel dolgusu ile özel üretilen visco jel yastık, özel tasarımı sayesinde ferah uyku imkanı sunar. Özellikle terlemenin yoğu olduğu boyun kısmına denk gelen Aqua jel dolgu malzemesi, sıcak hayayı emerek vücudu soğutur ve terlemeyi önler.

Şekilli ve Tema Türüne Göre Yastık Modelleri

Yastıkları ölçülerine, dolgu malzemesine, sertlik derecesine tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda farklı şekillerde temalı olarak tasarlanan yastıkları kullanım amacıyla ya da dekoratif amaçlı tercih edebilirsiniz.

Avokado Yastık

Avakado yastık, avokado şeklinde tasarlanıp hem hediyelik hem de dekoratif amaçlı üretilmiştir. Sevimli yastık modellerinden birisi olan Avacado yastık, genç odalarında ve özellikle çocuk odalarında şık bir dekor ürünü olabilmektedir.

Peluş Yastık

Yastık kılıfı pelüş olan bu peluş yastık modelleri, özellikle çocuklara sürpriz olarak alınabilecek ürünlerdir. Ürün yelpazesi içerisinde renkli kedi, koala ve benzeri desenli modeller yer alır.

Anime Yastık

Sarılma ve vücut yastığı olarak da kullanılabilen anime yastık, waifu ve benzeri gibi modellerde tasarlanabilmektedir. Küçük modellerin yanı sıra uzun olan büyük ölçülerde anime yastıklar da bulmak mümkündür.

Sarılma Yastığı

Birçok kişi tarafından uyku sırasında vücudu desteklemek için kullanılan modellerden birisi de sarılma yastığıdır. Uykuda sarılmaya uygun ölçülerde üretilen yastıklar, çocuk ve gençlere de hitap edebilmek adına anime sarılma yastığı gibi farklı tasarımlarda üretilmektedir.

Emoji Yastık

Baskı ya da dikiş teknikleriyle üzerine emoji eklenen yastıklardır. Modeller arasında mutlu, şaşırmış, üzgün ya da korkmuş gibi farklı emoji modelleri bulunur.

Punch Yastık

El yapımı yastık modelleri arasında yer alan punch yastık, farklı desen ve renklerin nakışla birleştirilmesi sonucu üretilir. Bir nevi nakış türü olan punch, el emeği bir üretim yöntemi olduğundan fiyatları da diğer yastık modellerine göre biraz pahalı olabilmektedir.

Resimli Kişiye Özel Yastık

Kişiye özel olarak tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alan isimli yastık modelleri, aynı zamanda fotoğraf baskılı olarak da üretilebilmektedir. Fotoğraflı ya da isimli olan yastıkların fiyatları tasarım özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Hayvan Temalı Yastıklar

Çocuk ve bebek yatak odası dekorasyonunda önemli yere sahip olan hayvan temalı yastıklar son derece eğlenceli ve çocukların ilgisini çeken modellerdir. Panda desenli, kedili, civciv desenli, kuzulu, fil ve koala desenli hatta ahtapot desenli gibi farklı hayvan konseptleri sayesinde son derece ilgi çekici ürünler olmaktadır.

Karakter Temalı Yastıklar

Kız ve erkek çocuklarının ilgi duyduğu karakter ile üretilen modellerdir. Kızlar için Hello Kitty, Elsa yastık ve erkekler için Marvel yastık gibi spesifik modeller bulunurken aynı zamanda kızlar ve erkekler için ortak kullanılabilecek Pikachu ve sünger Bob yastık modelleri en çok tercih edilen karakter temalı çeşitlerin başında gelir.

Şekilli, Simge ve Desenli Yastıklar

Şekilli, simgeli ve desenli yastıklar; genellikle ilgi çekebilecek şekil ve özeliklerde olup çocuklara hediye alternatifleri arasında yer alan modellerdir. Farklı şekil ve desenlerde üretilen yastıklar aynı zamanda kare, üçgen, dikdörtgen, yuvarlak gibi geometrik şekillerde üretilebilmektedir.

Kaktüs ve şeker şeklinde ya da kirpikli gibi komik modellerin yanı sıra top, yıldız, kalpli, çiçek, gökkuşağı, çilek, donut desenleri de bulabilirsiniz. Eğer hediyelik yaptırıyorsanız harfli yastık alarak kişiye özel bir seçim yapabilir ya da bulut, düğüm ve armut yastık gibi dekoratif modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru yastık seçimi, aynı zamanda uyku konforunu da doğrudan etkileyen bir konudur. Bu nedenle de yastık seçerken birçok noktaya dikkat edilmesi ciddi önem taşır. Seçim sırasında öncelikle kullanım amacı beklentiler göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer boyun düzleşmesi ya da boyun fıtığına bağlı oluşan boyun ağrısı için seçim yapılacaksa mutlaka medikal yastık modelleri arasında özel boyun dolgulu ürünler seçilmelidir.

Tercih sırasında dikkat edilmesi gereken diğer konular ise yastığın yüksekliği, hangi dolgu malzemesinden üretildiği, dolgu yoğunluğuna bağlı olarak sertlik derecesi ve ölçüleridir. Diğer yandan yastığın anti bakteriyel olması ve kolay temizlik imkanı sunması da hijyenik ve kolay kullanım için mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Yastık Nasıl Temizlenir?

Yastık temizliği, öncelikle yastığın kılıf ve dolgu malzemesi özelliklerine göre yapılmalıdır. Günümüzde kuş tüyü, visco yastık, yük yastık gibi farklı yastık modelleri kullanılabilir. Her yastığın özellikleri ve dayanıklılığı farklı olduğundan her kirlenen ya da sararan yastık için aynı temizlik yönteminin uygulanması da mümkün olmayabilir.

Genellikle her yastığın yıkama talimatı vardır. Ancak yastıkların uzun ömürlü ve deformasyona uğradan kullanılabilmesi için özellikle visco, lateks gibi yastıkların ılık sabunlu suyla silinerek temizlenmesi önerilir. Eğer yastık terden sararmış ve ılık su ile temizlenerek hijyenik hale getirilemiyor ise kuru temizleme yöntemi ile temizlenebilir.

Yastık Nasıl Yıkanır?

Birçok yastık modeli düşük ısı ve ayarda çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olsa da bu yöntem bazı yastıklar için riskli de olabilmektedir. Bu sebeple yıkama işleminden önce mutlaka yastığın yıkama talimatı dikkate alınmalıdır.

Elyaf, kuş tüyü, elyaf, kaz tüy, pamuk ve yün yastık çeşitleri eğer yıkama talimatında aksi yazmıyor ise düşük derecede makinede yıkanarak temizlenebilir. Ancak visco yastık ve ortopedik yastık modelleri genellikle deformasyon riskine karşı makinede yıkanmaması gereken ürünlerdir.

Yastık Kılıfı ve Alezi Modelleri

Yastık yüzü, yastık alezi gibi kılıflar da yastıklar gibi geniş çapta seçenek imkanı olan ürün gruplarıdır. Seçenekler arasında yetişkin ve çocuk kullanımının yanı sıra aynı zamanda bebek için de kadife, kapitone, peluş, tüylü, punch, keten ve pamuk gibi farklı modeller bulmak son derece kolaydır.

Ortopedik kılıflar içerisinde aynı zamanda antialerjik seçenekler de mevcut olmakla birlikte aynı zamanda yastık ölçülerine göre yastık kılıfı ölçüleri de çeşitlendirilebilmektedir. Böylece yastık kılıfınızı ya da alezinizi volanlı yani fırfırlı, hurç şeklinde, harfli gibi farklı dekoratif modeller arasından da yapabilirsiniz.

Yastık iç kılıfı seçenekleri arasında daha kullanışlı olabilecek fermuarlı modeller de bulabilirsiniz. Dikdörtgen ve kare bulabileceğiniz modellerde turuncu, beyaz, siyah, gri gibi çeşitli renk seçenekleri de bulmak mümkündür.

Yastık Fiyatları

Yastık tercihi sırasında önemli olan faktörlerden birisi de visco yastık fiyatları konusudur. Ancak her modelin dolgu, kumaş, sertlik derecesi, ölçüleri farklılık gösterdiğinden fiyatlar da her model için değişkenlik kaydedebilmektedir.

Visco Yastık Fiyatları

Visco yastık modelleri, farklı ölçülerde ve farklı özeliklerde tasarlandığından fiyatları da değişkenlik gösterir. Örneğin; uyku yastıkları özelliklerine göre 200 ila 450 TL arasında fiyatlandırılırken bölgesel ağrılar için kullanılan medikal yastık modellerinin fiyatları 700 TL’yi bulabilmektedir.

Yastık Kılıfı Fiyatları

Tıpkı yastık çeşitleri gibi yastık kılıfları da ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda çeşitli modellerde tasarlanabilmektedir. Söz konusu tasarım özellikleri fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olduğundan 50 TL’ye yastık kılıfı bulabileceğiniz gibi istediğiniz özellikler arttıkça istediğiniz modelin fiyatı 250 TL’ye erişebilmektedir.

Silikon Yastık Fiyatları

Silikon bir dolgu malzemesidir ve çeşitli türleri vardır. Silikon çeşitlerinin kalite düzeyleri de kendi arasında farklılık gösterebilmektedir. Eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir silikon yastık satın almak istiyorsanız fiyatlar da aynı oranda artacaktır.

Elyaf Yastık Fiyatları

Yüksek hava geçirgenliğine sahip olan elyaf yastıklar da silikon malzemesi ise benzer özelliklere sahiptir. Elyaf malzemesinin kalitesi arttıkça fiyatların da arttığını düşünürsek elyaf yastıkların taban fiyatı ortalama 250-300 TL civarındadır.

Kaz Tüyü Yastık Fiyatları

Kaz tüyü yastıklar, gerçek kaz tüyü dolgusu ile üretildiğinde yüksek fiyatlı yastık türleri arasında yer almaktadır. Kaliteli ve yoğun dolgulu bir kaz tüyü yastığının fiyatı 500 ila 700 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Yün Yastık Fiyatları

Yün yastıkların kumaş kalitesi, dolgu oranı ve benzeri gibi özellikleri fiyatı doğrudan etkilese de yüksek yastıklar genellikle ekonomik modeller arasında yer alır. Öyle ki; kalite seviyesi yüksek bir yün yastığı 150 TL ila 400 TL arasında satın alabilirsiniz.

Pamuk Yastık Fiyatları

Pamuk yastıklarının fiyatları hakkında net bir ortalama fiyat vermek mümkün değildir. Şöyle ki; dolgu malzemesi olan pamuğun kalitesi ve yoğunluğu, kumaş özelliği fiyatı doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle de pamuk yastık piyasada farklı fiyat bantlarında satışa sunulmaktadır.

Boyun Yastığı Fiyatları

Boyun yastığı, boyun düzleşmesine ya da boyun fıtığına bağlı olarak meydana gelen ağrıların giderilmesinde etkili olan medikal yastıklardır. Pamuk, silikon gibi malzemelerden üretilse de özellikle visco akıllı sünger malzemesinden üretilen boyun yastığı, özellikleri sebebi ile oldukça ilgi görmektedir.

Boyun fıtığı yastığı fiyatları, yastığın modeline ve ölçülerine göre olduğu gibi özellikle dolgu ve kumaş malzemesine göre şekillenir. Kalite arttıkça fiyatların da arttığı göz önünde bulundurulduğunda piyasada 150 TL’ye boyun yastığı bulabileceğiniz gibi 700-800 TL’ye de bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.