Yastık Rehberi

Yastık Rehberi

Yazı İçeriği

Türkiye’nin ilk visco yastık ve yatak üreticisi ve aynı zamanda en iyi yastık markası olan Visko Love, üst düzey kalitedeki %100 visco akıllı sünger malzemesi ile ürettiği yastık ve yatak modelleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Yastık rehberimizde Visko Love ürünlerinin yanı sıra aynı zamanda Visko Love yelpazesinde bulunmayan ancak merak ettiğiniz tüm yastık modellerine dair kapsamlı bilgiler bulabilirsiniz.

Yastık Nedir?

Yastık, uyku sırasında başın vücuda göre ergonomik bir yükseklikte kalmasını sağlamak için üretilmiş olan bir ev tekstili ürünüdür.

Genellikle sağlıklı ve doğru bir uyku pozisyonu sağlamak için üretilen yastıklar, aynı zamanda otururken de vücudu destekleyerek konforu arttırmayı amaçlayan ürünlerdir. Üretim sanayisinin gelişmesiyle birlikte yastık üretimi de geniş bir çeşitliliğe ulaşmış durumdadır.

Teknolojinin ve üretim çeşitliliğinin artmasıyla birlikte günümüzde farklı malzemeden üretilmiş ve farklı kullanım amaçları güden visco yastık, silikon yastık, bambu yastık, kapitone yastık, mikro jel yastık, mikrofiber yastık, nano yastık modelleri sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Visco yastıklar, ısı ve basınca olan duyarlılığı sayesinde vücudun şeklini alabilen yastık modellerdir. Silikon yastık modelleri, adından da anlayabileceğiniz gibi silikon malzemesi ile doldurulan modeller olmakla birlikte kapitone yastık çeşitleri ise iki kumaş arasına konulan dolgu malzemesinin dikilmesiyle üretilen modellerdir.

Mikro jel yastık, kaz tüyüne benzeyen bir doldu malzemesi ile üretilmiş ve konforlu uyku ortamı oluşturan üründür. Mikro jel yastık kadar ilgi gören bir diğer model nano yastık, nano adı verilen hafif elyaf ile doldurulan hafif yastık modelidir. Bambu severlerin tercihi ola bambu yastık, bambu lifi ile pamuk karışımı dolgu malzemesi doldurulmuş modeldir. Özel mikro polyester iplikler ile sık dokulu üretilen mikrofiber kumaşından üretilen mikrofiber yastık ise adını üretildiği kumaştan alan silikon dokulu bir yastık modelidir.

Yastık Modelleri

Farklı malzemelerle ve farklı modellerde üretilen yastıkların üretilmesinin temel amacı; rahat bir uyku ya da oturuş pozisyonu sağlamasıdır. Bu doğrultuda farklı ortopedik yastık türlerinin yanı sıra bölgesel ağrı sorunlarında tedavi sürecine destek olması amacıyla medikal yastıklar ya da farklı mekanlarda kullanılmak üzere farklı modeller üretilmektedir.

Visko Love Yastık Modelleri

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olmanın yanı sıra aynı zamanda en iyi yastık markası olan Visko Love, ısı ve ağırlığa karşı duyarlı visco malzemesinden farklı modellerde yastık üretimi yapmaktadır. Visko Love markasının geniş ürün yelpazesi içerisinde visco malzemesinden üretilmiş, sağlıklı oturma ve uyku pozisyonu oluşturabilecek farklı ortopedik ve medikal yastık çeşitleri bulabilirsiniz.

Visco Uyku Yastığı

Başınızı koyduğunuz anda hissettiği ısı ve ağırlıkla birlikte adeta sıvı bir madde gibi hareket etmeye başlayan visco uyku yastığı; başınızın, omzunuzun ve boynunuzun tam şeklini alana kadar hareket etmeye devam eder. Uyku sırasında temas ettiği tüm kasları destekleyen visco yastık modelleri, uyku sırasında kan akışınızı dengeleyerek uyku kalitenizi maksimum seviyeye çıkarır.

Visco Bebek Yastığı

Bebeklerde yastık kullanımı, henüz gelişmekte olan kas ve kemiklerin doğal gelişim süreci için oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerde bebek destek yastığı olarak kullanılabilen visco bebek yastığı modelleri, farklı ölçüler ile üretildiğinden bebek oturma yastığı olarak da gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Visco ortopedik bebek yastığı, uyku sırasında omurganın doğal eğrisini korurken aynı zamanda uyku sırasında kaslara gerekli desteği vererek kas ve kemik gelişimini de desteklemeye yardımcı olur. Baby Dream Visco Bebek Yastığı, Visko Love markasının %100 visco malzemesinin ürettiği ve bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.

Visco Boyun Yastığı

Visko Love boyun yastığı modelleri, visco elastik süngerden üretilmiş ve özellikle boyun ağrılarının giderilmesinde son derece etkili olan bir visco yastık modelidir. Uyku sırasında baş ve boyun bölgesinin şeklini alarak vücuda binen basıncı azaltan ve boyun fıtığı yastığı olarak da kullanılırken bu sayede boyun fıtığı ve boyun düzleşmesine bağlı ağrılarının oluşmasını engeller.

Visco Diz ve Bacak Arası Yastığı

Diz ve bacak arasındaki doğal boşluğu konforlu bir şekilde dolduracak forma sahip olan Visco diz ve bacak arası yastık modelleri, kasları destekleyerek ağrıların giderilmesinde ve yorgunluğa bağlı ağrıların oluşumunu engellemede etkilidir.

Visco Seyahat Yastığı

Yolculuk yastığı; araba, tren ya da uçak fark etmeksizin tüm seyahat modellerinde yolculuğunuzu maksimum konfora çıkarabilecek ürünlerdir. Boyun yapısını saran ve destekleyen özel bir yapıya sahip olan araba yastığı modelleri, yolculuk sırasında boynunuzun düşmesine bağlı olarak tutulmasını ya da ağrımasını engeller. Visko Love ürün yelpazesi içerisinde ihtiyaçlarınıza uygun farklı model ve ölçülerde seyahat yastığı modelleri bulabilirsiniz.

Visco Hamile Yastığı

Visco hamile yastıkları, gebelik döneminde konforlu uyku pozisyonunun oluşturulması için son derece işlevsel ürünlerdir. Aynı zamanda emzirme döneminde de kullanabileceğiniz hamile yastığı modelleri arasında Visko Love ürün yelpazesi içerisinde Belly Support Visco Hamile Yastığı ve Belly Visco Hamile Yastığı olmak üzere iki farklı model bulunur.

Visco Reflü Yastığı

Reflü yani mide problemleri ya da sindirim sorunları için visco reflü yastığı özel bir formda %100 visco elastik sünger malzemesinden üretilmiştir. Uyku sırasında başı vücuda göre ergonomik yükseklikte tuttuğundan mide asidinin yemek borusuna kaçmasını önlerken reflü oluşumunu da önlemiş olur. Bu noktada özellikle bebek reflü yastığı modelleri hem sağlıklı hem de ergonomik ürünlerdir.

Visco Sırt ve Bel Yastığı

Visko Love sırt ve bel yastığı çeşitleri, sırt ve bel bölgesini sararak ağrı oluşumunu engellemeye yönelik özel olarak tasarlanmış destek yastığı modelleri arasında yer alır. Özel formu sayesinde evinizde, iş yerinizde ya da arabada işlevsel olarak kullanabileceğiniz visco sırt yastığı modelleri, bel ve sırt bölgesinin şeklini alırken aynı zamanda omuriliğin doğru pozisyonda kalmasını sağlarken olası ağrıların da önüne geçer.

Visco Horlama Yastığı

Uyku apnesi ve horlama sorunu uyku kalitesini büyük oranda düşüren etkenlerdir. Visko Love markasının %100 visco akıllı sünger malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretmiş olduğu Anti Snore Visco Horlama Yastığı, uyku sırasında başınızı omuriliğin doğal eğrisini bozmadan ideal yükseklikte tutarak gece boyu horlama sorunu yaşamanızı engeller. Visco horlama yastığı ile uykularınız kesintisiz ve sessiz hale gelir.

Visco Oturma Yastığı

Visco yastık çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen Sitting Cushion Visco oturma yastığı, uzun süreli oturuşlarda kalça ve bel ağrısı oluşumunu engellerken aynı zamanda omurganın doğal eğrisini korur. %100 visco malzemesinden üretilen oturma yastığı modelleri, vücudun şeklini alarak saatler boyunca otursanız bile ağrı şikayetlerini ortadan kaldırır.

Kullanılan Malzeme Türlerine Göre Yastık Modelleri

Günümüzde yastık modellerinin uyku konforunu ve yaşam kalitesini arttırmada önemli bir konuma sahip olması aynı zamanda üretim sanayisinde ürünlerin farklı tekniklerle, farklı kullanım alanlarına göre farklı malzemelerinden üretilmesine de ortam hazırlamıştır. Bu noktada onlarca farklı materyalden üretilmiş çeşitli modelleri bulabilmeniz de mümkün hale gelmiştir.

Visco Yastık

Ortopedik visco yastık modelleri, aynı zamanda ısı ve ağırlığa karşı duyarlı olan visco malzemesinden üretildiğinde visco dolgulu yastık olarak da bilinir. Baş ile temas ettiğinde tüm temas noktalarında basıncı minimum seviyeye indiren visco therapy yastık modelleri, adeta bir sıvı gibi vücudun şeklini alana kadar hareket etme özelliğine sahip olduğundan viscofoam yastık olarak da bilinir.

Karabuğday Yastığı

Protein, selenyum ve magnezyum yönünden zengin olan karabuğday tanelerinden üretilen karabuğday yastığı, karabuğday tanelerinin yastık içine doldurulup yastığın şekillendirilmesi ile üretilen ortopedik yastık modelleridir.

Kaz Tüyü Yastık

Kaz tüyü; esnek, yumuşak ve aynı zamanda hafif bir malzeme olduğundan vücudun şeklini destekleyerek basıncı azaltır. Bu nedenle de günümüzde yastık üretiminde de sıklıkla kullanılan üretim malzemelerinden birisidir.

Silikon Yastık

Silikon yastıklar; ısıya dayanıklı, esnek ve hafif malzeme olan silikondan üretilen modellerdir. Özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilen boncuk silikon yastık, vücudun şeklini alarak konforlu uyku imkanı sunan modellerdir.

Boncuk Elyaf Yastık

Boncuk elyaf yastıklar; poliester ve pamuk karışımı ile üretilen elyaf malzemesiyle doldurularak üretilen ve günlük kullanıma uygun olan yastık modelleridir.

Yün Yastık

Nem emicilik oranı yüksek ve termal malzeme olan yün malzemesinden doldurularak üretilen yün yastık, doğal bir malzeme olan yünden üretildiği için aynı zamanda terlemeyi azaltan bir özelliğe de sahiptir.

Pamuk Yastık

Doğal pamuk malzemesi kullanılarak üretilmiştir. Pamuk, doğal bir malzeme olduğundan pamuk ile üretilen yastıklar, uyku konforunu büyük oranda arttırır.

Kuş tüyü Yastık

Adından da anlaşılabileceği gibi gerçek kuş tüylerinden doldurularak üretilmiştir. Kuş tüyü, hafif ve esnek bir dolgu malzemesi olduğundan kuş tüyü yastık, son derece hafif ve konforludur.

Lateks Yastık

Lateks, Hevea brasiliensis ağaçlarından elde edilen ve yoğun sıvı formunda olan bir malzemedir. Gelişmiş üretim teknikleri sayesinde yastık üretiminde de kullanılan lateks malzemesi, vücudun şeklini alan ve destekleyici yastık üretiminde kullanılan yaygın bir malzemedir.

Sünger Yastık

İç dolgusunda sünger malzemesinin kullanılır. Özellikle visco akıllı sünger malzemesinden üretilen modeller, en çok tercih edilen ve hem konforlu hem de sağlık uyku isteyenlerin birincil sünger yastığı tercihi arasında yer alır.

Ördek Tüyü Yastık

Ördek tüyü yastıkları, gerçek ördek tüyünden üretilmektedir. Bu sayede de oldukça esnek, yumuşak ve hafiftir.

Jel Hafızalı Sünger

Genellikle Aqua jel dolgusu ile üretilen jel hafızalı sünger yastık, özellikle uyku sırasında terleme sorunu yaşayanlar için üretilmiştir ve anında vücut şeklini almaya başlar.

Kapok Yastık

Kapok yastık, pamuğa benzeyen bir malzeme olan kapok elyafından üretilir. Şekil olarak pamuğa benzeyen ancak gözenekli ve pamuktan daha hafif bir malzeme olan kapok ile doldurulan yastık, kaliteli ve ideal uyku için oldukça elverişlidir.

Hafızalı Sünger Yastık

Visco malzemesinden üretilen hafızalı sünger yastık içerisinde dolgu malzemesi olarak ısı ve basınca duyarlı olan visco hafızalı akıllı sünger malzemesi kullanılır.

Polyester Yastık

Polyester yastık, polyester malzemesinden üretilen yastık modelidir. Ancak tok bir malzeme olduğundan uyku sırasında teri emme özelliği yoktur. Bu nedenle de özellikle uyku sırasında aşırı terleme sorunu olan kişilerin kullanımı için uygun değildir.

Polipropilen Yastık

Hava yastığı çeşidi olan polipropilen yastık, pamuk ve poliester gibi esnek malzemelerin birleşimi ile üretilir. Su ve neme dayanıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda dayanıklı ve basınca karşı üst düzey dayanıklılığa sahiptir.

Poliüretan Köpük Yastık

Poliüretan Köpük malzemesi, küf ve mantar gibi maddelerin oluşumunu engelleyen anti alerjik bir yapıya sahip olduğundan yastık üretiminde de dolgu malzemesi olarak kullanılan bir materyaldir. Poliüretan dolgusu ile üretilen malzemelere de “Poliüretan Köpük Yastık” adı verilir.

Nano-Elyaf Yastık

Nano elyaf yastık, sade elyaf malzemesine göre farklı tekniklere üretilmiş ve dayanıklılık oranı daha yüksek olan nano elyaf malzemesinden üretilmiş olan ekonomik ve uzun ömürlü yastık modelidir.

Microfiber Yastık

Mikrofiber yastık, mikropolyester adı verilen iplikler ile hazırlanarak sık bir şekilde dokunan mikrofiberden üretilir. Mikrofiberin özelliği sayesinde yumuşa ve hafif forma sahip olan mikrofiber yastık, yumuşak silikon elyaf dolgusuna sahiptir. Adını kumaş özelliğinden alan mikrofiber yastık, dört mevsim kullanılabilecek konforlu modeller arasında yer alır.  

Bambu Yastık

Bambu yastık, bambu lifleri ve pamuğun karıştırılmasıyla üretilen yastık modelidir. Bambu yastıkların içerisinde doğal bambunun içerisindeki beyaz lifler bulunur. Adını, sahip olduğu bambu dolgusundan almıştır.

Kullanım Amacına Göre Yastık Modelleri

Yastık üretiminde dikkate alınan hususlardan birisi de kullanım amacıdır. Dolayısıyla da kullanım amaçlarına göre farklı form ve tasarımlarda yastık üretilebilmektedir.

Hamile Yastığı

Hamile destek yastığı ya da diğer adıyla gebelik yastığı, hamilelik döneminde konforlu ve sağlıklı uyku pozisyonu oluşturarak olası ağrıların önlenebilmesi için özel tasarlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda hamile yastıkları, gebelik döneminde en çok ağrı hissedilen bel ve diz arkası boşluğunu doldurabilen ergonomik yapıda üretilmiş, kullananlar tarafından olumlu yorumlar alan ürünlerdir.

Bebek Yastığı

Bebeklerin sağlıklı ve konforlu uyku uyumaları için üretilen bebek yastığı, genellikle yumuşak ve hafif aynı zamanda ter emici özelliğe sahip olur. Genellikle visco, polyester ve pamuk malzemelerinden üretilir.

Çocuk Yastığı

Çocuk yastığı modelleri, çocukların kas ve kemik gelişimine uygun bir şekilde genellikle visco, pamuk, bambu ve polyester malzemelerinden üretilen yumuşak, hafif ve nem emici özelliğe sahip modellerdir.

Fıtık Yastığı

Boyun fıtığı sorunu yaşayanların ağrı oluşumunu engellemek ve olan ağrıları minimuma indirmek için üretilen fıtık yastığı, özellikle visco malzemesinden üretilir ve bu sayede boyun bölgesine ekstra destek sunarak boyun bölgesine ortopedik bir rahatlık sunar.

Boyun Yastığı

Boyun yastıkları, boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi için üretilen medikal yastıklardır. Boyun destek yastığı olarak da bilinen ve hem boyun ağrısı hem de uyku sırasında boyna destek vermek için kullanılan boyun yastığı; yetişkinlerde olduğu gibi bebek ve çocuk kullanımına da uygun olarak üretilebilir. Uzmanlar tarafından da tavsiye edilen boyun yastığı modelleri arasında araç boyun yastığı (seyahat) modeli de oldukça ergonomik ve sağlıklı modellerdir.

Emzirme Yastığı

Bebek bakımı konusunda emzirme yastığı kullanımı önemli bir konuma sahiptir. İkiz emzirme yastığı gibi farklı modelleri olan emzirme yastığı, emzirme esnasında bebeklerin rahat bir pozisyonda kalması için visco elastik sünger ve pamuk gibi malzemelerden üretilir.

Reflü Yastığı

Reflü yastık, uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engellemek için uygun bir yükseklikte ve dolguda üretilen yastıktır. Reflü yastığı yetişkin kullanımına uygun olmakla birlikte özellikle bebek reflü yastığı, bebeklerin konforlu ve sağlıklı bir uyku uyuması için son derece önemlidir. Bebek ya da yetişkin reflü yastığı modelleri, mide problemlerinin giderilmesi ve sağlıklı uyku ortamının oluşturulması için önemli ürünlerdir.

Seyahat Yastığı-Yolculuk Yastıkları

Seyahat ya da yolculuk yastığı; yolculuk sırasında oto koltuğunda araba yastığı (koltuk) olarak ya da uçak ve tren gibi yolculuklarınızda seyahat boyun yastığı olarak kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Boynu sararak yolculuk sırasında boyna destek verir ve boynun düşerek tutulmamasını engeller. Özellikle visco seyahat yastığı ve şişme seyahat yastığı sıklıkla tercih edilen ergonomik modellerdir. Visko Love markasının %100 visco malzemesinden üretilen ve M bedeni de mevcut olan U Travel Mate-L Visco Seyahat Yastığı, boynu saran U formu ile en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Tortikolis Yastığı

Tortikolis yastığı, boyun eğriliği yani tortikolis hastalığı olan kişiler için üretilen medikal yastık modelidir. Genellikle bebekler için üretilir. Başın bir yana yatık kısımda kalmasını sağlayan tortikolis hastalığının tedavisinde kullanılmak için özel bir tasarıma sahip olarak üretilir.

Düz Kafa Yastığı

Bebek kafa yastığı olarak da bilinen düz kafa yastığı, sürekli aynı pozisyonda yatmaya bağlı olarak bebeklerde gelişen kafa tası düzlüğünün giderilmesi için üretilmiştir. İdeal ve sağlıklı uyku pozisyonu oluşturan düz kafa yastığı kullananlar, kısa sürede kafa tası düzleşmesinin giderdiğini ifade etmektedir.

Bel Yastığı

Ortopedik bel yastığı; bel formunun şeklini alan ve bel kaslarını destekleyen yastıklardır. Bel yastığı ofis koltuğunda, evinizin koltuğunda ya da araç koltuğunda kullanabileceğiniz modellerdir. Özellikle visco bel yastığı modelleri, ısı ve basınca duyarlı olan visco malzemesinden üretilen ve vücudun tam şeklini alarak omurganın düz bir çizgide kalmasını sağlar. Visko Love ürün yelpazesi içerisinde visco elastik sünger malzemesinden üretilen üst düzey konfora sahip farklı bel destek yastığı modelleri bulabilirsiniz.

Horlama Yastığı

Horlama önleyici yastık olarak da bilinen horlama yastığı, özellikle sırt üstü yatış pozisyonunda horlama sorunu yaşayanlar için baş kısmını vücuda göre yüksek tutmak amacıyla özel tasarlanmıştır. Visko Love tarafından özel üretim teknikleri ile %100 visco malzemesinden üretilen Anti Snore Visco Horlama Yastığı modeli, horlamayı durduran yastık modeli olarak son derece ergonomik ve sessiz uyku imkanı sunan modeldir.

Bacak Arası Yastığı

Bacak arası yastık, bacak arası boşluğunu dolduran özel oyuntulu bir tasarıma sahiptir. Bu formu sayesinde kasları destekleyerek gün içerisindeki yorgunluğunuzu atarak dinlenme saatlerinizi daha kaliteli bir seviyeye çıkarır.

Sırt Yastığı

Sırt yastığı, sırt ağrılarını dindirmek ve olası ağrıların önüne geçmek için üretilmiştir. Medikal sırt yastığı, sırt ve bel bölgesinin şeklini alarak oturuş pozisyonunda omurganın düz çizgide kalmasını sağlayarak ağrı oluşumunu engeller.

Basur Yastığı

Poliester, pamuk ya da visco gibi malzemelerden üretilebilen basur yastığı; basur sorunu yaşayan kişilerin uyku kalitesini arttırmak amacıyla üretilen ve hemoroid yastığı olarak da bilinen medikal yastık modelidir.

Frejka Yastığı

Kalça çıkıklığı sorunu olan bebeklerin kullanımı için üretilen frejka yastığı, kalça çıkıklığı tedavi süresince kalça kemiğinin ve bacak arasının olması gerektiği pozisyonda kalmasını sağlayan özel tasarıma sahiptir.

Varis Yastığı

Varis yastığı, baldır bölgesinin yükünü hafifleterek diz ve topuk kaslarını desteklenmesini sağlayarak varis ağrılarının giderilmesinde etkili olan medikal yastık modelidir. Ergonomik yüksekliği sayesinde ayakların ideal yükseklikte kalmasını sağlayarak varis tedavi sürecini destekler.

Diz Yastığı

Diz ve bacak arasına uyumlu bir tasarımda üretilen diz yastığı, uyku sırasında olası ağrıları engelleyerek mevcut ağrıların giderilmesinde yardımcı olur.

Kafa Şekillendirici Yastık

Düz kafa yastığı olarak da isimlendirilen kafa şekillendirici yastık, kafa tası düzleşmesi sorunu olan bebeklerde kafa tasının doğal şekline döndürülebilmesi için üretilmiş özel formlu yastık modelidir. Bebeklerin kullanımında doktor kontrolü ile kullanılması son derece önemlidir.

Ortopedik Yastık

Ortopedik yastık, uyku sırasında vücudu doğru bir yatış pozisyonuna getirerek uyku kalitesini arttırır. En iyi ortopedik yastık modelleri ısı ve basınca duyarlı olan, vücudun şeklini alma özelliğine sahip olan visco ortopedik yastıklardır. Bu modellerin fiyatları ise ürünlerin özelliklerine ve ölçülerine göre değişkendir.

Anti Alerjik Yastık

Anti alerjik yastıklar, özellikle alerjik sorunlar yaşayanlar için özel olarak üretilmiştir. Anti alerjik yastık, toz akarlarını ve deri döküntülerini geçirmeyen bir yapıya sahip modellerdir. Uyku sırasında maksimum hijyen sunmak için üretilir.

Medikal Yastık

Bölgesel ağrı ve benzeri gibi sağlık sorunları için özel olarak üretilir. Boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, bel fıtığına ya da farklı sorunlara bağlı bel ağrısı gibi bölgesel ağrıların giderilmesinde kullanılan boyunluk yastık, en sık kullanılan medikal yastık çeşitlerinden birisidir.

Anti Stres Yastık

Anti stres yastık, içerisinde karbon tel bulunan malzemeden üretilir. Yastık içerisindeki karbon teller, gün içinde edindiğiniz statik elektriğin neden olduğu stresi alarak yeni güne enerjik ve zinde başlamanızı sağlar.

Kullanım Alanlarına Göre Yastık Modelleri

Yastıklar, farklı malzemelerden farklı amaçlara göre üretilir. Bu üretim amaçlarından birisi de kullanım alanlarıdır. Yastık çeşitleri arasında ihtiyaç duyduğunuz alana ve amaca göre de piyasada yüzlerce model bulmanız mümkündür.

Kamp Yastığı

Kamp ortamında kullanılmak üzere üretilen kamp yastığı; hafif, kolay taşınabilir ve katlanabilir şekilde tasarlanır. Şekil, malzeme, dolgu gibi farklı özelliklere sahip kamp yastığı bulabileceğinizden mutlaka beklentilerinize göre tercih yapmanız faydanıza olacaktır.

Koltuk Yastığı

Koltuk yastığı, adından da anlaşılabileceği gibi koltuk üzerinde kullanılan dekorasyon ve ev tekstili ürünleridir. Koltuğun konforunu arttırması ve oturuş sırasında konfor sunması amacıyla üretilir.

Otel Yastıkları

Otel odalarında misafirlerin uyurken ya da dinlenirken kullanabilmeleri için farklı ölçülerde ve modellerde üretilen otel yastıkları; poliüretan, pamuk ya da polyester gibi malzemelerden üretilir.

Sandalye Yastığı

Sandalye yastığı; sandalye üzerine konarak kullanılan, otururken destek vermesi ve sandalyenin konforunu arttırması için genellikle pamuk ve silikon dolgusu ile üretilen üründür.

Yer Yastığı

Yer yastığı, genellikle yerde oturmak için tasarlanmış ve zeminin sertlik durumunu ortadan kaldırarak oturma alanının konforunu arttırmak için üretilir. Günümüzde ev dekorasyon ürünleri olarak da kullanılan yer yastıkları, ufak boyutlarda olduğu gibi büyük ölçülerde de ihtiyaçlara göre pamuk ve silikon gibi dolgu malzemeleri ile üretilebilir.

Oturma Yastığı

Oturma yastığı, gün içerisinde uzun süre oturarak çalışanların yaşadığı kalça ağrısının giderilmesi için üretilen medikal yastık modelidir. Özellikle visco malzemesinden üretilen oturma yastığı modelleri, vücudun şeklini alarak kalça, bel ve kuyruk sokumu kaslarını destekleyerek ağrı oluşumunu engeller. Bu noktada Visko Love markasının visco malzemesinden üretmekte olduğu Ring Cushion Visco Oturma Yastığı ve Sitting Cushion Visco Oturma Yastığı modelleri kullananlar tarafından tam puan almış olan modellerdir.

Dekoratif Yastık

Dekor yastığı olarak da kullanabileceğiniz dekoratif yastık, mekanın daha estetik ve güzel görünmesini sağlayan diğer bir deyişle süs amaçlı üretilen yastık modelidir. Dekoratif yastıklar arasında farklı model, renk ve desen seçeneklerde ürünler bulabilmeniz mümkündür.

Şişme Yastık

İçerisinde hava tutabilen özel bir malzemeden üretilen şişme yastık, hava ile şişirilen ve özellikle seyahat amacıyla sıklıkla kullanılan yastık modelidir. Havayla doldurulan, naylon ve silikon gibi malzemelerden üretilen şişme yastık, sertlik ve yükseklik derecesi ayarlanabilir üründür.

Kırlent Yastık

Kırlent yastık, yatak üzerinde hem mekana şıklık kazandırmak hem de konforu arttırmak için pamuk ve boncuk silikon gibi dolgu malzemeleri ile üretilir.

Silindir Yastık

Silindir yastık, vücudun belirli noktalarında ağrı ve yorgunluk şikayetlerini azaltmak amacıyla destek yastığı olarak kullanılabilen aynı zamanda otel ve benzeri gibi işletmelerde yaysız yatak dekorasyonu içinde tercih edebilen yastıktır.

Simit Yastık

Genel olarak bebeklerin baş kısmında kullanılmak üzere üretilen simit yastık, simide benzeyen şekli sayesinde yatış pozisyonunda bebeğin başını destekleyerek doğru pozisyonda kalmasını sağlar.

Puf Yastık

Hava ile doldurulan forma sahip olan puf yastık, hafif ve taşınması kolay yastık olduğundan özellikle seyahat sırasında işlevsel olarak kullanılabilmektedir.

Tüylü Yastık

Sahip olduğu tüylü tasarımı sayesinde tüylü yastık adıyla anılan bu model, tüm yatış pozisyonlarında konfor sunan ve aynı zamanda farklı modelleri ile koltuk, visco yatak gibi eşyaların üzerinde estetik görünüm sergileyen yastık modelidir.

Örgü Yastık

Örgü ile yapılan ve el emeği olarak üretilen örgü yastık, genellikle dekoratif ürünler olarak koltuk üzerinde estetik bir görünüm sergilemesi amacıyla üretilir.

Yuvarlak Yastık

Uyku ya da dinlenme sırasında konfor alanı oluşturmak için üretilen yuvarlak yastık, aynı zamanda dekor yastığı olarak da farklı renk, model ve desenlerde üretilebilir. Pamuk, silikon, naylon ya da süet gibi farklı malzemelerden üretilir.

Ergonomik Yastık

Ergonomik yastıklar, vücudun şeklini alan ve uyku konforunu arttıran modellerdir. Aynı zamanda ergonomik olan bu modeller; uyku esnasında olduğu gibi oturuş sırasında özellikle uzun süreli oturuşlarda kalça, kuyruk sokumu ve bel ağrısını engeller.

Hasır Yastık

Sert bir malzeme olarak bilinen hasır malzemesi, yastık üretiminde de kullanılır. Hasır ile üretilen hasır yastık, genellikle dekoratif amaçlı kullanılır.

Kapitone Yastık

Üst düzey kalitedeki kumaşların arasında dolgu malzemesi konularak ve dikişler ile şekil verilerek üretilen kapitone yastık; dekoratif olarak kullanılan yastık ürünleri arasında yer alır.

Havalı Yastık

Bel ve boyun gibi bölgesel ağrı sorunlarının hafifletilmesinde kullanılan havalı yastık; içerisindeki hava dolgusu sayesinde vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtarak yaşam kalitesini arttırmayı amaçlar.

Rulo Yastık

Rulo yastık; bel ve boyun oyuntusunu doldurarak vücudu destekleyen forma sahiptir. Konforlu yatış pozisyonu sağlayan rulo yastık, aynı zamanda dekoratif olarak visko yatak üzerinde de kullanılabilir.

Takı Yastığı

Takı yastığı; takılarınızı güvenilir bir şekilde muhafaza edebileceğiniz, iç dolgu malzemesi yumuşak olan bir model olmakla birlikte aynı zamanda estetik düzeyi de yüksek farklı modellerde üretilen ürünlerdir.

Yatış Biçimine Göre Yastık Modelleri

Yastık çeşitleri arasında yüzüstü, yan ya da sırt üstü yatış pozisyonlarınızda konforu maksimum seviyeye çıkarabilecek yatış biçimine göre farklı ürünler bulabilmeniz mümkündür.

Yüzüstü Yatış Yastığı

Yüzüstü yatış sırasında konforu arttırmak için üretilen yüzüstü yatış yastığı, özel tasarımı sayesinde yüzüstü yatış pozisyonunda yüz ve boyun bölgesine özel destek verir.

Yan Yatış Yastığı

Yan yatış esnasında kullanabileceğiniz yan yatma yastığı, vücudun şeklini alırken aynı zamanda yüz ve boyun bölgesindeki kasları destekleyerek uyku konforunu arttırdığından kullananların çok fazla tavsiye ettiği yastık ürünleri arasında yer alır.

Kol Yastığı

El ve kol bölgesine destek sunan özel forma sahip kol yastığı, uyku sırasında özellikle kol bölgesini destekleyerek olası ağrıları engeller, var olan ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Vücut Yastığı

Yumuşak yüzey ve yumuşak dolgu özelliği dikkate alınarak üretilen vücut yastığı; uyku sırasında tüm vücudu desteklemek amacıyla vücut ölçülerine uygun büyüklükte üretilir.

Destekleyici Yastık

Uyku esnasında doğru yatış pozisyonunda kalmanızı sağlayan destekleyici yastık; omurganın düz bir çizgide kalmasını sağlayarak olası ağrıların da önüne geçen ortopedik yastık modelidir.

Sırtüstü Yatış

Sırtüstü yatış yastığı, uyku konforunu arttırmak ve uyku sırasında vücutta yanlış uyku pozisyonuna bağlı ağrı oluşumunu önlemek amacıyla üretilen modellerden birisidir.

Boyut ve Sertlik Derecelerine Göre Yastık Modelleri

Yastık çeşitleri, oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip bir üretim sanayinden ortaya çıkan ev tekstili ürünlerdir. Dolayısıyla da bu çeşitlilik içerisinde boyut ve sertlik derecesi gibi kriterlerde de beklentilerinizi karşılayabilecek farklı modeller bulabilmeniz oldukça mümkündür.

Yumuşak Yastık

Dolgusuna göre en rahat yastık hangisi olur diye düşünenler ve uyku sırasında yumuşaklığı sevenler için yumuşak doku ve yumuşak dolgu özelliğine sahip yastıklar ideal modellerin başında gelir.

Orta Sert Yastık

Orta sertlikte üretilmiş yastıklar, esneklik ve yumuşaklık derecesi daha az olan modellerdir. Dolayısıyla da yumuşak yastıklara göre konfor oranı daha düşük olarak değerlendirilebilir.

Sert Yastık

Esneklik ve yumuşaklık oranı neredeyse sıfıra yakın olan malzemelerden üretilmiş olan sert yastık, uyku esnasında sert yastık seven kullanıcılar için üretilir.

Yüksek Yastık

Yüksek yastık; alçak ya da orta yüksek olarak nitelendirilen modellere kıyasla uyku esnasında başın vücuda göre daha yüksek seviyede kalmasını sağlayan yastıktır.

İnce Yastık

İnce yastık, adından da anlaşılabileceği gibi iç dolgu malzemesinin daha az kullanıldığı ve dolayısıyla da ince ya da alçak yastık sevenler için üretilen modeldir.

Uzun Yastık

Uzun yastıkların uzunluk ölçüleri, klasik yastık ölçülerine oranda daha uzundur. Hatta iki kişinin yatabileceği uyku yastığı olarak ya da vücut destek yastığı olarak farklı modellerde üretilebilir.

Küçük Yastık

Boyutları küçük ve genellikle sadece kafa tasının yerleştirilebileceği küçük yastık; boyutlarının küçük olması sebebi ile bebek ve çocuk yastıkları olarak tercih edilir.

Büyük Yastık

Klasik yastık ölçülerine oranla daha büyük ölçülerde üretilen modellerdir. Özellikle uyku sırasında geniş ve büyük yastık kullanmayı sevenlerin beklentilerini karşılayabilecek ölçülerde bir tasarıma sahiptir.

Klimalı Soğuk Yastık Modelleri

Klimalı olarak ifade edilen soğuk yastıklar, aynı zamanda terletmeyen yastık modelleridir. Bu özellikleri sayesinde en sıcak yaz günlerinde bile terlemeden ferah bir uyku imkanı sunar.

Klimalı Yastık

Klimalı yastık, yastığın içerisine entegre edilen bir soğutma sistemi ile sıcak gecelerde terlemeyi önleyerek serin uyku uyumanızı sağlar.

Terletmeyen Yastık

Nem emici ve soğutucu özelliği olan terletmeyen yastık modelleri, terlemeyi önleyen özel materyaller ile üretilerek uyku esnasında terlemenin önüne geçer.

Jel Yastık

Genellikle aqua jel uygulamasıyla üretilen visco jel yastık modellerinin özellikle terlemenin çok fazla görüldüğü boyun kısmında moleküler yapıya sahip aqua jel dolgu malzemesi vardır. Bu sayede sıcak havayı absorbe ederek soğutucu işlevi ile terleme sorununun önüne geçer.

Şekilli ve Tema Türüne Göre Yastık Modelleri

Günümüz üretim sanayisinde farklı malzemeler ve farklı üretim teknikleri ile üretilen yastık çeşitliliği içerisinde birbirinden farklı ve eğlenceli hem şekilli hem de temalı modeller bulabilirsiniz.

Avokado Yastık

Avokado şeklinde üretilen avakado yastık, hediyelik ve dekoratif olarak kullanılan eğlenceli yastık modelidir. İç dokusu fazlasıyla yumuşak olan avocado yastık çeşitleri, genellikle çocuk ve genç odalarını süsleyen modellerdir.

Peluş Yastık

Peluş yastık kılıfı modelleri ile birbirinden farklı ve eğlenceli peluş yastıklar üretilir. Sürpriz hediye olarak da tercih edebileceğiniz peluş yastıklar içerisinde kedi ve koala gibi hayvan figürlü renkli modeller de mevcuttur.

Anime Yastık

Sarılma yastığı ya da vücut yastığı olarak da kullanılabilen işlevsel anime yastık modelleri, genellikle anime karakterlerden, örneğin waifu karakteri yastık kılıfı ile uzun ölçülerde üretilir.

Sarılma Yastığı

Uyku sırasında destek yastığı olarak üretilen yastıklar, aynı zamanda farklı modeller ile farklı işlevsel amaçlarla da üretilebilir. Bu üretim amaçlarından birisi de uyku sırasında sarılabileceğiniz formda tasarlanan sarılma yastıklarıdır. Özellikle anime sarılma yastığı en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Emoji Yastık

Genellikle baskı ya da dikiş yöntemleri ile üretilen yastık kılıfları ile tasarlanmış emoji yastık modelleri; üzgün, mutlu, şaşkın ve benzeri gibi ifadelerin yer aldığı eğlenceli yastık modelleridir.

Punch Yastık

El emeği yastık modelleri arasında yer alan punch yastıklar, nakış tekniği ile üretilen el yapımı modellerdir. Punch yastık kılıfı, nakış yöntemi ile işlenir ve bu sayede çeşitli desen ve renklerde üretilir. Adını işleme tekniği olan punch nakış tekniğinden alır. El emeği olduğundan dolayı fiyatları diğer modellere göre yüksek seyreder.

Resimli Kişiye Özel Yastık

Günümüzde birçok yerden hediyelik ve kişiye özel isimli ya da fotoğraf baskılı yastık yaptırabilirsiniz. Özellikle fotoğraflı yastıklar, günümüzde en çok tercih edilen hediyelikler arasında yer alan modellerdir.

Hayvan Temalı Yastıklar

Hayvan temalı yastık modelleri, özellikle bebek ve çocukların yatak odası konseptinde oldukça şık ve eğlenceli duran dekoratif modellerdir. Modeller arasında kedili, ahtapot, panda, fil, kuzu, koala, civciv ve unicorn başta olmak üzere birçok farklı çeşitler bulabilmeniz mümkündür.

Karakter Temalı Yastıklar

Kız ve erkek fark etmeksizin tüm çocukların beğenisini toplayan karakter temalı yastıklar içerisinde hello kitty yastık, marvel yastık, pikachu yastık, sünger bob yastık, elsa yastık gibi hem kız hem erkek çocuklarının dikkatini çekecek envai çeşit model mevcuttur.

Şekilli, Simge ve Desenli Yastıklar

Dekoratif yastıklar, kişiye göre işlevsel modeller olmakla birlikte çoğu zamanda mekan dekorasyonlarında dekor olarak kullanılan yastıklardır. Bu yastıklar arasında şekilli, simge ve desenli yastıklar da sıkça tercih edilir. Aynı zamanda hediye olarak da şık seçenekler olan şekilli yastıklar içerisinde; bulut yastık, düğüm yastık, harfli yastık, top yastık, armut yastık, yıldızlı ya da kalpli yastık, çiçek desenli ya da gökkuşağı tasarımlı yastık bulabilirsiniz.

Geniş bir çeşitliliğe sahip olan şekilli yastıklar arasında çilek, donut, kaktüs ve şeker gibi tasarımlar bulabileceğiniz gibi aynı zamanda kirpikli komik modeller ya da üçgen, dikdörtgen, kare gibi geometrik modeller de bulabilirsiniz.

Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru yastık seçimi, aynı zamanda konforlu ve sağlıklı bir uykuya giden en önemli yollardan birisidir. Bu nedenle de yastık seçerken özellikle aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz doğru bir yastık seçmeniz için size büyük oranda yardımcı olacaktır.

İlk olarak yastığınızı hangi amaçla kullanacağınızı belirleyerek sadece ergonomik bir ortopedik yastık mı yoksa bölgesel ağrı problemlerinizi gidermek için medikal bir yastık mı istediğinizi saptamalısınız. Eğer bel ya da boyun ağrısı için bir destek yastığı arıyorsanız bu durumda boyun fıtığına ve boyun düzleşmesi gibi sorunlara iyi gelebilecek bir medikal yastık tercihiniz olmalıdır.

Kullanım amacı sonrasında mutlaka yastığınızın yükseklik seviyesine karar vermelisiniz. Zira yastık modelleri, ince, orta yüksek ve yüksek olmak üzere farklı şekillerde üretilebilmektedir. Burada önemli olan sizin nasıl yükseklikteki bir yastık modelinde konforlu bir uyku uyuyacağınızdır.

Yastık çeşitleri, farklı dolgu malzemeleri ile üretildiğinden aynı zamanda dolgu malzemelerine göre de farklı özellikler taşır. Bu nedenle de dolgu malzemesinde de bir seçim yapmalısınız. Pamuk ve silikon dolgulu ürünler daha yumuşak olurken poliüretan gibi dolgu malzemesinden üretilen ürünler daha sert olmaktadır. Eğer visco dolgulu bir yastık modeli tercih edecekseniz visko yastık çeşitleri, ısı ve basınca duyarlılığı sayesinde vücudunuzun şeklini alarak kaslarınızı destekler.

Yastık seçimi yaparken dikkat etmeniz bir diğer konu ise ölçü tercihidir. Yastık üretimleri küçük, orta ve büyük olarak farklı boyutlarda yapılır.

Yastık, sürekli kullanılan ve dolayısıyla da sağlığa doğru etki ettiğinden temizliğin son derece önemli olduğu eşyaların başında gelir. Bu sebepten ötürü mutlaka tercih yaparken anti bakteriyel olan ve bakımı kolay olan bir model tercih etmeniz daha hijyenik bir kullanım sağlayacaktır.

Son olarak yastık tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise fiyat konusudur. Birçok kişi tercih yaparken fiyat aralığını bir belirteç olarak kullansa da ekonomik yastıklar her zaman sağlığınız açısından doğru ve beklentilerinizi karşılayacak yastıklar olmayabilir. Bu nedenle de yastık tercihi yaparken önceliğinizi fiyata değil beklentilerinize ve kaliteye vermelisiniz.

Yastık Nasıl Temizlenir?

Yastık temizliği, son derece önemli bir konu olmakla birlikte aynı zamanda her yastık modeline göre de değişebilen bir konudur. Her gün kullanılan ve doğrudan temas edilen yastıkların temizliği bu bağlamda insan sağlığı açısından büyük önem taşır.

Yastık temizliği yapmadan önce mutlaka öncelikle yastığınızın etiketindeki yıkama talimatını okuyarak söz konusu talimata uyarak yastığınızın temizliğini yapmalısınız. Genellikle kuş tüyü ve benzeri gibi birçok yastık türü çamaşır makinesine atılarak temizlenebiliyor olsa da visco yastık gibi bazı yastıkların makinede yıkanması yastığın deforme olmasına neden olabilmektedir.

Yün yastık gibi modeller genellikle elde temizlenmesi tavsiye edilen modellerdir. Yastıklarda genellikle bir iç bir de dış kılıf bulunur. Bu sayede makineye atılamayan terden sararmış yastıklarınızın kılıflarını makinede yıkayarak da sararan yastık temizliğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Eğer visco yastık kullanıyorsanız visco dolgusunun deforme olmaması için bu yastık çeşitlerinin makineye atması önerilmez. Yastığınız aşırı kirli ya da ter lekeleri var ise ılık su ve beyaz sabun ile yastığınızı temiz bir beyaz bezle ovarak temizleyebilir ve kılıflarını makineye atarak yastığınızın hijyenini sağlayabilirsiniz.

Yastık Nasıl Yıkanır?

Yastık çeşitlerinin birçoğunun çamaşır makinesinden yıkanması uygun olsa da her yastık modelinin etiketinde yer alan yıkama talimatı farklı olabilir. Bu nedenle de yastığınızı yıkamadan önce mutlaka yastığınızın yıkama talimatını dikkate almalısınız.

Yün, pamuk, elyaf, kaz tüyü ve kuş tüyü yastık modellerinin her birisi kullanma talimatında aksi yazmadığı takdirde makinede yıkanabilir. Ancak eğer yastığınızı makinede yıkayacak iseniz su sıcaklık ve program ayarını doğru ayarlamalısınız. Bununla birlikte visco yastık ve ortopedik yastıklar genellikle makinede yıkanması tavsiye edilmeyen modellerdir.

Ortopedik ya da visco yastık kullanıyorsanız kılıflarını makinede yıkama talimatına bağlı kalarak yıkayabilir, yastıklarınızı ılık suyla nemlendirilmiş temiz bir bezle silerek temizleyebilirsiniz.

Yastık Kılıfı ve Alezi Modelleri

Yastık alezi ve yazık yüzü yani kılıf modelleri, tıpkı yastıklar gibi günümüz üretim sanayinde oldukça geniş bir yelpazede farklı modellerde üretilebilmektedir. Bu bağlamda ürün yelpazesinde bebek, çocuk ve yetişkin kullanımına uygun farklı modeller peluş, punch, tüylü, keten, pamuk, kadife ve saten gibi çeşitli kumaş seçeneklerinde bulabilirsiniz.

Ortopedik yastık kılıfı ve alez modelleri arasında hem dekoratif hem de aynı zamanda oldukça kullanışlı antialerjik modeller mevcuttur. Ayrıca yastık kılıfı ölçüleri de yastık ölçülerine göre şekillenebilir. Bu doğrultuda yastık kılıfı ya da yastık alezi tercihlerinizi volanlı, kapitone, harfli, fırfırlı ya da hurç formunda farklı modellerden yana yapabilirsiniz.

Yastık iç kılıfı fermuarlı olan yastık alezi modelleri arasında beyaz rengin yanı sıra gri, turuncu, siyah gibi farklı renk tonları bulmak da mümkündür. Yastığınızın şekil özelliklerine göre yuvarlak, dikdörtgen ya da kare modeller bulabilirsiniz.

Yastık Fiyatları

Yastık tercihi yaparken çoğu zaman dikkat edilen noktalardan birisi de fiyatlardır. Ancak yastıkların modelleri, büyüklükleri, dolgu malzemeleri ve üretim materyalleri farklı olduğundan modellere göre fiyatlar da değişken özelliğe sahiptir.

Visco Yastık Fiyatları

Visco yastıklar, farklı özellik ve modellerde üretilebilen ürünler olduğundan fiyat skalası da oldukça değişkendir. Visco malzemesinden üretilmiş uyku yastıkları ortalama 200 TL ile 350-400 TL arasında ölçülerine göre değişmektedir. Eğer bölgesel ağrı problemlerine yönelik üretilmiş medikal visco yastık tercih edecekseniz yine model ve özelliklerine göre visco yastık fiyatları 700 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yastık Kılıfı Fiyatları

Yastık kılıfları, model ve kumaş özelliği gibi etkenler doğrultusunda farklı şekillerde fiyatlandırılabilir. Kumaşın kalitesi ve modelin işçiliği gibi unsurlar fiyatların artmasına da ortam hazırlar. Bu değişkenler göz önünde bulundurularak yastık kılıfı fiyatlarının 50 ila 200-250 TL arasında değişebileceğini söylemek mümkündür.

Silikon Yastık Fiyatları

Bir dolgu malzemesi olan silikon, aynı zamanda farklı kalite düzeylerinde üretilebilen bir dolgu malzemesi olduğundan fiyatlar da farklılık göstermektedir. Aynı zamanda yastığınızın sertlik derecesine göre de silikon yastık fiyatları değişebilir. Silikon yastık fiyatları her markada değişkenlik gösterse de ortalama 50 TL ile 250-300 TL arasında değişebilir.

Elyaf Yastık Fiyatları

Yüksek hava geçirgenliği özelliğine sahip olan elyaf yastıklar da fiyat bazında ortalama olarak silikon yastıklar ile benzerdir. Doldurma oranına ve yastığınızın sertlik derecesine göre 50 TL ile 250 TL arasında farklılık gösterebilir.

Kaz Tüyü Yastık Fiyatları

Kaz tüyü yastıklar, gerçek kaz tüylerinden doldurulan yastık modelleri olduğundan fiyatları da yüksek olan modeller arasında yer alır. Yastık içerisindeki kaz tüyü oranına göre fiyatları 135 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar çıkabilir.

Yün Yastık Fiyatları

Yün yastık fiyatları, kumaş kalitesine ve yün malzemesinin dolgu oranına göre değişebilir. Ekonomik bir yün yastığının fiyatı 120-130 TL olabileceği gibi bu fiyatlar 700 TL ile 1.000 TL arasına da yükselebilir.

Pamuk Yastık Fiyatları

Pamuk yastık fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Yastık kılıfının kalitesi, kumaş özelliği ve pamuk oranı fiyatları doğrudan etkileyen unsurlardır. Bu etkenler doğrultusunda pamuk yastık fiyatları 200 TL ile 350 TL arasında değişebilir.

Boyun Yastığı Fiyatları

Boyun yastığı, medikal bir yastık modeli olmakla birlikte visco (poliüretan), pamuk ve silikon gibi farklı malzemelerden üretilir. Genellikle boyun düzleşmesi ve boyun fıtığına bağlı ağrı oluşumunu önlemek için kullanılan boyun fıtığı yastığı fiyatları, özellikle kullanılan dolgu malzemesine göre değişkenlik gösterir. Özellikle vücut şeklini alarak kasları destekleme özelliği bulunan visco malzemesinden üretilmiş boyun yastığı fiyatlarının yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Ortopedik boyun yastığı fiyatları tüm bu etkenlere göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak 150 TL’den başlayıp 350-400 TL’ye kadar çıkan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Yastık ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Elyaf Yastık Nasıl Yıkanır?

Elyaf yastık, çamaşır makinesinin yastık yıkama programında 30 derecede kolaylıkla yıkanabilen yastık modellerdir.

Kaz Tüyü Yastık Nasıl Yıkanır?

Kaz tüyü yastıklar, elde yıkanması önerilen ürünler olmakla birlikte en düşük sıcaklık ve sıkma ayarında makinede de yıkabilir.

Bebekler Ne Zaman Yastık Kullanır?

Uzmanlar tarafından bebeklerin 2 yaşına kadar yastıksız uyumalarının daha sağlıklı olacağı ifade edilmektedir.

Kaz Tüyü Yastık Nasıl Yapılır?

Kaz tüyü yastık, gerçek kaz tüylerinden doldurularak yapılan yastık modelleridir. Yastık iç kılıfı içerisine dolgu malzemesi olarak kaz tüyü doldurulur.

Yün Yastık Nasıl Yıkanır?

Yün yastığın yünleri bir kumaşın içerisine konularak ağzı çok iyi bir şekilde bağlanır. Bu şekilde çamaşır makinesinin soğuk su ayarında ya da en düşük sıcaklık ayarında hassas programda yıkanabilir.

1 Kilo Elyaftan Kaç Yastık Çıkar?

Doldurulacak yastıkların sertlik seviyesine göre değişkenlik göstermekle birlikte 1 kilo elyaftan 3 ila 4 tane yastık çıkarmak mümkün olabilir.

1 Kilo Boncuk Elyaftan Kaç Yastık Çıkar?

Yastıkların büyüklüklerine ve sertlik derecesine göre 1 kilo boncuk elyaftan çıkacak yastık sayısı değişkenlik göstermektedir.

En Sağlıklı Yastık Hangisi?

En sağlıklı, ergonomik ve ortopedik yastıklar; Visko Love tarafından özel olarak üretilen visco modellerdir.

Ortopedik Yastık Nasıl Kullanılır?

Ortopedik yastık, yatağa paralel konulup aynı şekilde paralel olarak yatarak kullanılmalıdır. Bu sayede doğru yatış pozisyonu sağlanır.

Yastık Nasıl Yıkanır?

Yastık yıkama yöntemleri, her yastığın dolgu ve kumaş özelliğine göre farklılık gösterdiğinden mutlaka yıkama talimatına uygun şekilde yıkama yapılmalıdır.

Pamuk Yastık Nasıl Yıkanır?

Pamuk yastık, çamaşır makinesinde en düşük ayarda ya da soğuk su ayarında yıkanarak güneş görmeyen bir bölgede kurutulmalıdır.

Bebekler Ne Zaman Yastık Kullanmalı?

Bebeklerin, ilk 2 sene boyunca yastıksız yatmaları boyun gelişimi ve sağlığı açısından daha doğru olduğu için 2 yaşından sonra ortopedik bebek yastığı kullanmaları uygun olur.

Kaz Tüyü Yastık Yıkanır mı?

Kaz tüyü yastık, soğuk su ayarında çamaşır makinesinde ya da elde yıkanarak temizlenebilir.

Yastık Kaç Derecede Yıkanır?

Her yastık modelinin yıkama talimatı farklı olabilir. Ancak genellikle yastıkların en düşük sıcaklık ayarında ya da mümkünse soğuk su ayarında yıkanması tavsiye edilir.

Horlamamak İçin Yastık Nasıl Olmalı?

Horlamamak için visco malzemesinden üretilmiş ve özel boyun dolgusuna sahip Visco Anti Snore Horlama Yastığı modelini tercih edebilirsiniz.

Silikon Yastık Nedir?

Silikon yastık, iç dolgu malzemesi silikon materyaller olan yastıktır. Dolgu oranına göre sertlik seviyesi değişkenlik gösterebilir.

Visco Yastık Nasıl Yıkanır?

Visco yastık, ılık su ve beyaz sabun ile nemlendirilmiş beyaz temiz bir bezle silinerek temizlenebilir.

Visco Yastık Yıkanır mı?

Visco yastıkların deforme olma riskine karşı makinede yıkanması tavsiye edilmez. Bunun yerine silme işlemiyle visco yastık temizliğini yapabilirsiniz.

Yastık Makinede Yıkanır mı?

Kaz tüyü ve kuş tüyü gibi yastıkların makinede yıkanması tavsiye edilmese de silikon, elyaf ve pamuk gibi yastık modelleri talimatlara uygun şekilde düşük sıcaklık ayarında makinede yıkanabilir.

Bebekler Yastık Kullanmalı mı?

Bebeklerde 2 yaşına kadar boynun kısa olması ani ölümlere neden olabileceğinden uzmanlar ilk 2 sene bebeklerin yastık kullanmasını önermemektedir.

Boyun Ağrısı İçin Yastık Nasıl Olmalı?

Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı gibi nedenlerden dolayı boyun ağrısı çekenler için ortopedik boyun destekli visco yastık çeşitleri oldukça konforludur.

Boyun Fıtığı Olanlar Nasıl Yastık Kullanmalı?

Boyun fıtığı olanlar için uzmanlar tarafından ortopedik visco yastık modelleri önerilmektedir. Bu modeller ameliyat sonrasında da tedavi sürecine destekleyici olarak kullanılabilir.

Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Boyun yastığını doğru ve ergonomik şekilde kullanabilmek için yatağa paralel olarak koymalı ve aynı şekilde başınızı da yastığınıza paralel bir şekilde yerleştirmelisiniz.

Elyaf Yastık Kaç Derecede Yıkanır?

Elyaf yastık, eğer makinede yıkanacak ise 30 derecede ya da makinenin soğuk su ayarı varsa soğuk su ayarında yıkanmalıdır.

Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır?

Emzirme yastığı, bebeğin doğru bir emme pozisyonuna gelebilmesi için destekleyici olarak kullanılır.

Bacak Arası Yastığı Ne İşe Yarar?

Bacak arası yastığı, bacak ve diz arasındaki boşluğu doldurarak kasları destekler ve böylece yorgunluğa bağlı ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Düz Kafa Yastığı Ne Zaman Kullanılır?

Kafa tası şekli bozukluğu olan bebeklerde kullanılan düz kafa yastığının en çok verim alınabileceği dönemler 4 ila 6 ay arası olmaktadır.

Düz Kafa Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bebeğin kafa tasının hangi bölümünde şekil bozukluğu var ise o yöne doğru bebeğin kafası yastık üzerine doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Boyun Fıtığı Yastığı Nasıl Kullanılır?

Yastık, omuzların altına yerleştirilmeli ve başın yastık üzerinde daha fazla yer kaplaması sağlanmalıdır. Bu sayede boyun düz bir şekilde duracağından boyun fıtığına bağlı oluşan ağrılar da minimuma indirgenir.

Reflü Yastığı Ne İşe Yarar?

Reflü yastığı, vücudun üst bölümünü daha yüksekte tuttuğu için uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engelleyerek reflü oluşumunu da önlemiş olur.

Yan Yatış Yastığı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

6 aydan sonra bebeklerin kas gelişimi belirli bir seviyeye geldiğinden dolayı ilk 6 aydan sonra yan yatış yastığı kullanılmasına gerek kalmaz.

Bebek Reflü Yastığı Gerekli mi?

Bebek reflü yastığı, bebeklerde çok sık görülen ve hatta uyku problemlerine yol açan reflü problemini engellediğinden mutlaka kullanılması gerekli olan ürünlerden birisidir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.