Visko Yastık

Visko Yastık

Yazı İçeriği

Visko yastık, visco elastik sünger malzemesinde üretilmiş olup insan sağlığı için son derece faydalı ortopedik yastık modelidir.

Visko yastıklar, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan köpük yastıklar olarak bilinir. Visco elastik sünger malzemesi vücut ısısına ve ağırlığa karşı yüksek hassasiyet gösteren bir malzemedir. Dolayısıyla da bu yastıklar vücut ile temas ettiğinde ısı ve basınç ile birlikte vücudun şeklini alana kadar hareket eder. Bu yastıkların ısı ve basınca karşı duyarlı olması diğer yandan vücudun şeklini alması ise uyku konforunun maksimum seviyeye ulaşarak uyku kalitesinin artmasında doğrudan etkilidir.

Visko yastıklar, farklı tasarımlarda ve farklı boyutlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda alerjik sağlık sorunları yaşayan kullanıcılar için hipoalerjenik malzemelerden de üretilebilmektedir. Dolayısıyla da ortopedik özelliğe sahip olan bu yastıklar, uyku esnasında vücuda maksimum destek sunarken bu sayede uykunun dinlendirici, konforlu ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Visko Yastık Nedir?

Yastık çeşitleri arasında uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen uyku yastıklarının başında gelen visko yastıklar, ısı ve ağırlığa karşı hassasiyeti olan visco elastik süngerden üretilmiştir. Uzay teknolojisinde kullanılan son derece ergonomik olan visco elastik sünger malzemesi, vücut ile temas ettiğinde vücudun ısısı ve ağırlığıyla birlikte vücudun tam olarak şeklini alır ve basınç noktalarını rahatlatır.

Visko yastıkların temas ettiği tüm noktaları rahatlatma özelliği vardır. Bu özellikleri sayesinde vücuda tam destek sunarken diğer yandan boynun doğru hizada kalmasını sağlarken aynı zamanda omurga sağlığının korunmasına da yardımcı olur. Tüm bu özellikleri doğrultusunda visco yastık; rahat, sağlıklı ve dinlendirici uyku deneyimi yaşamak isteyenler için en ideal tercihtir.

Visko Yastık Özellikleri

Visko yastıklar, en çok tercih edilen yastık modelleri olarak aynı zamanda kullanıcılara birçok avantaj da sunar. Bu yastıkların özelliklerini ve avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Visko yastıklar viscoelastik sünger malzemesinden üretildiğinden ısı ve basınca karşı yüksek hassasiyet gösterir. Bu sayede vücut ile temas ettiğinde uygulanan basınçla birlikte tamamen vücudun şeklini alana kadar hareket eder. Böylece baş, boyun ve omuz bölgelerinin basınç noktalarını azaltırken dinlendirici uyku deneyimi sunar.
  • Bu yastıklar visco hafızalı köpük malzemesi sayesinde vücudun şeklini taklit eden yastıklardır. Böylece vücudun özelliğini aldığından uyku sırasında vücuda özel destek sunarken aynı zamanda omurga sağlığının korunmasına da yardımcı olur.
  • Modeller arasında antialerjik malzemelerden üretilmiş modeller de vardır. Dolayısıyla da alerjik problemleri olan kullanıcılar tarafından da güvenle ve sağlıkla kullanılabilecek ürünlerdir.
  • Viscoelastik köpük malzemesi, vücut ısısını dengeleyerek terlemenin önüne geçer. Özellikle sıcak yaz gecelerinde terletmeyen yastık özelliği sunar.
  • Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Özellikle kullanma talimatına uygun bir şekilde kullanıldığında uzun yıllar boyunca ilk günkü yeniliğini koruyabilme dayanıklılığına sahiptir.
  • Farklı boyutlarda ve şekillerde üretildiğinden kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre çeşitli modeller bulmak oldukça kolaydır.

Visko Love Ortopedik Visko Yastıklar

Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love tarafından üretilmiş olan tüm visko yastıklar, uzay teknolojisiyle ve %100 viscoelastik sünger malzemesi kullanılarak üretilmiştir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Visko Love ürün skalasında tüm kişisel tercih ve ihtiyaçları beklentilerin üzerinde karşılayacak onlarca farklı ortopedik yastık ürünü yer almaktadır.

Visko Love Oturma ve Sırt Yastıkları

Visko Love sırt yastığı ve oturma yastığı modelleri, özellikle gün içerisinde uzun süre oturmak durumunda kalan kişilerde oluşan kalça, bel ve kuyruk sokumu ağrısını önlemek amacıyla özel olarak üretilmiş olan ürünlerdir. Bu yastıklar vücuda üst düzey derecede destek sunduğundan uzun süreli oturma zamanlarında dahi vücudun konforunu arttırarak ağrı oluşumunu önler.

Özel eğimli yapısı ile bacak kaslarını destekleyerek rahatlatan Sitting Cushion Visco Oturma Yastığı, oval tasarımı sayesinde uzun zaman boyunca kalçayı ve beli destekleyen Ring Cushion Visco Oturma Yastığı ve özel bel oyuntusu sayesinde belin şeklini alarak sırt ve bel bölgesine maksimum destek veren Back Support Visco Sırt ve Bel Yastığı kategorinin en iyi Visko Love ürünleridir.

Visko Love Hamile ve Bebek Yastıkları

Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love, %100 visco elastik sünger malzemesiyle üretilmiş olan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünlerin başında ise hamile yastıkları, bebek yastığı ve çocuk yastığı modelleri gelir.

Visco hamile yastığı modelleri, hamilelik döneminde özellikle bel ve bacaklarda meydana gelen ağrıların giderilmesinde yardımcı olurken hem annenin hem de anne karnındaki bebeğin rahat bir uyku pozisyonunda kalmasını sağlar.

Visko Love ürün yelpazesinde bulunan Belly Visco Hamile Yastığı ve özel oyuntuya sahip Belly Support Visco Hamile Yastığı en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bununla birlikte bebeğin gelişimine uygun özelliklerde üretilmiş olan Baby Dream Visco Bebek Yastığı da yeni doğan dönemden itibaren gönül rahatlığıyla kullanılabilecek Visko Love modelidir.

Visko Love Seyahat ve Yolculuk Yastıkları

Visko Love seyahat yastığı modelleri, özellikle uzun yolculuklarda boyun, bel ve baş ağrısı şikayetlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan etkili ürünlerdir. Araba, uçak, tren gibi tüm vasıtalarda son derece fonksiyonel olan Visko Loe yolculuk yastığı modelleri arasında; U formunda üretilmiş ve tüm boynu sararak destek veren ve sabitleyen U Travel Mate-L Visco Seyahat Yastığı, boyutları minimalize edilmiş hafif ve taşınması son derece kolay Mini Class Travel Mate Visco Seyahat Yastığı, uyku yastığı olarak da kullanılabilen ve özel boyun dolgusuna sahip olan Mini Therapy Travel Mate Visco Seyahat Yastığı modelleri markanın en çok tercih edilen araba yastığı modelleridir.

Visko Love Bel Yastıkları

Visko Love bel yastığı modelleri, %100 visco elastik malzemesinden bel boşluğunu doldurarak beli desteklemesi ve bel ağrılarını gidermede yardımcı olması için özel üretilmiştir. Ofis koltuğunda, sandalyede ya da koltukta rahat bir şekilde kullanılabilen bel yastıkları Visko Love tarafından Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı ve D-Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı olmak üzere iki farklı özel formda üretilmiştir.

Visko Love Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı yastığı, özellikle boyun fıtığı sorunu olan kişilerin tedavi sürecinde destekleyici olan medikal yastık ürünleri arasında yer alır. Boyun fıtığı yastıkları, boyunda oluşan fıtığın sebep olduğu ağrıyı azaltmak için %100 visco elastik sünger malzemesinden özel boyun dolgusu ile üretilmiştir. Visko Love ürün yelpazesi içerisinde kişisel tercihler ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı sertlik ve yükseklikte boyun fıtığı yastıkları bulmak mümkündür.

Visko Love markasının boyun dolgusu en fazla olan Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı, yüksek yastık sevmeyenler için özel üretilmiş Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı ve yüksekliği fazla olan Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelleri kategorinin en popüler olan ürünlerdir.

Visko Love Boyun Yastıkları

Boyun yastığı olarak özel üretilmiş olan yastıklar, genellikle boyun boşluğunu doldurarak desteklemek ve uykunun kalitesini arttırmak için özel üretilmiş dolgulu yastıklardır. Ancak Visko Love markasının çeşitli ürün yelpazesi içerisinde klasik boyun yastıklarının yanı sıra aynı zamanda horlama yastığı, reflü yastığı gibi modeller de vardır.

Uykunuz sırasında horlama sorunu yaşıyorsanız sessiz ve dinlendirici bir uyku için Visko Love markasının özel üretimi olan Anti Snore Visco Horlama Yastığı son derece ideal bir üründür. Ayrıca özel boyun oyuntusuna sahip olan Therapy Plus Visco Uyku ve Boyun Yastığı size kaliteli ve sağlıklı uyku deneyimi sunacak ürünlerdir.

Visko Love Diz ve Bacak Arası Yastıkları

Visko Love diz ve bacak arası yastıklar, yorucu bir günün ardından diz ve bacak kaslarını rahatlatarak vücudun dinlenmesini sağlar. Özel formu sayesinde diz ve bacak arasına kolaylıkla yerleştirilen ve aynı zamanda sırt ve kalça kaslarını da rahatlatarak ağrıları hafifleten yastık modelleridir.

Visko Love markasının hafızalı köpük malzemesinden özel üretim teknikleriyle üretilmiş olan Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK114 ve Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK113 en sevilen popüler ürünlerinin başında gelmektedir.

Visko Love Uyku Yastıkları

Uyku yastığı, uyku ortamının konforlu ve rahat bir forma kavuşmasını sağlayan en önemli etkendir. Özellikle Visko Love markasının özel üretim teknikleriyle üretmiş olduğu visco uyku yastığı modelleri, vücudun tam şeklini alarak vücudu desteklerken aynı zamanda vücudun basınç noktalarını azaltıp uyuşma ve ağrı gibi uyku kalitesini düşüren sorunların oluşmasını önler.

Visko Yastık Fiyatları

Visko yastık fiyatları hakkında tek bir fiyat aralığı vermek mümkün olmamaktadır. Bu yastıkların üretim ve malzeme kalitesi, ölçüleri, dolgusu ve diğer tasarım özellikleri fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Piyasada orta kalite düzeyinde üretilmiş ürünleri ekonomik fiyatlarda satın almak mümkün olurken diğer yandan üst düzey kaliteye sahip, uzun ömürlü ürünlerin fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.