ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm, yatakların daha temiz ve daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlarken aynı zamanda yataklara ekstra rahatlık özelliği katar.

Ped Yoğunluk Derecesi 50
7 cm Yükseklik
7 cm Visco

4.750,0011.350,00

Tahmini 3 iş günü içinde kargoya verilir.

Stok Kodu: Yok Kategoriler: ,

Ek bilgi

Ebatlar

80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 150 x 200, 160 x 200, 180 x 200, 200 x 200

Üstün Konfor İçin Birinci Sınıf Visko Malzeme

Derin Uyku İçin Mükemmel Destek

Serin Uyku İçin Açık Hücreli Nefes Alan Visko

Yıkanabilir, Antibakteriyel Yatak Kılıfı

UZAY TEKNOLOJİSİ

AÇIK HÜCRE Isıya ve Basınca Duyarlı

Tüm yatak ve yastıklarımız visco “akıllı sünger” teknolojisi ile üretilmektedir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm Özellikleri

ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Ped ya da yatak şiltesi diğer üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır. Sırt ya da bel ağrısı için tavsiye edilen ürünler arasında olmakla birlikte kullanıcılarından tam puan almaktadır.

Visco, lateks, elyaf, pamuk ve kaz tüyü gibi farklı üretim malzemelerinden farklı ölçülerde üretilebilir. Ayrıca modeller arasında 4 cm, 7 cm ve 10 cm gibi farklı dolgu yani yükseklik özelliğine sahip modeller de yer alır. Ürün yelpazesinin geniş bir aralığa sahip olması akıllara “En iyi yatak pedi hangisi?” sorusunu da getirmektedir. Bu noktada ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak aynı zamanda ürünlerin kullanıcı yorumlarını ve önerilerini dikkate almanız faydanıza olacaktır.

Visko Love, yatak firmaları arasında öncü ve lider firma olarak visko yatak üretimlerinin yanı sıra aynı zamanda yatak şiltesi üretimlerini de aynı kalitede gerçekleştirir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu ürünler arasında güvenle tercih yapabilirsiniz.

Yatak Pedi Ne Demek?

Yatağın üzerine serilerek kullanılan koruyucu ve yatağa ekstra konfor katan ince dolgulu ürünlere ‘Yatak pedi’ denir. Bu ürünler yatağa ekstra konfor sunarken aynı zamanda vücudu destekleyerek rahat bir uyku imkanı sunar. Bu özelliği sayesinde özelliği eskimiş olan ya da konfor yönünden yeterli görülmeyen yatakların en ekonomik şekilde yenilenme yöntemidir.

Yatak pedleri, kolay bir şekilde taşınabildiği gibi aynı zamanda yatak üzerinden çıkarılarak kolayca temizlenebilir özelliğe sahiptir. Bu sayede yatağı toz akarlarına, bakterilere ve leke oluşumuna karşı da koruma altına alarak yatağın daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar.

Yatak Pedleri Ne İçin Kullanılır?

Ped ya da diğer adıyla yatak şiltesi, özellikle iki önemli işleve sahiptir. İlk olarak yatağın daha konforlu ve destekleyici bir forma kavuşmasını sağlar. İkinci işlevi ise; yatağı daha temiz ve hijyenik kullanılması için toz akarlarını, leke ve bakteri oluşumunu yataktan uzaklaştırır. Böylece yatağınızı daha uzun süre sürtünmeye ve kirlenmeye bağlı deformasyon sorunu yaşamadan ilk günkü yeniliği ile kullanabilirsiniz.

Sırt, bel ve bacak bölgelerinde akut ya da kronik ağrı problemi olan ve uyku esnasında sert zemin tercih edenler için de destekleyici işleve sahiptir. Dolayısıyla da yatağın temiz kalmasının yanı sıra destek veren konforlu uyku ortamını ekonomik bir şekilde oluşturmanızı sağlar.

Visco Yatak Pedleri

Visco akıllı sünger malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretilen yatak pedi visco malzemesinin özellikleri sayesinde uyku konforunu üst düzey seviyeye çıkarır. Visco elastik sünger, vücudun ağırlığını eşit bir şekilde dağıtarak vücut basıncını azaltır. Isıya ve ağırlığa karşı duyarlığı olması sayesinde yattığınız anda yavaş yavaş yavaş vücudunuzun şeklini almaya başlar ve bu sayede de kasları destekleyerek kan akışını düzenler ve mükemmel uyku deneyimini yaşamanızı sağlar.

Türkiye’nin ilk visco yatak ve yastık üretici markası olan Visko Love, yatak markaları arasında önde gelen bir firma olmayı başarmıştır. %100 visco elastik sünger malzemesinden farklı özelliklerde ve yoğunluklarda ürettiği yatak ve yastık modellerinin yanı sıra aynı zamanda ürün yelpazesinde yatak pedlerine de yer vermiştir. Bu modeller arasında eğer ince dolgulu bir yatak pedi arıyorsanız ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm modelini tercih edebilirsiniz. Daha kalın ve yoğun visco dolgulu ped arayışı içerisindeyseniz o halde Visko Love ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm beklentilerinizi üst seviyede karşılayacak bir model olacaktır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm

Visko Love ürün yelpazesinde bulunan visco yatak pedi şiltesi 4 cm modeli, 4 cm visco elastik sünger malzemesi ile üretilmiş dolayısıyla da 4 cm yüksekliğe sahip bir modeldir. Taşınabilir ve hafif olması sayesinde geleneksel yatakların üzerine de ekstra konfor katmak için serilerek rahatlıkla kullanılabilir.

Tıpkı visco yatak modelleri gibi %00 visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olup vücut anatomisine %100 uyumludur. Isı ve basınca karşı duyarlılığı sayesinde yattığınız anda ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm olmasına rağmen vücudunuzun şeklini alarak tüm basınç noktalarını rahatlatır, destekler. Özellikle eskimiş ve rahatsız olan yataklarını konforlu ve yeni forma kavuşturmak isteyenler için oldukça sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir üründür.

Pedli Yataklar

Yatak üretim sanayisi oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla da bazı yatakların üzerinde birleşik olarak eklenen yatak pedleri vardır. Bu yataklara da ‘Pedli yatak’ ismi verilir. Pedli yatakların ped kısmının üretiminde çoğunlukla pamuk benzeri kumaşlar tercih edilir. Ped dolgusu ise lateks, pamuk, visco benzeri malzemelerden yapılır. Yatağın üzerinde birleşik olarak eklenen bu ped bölümü, yatağın konforunu arttırmak ve uyku esnasında yatağın vücuda sunduğu desteği de en üst seviyeye çıkartmak amacıyla yapılır.

Yatak Üstü Kullanılan Ped

Hafif ve taşınabilir şekilde üretilen yatak üstü pedler, yatağa daha fazla konfor kazandırmayı amaçlar. Bunun yanı sıra aynı zamanda yatağın toz akarı, bakteri ve leke gibi unsurlardan uzak kalarak hijyenik kullanıma uygun hale gelmesinde de yatak üstü pedlerin rolü oldukça büyüktür. Tek kişilik, çift kişilik yatak ölçülerinin farklı ebatlarına göre yatak üstü pedlerin üretimi yapılabilmektedir.

Ortopedik Yatak Pedleri

Ortopedik yatak kullanmayı tercih edenler için ekstra konforlu uyku ortamı yaratan bir üründür. Yatak üstüne serilerek kullanılan portatif ve hafif ortopedik yatak pedi, 90×190 ve 160×200 gibi tek kişilik ve çift kişilik olarak farklı ebatlarda üretilir. Tüm vücut ağırlığını yatağa eşit bir şekilde dağıtarak sırt ve bel bölgesi başta olmak üzere tüm vücudu destekler. Kullananlar tarafından oldukça beğenilen bir model olmakla birlikte modelleri yarı ortopedik ya da full ortopedik gibi farklı şekillerde üretilir.

Tek Kişilik Yatak Pedi Modelleri

Yatağın temiz kalmasını sağlarken aynı zamanda konforlu uyku imkanı sunan yatak pedi tek kişilik ölçülerde de oldukça tercih edilir. Tek kişilik yatak ölçülerinde üretilmiş olduğundan farklı ölçülerdeki tek kişilik yataklar için uygun bulunabilir. Jel, pamuk, lateks ya da visco akıllı sünger gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir.

Çift Kişilik Yatak Pedi Modelleri

İki kişinin rahatlıkla yatabildiği ölçülerdeki çift kişilik yatak çeşitleri için uygun olan yatak pedleridir. Yatağın üzerine serilir ve yatağı tamamen kaplayarak sarar. Genellikle ince dolgulu olan yatak pedi çift kişilik yatakların konforunu arttırırken aynı zamanda hijyenik şekilde uzun süre kullanılmasını sağlar. Bu sayede yatakların kullanım ömrü de iki kat daha uzun olabilir.

Hasta Yatak Pedleri

Hasta yatak pedi, nefes alan kumaştan üretilen fonksiyonel medikal yatak modeldir. Yatağa bağımlı hastaların konforunu arttırmak ve uzun süre yatmaya bağlı vücutta lezyon oluşumunu önlemek için özel tasarlanmıştır. Modellerin birçoğu su geçirmez özellikte üretilmiştir. Vücudun ağırlığını eşit şekilde yatağa yaydığından vücudun basıncını azaltarak yatak yarası sorununu da önlemeye yardımcıdır.

Lateks Yatak Pedleri

Doğal lateks malzemesinden üretilen ve uyku konforunu arttırmak için sıkça tercih edilen ped modelidir. Tıpkı yatak çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen konforlu lateks yatak gibi lateks malzemesinden üretilen yatak pedleri de uyku ortamının konforlu ve sağlıklı noktaya taşınmasına yardımcı olur.

İnce dolgulu modellerin yanı sıra ürün çeşitliliği içerisinde yoğun lateks dolgusuna sahip ve kabartma desenli çeşitler de bulunur. İçerisinde büyük oranda lateks malzemesi kullanılan yoğun dolgulu modeller, uyku sırasında vücuda en üst seviyede destek sağladığından bel ve sırt bölgesinde ağrı oluşumunu önlerken var olan ağrıların da hafiflemesinde etkilidir.

Sert Yataklar İçin Yatak Pedi

Klasik yatak pedlerine göre sert pedler, sertlik düzeyi yüksek olan modellerdir. Bu sebeple her kullanıcı için rahat olarak nitelendirilmese de özellikle sert zeminde yatmayı seven kullanıcılar için ideal seçimler arasında yer alır. Sert olmasına rağmen vücudu destekleyerek vücut ağırlığını eşit oranda yayar ve böylece vücut basıncının da en az seviyeye indirilmesine yardımcı olur.

Sert pedler genellikle lateks ve visco gibi yoğunluklu malzemelerden üretilir. Malzeme kullanımının fazla olması aynı zamanda yoğunluğu da arttırdığından daha sert bir yüzeye sahiptir.

Yünden Üretilen Yatak Pedi

Yün pedler, doğal ve aynı zamanda insan sağlığına da faydalı malzeme olan yünden üretilir. Doğal yalıtım malzemesi olduğundan ısıyı dengeleme özelliğine sahip olmakla birlikte bakteri ve toz akarı gibi hijyeni bozan unsurlara karşı antibakteriyel özelliği vardır. Bu sayede özellikle alerjik rinit ya da astım gibi şikayetleri olan bireyler için son derece sağlıklıdır.

Yün pedler, uyku ortamını sağlıklı ve konforlu hale getirmekle birlikte yoğunluğu kullanılan yün malzemesinin sıkılığına göre değişkenlik gösterebilir. Kalın ve sıkı yün malzemesinin kullanıldığı pedler, genellikle daha sert ve yüksek özelliğe sahip olur.

Yumuşak Dokulu Yatak Pedi

Yumuşak pedler pamuk, lateks ya da hafızalı köpük olarak da bilinen visco akıllı sünger malzemesinden üretilir.  Vücudun şeklini alma ve vücudu destekleme özelliği olan lateks ve visco malzemeleri sayesinde yatağa ekstra konfor ve yumuşaklık kazandırmak son derece kolaydır. Ancak malzemesinin yoğunluğuna ve tasarım özelliklerine göre sertlik düzeyi farklı oranlarda olabilir.

160×200 Ölçülerinde Yatak Pedi

160×200 ölçüleri standart çift kişilik yatak ölçüleridir. Bu ölçülerde üretilen pedler de çift kişilik yataklara göre üretilir. Ancak günümüzde çift kişilik yatakların farklı ölçülerde üretilebilmesi modellerin de değişken ölçülerde yapılmasına ortam hazırlamıştır.

Pamuk, yün ya da lateks gibi farklı malzemelerden üretilse de özellikle visco yatak pedi 160×200 ölçülerinde çok fazla tercih edilir. Visco malzemesi vücudun şeklini alan ve vücudu destekleyen akıllı sünger malzemesi olduğundan çok daha yumuşak, konforlu ve sağlıklı bir uyku ortamı oluşturmada etkilidir.

90×190 Ölçülerinde Yatak Pedi

90×190 ölçülerindeki pedler, tek kişilik yataklar için üretilir. Bu ölçülerde üretilmiş olan modeller arasında pamuk, lateks, visco, yün gibi farklı malzemelerden üretilmiş farklı sertlik ve yoğunluğa sahip çeşitler vardır. İmalatta kullanılan malzemeye ve malzemenin yoğunluğuna göre ped sertliği farklılık gösterebilir.

150×200 Ölçülerinde Yatak Pedi

150×200 ölçüleri çift kişilik kullanım için tercih edilebildiği gibi aynı zamanda geniş yatakta tek kişi yatmak isteyenlerin de tercihleri arasında yer alır. Söz konusu ölçülerde üretilen yataklar için aynı ölçülerde yatak pedleri de piyasada bulunmaktadır. Tıpkı diğer modeller gibi visco, pamuk, lateks ya da yün ve elyaf gibi farklı malzemelerde çeşitler bulmak mümkündür.

Kalın Dolgulu Yatak Pedi

Kalın pedler, dolgu oranı ve malzeme yoğunluğu fazla olan pedlerdir. Malzeme yoğunluğunun ve yüksekliğin fazla olması aynı zamanda uyku esnasında vücudu destekleme işlevini de maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Özellikle lateks, yün ve visco gibi malzemelerden üretilmiş olan kalın pedlerde diğer modellere göre daha yoğun malzeme kullanılır.

Yatak Birleştirmek İçin Kullanılan Yatak Pedi

Genellikle iki ayrı tek kişilik yatağı birleştirerek tek bir yatak haline getirmek için yatak birleştirme pedleri kullanılır. Alt tabanı kaydırmaz ve kumaşı sıvı geçirmez özelliktedir. Farklı ölçülerde üretilir ve yatağın üzerini tamamen kaplayarak iki yatağın arasında boşluk oluşumunu engeller. Böylece iki yatağı tek bir yatak haline getirirken aynı zamanda uyku konforunu da maksimum seviyeye ulaştırır.

Yatak Koruyucu Özeliği Olan Ped

Yatak koruma pedi, genellikle sıvı geçirmez özellikte üretilse de sıvı geçirmez özelliği olmayan modelleri de vardır. Yatağa sıvı geçişini engellemekle birlikte aynı zamanda toz akarı, bakteri ve leke gibi yatağın hijyenini olumsuz etkileyecek durumlara karşı da yatağı korur. Böylece yatağın kirlere ve sürtmeye bağlı kullanım ömrünün azalmasını önler.

Koruyucu pedler, doğrudan yatağın üzerine ve çarşafın altına serilir. Yatağa sabitlemek köşelerine ya da dört kenarına lastik takılabilir. Bu sayede ped, yatağı kaplayarak kayma yapmadan sabit bir şekilde kalarak yatağa tam koruma sağlar.

Fermuarlı Yatak Pedleri

Fermuarlı pedler, bir kenarında fermuar olarak tasarlanmış olan pedlerdir. Yatağın ve iç pedin temizliğini büyük oranda kolaylaştırır. Farklı ebatlarda ve malzemeler ile imal edildiğinden seçenekler oldukça fazladır.

Dolgulu olan iç pedin dış kısmının temiz kalmasını sağlayan fermuarlı pedler, çıkarılarak makinede uygun yıkama programında yıkanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede hem yatağın hem de iç pedin daha uzun süre ilk günkü yeniliğinde kullanılmasına imkan tanır.

Bebek Yatak Pedleri

Bebek yatak pedleri, adından da anlaşılabileceği gibi bebek yatağı ölçülerine uygun ölçülerde üretilmiş, yatağı saran ve hem yatağın temiz kalmasını hem de uykunun daha konforlu boyuta taşınmasını sağlayan üründür. Sıvı geçirmez özelliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda henüz gelişmekte olan bebeği kas ve kemiklerini destekleyecek forma sahiptir.

Üretildiği malzemeye göre sunduğu özellikler de farklılık gösterir. Örneğin; lateks ve visco gibi malzemelerden üretilen modeller uyku sürecinde bebeğin vücudunu desteklerken basıncı azaltır, omurganın düz bir hizada kalmasını sağlayarak doğru uyku pozisyonu oluşmasına yardımcı olur.

Serinletici Yatak Pedleri

Serinletici pedler aynı zamanda terletmeyen yatak pedleridir. Nefes alabilen ve farklı teknolojiler ile üretilen bu modeller, sıcak havalarda fazla ısıyı absorbe ederek terlemeyi önler, ferah uyku imkanı sunar.

Visco ve benzeri gibi malzemelerden üretilen soğutucu pedler, jel uygulamasıyla üretilen jel soğutmalı yatak pedi ya da fan soğutucu pedler gibi farklı modellerde tasarlanabilir. Doğrudan yatağın üzerine serilerek çarşafın altında kalsa da soğutucu etkisi ve yüksek oranda nem emiciliği sayesine terlemeyi önlemekte son derece etkilidir.

Elyaftan Üretilen Yatak Pedi

Elyaf yatak pedleri, geniş ürün çeşitliliğine sahip olmakla birlikte aynı zamanda diğer modeller ile kıyaslandığında daha ekonomik pedlerdir. Yatağa ekstra konfor sunarken aynı zamanda çeşitli kalınlık, ölçü ve yoğunluğa göre üretilebilir. Kullanılan elyaf malzemesinin yoğunluk ve sıkılık oranına göre modellerin yükseklik ve sertlik oranları da farklılık gösterebilir. Birçok modelde çıkarılabilir kılıf mevcuttur. Çıkarılabilir kılıflar sayesinde pedin temizlenmesi çok daha kolay hale gelir.

Yatak Pedi Nasıl Yıkanmalı?

Yatak pedleri, sürekli kullanılan ve dolayısıyla da hem basınca hem de toza maruz kaldığından sık sık temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi hem hijyenik bir uyku ortamı hem de uzun ömürlü yatak kullanımı için son derece gereklidir. Bu nedenle de yatak pedleri mutlaka etiketinde yer alan yıkama talimatına uygun şekilde yıkanmalıdır.

Her ped modelinin üretildiği malzemeye göre yıkanma talimatı farklılaşabileceği gibi genellikle deformasyon sorununun yaşanmaması için ılık suda ve hem kokusu hem rengi olmayan deterjan ile yıkanması daha doğru olacaktır.

Yatak Pedi Makinede Yıkanabilir mi?

Yatak pedi modellerinin hemen hemen hepsi etiketlerinde bulunan yıkama talimatları doğrultusunda makinede yıkanabilir özelliğe sahiptir. Ancak yıkama öncesinde mutlaka etiketteki program ayarına, su sıcaklığına ve varsa diğer özel yıkama talimatlarına bakılmalıdır.

Yıkama sonrasında eğer ped kurutma makinesinde kurutulacak ise en düşük ısı ayarında kurutulması pedin deformasyona uğramaması için oldukça önemlidir. Diğer bir kurutma yöntemi ise makinede yıkanan pedin bir ipe asılarak kurutulması yöntemidir.

Fermuarlı Yatak Pedi Nasıl Yıkanmalı?

Fermuarlı yatak pedi modelleri de tıpkı diğer ped modelleri gibi benzer şekilde yıkanır. Ancak malzemesi ve tasarım özellikleri doğrultusuna yıkama talimatları değişebileceğinden mutlaka yıkama talimatı göz önünde bulundurulmalıdır.

Fermuarlı pedlerin yıkanması sırasında mutlaka fermuarın kapalı konumda kalmasına dikkat edilmelidir. Fermuar açık şekilde yıkandığında fermuarın bozulması ihtimali oldukça yüksektir.

Yatak Pedi Fiyatları Nedir?

Yatak pedi fiyatları tıpkı visco yatak fiyatları gibi ölçü, malzeme, dolgu ve sertlik gibi birçok değişkene bağlı olarak farklı şekillenebilir. Bu doğrultusunda çift kişilik modellere göre tek kişilik pedler daha uygun fiyatlarda olabileceği gibi ayrıca lateks, pamuk, elyaf, yün ya da visco gibi üretildiği malzemeye göre ya da lastikli ya da fermuarlı üretimlere göre de fiyatlar farklı bantlarda seyreder.

Ev tipi genel kullanım için üretilen pedlerin yanı sıra hasta yatak pedi gibi özel kullanım amaçlı üretilen modellerin fiyatları ise özelliklerine göre değişir. Örneğin; hasta yatak pedinin motorlu ya da motorsuz olması gibi faktörler fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Burada önemli olan kişisel ihtiyaçlara ve beklentilere göre en uygun malzemeden en doğru özelliklerle üretilmiş olan modeller arasında tercih yapabilmektir. Zira uzun ömürlü, kaliteli ve konforlu bir ürün tercihi yapmak istiyorsanız fiyat unsurunu ikinci plana atarak önceliğinizi kaliteye ve kişisel ihtiyaçlarınıza vermelisiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.