Visco Yatak Teknolojisi Uyku Kalitenizi Nasıl Artırır

Visco Yatak Teknolojisi Uyku Kalitenizi Nasıl Arttırır

Yazı İçeriği

Visko yatak teknolojisi uyku kalitenizi nasıl arttırır konusunda öncelikle özel yapıya sahip visco elastik sünger malzemesi en önemli etkendir.

Visco yatak teknolojisi, visco akıllı sünger malzemesi kullanılarak uygulanır. Dolayısıyla da özel bir yapıya sahip olan visco elastik sünger malzemesi sayesinde uyku kalitesini maksimum seviyeye çıkarmak oldukça kolaydır.

Vücudu destekleyen özel bir yapıya sahip ola visko yatak türleri, uyku esnasında vücudun doğru pozisyonda kalmasını sağlarken aynı zamanda omurganın da düz ve sağlıklı bir çizgide kalmasına yardımcı olur. Visco elastik sünger malzemesi, basıncı azaltan ve aynı zamanda tüm vücut ağırlığını yatağa eşit şekilde dağıtır. Bu özelliği sayesinde uyku sırasında tüm vücut noktaları rahatlayarak uyuşma ve benzeri gibi rahatsızlık nedenleri ortadan kalkmış olur.

Çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak gibi farklı ebatlarda uygulanabilen visco yatak teknolojisi, kısacası tüm vücudu maksimum düzeyde destekleyerek basınç noktalarını azaltır. Bu sayede uyku esnasında hareketler de azalacağından uyku kalitesi ve konforu da artar.

Visco Yatak Teknolojisi Uyku Kalitenizi Nasıl Arttırır? Visco Yatak Teknolojisinin Temelleri

Visko yatak teknolojisinin temelleri uzay teknolojisine dayanır. Çok eski zamanlarda astronotların uzay mekiğinde kullanmaları için kullanılan visco elastik sünger, günümüzde ise yatak ve yastık üretiminde yatak markaları tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Visco akıllı sünger malzemesinden üretilen yatak modelleri, ısı ve basınca duyarlı bir malzeme olduğundan aynı zamanda vücut ile temasa geçtiği anda tamamen vücudun şeklini alana kadar hareketlenmeye başlar, Kullanım sonrasında ise ısı ve basıncın kalkmasıyla birlikte visco yatak çeşitleri, orijinal formuna geri döner.

Visco Yatağın Yapısı ve Malzeme Özellikleri

Ortopedik Yatak özelliklerini maksimum seviyede taşıyan visko yataklar, ısı ve basınca karşı duyarlılık gösteren bir malzemedir. Isı ve basınca olan duyarlılığı sayesinde vücudun şeklini alarak vücudun tüm basınç noktalarını azaltır ve rahatlatır.

Visco yatak malzemesinin önemli özelliklerinden birisi de antibakteriyel ve antialerjik özellikte olmasıdır. Bu nedenle özellikle bebek yatağı ve çocuk yatakları modellerinde visco yatak malzemesi çok fazla tercih edilmektedir.

Hafızalı Köpük Teknolojisi ve Vücutla Uyum

Hafızalı köpük yani diğer adıyla visco yatak teknolojisi, ısı ve basınç duyarlılığı sayesinde vücuda uyum sağlayan yapıya sahip olan özel bir teknolojidir. Vücudun sıcaklığına ve basıncına göre şeklini almaya başlayan hafızalı köpük teknolojisi sayesinde uyku sırasında vücut ile uyum içinde olur. Bu sayede de uyku konforunun maksimum seviyeye çıkmasına yardımcı olur.

Uyku Kalitesi Üzerindeki Etkileri

Visco yatak pedi ya da aynı zamanda yatak şiltesi olarak da kullanılabilen visco yatak teknolojisinin uyku kalitesi üzerinden doğrudan olumlu etkileri vardır. Hafızalı köpük teknolojisiyle üretilen yataklar öncelikle basınç azaltma özelliğine sahip olduğundan tüm vücudu eşit oranda destekler ve basınç noktalarını azaltır. Böylece daha rahat ve sağlıklı bir uyku pozisyonu oluşturabilirsiniz.

Visco yataklar, hareket transferini azaltıcı etkiye sahiptir. Özellikle iki kişilik yataklarda hareket transferi yok denecek kadar az olduğundan kişiler gece boyunca birbirlerinin hareketlerinden etkilenmeden derin ve sağlıklı uyku uyur.

Vücut Ağırlığının Eşit Dağılımı ve Basınç Azaltma

Hafızalı köpük yataklarının en önemli özelliklerinin başında vücut ağırlığının eşit dağılımı ve basınç azaltma özelliğidir. Bu özellik uyku konforunu arttırma konusunda oldukça büyük etkiye sahiptir. Hafızalı köpük malzemesi tüm vücudun her noktasına eşit oranda destek vererek uyku pozisyonunun doğru ve sağlık olmasını sağlar. Böylece dinlendirici ve kaliteli uyku uyuyarak uyandığınızda dinlenmiş ve zinde olarak kalkabilirsiniz.

Hafızalı köpük yani visco elastik sünger malzemesinin önemli yapı özelliklerinden birisi de basınca karşı duyarlı olmasıdır. Böylece vücutla temas ettiğinde basıncı azaltır, kan dolaşımını arttırır ve vücuda konforlu uyku ortamı sunar.

Sırt ve Boyun Ağrılarının Azaltılması

Visco yataklar, ergonomik yatak modelleri arasında ağrı azaltıcı yatak olarak da çok fazla tercih edilen modellerin başında gelir. Medikal yatak işlevi üstlenen bu yataklar, basıncı azaltıp basınç noktalarını rahatlattığından dolayı omurga ve eklemlerin de rahatlamasını sağlar.

Sırt ve boyun ağrılarının azaltılması özellikle vücudun desteklenmesiyle mümkündür. Hafızalı köpük, vücudu maksimum düzeyde desteklediğinden aynı zamanda sırt ve boyunda meydana gelen ağrıların azaltılmasına ve düzenli kullanımda tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Visco Yataklar ve Sağlık

Çeşitli yatak firmaları tarafından farklı özelliklerde visco yatak üretimleri yapılmaktadır. Visco yatakların özellikleri kullanılan malzemeye ve aynı zamanda malzeme yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak visco yataklar hafızalı köpük malzemesinden üretildiğinden malzemenin özellikleri insan sağlığına doğrudan etki gösterir.

Visco elastik sünger yani hafızalı köpük, ısı ve basınca duyarlı bir malzeme olduğundan öncelikle basıncı azaltır ve basınç noktalarını rahatlatır. Tüm vücudun her noktasına eşit oranda destek verdiğinden uyku esnasında uyuşma gibi sorunların yaşanmasını önleyerek hareketliliği de azaltır ve kesintisiz uyku ortamı sunar.

Tüm bu özellikler aynı zamanda vücudun dinlenerek ve ağrı sorunu yaşamadan kesintisiz bir uyku çekmesini sağlar. Dolayısıyla da yeni güne dinlenmiş ve sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Ortopedik Faydaları ve Duruş Düzeltme

Visko yataklar, basıncı azaltıp aynı zamanda basınç noktalarını rahatlatırken diğer yandan vücudun şeklini alarak omurga hizasını korur ve omurgayı destekler. Omurga destekleme özelliği sayesinde omurganın baskısı azalacağından tüm uyku boyunca omurganın doğru hizada kalması sağlanır.

Uyku boyunca vücudun desteklenmesi aynı zamanda basınç noktalarının rahatlatılması diğer yandan duruş bozukluklarının da düzeltilmesine uzun vadede yardımcı olabilmektedir.

Alerji ve Astım Hastaları İçin Uygunluk

Visco yataklar, antialerjik ve antibakteriyel özelliğe sahip malzemelerden üretildiğinden alerji ve astım gibi sağlık sorunları olan kullanıcılar için ideal tercihlerin başında gelir. Nefes alabilirliği yüksek olan visco yataklarda nem ve küf gibi oluşumlar önlenir. Bu sayede astım ve alerjik semptomlarda azalma görülebilmektedir. Dolayısıyla da astım ve alerji hastası olan kişiler için uzmanlar paket yaylı yatak ya da yaysız visco yatak modellerini tavsiye etmektedir.

Visco Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Visco yataklar, çeşitli sertlik ve yoğunluk derecesinde üretildiğinden oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu sebeple tercih edilen modelden maksimum performans ve verim alabilmek için kişisel ihtiyaçlara ve fiziksel özelliklere uygun tercihler yapılmalıdır.

Yatak tercihi yaparken öncelikle fiziksel özellikler ve varsa sağlık sorunları göz önünde bulundurulması ve bu özellikler doğrultusunda en doğru yatak tercihi yapılmalıdır. Yatağın sertliği, yoğunluğu ve ısı özellikleri visco yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelir.

Yoğunluk ve Sertlik Derecesi

Yatak yoğunluğu ve sertlik derecesi tercihi her kullanıcı için değişkenlik gösterebilir. Orta sertlikte yatmayı seven kullanıcılar ile sert yatakta yatmayı seven kullanıcılar için aynı sertlik derecesi ideal olmayacaktır. Bu nedenle tercihinizi yaparken mutlaka kişisel tercihleriniz doğrultusunda seçiminizi yapmalısınız. Ayrıca bu seçimler doğrultusunda yatak fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

Isı Düzenleme Özellikleri

Isı düzenleyici yatak kullanmayı tercih edenler için en uygun seçeneklerin başında visco yataklar gelir. Visco elastik sünger malzemesinden üretilen visco yataklar, nefes alabilirliği yüksek modeller olmakla birlikte aynı zamanda nemi ve sıvıyı emme özelliğine de sahiptir. Isıyı emerek vücut sıcaklığını ideal seviyede tutan visco yatakların her modelinde ısı düzenleme özellikleri de farklı boyutlarda olabilir. Bu sebeple yatak seçiminde ısı düzenleme özelliği de mutlaka gözden geçirilmesi gereken detaylar arasında yer alır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.