Visco Yatak Pedi

Visco Yatak Pedi

Yazı İçeriği

Visco yatak pedi, özel köpük malzemesi sayesinde yatağın konforunu arttırarak aynı zamanda daha sağlıklı bir uyku ortamı oluşturulmasına yardımcı olur.

Yatak şiltesi ya da yatak pedleri, her ne kadar sadece yatağı toz ve kire karşı korumak için kullanılan ürünler olarak algılansa da aslında farklı malzemelerden üretilen yatak pedleri kullanıcılara birçok avantaj sunabilir. Bu yatak pedlerinin başında ise visco yatak pedi modelleri gelmektedir.

Visco yatak pedi, sadece bir yatak pedi olmamakla birlikte yatak pedinden çok daha fazlasuna sunan bir üründür. Visco yatak pedleri, ısı ve basınca karşı duyarlı olan hafızalı köpük malzemesinden üretilmiştir. Bu sayede konforu maksimum seviyeye çıkarak bu pedler, aynı zamanda uyku esnasında vücudu destekleyerek basıncı azaltır ve baskı noktalarını rahatlatarak uyku kalitesini maksimum seviyeye çıkarır. Formun Üstü

Sunduğu sağlıklı ve konforlu uyku ortamını ekonomik bir şekilde sunan visco yatak pedi, aynı zamanda eskimiş ya da geleneksel yatakları çok daha ekonomik bütçe ile visco yatak rahatlığına kavuşturabilir. Farklı ölçülerde ve çeşitli özelliklerde üretilen visko yatak pedleri, tek kişilik ya da çift kişilik yatak modellerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yatak Pedi Nedir?

Yatak pedi, yatak üzerine serilen ve öncelikle yatağı sıvı ve toz gibi tüm kirlerden koruyan hijyen amaçlı üretilen üründür. Ancak yatak pedinin aynı zamanda yatağın konforunu arttırarak yatak ömrünü uzatmak gibi bir işlevi de söz konusudur.

Yatak pedleri yatağı tamamen sararak kapladığı için yatağı tüm kir ve pisliklerden korur. Böylece yatak uzun süre hijyenik kalırken uyku ortamının da sağlıklı olmasına yardımcı olur. Birçok farklı özellikte yatak pedi üretilir. Özellikle bazı modellerin sıvı geçirmez olması ter ve benzeri gibi sıvıların yatağa geçişini önlediğinden uzun süre yatağın ilk günkü halini korur. Ayrıca bu ürünler çıkarılabilir ve makinede kolay yıkanabilir olduğundan yatak pedi sayesinde yatağın temizliği çok daha pratik hale gelir.

Visco Yatak Pedi Nedir?

Visco yatak pedi, uyku esnasında vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak ve basıncı azaltarak uyku konforunu arttırmak için hafızalı köpükten üretilmiş yatak pedi modelidir. Bu pedler üretildiği hafızalı köpük sayesinde ısı ve basınca karşı yüksek hassasiyete sahiptir. Dolayısıyla da vücut ile temas ettiği anda vücudun tam şeklini alana kadar hareket eder ve bu sayede baskı noktalarını azaltarak omurganın doğru hizada kalmasını sağlar.

Ortopedik Visco Yatak Pedi Nedir?

Ortopedik yatak rahatlığı sunan visco yatak pedleri, içerisindeki visco elastik sünger sayesinde vücudu desteklemek ve aynı zamanda omurga sağlığına katkıda bulunmak için özel olarak tasarlanmıştır. Visco ortopedik yatak pedleri, özel tasarımı sayesinde vücut ile temas ettiği anda ısı ve basınçla hareketlenerek vücudun şeklini alır. Bu sayede omurganın hizasını korurken diğer yandan baskı noktalarını minimalize eder.

Visco ortopedik yatak pedleri özellikle bel ve boyun ağrısı gibi ortopedik sağlık sorunları olan kişiler için faydalı ürünlerin başında gelir. Bu pedler omurganın doğru hizada kalmasını sağladığından uyku esnasında doğru pozisyonu korur böylece hem dinlendirici hem de sağlıklı bir uyku  deneyimi sunar.

Visco Yatak Pedlerinin Özellikleri

Visco yatak pedleri, visco elastik köpük malzemesinden üretildiğinden dolayı aynı zamanda kullanıcılara benzersiz avantajlar sunar. Bu pedlerin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hafıza köpüğü teknolojisi vücut ısısına ve ağırlığına karşı duyarlıdır. Bu sayede vücudun şeklini alarak vücudun tüm noktalarına ihtiyaç duyduğu desteği sunar. Böylece basın noktaları azaltılır. Bu da uyku esnasında uyku kalitesini en çok düşüren ve dönme isteğine neden olan uyuşma ve ağrı gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur.
  • Visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan bu pedler, omurganın doğru hizada kalmasını sağlamak için omurga eğrisini destekler ve vücudu rahatlatır.
  • Bu pedler vücuda yumuşak bir destek sunarken aynı zamanda uyku sırasında oluşan titreşimi emerek uykunun kesintisiz olmasına yardımcı olur.
  • Visco yatak pedleri, farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda çeşitli kalınlıklarda ve yoğunluk derecelerinde de üretilebilir.
  • Farklı yoğunluk ve kalınlık seviyeleri sayesinde modeller arasında her ihtiyaca uygun modeller bulmak mümkündür.
  • Visco yatak pedlerinin neredeyse tüm modelleri çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir ürünler olduğundan kullanıcılarına hijyenik ve sağlıklı bir uyku ortamı sunar.
  • Özellikle bel ve boyun bölgesinde ortopedik sağlık sorunu olanlarda omurgayı doğru hizada tuttuğu için olumlu bir etki yaratır.

Visco Yatak Pedlerinin Faydaları

Çeşitli yatak firmaları tarafından yaylı, yaysız ya da paket yaylı yatak gibi tüm yatak modellerine uygun olarak üretilen visco yatak pedlerinin aynı zamanda birçok faydası da vardır. Visco elastik sünger malzemesinden üretilen bu pedler hem sağlığa hem de uyku konforuna son derece faydalı ürünlerdir.

Hafızalı köpük yani visco elastik sünger malzemesi ısı ve basınca duyarlı olduğundan vücudun şeklini alır ve böylece vücudun tüm noktalarını destekleyerek aynı zamanda tüm basınç noktalarını rahatlatır. Ortopedik özellikte olan bu pedler aynı zamanda omurganın doğru hizada kalmasını sağlayarak omurga sağlığının korunmasına da yardımcı olur. Tüm bunlarla beraber termal uyku ortamı sunan visco yatak pedleri, sıcaklığı havaya göre düzenleyerek sağlıklı ve dinlendirici uyku deneyimini maksimum seviyeye çıkarır.

Visco Yatak Pedlerini Kimler Tercih Etmeli?

Visco yatak pedleri, yetişkin yataklarında başta olmak üzere aynı zamanda bebek yatağı modellerinde ya da çocuk yataklarında da kullanılabilen ürünlerdir. Dolayısıyla da her yaştan kullanıcıya hitap etmekle birlikte herkesin kullanabileceği ürünler olmaktadır.

Visco yatak pedleri herkes için ideal ürünler olsa da özellikle bel, sırt ve boyun ağrısı problemi olan kişiler için son derece doğru tercihlerin başında gelir. Bu pedlerin özellikle omurgayı doğru hizada tutması ve bu sayede vücudu destekleyerek basınç noktalarını rahatlatması birçok ortopedik şikayetin de önüne geçebilmektedir.

Visco yatak pedlerini uyku kalitesini arttırmak isteyen herkes tercih edebilmektedir. Sadece yatağın üzerine serilerek yatağın konforunu ve uyku kalitesini maksimum seviyeye çıkaran bu pedler; aynı zamanda eskimiş ya da konforu azalmış olan yatakları ekonomik bütçeyle yenilemenin de en doğru seçeneğidir. Yataklara göre çok daha uygun fiyatlı olan visco yatak pedleri, kullanıldığı yatakların konforunu arttırarak kullanıcıları büyük bir yatak masrafından da kurtarabilecek kadar iddialı ürünlerdir.

Tek Kişilik Visco Yatak Pedi Modelleri

Tek kişilik yatak ölçülerine uygun olarak üretilmiş olan visco yatak pedleri arasında her ölçüdeki tek kişilik yatağa uygun modelleri 4 cm, 7cm ve 10 cm gibi yükseklik seçenekleriyle bulabilmek mümkündür. Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan, özel üretim teknikleri ile %100 visco elastik sünger malzemesi ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Visko Love markasında ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm ve 7 cm olmak üzere iki farklı model yer almaktadır.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Visko Love markasında 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 100 x 200 ölçülerinde tek kişilik yataklara uygun visco yatak pedleri yer almaktadır. Bu ürünlerin her birisi %100 visco elastik sünger malzemesinden özel üretim yöntemleri ile üretilmiş ürünlerdir.

Çift Kişilik Visco Yatak Pedi Modelleri

Tek kişilik olduğu gibi aynı zamanda çift kişilik uyku ya da medikal yatak gibi çeşitli yataklara uyumlu olabilecek visco yatak pedleri bulabilmek mümkündür. Visco yatak pedi önerisi denildiğinde akla ilk gelen Türkiye’nin ilk visco yatak ve yastık üreticisi lider firma olan Visko Love markasıdır.

Visco Love markasının ürünleri arasında yer alan ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm ve 4 cm olmak üzere iki farklı seçenekle sunulur. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda her iki yükseklik ölçüsünde de 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 150 x 200, 160 x 200, 180 x 200, 200 x 200 gibi tüm çift kişilik yatak ölçülerine uygun visco yatak pedleri mevcuttur.

Visco Yatak Pedi Nasıl Kullanılır?

Visco yatak pedleri son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Bu pedler yatağın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirilerek kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kullanım öncesinde pedin yatağın üzerine doğru yerleştirilmesidir. Daha sonrasında ped, vücut ile temas ettiğinde vücudun şeklini kolay bir şekilde alarak vücudu desteklemeye başlayacaktır.

Visco yatak pedlerinin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yastığın konumlandırılmasıdır. Yastık yatak pedinin üzerine 90 derecelik açıyla yerleştirilmelidir. Bu sayede kolay ve verimli bir şekilde kullanım imkanı sunacaktır.

Visco Yatak Pedi Fiyatları

Visco yatak pedlerinin fiyatları yatak fiyatlarına oranla çok daha ekonomiktir. Ancak bu pedler farklı kalınlık, dansite yani yoğunluk ve ölçülerde üretildiğinden elbette modellerde fiyat farklılıkları da olabilmektedir. Bununla birlikte üretici firmaların üretim ve malzeme kalitesine göre de fiyatların şekillenebileceğini söylemek mümkündür.

Kaliteli ve uzun ömürlü visco yatak pedlerinin fiyatları ölçülerine ve kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 3.750 TL ile 8.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak modeller arasında kalite düzeyi düşük ve ekonomik fiyatlı ürünler de bulabilmek mümkündür.

Visco Yatak Pedi Ne İşe Yarar?

Visco yatak pedi, vücudu destekleme ve basınç noktalarını rahatlama özellikleri sayesinde rahat ve sağlıklı bir uyku ortamı oluşturur.

Visco Yatak Pedi Nasıl Yıkanır?

Visco yatak pedlerinin bazılarını çamaşır makinesinde yıkamak zor olsa da genellikle birçok model çamaşır makinesinde yıkama talimatına uygun olarak yıkanabilmektedir.

Visco Yatak Pedi Makinede Yıkanır mı?

Birçok visco yatak pedi çamaşır makinesinde düşük ısı ayarında yıkanabilir.

Visco Yatak Pedi Alırken Hangi Yoğunluk ve Kalınlık Tercih Edilmelidir?

Tercih sırasında kişisel beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı yoğunluk ve kalınlık seçenekleri tercih edilebilir.

Visco Yatak Pedlerinin Ortopedik Faydaları Nelerdir?

Visco yatak pedleri, omurganın doğru hizada kalmasını sağlar. Bu sayede omurga sağlığını korurken aynı zamanda bel, boyun ve sırt bölgesinde ağrı şikayetlerinin oluşmasını önler.

Visco Yatak Pedlerini Kullanmanın Uyku Düzeni Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Visco yatak pedleri, vücudu desteklediğinden aynı zamanda uykunun kesintisiz ve dinlendirici bir boyuta ulaşmasına yardımcı olur.

Visco Yatak Pedleri Her Türlü Yatakla Uyumlu mudur?

Visco yatak pedleri tek kişilik ve çift kişilik tüm yatak ölçülerine göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Bu ölçüler arasında her yatağa uygun model bulmak mümkündür.

Visco Ped Kullanımı Uyku Sırasında Alerjiye Neden Olur mu?

Visco yatak pedleri ortopedik olmakla birlikte aynı zamanda nefes alabilirliği yüksek anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu nedenle alerjiye neden olma riski yok denecek kadar azdır.

Visco Yatak Pedlerinin Değiştirilme Sıklığı Ne Olmalı?

Visco yatak pedleri, kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılır ise uzun yıllar boyunca kullanım ömrü sunabilecek ürünlerdir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.