Visco Yatak Nedir?

Visco Yatak Nedir?

Yazı İçeriği

Visco yatak nedir sorusu, uyku kalitesini arttırmak isteyenlerin sık sorduğu sorulardan birisidir. Visco yatak, visco malzemesinden üretilen ergonomik yataktır.

Visco yatak, adını üretimde kullanılan temel üretim materyali olan visco elastik akıllı sünger malzemesinden almıştır. Visco elastik akıllı sünger, ısı ve basınca duyarlı olmasının yanı sıra aynı zamanda içerisindeki hafıza hücreleri sayesinde vücut şeklini alan yapıya sahiptir.

Yatak markaları arasında önde gelen bir firma olan Visko Love, birinci sınıf kaliteye sahip %100 visco elastik akıllı sünger malzemesi ile sizlere konforlu ve sağlıklı uykunun kapılarını aralayacak onlarca visco yastık ve visco yatak modelleri sunmaktadır.

En çok merak edilen visco yatak fiyatları ise tek bir fiyat bandında olmamakla birlikte yatakların dansite değerlerine, ölçülerine ve diğer özelliklerine göre farklı bantlarda seyretmektedir.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak Ne Demek?

Visko yatak, ana malzemesi visco akıllı sünger olan yatak çeşitleri anlamına gelir. Uyku kalitesini ve konforunu maksimum seviyeye çıkaran visco yatak; aynı zamanda yattığınızda gömülme hissi verecek düzeyde vücudunuzun şeklini alarak vücudunuzu çepeçevre saran forma sahiptir.

İçerisindeki visco akıllı sünger malzemesi sayesinde tüm uyku süresi boyunca vücudunuzun boşluklarını doldurarak basıncı azaltır, kas ve eklemlere ihtiyaç duyulan desteği vererek basıncı minimum seviyeye indirir. Bu sayede size uyurken kan akışınız düzenlenir, uyuşma ve benzeri gibi sürekli dönme ihtiyacı doğuran nedenler ortadan kalkmış olur. Bu özellikleri sayesinde medikal yastık olarak da güvenle kullanılabilecek ergonomik ürünlerdir.

Visco Yatak Nedir: Visco Lateks Yatak Nedir?

Visco Yatak Nedir: Visco yatak ile visco lateks yatak çoğu zaman birbirleri ile aynı ürünler gibi düşünülse de bu iki yatak birbirinden farklı olmakla birlikte aynı zamanda aralarında birçok farklılık bulunmaktadır. Öncelikle her iki yatak modeli de insan sağlığı ve anatomisi açısından son derece güvenli ve ergonomiktir. Ancak lateks malzemesi ile visco malzemesi arasında belirgin farklılıklar vardır.

Lateks, doğal bir yatak malzemesi olmakla birlikte tıpkı visco gibi vücut boşluklarını doldurarak uyku sırasında vücudunuzun desteklenmesini sağlar. Ancak visco yataklar gibi gömülme hissi yaşatmaz. Visco lateks yatak, lateks malzemesinden üretilen ve visco yatağa kıyasla daha sert bir yapıya sahip olan ortopedik yatak modelidir.

Visco Yatak Nedir: Visco Yaylı Yatak Nedir?

Visco yaylı yatak, uyku süresi boyunca omurganın düz çizgi üzerinde durmasını sağlayan tasarıma sahip paket yaylı yatak modelidir. Omurganın doğal ve düz forma kalmasını sağlarken aynı zamanda bel, boyun ve sırt bölgesinde yanlış yatış pozisyonuna bağlı olarak meydana gelen ağrıların oluşumunu da engellemeye yardımcı olur.

Vücudunuzda temas ettiği tüm noktalardaki kas ve eklemleri destekleyerek siz mışıl mışıl uyurken kan akışınızın düzenlenmesini ve uyuşma gibi sorunların engellenmesini sağlar. Böylece sizler rahat, kesintisiz ve dinlendirici uykunun tadını çıkararak yeni güne zinde uyanabilirsiniz.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak İçinde Ne Var?

Visco yatak, adını aslında ana üretim malzemesi olan visco elastik akıllı süngerden almıştır. Visco elastik sünger, ısı ve basınca duyarlı bir malzeme olmakla birlikte aynı zamanda içerisinde bulundurduğu hafıza hücreleri sayesinde uyku boyunca vücudun şeklini alarak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu desteği sunar.

Visko yatak, visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir dolayısıyla yaysız yatak olarak da nitelendirilebilir. Bu sayede içerisinde klasik bir sünger değil, insan anatomisi açısından son derece güvenilir ve sağlıklı olan %100 visco malzemesinden üretilmiştir.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak Özellikleri Nelerdir?

Visco yatak özellikleri hem çift kişilik yatak hem de tek kişilik yatak arayışı içerisinde olanların merak ettiği önemli konulardan birisidir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Visko Love, Türkiye’nin ilk visco üreticisi olarak sizlere birinci sınıf kaliteye sahip olan %100 visco malzemesinden üretilmiş farklı ölçü ve özelliklerde visco yatak pedi ve yatak modellerini güvenle sunar.

Visco Bebek Reflü Yatağı, Baby Visco Bebek Yatağı, HighPlus Visco Akıllı Yatak, DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak, Comfort Visco Akıllı Yatak, Energy Visco Akıllı Yatak, New High Visco Akıllı Yatak, Orbital Visco Akıllı Yatak modellerimiz ile herkes için uygun özelliklere sahip yatak bulmak mümkün.

Visco akıllı sünger malzemesi ısıya ve basınca duyarlılığı sayesinde vücudunuza temas ettiği an vücudunuzun şeklini almaya başlar. Uykunuz boyunca kan akışınızı düzenlerken diğer yandan tüm kas ve eklemlerinizi destekleyerek uyku konforunuzu maksimum seviyeye ulaştırır. Tüm bunların yanı sıra visco akıllı sünger malzemesini eskimiş ya da rahat edemediğiniz yatağınızın üzerine yatak şiltesi olarak sererek visco rahatlığını istediğiniz her yere kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak Dansite Nedir?

Dansite terimi; yastık, koltuk ve yatak üretim sanayisinde son derece önemli bir terimdir. Visco malzemesinden üretilmiş olan tüm bebek yatağı, yetişkin yatağı ya da çocuk yatakları için tercih sırasında ihtiyaçlarınıza uygun model tercihi yapabilmek için mutlaka dansite değerlerini göz önünde bulundurmanız gereklidir.

Dansite, visco yatağın en önemli ve en dikkat edilmesi gereken özelliklerinin başında gelir. Dansite, visco yoğunluğunu ifade eder. Değer arttıkça malzemenin de yoğunluğu artmış olur.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak Ömrü Ne Kadar?

Visco ortopedik yatak modelleri, üst düzey kaliteye sahip %100 visco malzemesinden üretildiğinde ve kullanım talimatlarına uyulduğunda uzun yıllar boyunca ilk günkü konfor ve yeniliği ile kullanabileceğiniz modellerdir.

İnsan anatomisi için son derece güvenli ve sağlıklı bir malzeme olan visco malzemesi, yaylı yataklar ile kıyaslandığında yatakların çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Kullanıcılara bağlı olarak da değişkenlik gösterebilecek olan bu süre zarfının visco yataklar için son derece uzun olduğunu söylemek mümkündür.

Yatak firmaları arasında Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, yatak imalatı sırasında özel blok döküm sistemini kullanmaktadır. Bu sayede malzemenin fazla yoğunluğunun kalıp içerisinde kalırken Visko Love yataklarının daha konforlu ve daha uzun ömürlü olması da sağlanır.

Visco Yatak Nedir: Visco Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Visko yatak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yatağın dansite değeri yani yoğunluğu olmalıdır. Bu noktada ihtiyaçlarınızı ve varsa bölgesel sorunlarınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Uluslararası standarda göre visco katmanının 2 cm olması gereklidir. Bu doğrultuda yatağınızda istediğiniz sertlik derecesine, bölgesel sorunlarınıza ve ölçü isteklerinize göre en uygun yatağı tercih edebilirsiniz.

Doğru bir yatak seçimi için istek ve ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz son derece önemlidir. Dolayısıyla da yatak konusunda seçim yapmadan önce mutlaka ihtiyaçlarınızı, kalite unsurunu ve dansite özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, üretimde kloroflorokarbon gazlarının kullanılmamış olması sağlığınız için önemlidir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.