Uyku Yastığı

Uyku Yastığı

Yazı İçeriği

Uyku yastığı, uyku ortamının sağlıklı, kaliteli ve maksimum rahatlık seviyesine ulaşabilmesi için çeşitli modellerde üretilen yastıktır.

Kaliteli ve aynı zamanda sağlıklı bir uyku için en önemli unsurların başında doğru uyku yastığı gelir. Her ne kadar yastıklar, uyku ürünleri arasında önemsenmese de  aslında dinlendirici ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmek adına yastıkların önemi yadsınamaz derecededir.

Sağlıklı uyku için üretilen modeller arasında farklı amaçlar doğrultusunda çeşitli ölçülerde ve tasarımlarda farklı malzemelerle üretilmiş onlarca model vardır. İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda üretilen modellerde yetişkin ve çocuk yastığı gibi farklı büyüklükte çeşitler bulunurken aynı zamanda özellikle sıcak havalarda işlevsel olan terletmeyen yastık modelleri de mevcuttur. 

Uyku Yastığı: Uyku Yastığı Nedir?

Uyku yastığı, uyku esnasında başı ve boynu desteklemek ve ağrı oluşumunu önlemek için üretilen yastıktır. Doğru uyku yastıkları sayesinde uykuda baş ve boyun doğru pozisyonda kalır ve bu sayede uyku konforu ve kalitesi de üst seviyeye çıkar. 

Uyku yastıkları, farklı üretici firmalar tarafından çeşitli modellerde, ölçülerde ve malzemeler ile üretilebilir. Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love markasının yastık modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de uyku yastıklarıdır. 

Visko Love Class Pro Visco Uyku ve Boyun Yastığı, geleneksel yastıklara benzer tasarımlara sahip olsa da içerisindeki dolgu malzemesi sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm desteği sunan mükemmel bir üründür. Modelin farklı bedenleri mevcuttur. Buna göre orta yükseklik seven kullanıcılar için Class Boll-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı tavsiye edilirken daha yüksek yastık kullanmayı sevenler için marka tarafından Class Boll-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı tavsiye edilmektedir. 

Uyku Yastığı Nasıl Kullanılmalıdır?

Uyku yastıklarının kullanımları yastığın kullanım amacına ve şekline göre değişir. Bu sebeple öncelikle kişisel ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda doğru yastık seçimi yapılmalıdır. Eğer boyun yastığı ya da boyun fıtığı yastığı kullanılacak ise söz konusu yastıklar genellikle özel boyun dolgulu olarak üretildiğinden boyun dolgusunun boyun boşluğu tam doldurduğundan ve desteklediğinden emin olmak gerekir. 

Visko Love Therapy-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, %100 visco elastik sünger malzemesinden özel boyun dolgulu olarak çeşitli ölçülerde üretilmiştir. Bu tasarıma sahip yastıkların mutlaka yatağa paralel yerleştirilmesi ve uyku öncesinde boynun tam desteklendiğinden emin olmanız gereklidir. Modelin üç ayrı bedeni mevcuttur. S bedeni en ince model olurken Therapy-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı orta yükseklikte, Therapy-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı ise yüksek yastık sevenler için daha yüksek olarak üretilmiş modeldir. 

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Visko Love, daha yüksek ve daha sert yastık kullanmayı seven ve ayrıca boyun ağrısı şikayetleri çok fazla olan kullanıcılar için yüksekliği az olan Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelini üretmiştir. Bu model de yatak üzerinde doğru konumlandırıldığında etkili bir kullanım sunar. Orta yükseklikte yastık kullanmayı tercih edenler için Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı modeli de üretilmektedir.

Uyku Yastığı: Uyku Apnesi Olanlar Nasıl Yastık Kullanmalı?

Uyku apnesi, uyku esnasında sürekli olarak solunumun durması ya da solunumun düzensiz olması sonucunda oluşan bir uyku problemi olmakla birlikte uyku kalitesini de büyük oranda düşürmektedir. Bu sebeple uyku apnesi sorunu yaşayanlar için yastık tercihi çok daha büyük öneme sahiptir. 

Uyku apnesi olanlar öncelikle visco ortopedik yastık modelleri arasında doğru yüksekliğe sahip yastık tercih etmelidir. Genellikle orta yüksekliğe sahip olan yastıklar en doğru tercihler arasındadır. Zira yüksek ve sert olan yastık çeşitleri, başın ve boynun aynı hizada olmasını önleyebileceğinden uyku apnesinin çok daha fazla tetiklenmesine sebebiyet verebilir. 

Uyku apnesi sorunu yaşayanlar için en ideal modellerin başında ortopedik visko yastık modelleri gelmektedir. Özellikle Visko Love markasının %100 visco elastik sünger malzemesinden üretmiş olduğu Pufy Visco Uyku Yastığı ve Padi, parçalanmış hafıza köpüklü dolgusu sayesinde klasik yastık modelinde tasarlanan ancak ideal yüksekliğe sahip modeller arasında yer alır. 

Uyku Yastığı Modelleri

Uyku yastık modelleri, farklı ihtiyaç ve tercihler doğrultusunda çeşitli tasarımlarda farklı malzemelerle üretilebilir. Modeller arasında çeşitli hamile yastığı yer alırken aynı zamanda sırt ve bel yastığı, oturma yastığı ve seyahat yastığı gibi modeller de vardır. Ayrıca özellikle boyun bölgesinde sağlık problemleri olan kişilerin tedavi sürecinde kullanabileceği tedaviyi destekleyen medikal yastık modelleri de bulunur. 

Uyku yastığı modelleri, ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda özel tasarımlarda ve malzemeler ile tasarlanır. Örneğin; boyun fıtığı ve düzleşmesi sorunu yaşayan kişiler için özel boyun dolgulu modeller arasında yer alan Visko Love Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı söz konusu modellerden sadece birisidir. Visko Love geniş ürün skalası içerisinde daha birçok farklı model ve tasarımda uyku yastığı bulmak mümkündür. 

Hamile Uyku Yastığı

Hamile yastığı, gebelik döneminde meydana gelen bel, bacak ve boyun ağrılarının hafifletilmesi ve uyku konforunun arttırılması için tasarlanmıştır. Hamile uyku destek yastığı kullananlar, yastıkları boyun ve baş bölgesini desteklemek için kullanabileceği gibi aynı zamanda sırt yastığı, bacak arası, bacak arkası ya da bel yastığı olarak da kullanabilmektedir. 

Uyku yastıkları kategorisinde hamileler için gebelik döneminde oluşan ağrıların en aza indirgenebilmesi için çeşitli tasarımlar bulunur. Bu modellerden birisi de hem hamilelerin hem de diğer kullanıcıların işlevsel ve konforlu bir şekilde kullanabileceği Comfort Visco Uyku ve Boyun Yastığı olmaktadır. 

Uyku Yastığı: Uyku Apnesi Yastığı

Uyku apnesi, özellikle gece uykusunda solunumun düzensizleştiği ya da ara ara kesildiği uyku problemidir. Bu sorun beraberinde çoğu zaman horlama sorununu da getirmektedir. Bu noktada uyku apnesi problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin sessiz ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmesi için baş ve boynu hizada tutabilecek özel tasarıma sahip horlama yastığı kullanmaları çok daha isabetli olacaktır. 

Anti Snore Visco Horlama Yastığı, %100 visco elastik süngerden üretilmiş olup özel formu sayesinde uyku esnasında uyku apnesi ve horlama sorununun en aza indirmeyi amaçlar. İşlevselliği sayesinde en çok tercih edilen uyku apnesi yastıkları arasında yer alır. 

Bebek Uyku Yastığı

Bebek uyku yastığı, bebeklerin uyku sırasında konforlu, sağlıklı ve en önemlisi de güvenli olabilmeleri için özel olarak tasarlanır. Bebek yastığı çeşitleri arasında farklı ölçülerde, farklı malzemelerde ve farklı tasarımlarda birçok çeşit vardır. Burada bebeğin gelişimi, kaç aylık olduğu gibi tüm detaylar göz önünde bulundurularak yastık tercihi yapılması son derece önemlidir. 

Bebek uyku yastıkları, bebeklerin henüz gelişmeye devam etmekte olan omurga gelişimine desteği de oldukça fazladır. Bu sebeple bebek yastıklarının bazı modelleri özellikle yenidoğan döneminde emzirme yastığı olarak da kullanılmaya yönelik işlevsel tasarıma sahip olabilmektedir. 

Güvenli Uyku Yastığı

Güvenli uyku yastığı, genel bir telaffuz olsa da aslında aynı zamanda yastık modeli olarak da karşımıza çıkan bir kavramdır. Her kullanıcının kişisel tercihleri, sağlık sorunları ve fizyolojik özellikleri farklı olduğundan her yastığın her kullanıcı için güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu noktada en güvenilir ve en sağlık yastık çeşitlerinin başında ısı ve basınca karşı duyarlı olan böylece vücut şeklini alan %100 visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş visco yastık olduğunu söylemek mümkündür. 

Visco yastık kategorisinde bebek ve çocuk yastığı, sırt ve oturma yastığı, bel ve boyun yastığı ya da reflü yastığı gibi birbirinden farklı tasarım ve özelliklerde modeller yer alır. Örneğin; Visco Reflü Yastığı, uyku sırasında reflü problemi yaşayan kişiler için baş kısmını vücuda göre daha yüksekte tutan özel forma sahip bir modeldir. Ayrıca güvenli uyku yastığı denildiğinde akla ilk gelen Visko Love Butterfly Visco Uyku ve Boyun Yastığı da en çok tercih edilen modellerden birisidir. 

Seyahat Uyku Yastığı

Seyahat uyku yastığı, özellikle uzun süreli yolculuklarda sürücü ve yolcu konforunu arttırmak ve aynı zamanda olası ağrıları engellemek için tasarlanmıştır. Araba yastığı olarak da bilinen seyahat yastıkları, araç içi kullanımına uygun ölçü ve tasarımlara sahiptir. Bu sayede araç koltuklarında kolaylıkla kullanılabilmektedir. 

Seyahat için tasarlanmış olan bazı yolculuk yastığı modelleri, ayrıca yatakta uyurken de kullanılabilecek modellerdir. Bu modeller arasında S ve M olmak üzere iki farklı ölçüde üretilmiş olan ve özel boyun dolgusuna sahip olan Therapy Plus Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelidir. 

Uyku Yastığı Fiyatları

Uyku visco yastık fiyatları, yastıkların birtakım özelliklerine göre farklı bantlarda seyredebilir. Bu sebeple tüm uyku yastıkları için tek bir fiyat bandı verebilmek mümkün değildir. Yastığın ölçüleri, dolgu ve kumaş malzemesi, ürün kalitesi ve üretici firma gibi özellikleri fiyatların belirlenmesinde doğrudan etki eden değişkenlerdir. 

Piyasada her bütçeye uygun çeşitli kalite seviyelerinde uyku yastıkları bulmak mümkündür. Ancak yastığın kalite düzeyi ve kullanım ömrü arttıkça aynı oranda fiyatların artması da muhtemeldir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.