Sünger Yatak

Sünger Yatak

Yazı İçeriği

Sünger yatak, hafızalı köpük ve benzeri gibi sünger malzemesinden üretilmiş nispeten daha fazla yumuşaklığa sahip yatak modelidir. 

Yatak, uyku kalitesinin seviyesini belirleyen en önemli uyku ürünlerinin başında gelir. Üretim teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte ev tekstili üretim alanında farklı yatak türleri üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun yatağı bulmanız çok daha kolay hale gelmiştir. 

Fabrikalar tarafından imalat edilen yataklar arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de sünger yataklardır. Süngerden üretilmiş olan yataklar genellikle poliüretan ya da hafızalı köpük gibi malzemelerden yaylı ya da yaysız olarak üretilmektedir. Dolayısıyla da modeller, üretilmiş oldukları malzemelerin özellikleri doğrultusunda farklı özelliklere ve sertlik derecesine sahip olabilirler. 

Sünger Yatak Nedir?

Sünger yatak, yatak markaları tarafından çeşitli model ve özelliklerde üretilen yatak çeşitlerinden birisidir. Sünger malzemesinden üretimi yapılan yataklarda genellikle ana malzeme olarak poliüretan köpük, hafızalı köpük yani visco elastik sünger malzemeleri kullanılır. 

Uyku esnasında vücudu destekleyerek uyku kalitesini arttırmak için özel tasarlanmış olan sünger yataklar, üretimde kullanılan malzemelere göre vücut şeklini alabilen ve basınç noktalarını rahatlatarak tüm vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtabilen özelliğe sahip olabilir. Modellerin sertlik derecesi ise yine üretilen malzeme ve dolgu oranı sayesinde farklı sertlikte modeller bulmak mümkündür. 

Yatak Süngeri Nedir?

Yatak süngeri, yatakların üretim aşamasında kullanılan bir malzeme olmakla yatakların iç dolgusunu oluşturan bölümdür. Yatak süngeri üretiminde büyük oranda poliüretan malzemesi tercih edilir. Yatak dolgusunu oluşturan yatak süngeri, aynı zamanda yatağın konfor seviyesini de doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. 

Yatak süngeri, çeşitli sertli derecelerinde kullanılabilir. Bu sayede yatak süngerinin dolgusuna ve sertliğine göre yatağın rahatlık ve sertlik seviyesini doğrudan etkilediği doğrudur. 

Sünger Yatak Modelleri

Sünger yatak modelleri; farklı malzemelerden, farklı ölçülerle ve farklı kullanım amacıyla üretilen yataklardır. Süngerden üretilmiş olan yataklar, kaliteli kauçuk malzemesinden üretilebildiği gibi aynı zamanda visko yatak malzemesi olan visco elastik sünger malzemesinden ya da poliüretandan üretilebilmektedir. 

Söz konusu yatak modelleri arasında çift kişilik ve tek kişilik ölçülerde, yetişkin ve çocuk yatakları, bebek yatağı, katlanır modeller ya da şantiye ve kamp alanlarında kullanılabilen modeller bulmak mümkündür. Her model kullanım amacına göre farklı malzeme ve ölçülerden üretildiğinden farklı özelliklere sahip olabilmektedir. 

Katlanır Sünger Yatak

Katlanabilir sünger yatak, genellikle dar yaşam alanlarında kullanılan taşınabilir portatif modellerdir. Depolama özelliği sayesinde dar yaşam alanlarında misafir ağırlamak ya da günlük kullanmak amacıyla üretilmektedir. Kompakt tasarıma sahip olan, ikiye ya da üçe katlanır sünger yatak minder sayesinde yaşam alanlarında büyük oranda yer tasarrufu sağlamak mümkündür. 

Tek kişilik ya da çift kişilik üretilebile katlanır yataklar, genellikle kılıfları çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir özellikte olduğundan aynı zamanda bakım ve temizliği de pratik olan modellerdir. Bu özellikleri sebebiyle özellikle misafir ağırlamak amacıyla fazlasıyla tercih edilen yatak türleri arasında yer alır. 

Çift Kişilik Sünger Yatak

Çift kişilik yatak türleri arasında sünger yataklar bulmak mümkündür. Çift kişilik sünger yataklar, standart 160×200 çift kişilik ölçülerinde olabileceği gibi aynı zamanda king size adı verilen battal boy çift kişilik yatak olarak da üretilebilmektedir. 

Genellikle yatak odasında yer tasarrufu yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği çift kişilik sünger yataklar, iki kişinin çok rahat ve konforlu şekilde uyku deneyimi yaşayabileceği yataklardır. 

Tek Kişilik Sünger Yatak

Tek kişilik yatak ölçülerinde üretilen sünger yatağı çeşitleri arasında standart tek kişilik yatak ölçüsü 90×190 ölçüsünün yanı sıra 80×200, 70×180, 80×180 ve 90×200 gibi ölçülerdeki modeller de yer alır. Söz konusu yataklar, bir kişinin rahat ve konforlu bir uyku uyuyabilmesi için yeterli ölçülerde üretilmiş olan tek kişilik yataklardır. 

Tıpkı çift kişilik modellerde olduğu gibi tek kişilik sünger yatağı modellerinde de sert ve destekleyici ya da yumuşak ve konforlu olmak üzere farklı sertlik düzeylerinde modeller bulmak mümkündür. 

Sünger Yer Yatağı

Sünger yer yatağı, adından da anlaşılabileceği gibi doğrudan zemine konulan ve zemine sıfır olarak kullanılan yataktır. Genellikle yatak çerçevelerinin içine konularak kullanılan sünger yer yatakları, aynı zamanda doğrudan zemine yerleştirilerek de kullanılabilir. 

Kapalı alanda ya da balkon gibi mekanlarda kullanıma uygun olan sünger yer yatağı, hafif ve taşınabilir olmasının yanı sıra aynı zamanda ekonomik modeller olması sebebiyle kullanıcılar tarafından memnuniyet yönünde sayısız yorum alan modellerin başında gelir. 

Hasta Yatağı Sünger

Sünger hasta yatağı, yatağa bağımlı olan ya da uzun süre yatarak tedavi görmesi gereken hastalar için özel tasarlanmış medikal yatak ürünüdür. Evde hasta bakımı sırasında ya da sağlık merkezlerinde kullanmak için tasarlanmış olan sünger hasta yatağı, hastaların konforunu sağlayarak özellikle yatak yarası oluşumunu önlemek amacıyla özel tasarlanmıştır. 

Sünger hasta yatakları, bakım ve dezenfekte işlemlerinin kolay yapılabileceği ve aynı zamanda sıvıya dayanıklı materyallerden üretilmiştir. Ayrıca birçok modelde hastanın farklı pozisyonlarda yatmasını sağlayan özel mekanik sisteme ve elektrikli kumanda sistemine sahip olabilir. Böylece yatağa bağımlı olan hastaların bakım verenler tarafından yatakta çok daha kolay bir şekilde döndürülmesi sağlanır. 

Visco Sünger Yatak

Visco sünger yatak, visco elastik sünger malzemesinden üretilen visco yatak modelidir. Visco elastik sünger malzemesinin ısı ve basınca karşı duyarlı oluşu aynı zamanda yatağın vücudun tüm şeklini almasına ve uyku esnasında vücuda maksimum destek vermesine ortam hazırlar. 

Üretimde kullanılan hafızalı köpük yani visco elastik sünger malzemesi sayesinde tüm vücudu sararken aynı zamanda gömülme hissi sunmaktadır. Hareket izolasyonu özelliği sayesinde özellikle çift kişilik yataklarda bireylerin birbirinin hareketinden rahatsız olmasını önleyen visco sünger yatak, basınç noktalarını rahatlatarak uyku kalitesini düşürecek uyuşma ve ağrı gibi şikayetleri önlemektedir. 

İnce Sünger Yatak

İnce yatak süngeri, ince hafızalı köpük ya da poliüretan tabakası ile üretilmiş olan sünger yatak çeşididir. Kalın tabakaya sahip olan yatak çeşitlerinin sunduğu konfor ve desteği aramayan kullanıcıların tercih ettiği ürünlerdir. Geleneksel yataklara kıyasla daha ince olan söz konusu yataklar, genellikle ortalama 20 santimetre kalınlığında üretilir. 

İnce yataklar, misafir yatağı olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda kanepede, kampta ya da yer yatağı olarak zemin üzerinde kullanılabilen ürünlerdir. Ayrıca portatif ve hafif olmasından ötürü yolculuk sırasında da işlevsel olarak kullanılabilmektedir. 

İnce sünger yataklar, diğer yataklarla karşılaştırıldığında vücudu destekleme ve basıncı azaltma özelliği çok daha azdır. Bu sebeple her ne kadar ince olmasından dolayı bakım ve temizliği kolay olsa da uzun süreli kullanımlarda konfor beklentisini karşılamamaktadır. 

Kalın Sünger Yatak

Sünger yatak çeşitleri arasında yer alan kalın sünger yataklar, en az 30 santimetre kalınlığında tasarlanmış ve yeterli kalınlığa sahip olan yataklardır. Geleneksel tasarıma sahip olan yataklarla kıyaslandığında daha kalın olan modeller, ideal kalınlıkları sayesinde uyku esnasında konforu ve vücuda sunulan desteği de en üst seviyeye çıkarmaktadır. 

Genellikle hafızalı köpük, lateks ya da poliüretan sünger tabakasından üretilir ve üretildiği ana malzemeye göre özellikleri de değişkenlik gösterebilir. Kalın olduğundan dolayı ince sünger yataklara oranlara taşınabilirliği daha zor olabilir. Dolayısıyla da kamp, seyahat ya da yer tasarrufu amacıyla kullanılmaya uygun modeller arasında yer almaz. 

Sünger Bebek Yatağı

Sünger bebek yatağı, 50×90 gibi ölçülerde yenidoğan bebekler ya da daha büyük çocuklar için farklı ölçülerde üretilen taşınabilir, temizliği ve bakımı kolay olan yatak türüdür. Bebeklerde uyku düzenini ve konforunu arttırmak için ideal olan söz konusu yataklar, genellikle bebeklerin sağlığı için hafif hafızalı köpük ya da sünger malzemesinden üretilir. 

Güvenliğin ve sağlıklı uyku ortamının amaçlandığı sünger bebek yataklarında genellikle nefes alabilen özelliğe sahip kaplama ve emniyet kemeri gibi detaylar bulunabilir. Bebek için sünger yatak modeli, bebeğin sağlıklı ve doğru uyku pozisyonunda kalmasını sağlarken aynı zamanda uyku esasında baş ve omurganın desteklenmesine yardımcı olur. 

Sert Sünger Yatak

Sert sünger yatak çeşitleri, yumuşaklığı az olan yani sert bir yüzeye sahip olan yataklardır. Bu nedenle özellikle sert zeminde uyumayı seven ve bel ağrısı gibi şikayetleri olan kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır. Üretim sırasında yatağa gerekli sertliği kazandırabilmek için genellikle yoğun hafızalı köpük yani visco elastik sünger kullanılır. 

Geleneksel yatak modellerine göre daha sert bir yapıya sahip olan söz konusu yatak çeşitleri, bel, boyun ve sırt ağrısı şikayetleri olan kişilerde omurgayı doğru hizaladığı için oldukça etkilidir. Ayrıca modellerin sertlik derecesi yüksek olduğundan yatakların konfor seviyesi de kullanıcıdan kullanıcıya göre değişkenlik gösterir. Özellikle yumuşak yüzeyde uyumayı sevenler için rahatsız gelmesi son derece normaldir. 

Yatak Üstü Sünger

Yatak üstü sünger, genellikle yatak şiltesi olarak yatağın üzerine yerleştirilerek kullanılan uyku ürünüdür. Özellikle sert, rahatsız ve hatta eskimiş olan yatakların konfor seviyesini ekonomik bir şekilde arttırmak ve yatak sertlik düzeyini ayarlamak isteyenler için etkili çözümler arasında yer alır. 

Yatak üstü süngerler hafızalı köpük yani visco elastik sünger, lateks ve benzeri gibi özel köpük materyallerinden üretilir. Üretilmiş olduğu üretim materyalinin özellikleri doğrultusunda yatak üstü süngerler sayesinde sırt, bel ve boyun ağrılarının giderilmesi, uyku ortamının daha konforlu hale getirilmesi mümkün olur. Özellikle hafıza köpüğü ile üretilen yatak üstü süngerler, visco elastik sünger malzemesi sayesinde vücudun şeklini alan ve basınç noktalarını maksimum düzeyde rahatlatan özelliğe sahip olabilir. 

Yatak üstü süngerler, çıkarılabilir ve yıkanabilir kaplamalar ile tasarlanabilir. Bu sayede bakım ve temizlik işlemleri de son derece kolay ve pratiktir. Ancak yatak üstü süngerlerden maksimum verim alabilmek için tercih sırasında fizyolojik ihtiyaçlar ve beklentiler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. 

Rulo Sünger Yatak

Rulo sünger yatak, rulo şeklinde katlanarak kompakt bir tasarıma sahip olan taşınabilir sünger yataktır. Hafıza köpüğü, poliüretan ya da lateks gibi farklı materyallerden üretilebilir. Rulo halinde paketlenebilir ya da katlanabilir özelliği sayesinde konaklama, misafir ağırlama, kamp yapma gibi farklı amaçlarla fonksiyonel olarak kullanılabilen ürünlerdir. 

Hafif ve rulo şeklinde taşınabilir özellikte olması aynı zamanda özellikle kamp ve seyahat gibi zamanlarda rulo sünger yatakların çok fazla tercih edilmesine ortam hazırlamaktadır. Dolayısıyla da yer sorunu yaşayan ve yer tasarrufu etmek isteyen kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır. 

Ortopedik Sünger Yatak

Ortopedik pedli yatak, omurga ve sırt desteği en üst seviyede olacak şekilde özel tasarlanmıştır. Ortopedik yatak çeşitleri arasında çok fazla tercih edilen modellerden birisidir. Uyku esnasında sırt ve omurganın doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak aynı zamanda sırt ve omurga sağlığını desteklemekte oldukça etkilidir. Böylece basınç noktalarını rahatlatır ve vücuda rahat bir uyku ortamı sunar. 

Ortopedik yatakların üretiminde genellikle ısı ve basınca karşı duyarlı olan üretim malzemeleri kullanılır. Bu bağlamda sünger ortopedik yataklarda kullanılan hafızalı köpük ya da lateks gibi malzemeler sayesinde vücut ağırlığı tüm yatağa eşit bir şekilde yayılır ve hem destekleyici hem konforlu uyku ortamı oluşturur. 

Sünger ortopedik yataklar, omurga ve sırt sağlığı problemleri yaşayan kişiler başta olmak üzere genellikle tüm kullanıcılar için sağlıklı modellerdir. Fakat her kullanıcının fiziksel özellikleri ve ihtiyaçlar değişkenlik gösterebileceğinden mutlaka tercih sırasında yatakların yoğunluk ve sertlik derecesi göz önünde bulundurulmalıdır. 

Park Yatak Süngeri

Park yatak süngeri, genellikle pak beşiklerin içerisinde uygun olarak 70×120 ölçülerinde üretilmiş olup farklı ölçüleri de bulunan yatak modellidir. Uyku ve oyun alanı olarak kullanılabilen pak beşikler için tasarlanan park yatak süngeri, özel bir yatak modeli olmakla birlikte bebeğin ya da çocuğun daha konforlu uyku ve oyun alanı deneyimi yaşamasını sağlar. 

Park yatakta güvenli, sağlıklı ve konforlu uyku ortamı oluşturmak için tasarlanan pak yatak süngeri, bu amaç doğrultusunda oldukça destekleyici ve yumuşak bir yüzeye sahiptir. Park yatağın içine kolayca çıkarılıp takılabilen ölçülerde üretilmekle birlikte bebek ve çocuklar için son derece güvenli uyku ürünleri arasında yer alır. 

Şantiyeler İçin Sünger Yatak 

Yatak firmaları tarafından özel olarak tasarlanarak üretilen modellerden birisi de sünger şantiye yatağıdır. Sünger şantiye yatakları, şantiyede çalışan kişilerin dinlenme ve konaklama ihtiyaçlarının giderilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. 

Sünger şantiye yatakları, işçilerin şantiye ortamında uzun süre dinlenmesine uygun özel bir forma sahiptir. Ayrıca şantiye ortamında uzun ömürlü kullanım imkanı sunması açısından modeller kolay temizlenebilir ve taşınabilir özellikte dayanıklı malzemeler ile üretilmiştir. 

Kamp Sünger Yatak

Sünger kamp yatağı, açık hava etkinliklerinde ya da kamp ortamlarında kullanılması için özel tasarlanmış hafif ve kompakt tasarımlı yatak çeşididir. Diğer sünger yataklardan farklı olarak sünger kamp yatakları, sert zeminlerde çok daha yüksek konforda uyku ortamı oluşturmaktadır. 

Sünger kamp yataklarının üretiminde genellikle köpük malzemeleri kullanılır. Bu sayede kamp yataklarının rulo şeklinde katlanması, paketlenmesi ve taşınması çok daha kolay hale getirilir. Özellikle sürekli kamp yapan ya da seyahate çıkan kullanıcılar için sünger kamp yatakları son derece fonksiyonel ve kompakt modellerdir. 

Yaysız Sünger Yatak

Geleneksel yataklar, genellikle iç kısmında yay sistemiyle desteklenmiş olan yataklardır. Yaysız yataklar ise geleneksel yatakların aksine içerisinde yay sistemi bulunmayan, hafızalı köpük veya lateks gibi sünger malzemelerinden üretilen modellerdir. 

Yaysız sünger yataklarında vücut desteğini ve konforu arttırmak için hafızalı köpük ve lateks malzemelerinin özelliklerinden faydalanılır. Yaylı yataklarla karşılaştırıldığında taşınma açısından hem daha hafif hem de daha sıkıştırılabilir yatak türü olmakla birlikte aynı zamanda yer tasarrufu da sağlamaktadır. Farklı yoğunluk dereceleriyle üretildiğinden her beklentiyi karşılayacak farklı yaysız sünger yatak modeli bulak mümkündür. 

Oval Sünger Yatak

Geleneksel yatak modellerinin tam aksine farklı bir forma sahip olan oval sünger yatak, kare ya da dikdörtgen yatak modellerinin tam tersine oval kesime sahip tasarımlardır. Estetik görünümü son derece çekici olan modeller olmakla birlikte aynı zamanda konforu, sağladığı geniş hareket kabiliyeti sayesinde farklı yatak odası tasarımı oluşturmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. 

Modern ve minimalist yatak odası tasarımları için oval sünger yataklar son derece isabetli kararlar arasında yer alır. Oval sünger yataklar için yine özel olarak üretilmiş karyola ve baza gibi yatak üretimi yapıldığından kullanımı da tıpkı uyku konforu kadar etkileyicidir. 

Özel Kesim Sünger Yatak

Özel kesim yataklar, özel tasarımlar ya da mekan ölçüleri doğrultusunda özel ölçüler ve özel formda kesilmiş olan sünger ya da hafızalı köpük yataklardır. Özel kesim yataklar, özel tasarıma sahip ya da özel ölçülere göre ve özel yatak çerçevelerine uyacak şekilde üretilir. 

Kişiye özel üretilebilen ve farklı amaçlar ile kullanılabilen özel kesim yatak türleri; ev ortamında kullanılabileceği gibi aynı zamanda çeşitli projelerde veya konaklama hizmeti veren otellerde tercih edilebilmektedir. 

Ucuz Sünger Yatak

Ucuz sünger yataklar, ekonomik ve uygun fiyatlı olarak satışa sunulan modellerdir. Yatak tercihi için kısıtlı bütçesi olan kişiler için ekonomik ve sağlıklı çözümler arasında yer alan ucuz sünger yataklar, bütçelerini zorlamadan alabilecekleri modellerdir. Ancak ucuz modeller tercih ederken mutlaka yatağın kalitesine, dolgu malzemesine ve sertlik derecesine mutlaka dikkat edilmelidir. 

Sünger Yatak Kılıfı

Sünger yatak kılıfı, hafızalı köpük ya da poliüretan gibi farklı sünger malzemelerinden üretilmiş olan yatakları kaplayarak yatakların daha hijyenik ve uzun ömürlü olmasını sağlayan örtüdür. Yatağın kir, toz ve alerjen maddelerden korunmasını sağlayan sünger yatak kılıfı, tüm yatağı kaplayan ve aynı zamanda çıkarılarak makinede kolaylıkla yıkanabilen tasarıma sahiptir. 

Sünger yatak kılıfı, genellikle yumuşak yüzeye sahip malzemelerden üretilir. Bu sayede yatak konforunun artmasını sağlayan söz konusu ürünler, aynı zamanda farklı ölçülerde üretildiğinde her yatak için uygun ölçülerde bulunabilir. 

Sünger yatak kılıfları, genellikle mikrofiber, pamuk ya da sıvı geçirmeyen malzemelerden üretilmiştir. Tercihler konusunda kişisel ihtiyaçlar ve beklentiler göz önünde bulundurularak yüksek performanslı ürünler tercih edilebilir. 

Yaylı Yatak mı Sünger Yatak mı?

Sünger yatak mı yaylı yatak mı sorusu her yatak seçimi yapan kullanıcı için kafa kurcalayıcı sorulardan birisi olabilir. Ancak hangi yatağın daha iyi olduğu ihtiyaçlar doğrultusunda her birey için değişkenlik gösterebilir. 

Yaylı yataklar, paket yay sistemleri ya da geleneksel yay sistemleri ile üretilmiş modellerdir. Dolayısıyla da sünger yataklara göre daha sert bir yüzeye sahip olmakla birlikte uyku esnasında yay sistemleri sayesinde destek sunar. Sünger yataklar ise; üretiminde yay sistemi bulunmayan lateks, poliüretan ya da visco elastik sünger gibi dolgu malzemelerinden üretilmiştir. 

Yay sistemi kullanılmadan üretilen sünger yataklar, dolgu yoğunluğuna göre vücuda farklı oranlarda destek sunabilir. Dolayısıyla da sünger yatayların yaylı yatak çeşitlerine göre daha uzun ömürlü ve kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür. 

Bebek Yatağı Pamuk mu Sünger mi?

Bebeklerin yaşamlarının ilk ve henüz gelişimlerinin yoğun olarak devam ettiği dönemlerinde en önemli konulardan birisi de bebek için yatak tercihidir. Bebekler için genellikle doğal pamuk ya da sünger yatağı tercih edilir. 

Doğal pamuktan üretilmiş olan bebek yatakları da elbette tıpkı sünger yataklar gibi konforlu ürünlerdir. Ancak pamuğun doğal olması içerisinde organizma taşıma ihtimalini de arttırmaktadır. Dolayısıyla da özellikle visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan sünger yatakları, bebekler için çok daha konforlu olmasının yanı sıra aynı zamanda destekleyici ve güvenli ürünlerin başında gelir. 

Bebek Yatağı Sünger mi Yaylı mı?

Yaylı yataklar, içlerindeki yay sistemi sayesinde sünger yataklara göre çok daha sert yüzeye sahiptir. Bu sebeple yaylı yatakların basıncı minimalize etme ve destekleme özelliği sünger yataklara nazaran çok daha azdır. 

Sünger yataklar visco elastik sünger yani hafızalı poliüretan köpük ve benzeri gibi farklı materyallerden üretilebilir. Isı ve basınca karşı duyarlılığı olan hafızalı köpükten üretilen yataklar ise bebekler için çok daha sağlıklıdır. Uyku esnasında basıncı en aza indirgeyerek tüm vücudu destekleyen sünger yataklar, bu sayede bebeğin doğru pozisyonda kalmasını sağlarken aynı zamanda omurga sağlığını da destekleme özelliğine sahiptir. 

Sünger Yatak Fiyatları

Yatak sünger fiyatları, birçok ayrıntıya göre değişiklik gösterebilir. Özellikle yatağın ölçüleri, markası, dolgu malzemesi, dolgu yoğunluğu fiyatları doğrudan etkileyen ayrıntıların başında gelir. Sünger yatak satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak tercih yapmalıdır. 

Sünger visco yatak fiyatları, kişi kapasitesine göre de değişkenlik gösterir. Örneğin; tek kişilik yatakların üretiminde daha az malzeme sarfiyatı olduğu için tek kişilik yataklar şift kişilik modellere göre daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. 

Sünger Yatak ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Yatak Sünger Nasıl Yıkanır?

Yatak süngeri, içerisinde bulaşık deterjanı olan ılık su ile ıslatılmış bir bezle silinerek temizlenmelidir. 

Bebek Sünger Yatak Kaç Dansite Olmalı?

Bebeklerin sağlığı için sünger bebek yataklarının 10 cm kalınlığında olması gereklidir. Bununla birlikte uygun görülen dansite değeri 28 ila 32 arasıdır. 

Sünger Yatak Nasıl Kesilir?

Sünger yatağın ev ortamında kesilmesi çok da mümkün değildir. Özellikle kalın olan yataklar eğer kesilmesi gerekiyorsa mutlaka işin uzmanından hizmet alınmalıdır. 

Sünger Yatak Bebek İçin Sağlıklı mı?

Sünger yataklar arasında özellikle hafızalı köpük ile üretilen modeller, bebeklerin omurga ve kas gelişimi açısından oldukça sağlıklıdır. 

Sünger Yatak Evde Nasıl Yıkanır?

Sünger yatağın evde yıkanması yatağın deforme olma riskine karşı doğru değildir. Bunun yerine nemli bir bez ile sünger yatak üzerindeki kir ve tozlar temizlenebilir. 

Sünger Yatak Yıkanır mı?

Sünger malzemeleri genellikle kolay dağılan malzemeler olabileceğinden özellikle makine de yıkandığında arar görebilir. Bu sebeple üretici firmalar tarafından sünger yatağın yıkanması tavsiye edilmez. 

Sünger Yatak Zararlı mı?

Sağlıklı malzemelerden üretilmiş, ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda tercih edilmiş sünger yatak modelleri sağlığa zararlı değildir. 

Sünger Yatak Nereden Alınır?

Sünger yatağı, yatak üretimi yapan markaların mağazalarından ya da online alışveriş sitelerinden alınabilir. 

Yatak Süngeri Neden Yapılır?

Yatak sünger, farklı sünger malzemelerinden üretilir. Özellikle hafızalı köpük, lateks ve poliüretan gibi malzemelerden üretilen modeller oldukça yaygındır. 

Sünger Yatak Terletir mi?

Doğal lifli olan ya da visco elastik sünger malzemeleri gibi nefes alma özelliği olan sünger yataklar, terleme yapmayan ürünlerdir. 

Yatak Süngeri Lekesi Nasıl Çıkar?

Yatak süngerinin üzerinde lekeler var ise söz konusu lekeler, bulaşık deterjanıyla karıştırılmış su ile ıslatılmış bezle nazikçe silinerek çıkarılabilir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.