Seyahat Yastığı

Seyahat Yastığı

Yazı İçeriği

Seyahat yastığı, boyun anatomisine olarak uygun olarak tasarlanmış olup seyahatleriniz sırasında boyun ağrısı yaşamanızı engellemektedir.

Seyahat yastığı modelleri, yolculuk sırasında uyurken boynunuzun konforlu ve doğru pozisyonda kalmasını sağlayacak şekilde boyun anatomisine uygun olarak tasarlanmıştır. Arabada, trende ya da uçakta rahatlıkla kullanabileceğiniz ortopedik yastık özelliği taşıyan modeller, ergonomik tasarımı sayesinde boynunuzun düşmesini, tutulmasını ve bu durumlara bağlı olarak boyun ağrısı yaşamanızı engeller.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan yolculuk yastığı modelleri, farklı materyallerden ve farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Dolayısıyla da günümüzde farklı özelliklerde üretilen ve satışa sunulan modeller olduğunu söylemek de mümkündür.

Seyahat Yastığı Nedir?

Seyahat yastığı, boyun anatomisine uygun olarak üretilmiş ve boyun fıtığı yastığı olarak da kullanılan ergonomik yastık modelleri arasında yer alır. Araç içinde, uçakta ya da trende fark etmeksizin tüm yolculuk türlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz araba yastığı modelleri, seyahat sırasında uyurken boynunuzu destekleyerek boynunuzun düşmesini ve tutulmasını engeller. Bu sayede yanlış uyku pozisyonuna bağlı ağrı oluşumunu engeller.

Seyahat yastıkları, yolculuğunuz sırasında en yakın arkadaşınız olacak uyku yastığı modelidir. Geniş ürün yelpazesi içerisinde size ve beklentilerinize en uygun modeli kolaylıkla bularak yolculuklarınızı konforlu ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Seyahat Yastığı Nasıl Kullanılır?

Seyahat yastıklarının kullanımı, yastığın modeline ve tasarımına göre değişkenlik gösterebilir. Otobüs, tren, uçak ve araba gibi tüm taşıtlarla rahatlıkla kullanabileceğiniz yastık çeşitleri arasında yer alan seyahat yastıkları, boyun kısmını destekleyecek şekilde baş kısmına yerleştirilerek kullanılır. Bu sayede boynunuz sabit ve doğru pozisyonda kalacağı için tutulmaya ve düşmeye bağlı ağrı sorunları ortadan kalkacaktır.

Seyahat Yastığı Modelleri

Seyahat yastıkları; farklı tasarımlarda, modellerde ve ölçülerde üretilebilmektedir. Aynı zamanda modellerde kullanılan üretim malzemeleri de farklılık gösterebilir. Bu noktada özellikle visco yastık modelleri arasında seyahat yastıkları fazlasıyla ilgi gören modeller olmaktadır. Ayrıca modellerin üretiminde silikon ve pamuk gibi malzemelerde kullanılmaktadır.

Seyahat yastığı denildiğinde akla ilk gelen en iyi modellerin başında visko yastık modelleri gelmektedir. Visco ortopedik yastık çeşitleri arasında yer alan visco seyahat yastıkları, Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love ürün yelpazesinde büyük ilgi gören ürünlerdir. Örneğin; küçük ve taşınabilir olmasına rağmen seyahatlerde sıklıkla tercih edilen Mini Class Travel Mate Visco Seyahat Yastığı modeli, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olup aynı zamanda medikal yastık işlevi gören bir modeldir.

Seyahat Yastığı Fiyatları

Seyahat yastıklarının fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilir. Boyun yastığı olarak da kullanılabilen seyahat yastıklarının ölçüleri, kullanıldığı dolgu malzemesi, kumaş yapısı, tasarım özellikleri ve üretici firmanın fiyatlandırma politikası gibi nedenlerden dolayı fiyatları da her üründe farklı seyredebilir.

Diğer yandan fiyatlar online satışlar ile reel mağazalarda da değişkenlik gösterebilmektedir. Tüm özellikleri aynı olan bir ürünün reel bir mağazadaki fiyatı ile online mağazadaki satış fiyatı farklı olabilir.

Seyahat Yastığı Faydaları

Seyahat yastıkları, özellikle uzun süreli yolcuklarda konforlu uyuma alanı oluşturur. Tren, uçak ya da araba yolculuğu fark etmeksizin yolculuklarda en çok şikayet edilen durumların başında uyku sırasında boynun desteksiz kalmasından dolayı yanlış pozisyonda kalması ve bu pozisyona bağlı olarak da tutulmaya bağlı şiddetli ağrı oluşmasıdır.

Seyahat ya da yolculuk yastıkları, küçük ya da büyük farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Özellikle küçük boyutlu modeller, taşınması ve kullanımı kolay olduğundan seyahatlerde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Seyahat Yastığı Nerede Satılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretim sanayinde kullanılan üretim teknikleri de gelişmeye başlamıştır. Bu sayede birçok alanda olduğu gibi yastık üretimi de geniş bir ürün çeşitliliğine ulaşarak birçok markanın gösterdiği faaliyetler arasında yer almaya başlamıştır.

Yastık üretiminin artmasıyla birlikte hamile yastığı, çocuk yastığı, horlama yastığı, seyahat yastığı ya da bel yastığı gibi farklı amaçlarla ergonomik yastıklar fazlasıyla üretilmeye başlanmıştır. Tüm bunların sayesinde seyahat yastıkları modellerini de diğer modellerde olduğu gibi piyasada gerek ev tekstili ürünü satan yerlerde gerekse yatak markalarında bulmak mümkündür. Ürünlerin satışları hem reel mağazalarda hem de online satış sitelerinde yapılabilmektedir.

Visco Seyahat Yastığı

Viscofoam visco seyahat yastığı olarak da bilinen yastık modelleri, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiştir. Bu malzeme ısı ve basınca karşı duyarlı olduğundan vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alır ve kasları destekleyerek basıncı minimum seviyeye indirger. Kullanıcılar tarafından şiddetle tavsiye edilen visco seyahat yastığı modelleri, en iyi yatak ve yastık markası olan Visko Love ürün yelpazesinde farklı versiyonlarda yer almaktadır.

Mini Therapy Travel Mate Visco Seyahat Yastığı, sahip olduğu ekstra boyun desteği sayesinde yolculuk sırasında boyun ve baş bölgesine ekstra destek sunan bir modeldir. İki farklı ölçüleri ile üretilen U Travel Mate-L Visco Seyahat Yastığı modeli, U formuna sahip olduğu için boynu sararak tam destek sunan ve boynun düşmesini, yastığın da sabit kalmasını sağlar. Aynı modelin bir de M bedeni vardır.

U Travel Mate-M Visco Seyahat Yastığı, L bedenine göre daha alçak ölçülerde üretildiğinden boynun daha alçakta kalmasını sağlar. Yüksek yastık kullanımı sevmeyen kullanıcılar için üretilmiş olup L bedeni ile ölçüler haricinde aynı tasarım ve malzeme özelliklerine sahiptir.

Seyahat Boyun Yastığı

Seyahat boyun yastığı, ortopedik özellikte olan ergonomik yastıktır. Özellikle uzun süreli yolculuklarda konforlu uyku ortamı oluşturan boyun yastığı seyahat sırasında boynu destekleyerek boynun düşmesini ve tutulmasını engeller.

Seyahat için özel olarak tasarlanmış olan boyun yastığı modelleri; lateks, visco, pamuk ve silikon gibi farklı dolgu malzemeleri ile üretilebilir ve farklı tasarımlara sahip olabilir. Seçim sırasında beklentilerin göz önünde tutulması doğru model tercihi için son derece önemlidir.

Şişme Seyahat Yastığı

Şişme seyahat yastıkları, özel malzeme ve üretim teknikleri ile üretilmiş şişirilebilir ürünlerdir. Bu modellerin içerisinde herhangi bir dolgu malzemesi yoktur ve kullanılacakları zaman hava ile doldurularak kullanılmaktadır.

Hafif ve bu sayede kolay taşınabilir modeller olmakla birlikte aynı zamanda şişirilip hava doldurularak kullanıldığından ihtiyaçlar doğrultusunda yüksekliği ve dolgunluğu ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Tüm bunların yanı sıra şişme seyahat visco yastık fiyatları, diğer modellere göre daha ekonomik modellerdir.

Ortopedik Seyahat Yastığı

Ortopedik özellikte üretilen seyahat yastıkları, yolculuk sırasında boyun ve bel bölgesine destek vermek amacıyla üretilmiş ergonomik yastıklardır. Poliüretan ve silikon gibi malzemelerden üretilebildiği gibi en çok tercih edilen ve insan anatomisi için en uygun olan visco malzemesinden de üretilebilmektedir.

Ortopedik yastıklar, vücudun şeklini alabilen modeller olduğundan kullanılan bel ve boyun bölgesine göre şekil alarak kasların da desteklenmesini sağlar. Bu sayede özellikle uzun süreli seyahatlerde vücudun konforlu bir ortamda konumlanması sağlanır.

Seyahat Uyku Yastığı

Seyahat uyku yastığı; araba, tren ya da uçak gibi tüm seyahat araçlarının ortamlarında konforlu ve sağlıklı uyku ortamı oluşturmaya yardımcı olur. Seyahat sırasında kullanılan özel tasarımlı uyku yastıkları, boyun ve omuz bölgelerini destekleyecek özel tasarıma sahip olduğundan dolayı uyku sırasında boynun düşmesini engelleyerek tutulmaya bağlı ağrı oluşumlarını da önler. Bu sayede seyahatleriniz daha konforlu, sağlıklı ve ağrısız bir kaliteye ulaşır.

Seyahat Yastığı Boyunluk

Seyahat yastığı çeşitleri, uyku yastığı olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda boyunluk olarak da kullanılabilmektedir. Boynu saran ve omuz kaslarını destekleyen özel tasarıma sahip olan yolculuk yastıklarının özellikle ortopedik olarak üretilen modelleri, boyun ve omuz kaslarını desteklerken aynı zamanda boynu sararak uyku sırasında boynun ters bir pozisyonda kalmasını ve tutulmasını önler. Bu sayede çok şikayet edilen boyun ağrısı sorunları da engellenmiş olur.

Çocuk Seyahat Yastığı

Seyahat ya da araba yastığı modelleri, yetişkinlerin kullanımına uygun olarak üretilebildiği gibi aynı zamanda daha minimal ölçülerde üretilerek çocuk kullanımına da uygun hale getirilmektedir. Seyahat sırasında çocukların da güvenle kullanabileceğini yolculuk yastıkları modellerinin başında visco yastıklar gelmektedir. Visco elastik sünger dolgu malzemesi (poliüretan) ile üretilen modeller, vücudun şeklini alan ve kasları destekleyen yapısıyla yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar için de son derece ergonomik ve sağlıklı modellerdir.

Seyahat Yastığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Seyahat Boyun Yastığı Nerede Satılır?

Seyahat boyun yastığı, yatak ve yastık üreticisi olan markalarda ya da online satış sitelerinde satılmaktadır.

Seyahat Yastığı Nasıl Yapılır?

Seyahat yastığı; viscofoam, pamuk, poliüretan ve silikon gibi farklı üretim malzemelerinden farklı tasarımlarda yapılabilmektedir.

Seyahat Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Seyahat boyun yastığı, boyun ve omuz bölgelerini destekleyecek şekilde boyun bölgesine yerleştirilerek kullanılır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.