Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

İndirim Bitmesine Kalan Süre

Saat
Dakika
Saniye
Seyahat ve Yolculuk Yastıkları

Seyahat ve yolculuk yastıkları, seyahat sırasında boynu destekleyerek boyun ağrısını önlemek amacıyla boynu saran özel yastıklardır.

Seyahat ve yolculuk yastıkları, yastık modelleri arasında özellikle sık seyahat edenler için çokça tercih edilen ürünlerdir. Taşınabilir ve hafif modeller olmakla birlikte seyahat sırasında boynu destekleyerek uyurken boynun düşmesine ve düşmeye bağlı da tutulma ağrılarını önlemeye yardımcı olur.

Seyahat konforunu maksimum seviyeye çıkaran seyahat yastıkları, beklentileri karşılayacak farklı modellerde üretilebilmektedir. Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love markası, ürün yelpazesinde özel üretim teknikleri ile ürettiği farklı yolculuk yastığı modellerine yer vermektedir.

Seyahat ve Yolculuk Yastığı Nedir?

Yastık çeşitleri arasında seyahat edenlerin konforunu en üst seviyeye çıkarmak için üretilmiş olan seyahat ve yolculuk yastığı, boyun anatomisine uygun üretilmiştir. Uçak, araba, tren gibi araçlarda ya da konaklama sırasında otellerde fonksiyonel şekilde kullanıma uygundur.

Seyahat ve yolculuk yastığı, boynu destekleyecek özel formda üretilen yastıklardır. Özellikle seyahat sırasında boyun düşmesi ve buna bağlı ağrı sorunu oldukça sık yaşanır. Bu sorunu ortadan kaldırarak yolculuk sırasında kaliteli uyku uyumak isteyenler için son derece ideal modellerdir.

Seyahat ve Yolculuk Yastığı Modelleri

Seyahat ve yolculuk yastıkları, farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı modeller ve tasarımlarda da üretilebilir. Modeller arasında en iyi yolculuk yastığı olarak da bilinen visco, pamuk, şişme, bebek ve çocuk yastığı, ortopedik ve boyunluk modelleri yer almaktadır.

Geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olduğundan dolayı her yaşa, her ihtiyaca ve beklentiye göre farklı modeller bulmak son derece kolaydır. Ancak burada maksimum performans alabilmek için mutlaka sağlıklı malzemelerden üretilmiş, size uygun ölçülerde modeller tercih etmeniz son derece önemlidir.

Visco Seyahat ve Yolculuk Yastıkları

Visco yastık ürünleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de seyahat ve yolculuk yastığı modelleridir. Visco malzemesi, ısı ve basınca karşı duyarlı hafızalı köpük malzemesidir. Bu özelliği sayesinde boynu tamamen sararken temas ettiği noktaları rahatlatır, vücudun şeklini alır ve kasları destekleyerek ağrı oluşumunu engeller.

Visko Love ürünleri arasında en sevilen modellerden birisi olan U Travel Mate-M Visco Seyahat Yastığı, U formu ile boynu sararak sabit şekilde kullanılan bir modeldir. Boynu desteklerken aynı zamanda boynu ergonomik bir şekilde sabitler. U Travel Mate-L Visco Seyahat Yastığı ise aynı özelliklere sahip olmakla birlikte sadece yüksek yastık sevenler için daha dolgulu ve yüksek ölçülerde üretilmiş modeldir.

Visko Love Mini Therapy Travel Mate Visco Seyahat Yastığı ise adeta bir uyku yastığı formunda olup boyun boşluğunu dolduracak özel dolgulu forma sahiptir. Bu özel dolgusu sayesinde boyun boşluğunu doldurur, kasları gevşetir ve gerginliği azaltır. Aynı zamanda ağrı oluşumunu önlemiş olur.

Şişme Seyahat ve Yolculuk Yastıkları

Seyahat yastığı modelleri arasında özellikle sürekli seyahat eden kişiler için en popüler modellerden birisi de şişme modellerdir. Hava pompasıyla şişirilen modeller olmakla birlikte havasız haliyle çanta ve valizde kolayca taşınabilecek minimal ölçülere sahip olması sıklıkla tercih edilmesinin başlıca sebepleridir.

Şişirilerek kullanılabilir yastıklar olduğundan yükseklik ve sertlik ayarı da kolaylıkla yapılabilir. Bu sayede uyku pozisyonunuza en uygun yüksekliği ve formu ihtiyacınız doğrultusunda kendiniz belirleyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra şişme seyahat yastıkları, farklı şekillerde üretilmiş olup modeller içerisinde farklı tutuş ve farklı ölçü seçeneğine sahip çeşitler de yer alır.

Bebek Seyahat ve Yolculuk Yastıkları

Seyahat sırasında bebeğin kendisini konforlu ve güvende hissedebilmesi için özel üretilmiş olan bebek yastığı modelidir. Bebeğin baş, boyun ve sırt kısmını destekleyen formu sayesinde özellikle uzun süren yolculuklarda bebeğin kendisini ev konforunda hissetmesini sağlamaya yardımcı olur.

Uçak, araba ya da tren gibi tüm ulaşım araçlarında kullanılabilen bebek yolculuk yastığı çeşitleri, daha küçük ölçülerde üretilmiş hafif modellerdir. Visko Love ürün yelpazesinde yer alan ve %100 visco malzemesinden üretilmiş olan Mini Class Travel Mate Visco Seyahat Yastığı gerek üretim malzemesi gerekse ölçüleri doğrultusunda bebeklerin seyahat sırasında güvenle kullanabileceği yastıktır.

Ortopedik Seyahat ve Yolculuk Yastığı

Seyahat sırasında kullanılmak için üretilmiş olan ortopedik yastık modelleri, yolculuk sırasında sırt ve boyun ağrısı oluşumunu engellemek, var olan ağrıların hafiflemesini sağlamak için üretilmiştir. Hafif ve taşıması kolay olan portatif modeller olduğundan çantada kolaylıkla taşınabilir özelliğe sahiptir.

Seyahat sırasında boyun ve baş kısmının doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak uyku sırasında boynun düşmesini engeller. Böylelikle seyahatiniz çok daha konforlu geçmekle birlikte seyahat sonrasında da ağrı ve rahatsızlık hissi ile karşı karşıya kalmazsınız.

Seyahat ve Yolculuk Uyku Yastığı

Seyahat uyku yastığı, seyahat esnasında başa ve boyna destek vererek baş kısmının düşmesini engeller ve uyku konforu oluşturur. Seyahat için uyku yastığı modelleri arasında U şekilli modeller, yan yastık modelleri, şişme v köpük gibi farklı modeller vardır. Bu modelleri arasından tercih yaparken mutlaka ihtiyaçlarınızı ve kişisel beklentilerinizi ön planda tutmalısınız.

Seyahat uyku yastıklarının hafif ve taşınabilir olması da önemli detaylar arasında yer alır. Bu sebeple özellikle seyahat sırasında kolay taşıyabileceğiniz kadar hafif ve beklentilerinizi karşılayabilecek minimal ölçülerde ürünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede özellikle uzun süreli seyahatlerinizde konforlu ve ağrısız uyku deneyimi yakalayabilirsiniz.

Seyahat ve Yolculuk Yastığı Boyunluk

Seyahat boyun yastığı, özellikle boynu çevreleyerek destek veren ve destekleyen özelliğe sahiptir. Boyun fıtığı ve fıtığa bağlı ağrı şikayetleri olan kişiler için boyun fıtığı yastığı görevi de gören boyunluk modelleri, genellikle U formunda üretilir.

Uyku sırasında boyun kaslarını rahatlatırken aynı zamanda boynun ve omurganın doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak ağrı şikayetlerinin meydana gelmesini de engeller. Böylece seyahatlerinizde boyun sertliği ya da ağrısı gibi şikayetleriniz oluşmaz.

Çocuk Seyahat ve Yolculuk Yastığı

Yolculuk yastıklarının çocuklara uygun ölçü ve tasarımlarda üretilmiş olan modelleridir. Seyahat çocuk yastığı modelleri, farklı yaşlara uygun olarak farklı ölçülerde üretilebilir. Ayrıca pamuk, visco, lateks, şişme ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilmiş modelleri de mevcuttur. Tercih sırasında çocuğun yaşına uygun ölçülerde, sağlıklı malzemeden üretilmiş modeller arasından tercih yapmak çocukların sağlığı ve konforu için önemlidir.

Seyahat ve Yolculuk Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Seyahat ve yolculuk yastıklarının yapımı, boynu destekleyecek ve rahatlatacak formda gerçekleştirilir. Bu nedenle de kullanım sırasında yastığın boyna tam olarak yerleştirilmesi son derece önemlidir. İlk aşamada araba yastığı boyun kısmına yerleştirildikten sonra yastığın sabit bir şekilde durması sağlanmalıdır. Aksi halde uyuduğunuz sırada yastık kayabilir ve bu da boyun düşmesine bağlı olarak boyun tutulmasına ve ağrısına yol açabilir.

Kullanım sırasında düzenli olarak yastığın ayarını yapmak yerinde bir kullanım olacaktır. Ara ara yastığınız kayabilir ve bu kayma boynunuzda rahatsızlık hissi yaratabilir. Düzenli olarak yastığınızın boynunuzu tam desteklediğinden emin olmak için ayarlama yapabilirsiniz.

Seyahat ve Yolculuk Yastığı Faydaları

Seyahat ve yolculuk yastıkları, yolculuk sırasında boyun bölgesini desteklemek ve rahatlatmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda medikal yastık olarak da kullanılabilen ürünler olduğundan boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ve benzeri gibi durumlara bağlı sağlık sorunlarının tedavisinde doktor tavsiyesi üzerine tedaviye destek olabilen ürünlerdir.

Seyahat sırasında bireylerin en çok şikayet ettiği konuların başında boyun tutulması ve boyun ağrısı gelir. Seyahat yastıkları, boynu sabit bir şekilde tutarken aynı zamanda boynu destekleme özelliğine sahip olduğundan boynun düşmesine engel olur. Bu sayede yolculuk sırasında boyun ağrısı riski de ortadan kalkmış olur. Özellikleri kapsamında yolculuk sırasında son derece faydalı ve ergonomiktir.

Seyahat ve Yolculuk Yastıkları Nerede Satılır?

Seyahat ve yolculuk yastığı, yastık üretimi ve satışı yapan birçok online ve reel satış mağazalarında satılır. Her yastık firmasında seyahat yastığı bulmak mümkün olsa da her markanın ürün ve malzeme kalitesi de farklılık gösterir. Bu noktada tercih sırasında tanınan ve güvenilir markalardan ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih yapmanız daha doğru karar vermenize de yardımcı olacaktır.

Satış mağazalarının yanı sıra aynı zamanda seyahat sırasında anlık alıveriş yapmak isteyenler için havaalanlarında da seyahat yastığı satan noktalar bulmak mümkün olabilmektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip Visko Love markası online satış mağazası olan web sitesi üzerinden onlarca farklı çeşidi sizlere üst düzey kalite ve konforda sunmaktadır.

Seyahat ve Yolculuk Yastığı Fiyatları

Seyahat ve yolculuk yastıkları, çok fazla çeşitlilikte ve ölçülerde imal edilmektedir. Her ürünün ölçüsüne, modeline ve üretim malzemesine göre visco yastık fiyatları da farklı düzeyde şekillenmektedir. Bu noktada tek bir fiyat bandı verememekle birlikte fiyatların bu değişkenler doğrultusunda değiştiğini söylemek mümkündür.

Yolculuk yastıklarında malzeme kalitesi ve ölçü arttıkça aynı şekilde fiyatlar da artış gösterebilir. Örneğin; %100 visco elastik sünger malzemesinden üretilen ve insan sağlığına büyük faydası olan visko yastık modelleri, pamuktan üretilmiş modellere göre daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.