Reflü Yatağı

Reflü Yatağı

Yazı İçeriği

Reflü yatağı, özellikle bebeklerde reflü sorununu ortadan kaldırmak için eğimli olarak özel formda tasarlanmış yatak modelidir.

Yeni doğan bebeklerde mide borusu kasları, henüz gelişmemiş şekildedir. Bu durum bebeklerde reflü ve kusma gibi şikayetlere neden olmaktadır. Reflü bebek yatağı, bu sorunları ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış eğimli bir yatak modelidir.

Eğimli ve baş kısmının yüksekte kalan formu sayesinde doğru yatış pozisyonu sağlarken aynı zamanda bebeğin nefes almasını kolaylaştırır, mide asidinin yemek borusuna kaçmasını önleyerek bebeğin uyku esnasında sindirim problemi yaşamasını da engeller.

Reflü Yatağı Nedir?

Reflü uyku yatağı, reflü sorununu ortadan kaldırmak için bebeklere yönelik özel olarak üretilmiştir. Özel eğimli tasarımı, vücudun üst kısmını yüksekte tutan formu sayesinde bebeklerde çok sık görülen reflünün oluşmasını önler.

Özellikle yeni doğan bebeklerin yemek borusu kasları gelişmediği için mide asidinin yemek borusuna kaçması ve buna bağlı olarak nefes alıp vermede zorluk, aniden kusma gibi durumlar çok sık görülmektedir. Bu noktada reflü yatağı oldukça fonksiyonel bir tasarım olarak bebeğin doğru yatış pozisyonunda kalmasını sağlayarak bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Reflü Yatağı Ne İşe Yarar?

Reflü yatak modeli, diğer yatak modelleri ile kıyaslandığında kendisine has bir tasarıma sahiptir. Reflü yatak, diğer yatak türlerinden farklı olarak baş kısmı daha yüksekte olmak kaydıyla eğimli bir tasarıma sahiptir. Bu tasarımın temel amacı; uyku esnasında vücudun üst kısmının vücudun alt kısmına göre daha yüksekte kalmasını sağlamaktır.

Baş kısmı daha yüksekte olduğundan uyku sırasında midedeki asidin yemek borusuna kaçması önlenir. Böylelikle reflü yatağı, uyku kalitesini büyük oranda düşüren reflü hastalığının önlenmesine, uykunun daha konforlu ve kesintisiz olmasına ortam hazırlar.

Reflü Yatağı Nasıl Kullanılır?

Reflü yatak kullanımı son derece basit ve pratiktir. Bebeklerde özellikle ilk 6 ay boyunca kullanımı tercih edilen reflü yatak üzerinde bebeği genellikle yan yatış pozisyonunda yatırmak daha doğru olacaktır.

Yan yatış pozisyonunda yatırılan bebeğin baş kısmının yatağın yüksek kısmına gelmesi son derece önemlidir. Yan yatış pozisyonu sayesinde bebeğin baş kısmı yüksekte, ağzı ise yan konumda kalacağından hem reflü problemi önlenirken hem de ani kusmalara ve boğulma riskine karşı önlem alınmış olur.

Reflü Yatağı Modelleri

Bebek kullanımı için en iyi reflü yatağı, ebeveynler tarafından sıklıkla merak edilen ve araştırılan önemli konulardan birisidir. Bu konuda kullanıcılar tarafından sunulmuş birçok öneri vardır. Ancak her bireyin ihtiyaçları farklı olduğundan geniş ürün yelpazesi içerisinde farklı modeller bulmak mümkündür.

Reflü yatak, farklı renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra farklı pamuk, visco, silikon gibi farklı dolgu malzemelerinden ve farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Dolayısıyla da bu alanda tercih edilebilecek reflü yatak çeşitleri oldukça fazladır.

Reflü Yatağı Fiyatları

Reflü yatağı, farklı modellerde ve farklı ölçülerde standart olarak ya da lüks özelliklerde üretilebilmektedir. Reflü yatak modellerinin çeşitli tasarım ve ölçülerde üretilmesi fiyatlarının da çeşitli hale gelmesine ortam hazırlamaktadır. Fiyatların değişkenlik göstermesinde model ve ölçülerin yanı sıra birçok unsur vardır.

Yatağın üreticisi olduğu marka ve satıcısının da fiyatlandırma politikası fiyatların değişken olarak seyretmesine neden olan faktörlerdir. Eğer reflü yatağı satın almayı düşünüyorsanız ihtiyaçlarınız doğrultusunda modelleri karşılaştırarak sizin için en doğru modeli bulabilirsiniz.

Reflü Yatağı Faydaları

Reflü yatağı, kullanıcılardan olumlu yorum alan medikal yatak modelleri arasında yer almaktadır. Ortopedik yatak özelliği taşıyan reflü yatak, eğimli tasarımı sayesinde öncelikle reflü sorunu yaşayan bebekler için son derece etkili bir üründür. Baş bölgesinin yüksek ve eğimli olması sayesinde uyku esnasında mide asidinin yemek borusuna geçişi engellenir ve bu sayede reflü problemi en aza indirgenmiş olur.

Yatağın diğer bir faydası ise gaz giderici özelliğe sahip olmasıdır. Özellikle ilk 6 ay yemek borusu kasları gelişmemiş olan bebeklerin beslenme sonrasında gaz problemi çok yaşanır. Ancak yatağın başı yüksekte olan eğimli bir yapıya sahip olması sayesinde bebeğin gaz sorunu yaşaması da engellenmiş olur.

Visco Reflü Yatağı

Visco bebek reflü yatağı, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan visco yatak modelidir. Türkiye’nin iilk visco yatak üreticisi olan ve en iyi yatak markaları başında gelen Visko Love, visco reflü yatağı modelini ısı ve basınca duyarlı olan %100 visco elastik sünger malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretmektedir.

Akıllı sünger (poliüretan) teknolojisi ile üretilen reflü visko yatak, vücut ısısı ile temas ettiği anda vücudun şeklini alır. Tüm uyku süreci boyunca reflü sorununun oluşmasını engellerken aynı zamanda vücut kaslarını destekler, basıncı azaltır ve böylelikle hem sağlıklı hem de kesintisiz ve konforlu uyku ortamı oluşturmaya yardımcı olur.

Reflü Yatağı Bebek

Reflü bebek yatağı, özellikle doğumdan sonra ilk 6 ay boyunca oldukça etkili ve işlevseldir. Eğimli yapısı ve bu eğim sayesinde uyku sırasında başı yüksekte tutan tasarımı sayesinde hem reflü oluşumunu engellerken hem de beslenme sonrasında bebeklerde gaz giderici etkisi yaratır.

Bebekler için reflü yatağı modelleri piyasada farklı ölçüleri ile üretilmektedir. Kullanıcılar tarafından tavsiye edilen reflü yatak, farklı model ve ölçülerde üretildiğinden aslında her kullanıcının ihtiyacına göre kullanılacak olan model de farklılık gösterebilmektedir. Yatak firmaları arasında lider firma olan Visko Love ürün yelpazesindeki reflü yatak modeli, sağlıklı ve konforlu uyku için son derece ideal seçeneklerin başında gelmektedir.

Anne Yanı Reflü Yatağı

Anne yanı bebek reflü yatağı, çocuk yatakları arasında özellikle yeni doğan bebekler için en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna geçişini engellemeyi sağlayan reflü yatak, aynı zamanda anne yanı tasarımı sayesinde bebek ile annenin hem yakın uyurken hem de rahat ve konforlu uyku uyumasını sağlayan modeldir. Eklemeli ve yükseltilebilir farklı modellerde üretilen anne yanı reflü yatak modeli, bu noktada hem annenin hem de bebeğin uyku kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Reflü Yatağı Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Bebekler için reflü uyku yatağı kullananlar, genellikle kullanımı doğumdan itibaren ilk 6 ay ile sınırlandırmaktadır. Yeni doğan bir bebeğin yemek borusu kasları 6 ay içerisinde gelişir ve bu gelişme sonrasında reflü sorunları da yaşanmamaya başlar. Ancak özellikle ilk 6 aylık dönem reflü hastalığının özellikle yeni doğan bebeklerde görülme sıklığı oldukça yüksektir.

Uzmanlara göre bebeklerin yemek borusu kasları geliştikten sona reflü uyku yatağının kullanılmasına da gerek yoktur. Dolayısıyla da doğumdan itibaren ilk 6 ay kullanılması sağlık açısından gayet yeterli olacaktır. Ancak kullanım sonrasında bebek alıştığı için yatmak istiyorsa kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Yenidoğan Reflü Yatağı

Yenidoğan reflü yatağı, bebekler için konforlu ve sağlıklı bir uyku sunarken aynı zamanda uyku sürecinin güvenli olmasını da sağlar. Reflü, uyku kalitesini düşüren bir mide sorunudur. Yetişkinler için son derece zorlayıcı olan reflü, yeni doğan bebeklerde de özellikle ilk 6 ay mide kasları henüz gelişmediği için yoğun bir şekilde görünmektedir.

Yenidoğan reflü uyku yatağı, bebeğin uyku esnasında reflü sorunları yaşamasını engellerken aynı zamanda ani kusma ve boğulma riskini de ortadan kaldırmaktadır. Dolayısıyla da bebeğin ve annenin kesintisiz uyku uyuması açısından üst düzey konfora sahiptir.

Yetişkinler İçin Reflü Yatağı

Reflü hastalığı, her ne kadar yeni doğan bebeklerde görülen bir hastalık olarak düşünülse de yetişkinler de bu hastalıktan oldukça mustarip olmaktadır. Bebek kullanımı için üretilen modellerin yanı sıra yetişkinler için de üretilmiş olan modeller bulunmaktadır.

Genişlik ve yükseklik ölçüleri yeni doğan modellerine göre daha fazladır. Dolayısıyla da yetişkin reflü visco yatak fiyatları da bebek modellerine göre daha yüksek fiyatlı olabilmektedir.

Reflü Yatağı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Bebek Reflü Yatağı Nedir?

Bebek reflü yatağı, baş kısmı eğimli ve yükseltilebilir tasarıma sahip reflüyü engelleyen yatak modelidir.

Bebekler Reflü Yatağında Ne Kadar Yatmalı?

Bebeklerin mide kaslarının gelişimine kadar yani ortalama olarak doğumdan sonra ilk 6 ay yatmaları yeterli olmaktadır.

Bebek Reflü Yatağı Ne İşe Yarar?

Bebek reflü yatak modeli, baş kısmının yüksek ve eğimli olması sayesinde bebeklerin gaz ve reflü sorunu yaşamalarını engellemeye yardımcı olur.

Reflü Yatağı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Bebeklerin mide ve yemek borusu kasları ortalama 6 ayda tamamlanmaktadır. Reflü bebek yatağı, bu süre içerisinde gelişim tamamlanana kadar kullanılır.

Reflü Yatağında Bebek Nasıl Yatırılır?

Genellikle yüz üstü ya da yan yatış pozisyonunda yatırılmaktadır.

Bebeğim Reflü Yatağından Kayıyor

Bebeğin reflü yatağından kaymasını önlemek için yatağın doğru bir şekilde konumlanmasını sağlamak gerekir. Ayrıca ayak ucunu bir tık desteklemek de kaymayı önleyecektir.

Reflü Yatağı Kaç Ay Kullanılır?

Reflü yatağı, bebeğin mide kaslarının gelişmesine kadar yani ortalama ilk 6 ay kadar kullanılır.

Reflü Yatağı Nasıl Yapılır?

Reflü yatağı; silikon, pamuk ya da visco gibi dolu malzemelerinden baş kısmı yüksek ve eğimli olacak şekilde üretilir.

En İyi Reflü Yatağı Hangisi?

En iyi reflü yatağı, insan sağlığı açısından da son derece ergonomik ve sağlıklı olan visco elastik süngerden üretilmiş olan modellerdir.

Reflü Yatağı Yıkanır mı?

Reflü yatağının kılıfı makinede uygun yıkama ayarında yıkanabilir. Reflü yatağının süngeri ise eğer çok kirli ise ılık su ile elde yıkanmalıdır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.