Reflü Yastığı

Reflü Yastığı

Yazı İçeriği

Reflü yastığı, uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engelleyerek kesintisiz ve kaliteli uyku ortamı oluşturur.

Reflü yastığı, reflü rahatsızlığı yaşayan kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış olan visco ortopedik yastık modelidir. Mide asidinin yemek borusuna gitmesi sonucunda midede reflü adı verilen ağrılı bir sağlık sorunu meydana gelir. Ancak uyku sırasında vücudun üst kısmının yüksekte kalmasını sağlayan reflü yastığı, uyku esnasında ide asidinin yemek borusuna geçişini engelleyerek reflü problemini de ortadan kaldırmış olur.

Genellikle yüksek formda üretilen yastık çeşitleri arasında yer alan reflü uyku yastığı, uyku sırasında reflü problemini engellediği için aynı zamanda midede ağrı oluşumunu da engelleyerek kesintisiz uyku imkanı sunar.

Reflü Yastığı Nedir?

Medikal yastık modelleri arasında yer alan reflü yastık modeli, yüksek ölçülerde üretilmiş ve böylelikle vücudun üst kısmının ergonomik bir şekilde yüksekte kalmasını sağlayan modeldir. Hamile yastığı olarak da kullanılabilen bir yastık çeşidi olduğundan uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engelleyerek hem normal insanlarda hem de hamile kadınlarda konforlu uyku için tercih edilebilir bir üründür.

Reflü Yastığı Modelleri

Reflü uyku yastığı, yastık modelleri arasında konforlu uykuyu en sağlıklı seviyeye getiren modellerden birisidir. Dolayısıyla da günümüzde farklı tasarım ve özelliklerde üretilebilmektedir. Yetişkin kullanımı için üretilen modellerin yanı sıra uygun ölçüleri ile yeni doğan, bebek ve çocuk kullanımı için de uygun olan modelleri mevcuttur.

Bebek yastığı olarak kullanılabilen modellerinin ölçüleri daha küçük boyutlarda olmakla birlikte aynı zamanda daha esnek ve yumuşak forma sahiptir. Konforlu bir uyku yastığı olan reflü uyku yastığı yetişkin modellerinin ise boyutları daha geniş olarak tasarlanmıştır.

Reflü Yastığı Fiyatları

Reflü yastık, farklı tasarım ve ölçülerde üretilebilen modeller olduğundan bu modellere dair tekbir fiyat bandı verebilmek mümkün değildir. Visco yastık fiyatları, modellerin tasarım özelliklerine ve ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak; boyutları daha küçük olduğundan dolayı kullanılan malzemenin de daha az olması bebek ve çocuk yastığı olarak üretilen reflü yastık modellerinin yetişkin modellerine göre daha uygun fiyatlı olmasına ortam hazırlamaktadır.

Reflü Yastığı Faydaları

Reflü yastık, özellikle uyku sırasında baş gösteren mide hastalıklarının giderilmesi konusunda son derece fayda sağlar. Öncelikle vücudun üst kısmının daha yüksekte ve ergonomik bir şekilde kalmasını sağladığı için mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engeller ve reflü sorununun ve reflüye bağlı oluşan ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Reflü hastalığı olan kişilerin kesintisiz ve sağlıklı uyku uyumasını sağlayan bir yastık modeli olarak aynı zamanda nefes almayı da büyük oranda kolaylaştırır.

Bebek Reflü Yastığı

Bebekler için reflü yastığı, son derece önemli bir ürün olmakla birlikte henüz sindirim sistemi gelişmemiş olan bebekler için en iyi tercih olmaktadır. Kullananlar tarafından şiddetle tavsiye edilen reflü bebek yastığı, yorumları da son derece olumlu olan yastıklar arasında yer alır.

Henüz beslenme düzeni oturmamış ve sindirim sistemi gelişmemiş olan bebeklerde, reflü sorunu çok sık yaşanan sorunlar arasında yer alır. Ancak ideal yüksekliği ve ergonomik tasarımı sayesinde reflü yastık ile bebekler derin ve kesintisiz uyku uyuyabilmektedir. Reflü bebek yastığı fiyatları ise yastık ölçülerine ve üretimde kullanılan dolgu malzemesine, kumaş yapısına göre değişkenlik gösterir.

Reflü Yastığı Yetişkin

Yetişkin reflü yastığı, büyükler için reflü problemini en aza indirgemek ya da tamamen ortadan kaldırmak için ortopedik ve medikal yastık ürünüdür. Yetişkinler için üretilen reflü yastık, aynı zamanda boyun destekli olduğu için boyun yastığı ya da boyun fıtığı yastığı olarak da kullanılabilen fonksiyonel üründür.

Fonksiyonel ürün olmasından dolayı kullanım alanı da oldukça geniştir. Yatakta uyku esnasında kullanılabilen reflü yastık, aynı zamanda seyahat sırasında seyahat yastığı ya da diğer adıyla araba yastığı olarak kullanılabilmektedir.

Visco Reflü Yastığı

Visco yastık denildiğinde akla ilk gelen modellerden birisi reflü yastıklarıdır. Dolgu malzemesi olan visco, poliüretandan üretilen elastik akıllı süngerdir. Basınç ve ısıya karşı üst düzey duyarlılığa sahip olduğundan vücudunuzla temas ettiğiniz anda vücudunuzun şeklini tamamen alana kadar hareketlenmeye başlar. Visco reflü yastığı, adeta gömülme hissi vermekle birlikte kasları destekler ve reflü hastalığı başta olmak üzere uyku kalitesini düşüren birçok sorunun oluşmasını da engeller.

En İyi Reflü Yastığı Hangisi?

Reflü yastık modelleri, piyasada birçok firma tarafından farklı dolgu malzemeleri ve farklı üretim teknikleri ile üretildiğinden günümüzde modeller oldukça çeşitlendirilmiş durumdadır. Bu modeller arasında yer alan modellerden birisi de visko yastık reflü modelidir. Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love tarafından üretilen visco reflü yastığı, ısı ve basınca olan duyarlılığı sayesinde insan sağlığı ve anatomisi açısından da modeller arasında en iyisi olmaktadır.

Reflü Yastığı Ne İşe Yarar?

Reflü, özellikle gece uykusu sırasında mide asidinin yemek borusuna geri dönmesi sonucunda meydana gelen acılı ve ağrılı bir mide rahatsızlığıdır. Reflü yastık, uyku sırasında mide sorunu yaşayanlar için özel olarak üretilmektedir. Ergonomik yüksekliği sayesinde vücudun üst kısmını yüksekte tutarak doğru uyku pozisyonunda kalınmasını sağlarken aynı zamanda mide asidinin yemek borusuna kaçışını engelleyerek reflü sorununun oluşmasını da önlemiş olur.

Yeni Doğan Reflü Yastığı

Yeni doğan reflü yastığı, yeni doğan bebeklerde reflü ve benzeri gibi sindirim sistemi hastalıklarının giderilmesi ya da minimuma indirilmesi için üretilmiştir. Bebeklerin en doğru yatış pozisyonunda kalmasını sağlayarak reflüye bağlı nefes alma zorluklarını da ortadan kaldırır. Emzirme yastığı olarak da kullanıldığından bebeğin beslenme sırasında mide rahatsızlığı yaşamadan en doğru şekilde beslenmesine yardımcı olur.

Reflü Yastığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Bebek İçin Reflü Yastığı Gerekli mi?

Reflü yastığı, bebeğin yat yatma pozisyonunda doğru bir şekilde yatmasını sağladığından gerekli olduğu bilinmektedir.

Bebek Reflü Yastığı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Bebeklerde ilk 6 ay sonrasında yemek borusu kasları gelişmiş hale gelir. Bu nedenle de reflü yastığının ilk 6 ay kullanılması yeterli olacaktır.

Reflü Yastığı Faydalı mı?

Reflü yastığı, özel tasarımı sayesinde vücudu yüksek konumda tuttuğundan reflü sorununu engeller. Bu nedenle de oldukça faydalıdır.

Reflü Yastığı Gerekli mi?

Reflü gibi mide sorunu yaşayanlar için reflü yastık, gerekli ve fonksiyonel bir üründür.

Reflü Yastığı Kaç Ay Kullanılır?

Reflü yastık, ilk 6 ay kadar bebeklerin yemek borusu sistemlerinin gelişme sürecinde kullanılabilir.

Reflü Yastığı Nasıl Yapılır?

Reflü yastığı, farklı dolgu malzemelerinden insan sağlığı için en ergonomik yükseklik ve genişlik ölçülerinde yapılır.

Bebek Reflü Yastığı Nasıl Kullanılır?

Reflü yastığı içerisinde kiraz çekirdekleri vardır. Bu kiraz çekirdeklerini fırın ya da mikrodalgada ısıtarak yastığın ilgili bölmesine koyabilirsiniz.

Reflü Yastığı Kaç Derece Kullanılmalıdır?

Reflü yastığının 45 derecelik açıda ayarlanması hem yetişkin hem de çocuk kullanımı için ideal olacaktır.

Bebeklerde Reflü Yastığı İşe Yarıyor mu?

Anatomik yüksekliği sayesinde bebeklerin doğru pozisyonda kalmasını sağlarken aynı zamanda kusma ve reflü problemlerini de engellediği bilinmektedir.

Reflü Yastığı Nerede Satılır?

Reflü yastığı, ev tekstili ürünleri satan tüm online ve gerçek mağazalarda satılmaktadır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.