Pedli Yatak

Pedli Yatak

Yazı İçeriği

Pedli yatak, farklı malzemelerden üretilmiş olan ped sayesinde ekstra konfora sahip olan yatak modelidir. 

Yatak pedleri, son zamanlarda en çok tercih edilen uyku ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Bir nevi yatak şiltesi görevi olan yatak pedleri, son derece işlevsel ürünlerdir. Yatakların üzerine sonradan takılabilen ya da üretim sırasında monte edilen pedler; yatağın konforunu üst düzey seviyeye çıkarırken diğer yandan yatağı sıvılara karşı koruyarak yatağın kullanım ömrünü uzatır. 

Pedli yatak çeşitleri farklı modellerde üretilebilir. Bazı yatakların üzerine ekstra yatak pedi seyyar olarak konulabileceği gibi bazı yataklar ise sabit ped ile üretilebilmektedir. Yatak üzerindeki ped genellikle yıkanabilir özellikte olduğundan yatağı toz, bakteri ve sıvı gibi birçok unsura karşı koruma altına alarak ekstra konforun yanı sıra aynı zamanda ekstra hijyen sunar. Bu özelliği sayesinde özellikle hasta bakımında oldukça fonksiyonel ürünlerdir. 

Pedli Yatak Nedir?

Pedli yatak, genellikle rehabilitasyon dönemlerinde ya da hasta bakım sürecinde hastanın konforu için kullanılmak üzere üretilen medikal yatak modelleri arasında yer alır. Ancak yatak firmaları, günlük kullanıma uygun olan, uyku kalitesini arttırmak amacıyla da farklı pedli yataklar üretilmektedir. 

Pedli olarak tasarlanmış olan yatak modelleri farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda visko yatak şeklide ya da havalı ped gibi farklı tasarımlarda üretilebilmektedir. 

Ped Yatak

Ped yatak, genellikle yatağa bağımlı olan ya da uzun süre yatarak tedavi gören hastaların bakımı için özel tasarlanmış yatak türüdür. Hastaların bakımını kolaylaştırmak ve yatma süresi boyunca konforunu arttırmak için özel tasarlanmış olan ped yatak, aynı zamanda özellikle yatalak hastaların daha kolay pozisyon almasını sağlarken diğer yandan yatak yarası oluşumunu önlediğinden hasta bakımında son derece işlevseldir. 

Ped yataklar hava yastığı ya da visco yatak modeli olarak farklı malzemelerden üretilebildiği gibi aynı zamanda ped yataklarda yükseklik ayarı ve hareket kabiliyeti gibi farklı özellikler bulunabilir. Hijyenin çok daha fazla gerekli olduğu pedli yaysız yatakların temizliğinin kolay olabilmesi için genellikle temizliği kolay malzemelerde üretilir. 

Pedli Yatak Modelleri

Pedli visco yatak modelleri, ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak için farklı özelliklerde üretilebilir. Modellerde kullanılan malzemeler de ürünlerin farklı özelliklere sahip olmasına ortam hazırlar. En çok tercih edilen ped yatak modellerinin başında özellikle hasta bakımında daha konforlu ve işlevsel olması için hava dolgulu olarak üretilir. 

Hafızalı köpükten üretilmiş olan visco yatak pedi de en çok tercih edilen ve aynı zamanda ekonomik olan modellerdir. Isı ve basınca duyarlı olan visco malzemesinden üretilmiş olan yatak pedleri de klasik yataklara ekstra konfor sağlar. 

Gelişmiş üretim teknolojisi kapsamında pedli olarak üretilen yatak modelleri arasında sıvı jel dolgulu, uzaktan kumandalı ve katlanabilir modeller de bulunmaktadır. Pedli yataklar, genellikle hasta bakımında kullanılan modeller olduğundan tercih sırasında hastanın hareket seviyesi, sağlık durumu ve hastanın ihtiyaçları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

En çok tercih edilen yatak pedi modellerimiz arasında ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 4 cm ve ViscoPad Visco Yatak Pedi Şiltesi 7 cm yer almaktadır. Dilerseniz bu modellerimize uygun ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm Kılıfı ve ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm Kılıfı satın alarak pedin kullanım ömrünü arttırabilirsiniz.

Yatak Üstü Ped

Yatak üstü pedler, yatakların üzerine serilen ve yatağı tam kavrayan portatif pedlerdir. Sıvı geçirmez, anti bakteriyel ve benzeri gibi özellikleri ile son derece kullanışlı olan pedler; yatak şiltesi olarak kullanılırken aynı zamanda hem yatağın konforunu arttırırken hem de kullanım ömrünü uzatır. 

Yatak üstüne serilen ped modelleri, 150×200 ya da 90×190 gibi ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda çocuk ve bebek yatağı ölçülerinde de üretilebilir. Yatak konforunu ve hijyenini maksimum seviyeye çıkaran pedli yatak kullananlar için farklı ölçülerde her yatak için model bulmak mümkündür. 

Yatak Koruyucu Ped 

Yatak koruyucu ped çeşitleri, yatağı sıvı ve bakteri gibi kirlerden korurken bu sayede yatağın kullanım ömrünü uzatan, yatak maliyetini düşüren işlevsel ürünlerdir. Yatağın üst yüzeyine serilen yatak koruyucu pedler, aynı zamanda yatağa sıvı, toz ya da bakterilerin geçişini engelleyen antibakteriyel ürünlerdir. 

Koruyucu pedler, yetişkin yatak modelleri için üretilmekle birlikte ayrıca çocuk yatakları için de farklı ölçülerde üretilebilir. Diğer yandan hasta bakımında da işlevsel olan hasta yatak koruyucu ped modelleri arasında da yatakların boyuna göre çeşitli ölçülerde modeller bulmak mümkündür. 

Visco Ped Yatak

Visco ped yatak, visco elastik sünger ile üretilmiş özel tasarım uyku ürünleri arasında yer alır. Visco elastik sünger yani hafızalı köpük malzemesi, vücut sıcaklığına ve basınca duyarlı olan üretim malzemesidir. Bu özelliği sayesinde vücut ile temas ettiği anda vücudun tam şeklini alana kadar hareket eder. Böylece uykunun konforunu ve kalitesini de maksimum seviyeye taşıyarak kesintisiz uykunun kapılarını sonuna kadar aralar. 

Yatak üstüne visco ped serdiğinizde visco elastik sünger malzemesinin tüm özelliklerini deneyimlemeniz mümkündür. Hafız köpüğü ya da diğer adıyla visco elastik sünger, uyku esnasında basıncı eşit olarak yayar ve bu sayede vücutta ağrı şikayeti ile stres oluşumunu önler. Ayrıca hareket izolasyonu özelliği sayesinde özellikle çift kişilik yataklarda bireylerin birbirlerinin hareketlerinden etkilenmesini önleyecek kaliteli ortamı oluşturur. 

Visco yatak pedleri, farklı yatak ölçülerinde üretilmekle birlikte aynı zamanda çeşitli yoğunluk dereceleriyle de üretilir. Uzun ömürlü ve anti bakteriyel olan visco yatak pedi modelleri arasında yumuşak, orta ve sert gibi çeşitli yoğunluklarda ürünler tercih edebilirsiniz. 

Tek Kişilik Pedli Yatak

Tek kişilik pedli yatak, tek kişilik yatak ölçülerinde üretilmiş olan pedli yatak modelidir. Gerek hasta bakımında kullanılması gerekse kaliteli uyku ortamı oluşturulması amacıyla farklı özelliklerde tek kişilik ölçülerde pedli olan yatak modellerinin üretilmesi mümkündür. 

Pedli tek kişilik yatak modelleri, tıpkı diğer modeller gibi hava ya da jel dolgulu olarak veya visco elastik sünger malzemesi gibi farklı malzemelerden çeşitli özelliklerde tasarlanabilir. 

Çift Kişilik Pedli Yatak

Çocuk yatakları ve tek kişilik yataklar gibi aynı şekilde çift kişilik yatak modelleri için de pedli yatak modelleri bulmak mümkündür. Standart çift kişilik ölçülerde üretilen pedli yataklar, ayrıca king size denilen battal boy yataklar için de üretilmektedir. 

Pedli olan yataklar, ped ile birleşik üretildiği gibi ayrıca yatak üzerine serilen pedler ile de tasarlanabilir. Yatak üstü ortopedik ped modelleri sayesinde klasik ve hatta eskimiş olan yatakların dahi konfor seviyesini arttırmak ve bu sayede yatağı ekonomik şekilde yenilemek de mümkün hale gelir. 

90×190 Pedli Yatak

90×190 ölçüleri standart üretim olan tek kişilik yatak ölçüsüdür. Dolayısıyla da çeşitli ölçülerde üretilen pedli yatakların en çok tercih edilen ölçülerden birisi de 90×190 tek kişilik yatak ölçüleridir. Ped ile tasarlanan yatakların günümüzde çok fazla ilgi görmesi aynı zamanda 90×190 ölçüleri başta olmak üzere farklı ölçülerde üretilmesine de ortam hazırlamıştır. 

Yıkanabilir Pedli Yatak

Yıkanabilir pedli yatak, ortopedik yatak ve benzeri gibi yatak modelleridir. Söz konusu yatak çeşitleri, genellikle ped bölümünün çıkarılabilir ve fermuarlı olan tasarımlardır. Çıkarılabilir özelliği sayesinde bakım ve temizliği oldukça kolaydır. Özellikle sürekli kullanılan, temizlik ve bakım gerektiren yataklarda yıkanabilir modeller oldukça işlevsel hijyenik ürünlerdir. 

Yıkanabilir yatak pedleri, genellikle makinede kolaylıkla yıkanabilme özelliğine sahiptir. Sıvı geçirmez ve antibakteriyel özelliğe sahip olan yıkanabilir pedler, aynı zamanda kolay çıkarılabilir özelliği sayesinde temizliği ve bakımı da son derece kolay olan ürünlerdir. 

Pedli Yatak mı Pedsiz Yatak mı?

Yatak markaları, pedli olan ya da pedli olmayan modellerde farklı yataklar üretmektedir. Bu noktada hangi yatağın tercih edileceği kullanıcıların beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Ancak pedli olarak üretilen yatakların çok daha fazla avantaj sunmasından ötürü kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar pedli yataklar yönünde çok daha fazladır. 

Pedli olarak üretilen yataklar, yatağa ekstra konfor ve rahatlık sunar. Ayrıca yatağın tüm üst yüzeyini kaplar ve bu sayede yatağı nem ve ter gibi sıvılara, toz ve bakterilere karşı koruma altına alır. Dolayısıyla da pedli olarak tasarlanan yataklarda konfor maksimum seviyeye çıkarken diğer yandan kullanım ömrü çok daha uzun, temizlik ve bakımı ise çok daha kolay olur. 

Pedli Yatak Fiyatları 

Pedli visco yatak fiyatları farklı değişkenler doğrultusunda farklılık gösterir. Fiyatların belirlenmesinde öncelikli olarak etkili olan faktörlerin başında ped türü, yatak ölçüleri, yatağın markası ve kalitesi gelir. Ayrıca yatakların satış noktası ya da satışa sunulduğu coğrafi bölgenin ortalama fiyatlandırması da pedli yatakların fiyatları üzerinde doğrudan etkili olabilir.

Üretimde kullanılan poliüretan gibi ped dolgu malzemeleri fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Bu noktada jel dolgulu ya da visco elastik süngerden yapılmış pedli yatakların maliyeti daha fazla olacağından fiyatları da yüksek seyredebilir. 

Bazı pedli yataklara masaj, yüksekli ayarı, kumada ile ayarlama gibi farklı özellikler eklenebilir. Bu ek özellikler de yatak fiyatlarının belirlenmesinde doğrudan etkili olmaktadır. Tüm bu hususlar doğrultusunda pedli olan yatak fiyatlarının geniş bir aralıkta belirlendiğini söylemek mümkündür. Dolayısıyla da tercih sırasında fiyattan ziyade ürünlerin özellikleri, ihtiyaçlar ve beklentiler göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.