Paket Yaylı Yatak

Paket Yaylı Yatak

Yazı İçeriği

Paket yaylı yatak, üretiminde geleneksel yatakların aksine paketlenmiş yay sistemlerinin kullanıldığı yeni nesil yaylı yataktır. 

Yatak modelleri, uykunun kalite düzeyini doğrudan etkileyen önemli uyku ürünlerinin başında gelir. Günümüz üretim sanayisinde üretim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yatak firmaları tarafından birbirinden farklı yataklar üretilmektedir. 

Yatak çeşitleri, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çeşitler arasında en çok tercih edilen yataklardan birisi de paket yaylı yatak çeşitleridir. Paket yaylı olarak üretilen yataklar, geleneksel yaylı yataklar ile kıyaslandığında daha farklı üretim sistemine sahiptir. Dolayısıyla da birçok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer alır. 

Paket Yaylı Yatak Nedir?

Paket yaylı yatak, bağımsız olan yayların bir torba ya da kumaş içerisine yerleştirilerek paketler halinde yatak içerisine yerleştirildiği yatak türüdür. Söz konusu yatakların üretiminde yatağın sertlik seviyesi yayları oluşturan teller çeşitli çap ölçülerinde ve yoğunlukta hazırlanarak paketlenir. Yayların paketlenme işlemi sonrasında yatak içerisine yerleştirilir. Yerleştirilen bu paket yaylar, uyku esnasında meydana gelen hareketlere ve basınca yani etkiye göre tepki verir. 

Çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak ölçülerinde çeşitli ebatlarda üretilen paket yaylı yataklar arasında aynı zamanda ortopedik yatak modelleri de mevcuttur. Uyku pozisyonuna göre destek veren yataklar, çeşitli uyku alışkanlığı olan kişilerin beklentilerini karşılayabilecek tasarıma sahiptir. 

Paket Yaylı Yatak Modelleri

Paket yaylı yatak modelleri, farklı üreticiler tarafından farklı tasarımlarda üretilebilmektedir. Ayrıca söz konusu yatakların üretiminde farklı malzemeler de kullanılabildiğinden kullanılan malzemeye göre paket yaylı yatakların özellikleri de değişkenlik gösterebilmektedir. 

160×200 yani çift kişilik yatak ölçülerinde üretilen yataklar aynı zamanda tek kişilik ya da çocuk yatakları ve bebek yatağı ölçülerinde de üretilebilmektedir. Genel olarak paket yaylı yatak modellerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Paket Yaylı Hibrit Yatak: Paket yayların ve köpük dolgunun birlikte kullanıldığı yataklardır. Bu yataklarda asıl destek paket yaylar ile sağlanırken diğer yandan köpük katmanları sayesinde basınç noktalarının rahatlaması ve uyku konforunun arttırılması amaçlanır. 
  • Cep Yaylı Yatak: Cep yaylarının bağımsız olarak yer aldığı yataklardır. Yaylar birbirinden bağımsız olarak hareket ettiğinden vücut ağırlığını da yatağa eşit bir biçimde yayarak maksimum destek sunar. 
  • Paket Yaylı Lateks Yatak: Paket yay sistemlerinin ve doğal malzeme olan lateks ile birlikte üretilen yatak çeşitleridir. Lateks malzemesinin nefes alabilirlik ve dayanıklılık derecesi yüksek olduğundan ve vücut şeklini alabildiğinden söz konusu yataklar oldukça sağlıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Paket Yaylı Visco Yatak: Hafıza köpüğü yani visco yatak malzemesi olan visco elastik sünger ile birlikte paket yay sistemiyle üretilen yataklardır. Visco elastik sünger malzemesi ısı ve basınca duyarlı malzeme olduğundan söz konusu yataklar basınç noktalarını azaltarak uyku konforunu en üst seviyeye çıkarmakta oldukça başarılıdır. 
  • Paket Yaylı Katlanabilir Yatak: Paket yay sistemiyle üretim yapan yatak markaları, aynı zamanda paket yay sistemini kullanarak katlanabilir özellikte modeller de üretmektedir. Katlanabilir tasarıma sahip yataklar, dar yaşam alanlarında taşınabilir yatak olarak son derece işlevsel ve konforlu olmaktadır.  

Tüm bu yatak çeşitlerinin yanı sıra aynı zamanda paket yay sistemli yataklar, özellikle sürekli yatak hastalar için medikal yatak formunda da üretilebilmektedir. 

Paket Yaylı Lateks Yatak

Paket yaylı lateks yataklar, doğal lateks malzemesi ve paket yay sistemiyle üretilir. Paket yay sistemli olan yataklar arasında rahat, konforlu ve sağlıklı uyku ortamı sunan modeller arasında yer alır. Doğal malzeme olan lateks, nefes alabilir ve dayanıklı bir malzemedir. Ayrıca hipoalerjenik özellikte olması sayesinde hem vücut şeklini alan hem de basınç noktalarını rahatlatan yapısıyla oldukça sağlıklı ve rahat modeldir. 

Paket yaylı lateks yataklarda hareket izolasyonu özelliği de mevcuttur. Bu sayede özellikle çift kişilik yataklarda kullanıcılardan birisi hareket ettiğinde hareket transferi sınırlanır ve diğer kullanıcının hareketten etkilenmesi önlenmiş olur. 

Paket Yaylı Visco Yatak

Paket yaylı visko yatak, visco elastik sünger ve paket yay sistemleri ile üretilmiştir. Bu sayede yaysız yatak teknolojisinin de sağladığı faydaları sunmaktadır. Üretimde genellikle cep paket sistemi kullanılmaktadır. Cep paket yay sistemlerinin bağımsız hareket etmesi ve visco elastik malzemesinin ısı ve basınca karşı duyarlı olması sayesinde yataklar vücut şeklini alan, hareket izolasyonu olan üst düzey kaliteli yataklar haline gelmektedir. 

Visco elastik köpük, vücut ile temas ettiği anda vücut ısısı ve ağırlığını hissettiğinde vücudun şeklini alana kadar hareket etmeye başlar. Bu hareketlilik tamamen vücut şeklini alana kadar devam eder. Böylece basınç noktaları rahatlatılarak uyku konforu maksimum seviyeye çıkartılır. Tüm bunların yanı sıra paket yaylı visco yatak modelleri, temizlik ve bakım kurallarına uyulduğunda oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü yataklardır. 

Visco Yatak mı Paket Yaylı Yatak mı?

Visco yatak ve paket yaylı yatak modellerine yönelik sayısız yorum ve tavsiye mevcuttur. Ancak öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; her kullanıcının ihtiyaçları, fiziksel özellikleri ve beklentileri farklı olduğundan bu durum görecelidir. Zira her iki yatak modelinin üretiminde çeşitli malzemeler kullanıldığından özellikleri de değişkenlik gösterir. Bu noktada tercih yapılırken her iki yatağın avantajları ve dezavantajları dikkate alınmalıdır. 

Visco yatak ve paket yay sistemi yatak, basınç noktalarını rahatlatan ve nefes alabilir bir yapıya sahiptir. Ayrıca her iki modelde de beklentiler doğrultusunda çeşitli sertlik seviyesinde modeller bulabilmek mümkündür. 

Tüm bunların yanı sıra visco yatak modelleri vücut şeklini tamamen alırken paket yaylı yataklar vücudun şeklini daha kısıtlı bir oranda alabilmektedir. Ayrıca her iki yatak modelinde de hareket izolasyonu özelliği olsa da visco yataklar, paket yaylı yataklara göre daha üst düzeyde bir hareket transferi sınırlama özelliğine sahiptir. 

Tüm bu avantajlar ve dezavantajlar doğrultusunda hangi yatağın daha iyi olduğu kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre herkes için farklılık gösterebilir. Bu sebeple tercih sırasında kişisel tercihler ve fiziksel özellikler dikkate alınmalıdır.

Paket Yaylı Yatak Fiyatları

Paket yaylı visco yatak fiyatları, birçok değişken doğrultusunda farklılık gösterir. Yatağın ebatları, yün yatak ya da sünger yatak (poliüretan) gibi üretimde kullanılan malzemeler, yatağın kalitesi, eğer varsa yatağın ekstra özellikleri ve üretici firmanın fiyatlandırma politikası da fiyatların değişmesinde doğrudan etkilidir. 

Yatak tercihi yaparken öncelikle kişisel tercihler ve ihtiyaçlar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonrasında farklı firmaların fiyat ve modelleri karşılaştırılarak en doğru yatak modeli için karar verilebilir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.