Oturma Yastığı

Oturma Yastığı

Yazı İçeriği

Oturma yastığı, konforlu bir oturma alanı oluşturabilmek ve oturma sırasında beli doğru pozisyonda tutmak için özel olarak üretilmiştir.

Oturma yastıkları, özellikle gün içerisinde uzun süre oturmak durumunda kalan kişiler için son derece fonksiyonel ve kullanışlı ürünlerdir. Uzun süre oturma sonucunda kalça, bel ve sırt bölgelerinde ciddi düzeyde rahatsız edici bir ağrı meydana gelir. Oturma yastıkları, oturma konforunu sağlarken aynı zamanda uzun süre oturmaya bağlı ağrı şikayetlerinin giderilmesine yardımcı olur. 

Oturma yastıkları, farklı şekillerde üretilebildiği gibi aynı zamanda çeşitli modellerde, malzemeler ile ve ölçülerde üretilebilmektedir. Dolayısıyla da oturma yastığı tercihi yapmadan önce ihtiyaçlar ve beklentiler göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. 

Oturma Yastığı Nedir?

Oturma yastıkları, ofis ve benzeri gibi ortamlarda uzun süre oturmak zorunda kalan kişilere konforlu ve sağlıklı bir oturma alanı oluşturmak için özel tasarlanmış ürünlerdir. Nasıl ki uyku yastığı modelleri uyku konforunu ve kalitesini arttırıyor ise aynı şekilde oturma yastıkları da oturma sırasında konforu arttırarak vücut sağlığının korunması için özel tasarlanmıştır. 

Oturma yastıkları visco yastık malzemesi olan köpük malzemesinden üretilebildiği gibi aynı zamanda jel, havalı ya da pamuk ve silikon gibi malzemelerden üretilebilir. Söz konusu özel tasarım ürünler ofis, araba koltuğu ya da ev koltuğu gibi her alanda kullanıma uygunluk gösterir. 

Oturma Yastığı Nasıl Kullanılır?

Oturma yastık çeşitleri farklı model ve özelliklerde üretildiğinden her modelin kullanım şekli de farklılık gösterebilir. Bu nedenle de yastığın kullanımı modelin kullanma talimatları doğrultusunda sağlanmalıdır. Ancak bununla birlikte oturma yastıklarının genel kullanım prensipleri de vardır.

Oturma yastıkları kullanılmadan önce mutlaka yüzeye doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Daha sonrasında oturma sırasında mutlaka vücut ağırlığının eşit bir şekilde yayıldığından emin olunmalıdır. Böylece üründen beklenen maksimum performans daha kolay alınabilecektir. 

Oturma Yastığı Modelleri

Oturma ve sırt yastığı modelleri, yastık modelleri arasında en çok tercih edilen ürünlerde ilk sıralarda yer alır. Oturma süresi boyunca vücudun doğru pozisyonda kalması aynı zamanda kalça, kuyruk sokumu, bel ve sırt ağrısını da önlemeye yardımcı olacağından oturma yastıklarının işlevleri oldukça büyüktür. 

Oturma yastığı modelleri farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Modeller arasında bebekler için üretilen modeller, medikal modeller, visko yastık modelleri, simit modeller gibi birçok farklı işleve sahip modeller vardır. En çok tercih edilen modeller visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiş modeller olsa da oturma yastıkları hava dolgu, jel, silikon ve pamuk gibi dolgu malzemelerinden de üretilir. 

Visco Oturma Yastıkları

Visco oturma yastığı, visco akıllı sünger teknolojisi ile üretilmiş olup hamile yastığı olarak da kullanıma uygun olan işlevsel ürünlerdir. Visco akıllı sünger malzemesi ısı ve ağırlığa karşı duyarlılığa sahip olduğundan vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alana kadar hareket etmeye başlar. Bu sayede vücudun kan basıncını düzenler ve aynı zamanda gömülme hissiyatı vererek sağlıklı oturma alanının yanı sıra konforu da maksimum düzeye çıkarır. 

Visco bel destek yastığı ve oturma minderi modelleri, Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love markası tarafından üst düzey teknoloji ve özel üretim teknikleri ile üretilmektedir. Markanın en çok tercih edilen kategori ürünlerinden birisi olan Back Support Visco Sırt ve Bel Yastığı, bel ve sırtı kavrayan özel formu sayesinde oturma sırasında bel ve sırtın şeklini alarak vücudu desteklerken vücudun doğru pozisyonda konforlu şekilde kalmasını sağlar. 

Visko Love Ring Cushion Visco Oturma Yastığı, yuvarlak formu sayesinde kullanımı son derece kolay bir model olmakla birlikte uzun süreli oturma sırasında kalça ve kuyruk sokumu ağrıları, bel ağrısı ve basur gibi şikayetlerin ortadan kalmasına yardımcı olur. 

Visko Love ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir diğeri olan Sitting Cushion Visco Oturma Yastığı ise eğimli özel formu sayesinde ofis ve ev koltuğunda ya da araba koltuğunda seyahat yastığı olarak kullanılabilecek işlevsel modeller arasında yer alır. 

Bebek Oturma Yastığı

Bebek oturma destek yastığı, özellikle yeni oturmaya başlayan bebeklerde güvenlik ve destek amacıyla kullanılan modeldir. Bebek yastığı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden olan oturma yastığı, yeni oturmaya başlayan ve henüz otururken dengesini sağlayamayan bebeklerin yana düşmesini önlemek ve destek vermek amacıyla kullanılır. 

Medikal Oturma Yastığı

Medikal yastık çeşitleri, yaralanmalara ya da hastalıklara bağlı olarak sağlık sorunu yaşayan kişilerin tedavisine destek olması açısında üretilmiş olan tıbbi modellerdir. Medikal oturma yastıkları; hemoroit, basur, bel fıtığı ve benzeri gibi sağlık sorunları olan kişilere doktor tarafından tavsiye edilmelidir. Bu sebeple diğer oturma yastıklarının aksine medikal yastık modelleri bir doktor ya da sağlık uzmanı tavsiyesi alınmadan gelişigüzel kullanılmaması gereken ürünlerdir.  

Bel Fıtığı Oturma Yastığı

Bel fıtığı oturma yastığı özellikle disk herniasyonu ya da bel fıtığı problemi olan kişilere genellikle doktor tarafından tavsiye edilen medikal oturma yastıkları modelleri arasında yer alır. Konforlu ve sağlıklı bir oturma alanı oluşturmak için üretilen özel bel yastığı ürünleri, hava dolgulu ya da köpük malzemeden üretilebildiğinden özellikleri de birbirinden farklılık gösterebilir. 

Bel fıtığı oturma yastıkları, genellikle taşınabilir özelliğe sahip olduğundan her ortamda kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca modellerde basınç dağılımı özelliği olduğundan vücut ağırlığı eşit bir şekilde dağılır ve böylece bel fıtığının vücuda bindirdiği yük ve ağrı şikayetleri de minimum seviyeye indirgenir. 

Dik Oturma Yastığı

Visco ortopedik yastık çeşidi olan dik oturma yastıkları, dik oturmakta zorlanan ve postür problemi olan kişiler için özel olarak dizayn edilmiştir. Söz konusu yastık modelleri postür bozukluğunun düzeltilmesinin yanı sıra aynı zamanda yanlış oturma pozisyonuna bağlı gelişen sırt ve bel ağrısı şikayetlerinin giderilmesinde de yardımcı olur. 

Dik oturma yastıklarının en önemli işlevlerinin başında doğru oturmaya teşvik etmeleri gelir. Dik oturma sırasında aynı zamanda omurga sağlığı da desteklenmiş olur. 

Simit Oturma Yastığı

Simit oturma yastığı, klasik oturma yastığı modellerinden birisi olmakla birlikte adını sahip olduğu tasarım özelliklerinden almıştır. Ofiste, evde ya da yolculuk yastığı olarak arabada fonksiyonel olarak kullanılabilen simit oturma yastığı, simit şeklinde ve ortası çukur olarak üretilmiştir. 

Oturma sırasında kalçanın daha rahat bir konumda olmasını sağlayan simit oturma yastıkları, vücudu doğru oturma pozisyonuna teşvik ederken aynı zamanda omurga sağlığının iyileştirilmesine ve korunmasına da yardımcı olur. 

Basur İçin Oturma Yastığı

Hemoroit yani basur problemi, özellikle oturma sırasında kalçaya yapılan baskıyla birlikte çok daha zorlayıcı bir sağlık problemi haline gelebilmektedir. Bu sorunu en aza indirgemek ve semptomların zamanla tamamen ortadan kalkmasını sağlamak için özel tasarıma sahip ve medikal bir ürün olan basur oturma yastıkları üretilmektedir. 

Basur sorunu yaşayan kullanıcıların basur oturma yastıklarını mutlaka bir doktor tavsiyesi üzerine kullanması gereklidir. Doktor tavsiyesi üzerine doğru tercih edilmiş ve doğru kullanılan basur oturma yastıkları, basura bağlı ağrı ve acı şikayetlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. 

Oturma Yastığı Fiyatları

Visco yastık fiyatları; her modelin detaylı özelliklerine, üretici markaya ve hatta ürünlerin kalitesine göre farklı seviyelerde belirlenir. Yastık çeşitleri arasında çok fazla tercih edilen oturma yastıkları da farklı özelliklerde üretildiğinden her modelin fiyatlarında farklılıklar gözlemlemek oldukça normaldir. 

Model, dolgu ve kumaş malzemesi, ürün ölçüsü gibi özellikler oturma yastıklarının fiyatlarının belirlenmesinde doğrudan etkilidir. Bununla birlikte bir ürünün fiyatı farklı üretici markalara göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Zira bu noktada modellerin kalitesi ve kullanım ömrü arttıkça fiyatlarda da artış olması muhtemeldir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.