Oturma ve Sırt Yastıkları

Oturma ve Sırt Yastıkları

Oturma ve sırt yastıkları, otururken sırt ve kalça ağrılarının engellenmesi için özel olarak tasarlanmış destek yastığı modelleridir.

Yastık denildiğinde akla sadece uyumak ve uyku konforunu arttırmak için kullanılan ürünler gelse de aslında yastık çeşitleri geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla da sadece uyku konforunu arttırmak değil dinlenmek ve vücudu desteklemek için de farklı yastık modelleri üretilmektedir.

Oturma ve sırt yastığı modelleri, yastıklar içinde en çok tercih edilen destek modelleridir. Pamuk, visco, lateks, yük ya da silikon gibi farklı malzemelerden üretilen oturma ve sırt yastıkları; aynı zamanda çeşitli ölçülerde ve yüksekliklerde de tasarlanabilmektedir.

Oturma Yastıkları

Oturma yastığı; ofis koltuğu, kanepe ya da araba koltuğu gibi alanlarda kullanılmak için özel tasarlanmış destek yastığıdır. Oturma sırasında pozisyonu doğru çizgide tutmak ve basıncı minimum seviyeye indirgeyerek rahatlığı arttırmak amacıyla üretilmiştir. Diğer bir deyişle kısaca oturma yastıkları, konforlu oturma alanı oluşturmak için üretilmiş ürünlerdir.

Oturma yastıkları, farklı malzemelerden üretilse de başta visco olmak üzere lateks malzemelerinden ya da hava dolgulu yani şişme olarak üretilebilmektedir. Özellikle visco ve lateks malzemelerinin vücut şeklini alma ve basıncı azaltma özelliği olduğundan sunduğu konfor çok daha fazladır.

Oturma Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Oturma yastığını doğru kullanmak için öncelikle oturduğunuz alana yastığı doğru bir şekilde yerleştirerek sabitlemelisiniz. Yastığa oturduğunuzda kalça, bel, uyluk kemiği ve sırt bölgesinin doğru pozisyonda olduğundan tam destek alabilmeniz için emin olmalısınız.

Oturma yastığı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ayakların yere değmesidir. Ayakların yere değmesi ve sabit kalınması aynı zamanda tüm oturuş pozisyonunun da doğru ve stabil konumda kalmasını sağlayacaktır.

Oturma Yastığı Fiyatları

Oturma desteği için özel olarak tasarlanmış olan visco yastık fiyatları, tıpkı diğer modellerde olduğu gibi birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Ürünün boyutları, kalitesi, malzeme özellikleri, teknik özellikleri fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Basit bir oturma yastığı modelleri her bütçeye uygun ekonomik modeller olurken hafızalı köpükten, jel malzemesinden ya da visco ve lateks gibi malzemelerden üretilmiş, masaj özelliği gibi ekstra özelliği olan ürünlerin fiyatları daha yüksek olabilmektedir.

Oturma Yastığı Modelleri

Oturma yastıkları kategorisinde farklı malzemelerden, farklı ölçülerde ve farklı özelliklerde üretilmiş çeşitli modeller bulmak mümkündür. Visko yastık modellerden bebek oturma yastıklarına, medikal oturma yastıklarından bel fıtığı yastıklarına, basur yastıklarından simit oturma yastıklarına birçok modeli geniş ürün yelpazesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulmanız son derece kolaydır.

Visco Oturma Yastıkları

Visco oturma yastığı, vücut ısısına ve ağırlığına duyarlığı olan ve bu sayede vücut şeklini alma özelliğine sahip viscoelastik akıllı sünger malzemesinden üretilmiştir. Dolayısıyla da vücudun ısı ve basıncıyla birlikte hareketlenen visco yastık, vücudun şeklini tamamen alana kadar hareket etmeye devam eder. Aynı zamanda basıncı eşit olarak yayarak basıncın azalmasına yardımcı olur.

Özellikle uzun süreli oturmak zorunda kalan kişiler tarafından özellikleri doğrultusunda çok fazla tercih edilen ürünlerdir. Visko Love markasının ürün yelpazesi içerisinde yer alan yuvarlak forma sahip Ring Cushion Visco Oturma Yastığı ve eğitimli yapısıyla yine konforlu oturma alanı oluşturan Sitting Cushion Visco Oturma Yastığı son derece konforlu ve insan anatomisini destekleyen mükemmel ürünlerdir.

Visco bel destek yastığı ve oturma minderi, oturma sırasında sadece kalça ve uyluk kemiğini değil aynı zamanda omurgayı düz çizgide tuttuğundan dolayı dolaylı da olsa sırt ve bel desteği de sunar.

Bebek Oturma Yastıkları

Bebek oturma destek yastığı modelleri, bebeklerin yeni oturmaya başladığı dönemlerde bebeklere destek vermek ve düşmeyi önlemek için üretilmiştir. Oturma desteği için özel tasarlanan bebek yastığı modelleri, farklı modellerde üretilebildiği gibi aynı zamanda emniyet kayışları ile de desteklenerek güveliği arttırılabilen ürünlerdir.

Genellikle U şeklinde üretilen bebek oturma yastıkları, oturma zamanının yanı sıra alt değiştirirken ya da emzirme yastığı olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle ilk oturma dönemlerinde son derece işlevsel ve güvenli ürünlerdir.

Medikal Oturma Yastıkları

Medikal oturma yastığı, rehabilitasyon amacıyla özel olarak dizayn edilmiş yastıklardır. Oturma desteği için özel tasarlanmış medikal yastık modelleri, genellikle sağlık problemleri olan ve hem konfor arttırmak hem de tedavi sürecine destek olmak amacıyla kullanılır.

Medikal oturma yastıkları; jel, viscoelastik köpüklü, hava dolgulu ya da ortopedik olarak farklı özelliklerde ve malzemelerde üretilebilir. Ancak bu ürünler uzmanlar tarafından hastaların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek doğru ürüne yönelik tavsiye edilmektedir. Bu sebeple medikal oturma yastıkları tercih edilmeden önce mutlaka bir uzmana danışılarak görüş alınmalıdır.

Bel Fıtığı Oturma Yastıkları

Bel fıtığı oturma yastığı, bel fıtığı problemi olan kişilerde fıtığa bağlı ağrıların hafiflemesini sağlamak ve omurgayı düz çizgide tutarak basıncı yayıp bel fıtığı ağrılarının oluşmasını engellemek amacıyla üretilmiştir. Bel fıtığı için özel tasarlanmış oturma bel yastığı, bel fıtığına bağlı gelişen semptomları azaltarak yaşam konforunu da maksimum seviyeye çıkarır.

Dik Oturma Yastıkları

Dik oturma yastığı, adından da anlaşılabileceği gibi duruş bozukluğunu düzeltmek ve vücudu doğru pozisyonda tutmak için tasarlanmış yastıklardır. Özel tasarımı sayesinde omurganın düz çizgede kalmasını sağlarken aynı zamanda diğer taraftan omurganın doğal eğrisini korur, bel ağrılarını önler ve var olan bel ağrısının hafifletilmesine yardımcı olur. Diğer yandan postür bozukluğunda da oldukça etkilidir.

Simit Oturma Yastıkları

Ülkemizde yaygın olarak tercih edilen oturma yastıkları modellerinin başında gelen simit oturma yastığı; özellikle açık alanlarda ya da kafe gibi mekanlarda oturma deneyimini maksimum konfora ulaştırır. Genellikle simit şeklinde ve ortası çukur formdadır. Zira ismini de simide benzemesinden almıştır.

Simit oturma yastıkları, yumuşak ve oldukça konforlu modellerdir. Ayrıca hafif ve taşınabilir özellikte olması da en çok tercih edilenler arasında olmasının başlıca sebepleridir. Park, bahçe ve benzeri gibi açık alanlarda ya da plajlarda rahatlıkla kullanılabilen simit yastıklar; farklı ölçülerde, renk ve desenlerde üretildiğinden seçenekleri oldukça fazladır.

Basur İçin Oturma Yastığı

Basur oturma yastıkları, hemoroit yani basur sorunu yaşayan kişilerde basur semptomlarını azaltmak ve konforlu oturma alanı oluşturmak için üretilmiştir. Basınç azaltıcı, bölgesel destek veren ve konforlu ürünler olduğundan basura bağlı semptomların büyük oranda azaltılması mümkündür.

Basur oturma yastığı, orta kısmı yarık bir tasarıma sahiptir. Bu yarık sayesinde basur oluşumunun meydana geldiği anorektal bölgenin basınca maruz kalmaması ve bu sayede basura bağlı rahatsızlığın da giderilmesi sağlanır.

Sırt Yastıkları

Sırt yastıkları, oturma sırasında sırtın doğal eğri üzerinde hizalanması ve ayrıca sırtın ihtiyaç duyduğu desteği görmesi için dizayn edilerek üretilmiştir. Genel olarak ayakta ya da oturma sırasında omurganın doğru eğride kalması ve postür bozukluğunun giderilmesi için kullanılır.

Sırt Yastığı Nasıl Kullanılır?

Sırt ve boyun ağrısı için ergonomik sırt yastıkları sıklıkla tercih edilen modellerdir. Farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilen sırt yastıkları kategorisinde çeşitler oldukça fazladır. Bu sebeple de ihtiyaçlar doğrultusunda farklı modeller tercih edilebilmektedir.

Her sırt yastığının kullanımı, yastığın formuna ve özelliklerine göre değişkendir. İlk olarak yastığın özellikleri ve formu doğrultusunda yastık oturma alanına ya da sırt bölgesine yerleştirilir ve daha sonrasında sabitlenir. Eğer yastığı oturma sırasında kullanıyorsanız ayakların yere basması, yastığın sabit ve doğru pozisyonda kalmasına da yardımcı olacaktır.

Sırt Yastığı Fiyatları

Piyasada sırt yastıklarını farklı fiyat bandında bulabilmek mümkündür. Şöyle ki; sırt yastıklarının fiyatları ürünlerin malzeme kalitesine, üretici markasına, dolgusuna ve ölçülerine göre değişkenlik gösterir.

Standart bir sırt yastığı modeli fiyatları genelde her bütçeye uygun olabileceği gibi visco ve lateks gibi malzemelerden üretilmiş üst düzey kaliteli ve ergonomik modellerin fiyatları bir tık daha yüksek olabilmektedir.

Sırt Yastığı Modelleri

Sırt yastıkları, sırt ve bel desteği vererek özellikle sırt bölgesinde kamburluk ve benzeri gibi postür bozukluğunun oluşumunu önlemeye yönelik tasarlanmıştır. Modeller arasında üretildiği modele, işleve ya da özelliklerine göre birçok seçenek bulabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Visco Sırt Yastıkları

Hamile yastıkları arasında da çok fazla tercih edilen visco sırt yastıkları, visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olmakla birlikte ısı ve basınca duyarlı, vücut şeklini alan hareketli bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla da vücudu destekleme özelliği son derece yüksektir. Visco elastik sünger malzemesinin özellikleri sayesinde sırt bölgesinin şeklini alırken aynı zamanda omurgayı düz çizgide tutar ve sırt bölgesini destekleyerek ağrıların giderilmesinde büyük rol oynar. Bu özellikleri sayesinde hamile yastığı olarak da fazlasıyla ilgi görmektedir.

Sırt Destek Yastıkları

Sırt destek yastığı, otururken ya da uyku esnasında sırtı destekleyerek sırt postürünü doğru çizgide tutmak amacıyla üretilmiştir. Sırt dayama yastığı olarak da bilinen sırt destek yastıkları, sırt ağrılarının giderilmesine ve verdiği destek sayesinde yeni sırt ağrıların engellenmesine yardımcı olur.

Sırt dayama yastıkları, farklı boyutlarda ve şekillerde üretilebilmektedir. Ayrıca taşınabilir ve hafif modeller olduğundan her ortamda kullanımı mümkündür. Tüm bunların yanı sıra sırt yastıkları; visco, pamuk, lateks gibi malzemelerden ya da hava dolgulu olarak üretilebilmektedir.

Ortopedik Sırt Yastıkları

Ortopedik yastık türleri arasında ortopedik sırt yastığı sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Ergonomik tasarımı sayesinde sırtın doğru hizada kalmasını sağlayarak aynı zamanda otururken oturma alanının konforunun artmasını da sağlar.

Ortopedik sırt destek yastıkları farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde tasarlanabilir ürünlerdir. Bu sayede ürün seçenekleri arasında her bütçeye ve ihtiyaca yönelik ortopedik sırt yastığı bulabilmek mümkündür.

Medikal Sırt Yastıkları

Medikal sırt yastığı, sırt ve bel bölgesinde meydana gelen sağlık sorunları sebebiyle tedavi amaçlı kullanılan medikal bir üründür. Bel ve özellikle sırt bölgesinde oluşan ağrı, rahatsızlık ve postür bozukluğu gibi şikayetleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Sırtın doğru hizalanması için tıbbi destek sağlayan medikal yastıklar, basıncı dağıtan özel yapısı sayesinde sırt kaslarını desteklerken aynı zamanda rahatlatır.

Koltuk Sırt Yastıkları

Koltuk sırt yastığı; koltuk üzerinde kullanılabileceği gibi aynı zamanda ofis koltuğu ve sandalye gibi eşyalar üzerinde de fonksiyonel şekilde kullanılabilmektedir. Oturma alanında özellikle sırt dayama bölgesinin ekstra konforlu ve destekli olmasını sağlayan koltuk sırt yastıkları, farklı boyutlarda ve özelliklerde üretildiğinden her sandalye ve koltuk için uyumlu modeller bulmak oldukça kolaydır.

Araba Sırt Yastıkları

Araba sırt yastıkları, araç içinde hem şoför hem de yolcular hem de şoför için işlevsel olarak kullanılabilecek ürünlerdir. Aynı zamanda seyahat yastığı olarak da bilinen araba sırt yastığı, yolculuk sırasında hareketsizliğe bağlı ağrı oluşumunu engelleyerek aynı zamanda vücudu destekler ve kasların rahatlamasına yardımcı olur.

Sırt yolculuk yastığı türlerini sadece arabada değil aynı zamanda yolculuk konforunu maksimum seviyeye çıkarmak için uçak ve tren gibi tüm vasıtalarda sırt desteği sağlayarak kullanmak mümkündür. Özellikle koltuğa sabitlenen araba yastığı modelleri, tüm yolculuk boyunca sırt bölgesine kesintisiz destek vererek rahatsızlık hissini de minimalize etmiş olur.

Bebek Sırt Yastıkları

Bebek sırt yastığı, bebeklerin sırtına destek vererek omurga gelişimine katkı sağlamak amacıyla bebek anatomisine uygun formda özel olarak tasarlanmıştır. Hamile kadınların da sırt desteği için kullanabileceği bebek sırt yastıkları, uyku esnasında bebeklerin sırtına destek vererek omurganın doğru çizgide kalmasını sağladığından omurga ve kas gelişimini de destekleyerek omurganın doğru şekillenmesini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.