Ortopedik Yastık Nedir

Ortopedik Yastık Nedir?

Yazı İçeriği

Ortopedik yastık nedir sorusu kaliteli ve sağlıklı bir uyku uyumak isteyen herkesin bilmesi gereken sorulardan birisidir.

Yastık, uyku kalitesine ve konforuna doğrudan etki eder. Günümüzde üretim teknolojisi oldukça gelişmiş bir seviyede olduğundan yastık modelleri de geniş bir skalaya sahiptir. Çeşit skalası içerisinde çeşitli ölçülerde, farklı malzemelerde ve bu malzemelere bağlı çeşitli özelliklerde ihtiyaçlara uygun modeller bulmak son derece kolaydır.

İhtiyaçlara ve fiziksel özelliklere göre yastık seçiminde ortopedik özellikte olan yastıkların önemi büyüktür. Ortopedik yastıklar, her bireyin kullanımı için uygun yastık modelidir. Ancak Ortopedik yastık çeşitleri kendi içerisinde farklı tasarımlar barındırır ve bu tasarımlar arasında dolgu, ölçü ve model tercihini fiziksel ihtiyaçlar doğrultusunda yapmak önemlidir.

Ortopedik Yastık Ne Demek?

Ortopedik yastık, uyku esnasında öncelikle baş ve boyun bölgesini desteklerken aynı zamanda omuz ve sırtı da destekleme özelliğine sahiptir. Bu yastıklar temas ettiği bölgeleri desteklediğinden tüm uyku süresi boyunca vücudun doğru ve konforlu pozisyonda kalmasını sağlayarak vücudun da rahatlamasına yardımcı olur. Bu sayede vücutta ağrı oluşumunun da engellenmesi sağlanır.

Ortopedik yastıklar, tam ve yarı ortopedik olarak farklı tasarım özelliklerine sahip olabilir. Bu noktada sağlık sorunları, fiziksel ihtiyaçlar ve özellikler göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Her vücudun yapı özelliği ve sağlık sorunları farklı olacağından bu özellikler dikkate alınarak ortopedik yastık modeli belirlenir.

Tam Ortopedik Yastık Nedir?

Tam ortopedik yastık nedir sorusu uyku kalitesine önem veren kullanıcıların merak ettiği sorular arasında yer alır. Tam ortopedik özellikte olan yastık; boyun ve omurgayı desteklemek için tasarlanmış yastık türüdür. Tam ortopedik özellikte olan yastıklar genellikle ortopedik özelliklerin maksimum seviyede olduğu, özel formlarda ve materyaller ile üretildiği ürünlerdir. Bu yastıkların öncelikli işlevi baş ve boynu doğru hizada tutmaktır.

Tam ortopedik olan yastıklar visco, lateks, jel ve benzeri gibi farklı dolgu malzemeleri ile yapılabilir. Ayrıca bu yastıklar tam ortopedik olduğundan baş ve boynun konforuna göre yüksek ve alçak bölümleri ile boyun yastığı işlevi de görür. Bu sayede uyku sırasında boyun boşluğunu doldururken aynı zamanda omurganın doğru hizalanmasına yardımcı olur.

Visco Ortopedik Yastık Nedir?

Ortopedik visco yastık, hafızalı köpük malzemesinden üretilmiştir. İçerisindeki visco elastik sünger sayesinde vücudun şeklini alır. Temas ettiği basınç noktalarını rahatlatırken diğer yandan başı, boynu ve omuz kaslarını rahatlatarak uyku konforunu arttırır. Visko yastık üretiminde kullanılan visco malzemesi, aynı zamanda ısı ve ağırlığa duyarlılığı olan bir malzemedir. Malzemenin bu özelliği vücudun şeklini alarak uyku sırasında uyuşma ve benzeri gibi rahatsızlık unsurlarını tamamen ortadan kaldırır.

Visco yastık türleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de hamile yastıkları olmaktadır. Visco elastik sünger malzemesinin ısı ve ağırlığa karşı duyarlı olması ve aynı zamanda vücudu desteklemesi sayesinde visko hamile yastığı çeşitleri hamilelik döneminde oluşan vücut ağrılarının giderilmesinde yardımcı olur.

Visko Love Ortopedik Yastık Modelleri

Türkiye’nin ilk ve en iyi visco yastık ve yatak üreticisi olan Visko Love markası, lider bir üretici markadır. %100 visco elastik sünger malzemesi kullanan Visko Love, tüm ürünlerini özel teknolojiler ve yöntemler ile üretir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Visko Love, ürün yelpazesinde çeşitli uyku yastığı modellerine yer verirken aynı zamanda fonksiyonel ürünlerin üretimlerini de yapar. Bu nedenle de Visko Love, ortopedik yastık nedir sorusunu en güzel cevaplayan firmaların da başında gelir.

Visko Love modelleri arasında çok fazla ilgi gören kategorilerden birisi de medikal yastık çeşitleridir. Uyku esnasında horlama sorunu yaşayanlar için horlama yastığı, bel ve sırt ağrısı yaşayan kullanıcılar için ise sırt yastığı gibi modeller markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Yetişkinler için üretilen yastık modellerinin yanı sıra Visko Love model skalası içerisinde ortopedik ve ergonomik özelliklere sahip bebek yastığı ve çocuk yastığı modelleri de yer almaktadır.

Boyun Destekli Ortopedik Yastık Nedir?

Boyun destekli ortopedik yastık nedir sorusu boyun problemi yaşayanlar için önem arz eder. Bu yastıklar, boyun boşluğunu dolduracak dolguya sahip formu ile özel bir tasarıma sahiptir. Ortopedik boyun destekli yastıklar, farklı dolgu malzemelerinden üretilse de özellikle visco ve lateks malzemesinden üretilmiş olan modeller çok daha ergonomik modellerdir. Dolgu malzemesi ve özel dolgusu sayesinde boyun desteği olan ortopedik yastıklar, boynu doğru pozisyonda tutarak aynı zamanda omurganın hizasını da doğrular. Bu sayede uyku sırasında boyun daha konforlu ve sağlıklı bir pozisyonda kalmış olur.

Boyun Fıtığı ve Boyun Düzleşmesi İçin Ortopedik Yastık Nedir?

Boyun düzleşmesi ve fıtığı sorunu olanlar için üretilmiş boyun fıtığı yastığı, son derece ergonomik olmakla birlikte aynı zamanda tedavi sürecine destek olur. Boyundaki diskler sıkıştığında ortaya boyun fıtığı ile birlikte ciddi bir ağrı söz konusu olur. Bu durumda boynun uyku sırasında doğru pozisyonda kalması son derece önemlidir. Ortopedik boyun fıtığı ve düzleşmesi için yastık modelleri, bu noktada boynu rahatlatır ve ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Ortopedik Lateks Yastık Nedir?

Kauçuktan elde edilen lateks malzemesi doğal bir malzeme olmakla birlikte yastık ürünleri için de ergonomi düzeyi yüksek ve sağlıklı bir dolgu malzemesidir. Biraz sert bir yapıya sahip olsa da ısı ve ağırlığa duyarlı olan lateks, temas ettiği noktaların şeklini alarak vücuda ihtiyaç duyduğu desteği sunar.

Anti alerjen yapıda olan lateks malzemesi ile üretilmiş ortopedik özellikteki yastıklar, kullanım talimatlarına uygun kullanıldığında uzun ömürlü ve ergonomik modellerdir. Ayrıca sağlık sorunu olan kullanıcılar için de ideal tercihler arasında yer alır. Bu sebeple tercih öncesinde mutlaka lateks ortopedik yastık nedir konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Ortopedik Sert Yastık Nedir?

Ortopedik sert yastıklar, baş ve boyun bölgelerine maksimum destek verebilmesi amacıyla sıkı dolguya yani sert bir yapıya sahip olarak tasarlanmıştır. Sert ortopedik yastık nedir sorusuna kısaca; İç dolgusunun yoğun ve sıkı olması sayesinde bu yastıklar baş, boyun ve omuz gibi temas ettiği bölgeleri doğru hizada tutarak omurga sağlığını destekleyen ürünlerdir cevabı verilebilir.

Ortopedik sert yastıklar, uyku amacıyla kullanılmakla birlikte çeşitli işlevler için fonksiyonel olarak da tasarlanabilir. Seyahat yastığı ya da diğer adıyla yolculuk yastığı çeşitleri de sert ortopedik özellikte üretilebilmektedir. Ayrıca uyku sırasında mide sorunları nedeniyle uyku kalitesi bozulanlar için özel tasarlanan reflü yastığı modelleri de çok fazla tercih edilen modeller arasında yer alır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.