Ortopedik Yastık Fiyatları

Ortopedik Yastık Fiyatları

Yazı İçeriği

Ortopedik yastık fiyatları, yastığın boyut ve dolgu gibi çeşitli özelliklerine göre farklı seviyelerde seyredebilir.

Uyku kalitesini doğrudan etkileyen en önemli faktörlerin başında yastık seçimi gelir. Yastık çeşitleri farklı özelliklerde üretilmekle birlikte bu geniş ürün yelpazesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı modeller bulmanız oldukça kolaydır.

Uyku esnasında başın vücuda göre doğru bir eğimde durması ve uyku için başın en doğru pozisyonda kalması için yastık seçimi son derece önemlidir. Bu noktada çeşitler arasında boyun yastığı gibi modeller kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilen modeller arasında yer alır.

Yastık modelleri arasında çeşitli sağlık sorunları için de özel olarak tasarlanmış modeller de mevcuttur. Özellikle boyunda fıtık ve düzleşme gibi sorunlar yaşayan kullanıcılar için boyun fıtığı yastığı çeşitleri oldukça sağlıklı ve ideal ürünlerdir. Tüm bu modellerin yanı sıra uzmanlar genel olarak kaliteli ve sağlıklı bir uyku için ortopedik özellikte olan yastık kullanımını önermektedir.

Ortopedik Yastık Nedir?

Ortopedik yastık; sırt ve boyun ağrılarını hafifleterek uyku kalitesini arttırmak ve ideal uyku pozisyonunu desteklemek amacıyla üretilmiş yastık çeşitleridir. Ortopedik özellikte olan yastıklar, özel şekillerde ve destekleme özelliği olan materyaller ile özel teknikler kullanılarak üretilir.

Ortopedik yastıkların en önemli özelliklerinin başında uyku sırasında omurganın doğal yapısını koruması gelir. Omurganın doğru hizada kalmasını sağlayan ortopedik yastıklar, çeşitli uyku pozisyonlarını desteklemek üzere farklı özelliklerde ve şekillerde tasarlanır. Bu nedenle de ortopedik uyku yastığı seçimi yaparken mutlaka fiziksel özellikler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Ortopedik Yastık Modelleri

Ortopedik özellikte olan yastıklar, çeşitli sağlık sorunlarına ya da ihtiyaçlara göre farklı şekillerde tasalanabilir. Bu sebeple ortopedik yastık kategorisi geniş ürün çeşitliliğine sahip olan bir kategoridir. Farklı ölçülerde, farklı şekillerde, farklı malzemelerde ve dolayısıyla da malzemelerine göre farklı özelliklerde onlarca farklı ortopedik yastık modeli bulmak mümkündür.

Modeller arasında uyku yastıklarının yanı sıra medikal yastık çeşitleri de vardır. Özellikle reflü yastığı ve horlama yastığı  gibi modeller özel forma ve dolgu yapısına sahip olan medikal yastıklardır. Ortopedik özellikte olan yastıklar arasında en çok tercih edilen modeller arasında hamile yastıkları da yer alır. Gebelik döneminde ağrıların giderilmesi ve uyku kalitesinin arttırılması için özel tasarıma sahip olan hamile yastığı türleri karın, bel ve bacak bölgelerini destekleyen özel tasarıma sahiptir. Zira bu yastıkların birçoğu doğum sonrasında emzirme yastığı olarak da kullanabilen fonksiyonel modellerdir. Bu modellerin özelliklerine göre ortopedik yastık fiyatları da değişmektedir.

Visko Love Ortopedik Yastık Fiyatları

Visko Love, Türkiye’nin ilk ve en iyi visko yastık üreticisi olan lider firmadır. Tüm modellerini özel üretim teknikleri ile üretilen Visko Love, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Visko Love bünyesinde üretilen tüm visco yastık ürünleri, %100 visko elastik sünger malzemesinden özel tekniklerle ve kalıp teknolojisi ile üretilir.

Kaliteli Visko Love ürünleri aynı zamanda sizlere ölçü ve model gibi çeşitli tasarım seçenekleri ile sunulur. Modeller arasında bel yastığı gibi modellerin yanı sıra aynı zamanda bebek ve çocuk yastığı modelleri de vardır. Visko Love ortopedik yastık fiyatları ölçülerine, kalitesine, tasarım şekline göre farklı seviyelerde seyredebileceği gibi Visko Love ürünleri kalitesine göre oldukça ekonomik olan ürünlerdir.

Boyun Destekli Ortopedik Yastık Fiyatları

Ortopedik ve boyun destekli olan yastıklar pamuk, silikon, visco elastik sünger ya da lateks gibi çeşitli malzemelerden üretildiğinden malzemelerine göre farklı özelliklere sahip olabilir. Ortopedik boyun destekli yastıklar uyku yastığı amacıyla kullanılmak üzere üretilebildiği gibi aynı zamanda seyahat yastığı olarak kullanılmak için de üretilebilir.

Ortopedik ve ergonomik yapıda olan boyun destekli yastıkların fiyatları kalitesine ve kullanıldığı malzemenin özelliklerine göre değişebilir. Piyasada pamuk ve silikon gibi malzemelerden üretilmiş ürünler daha uygun fiyatlı satılırken visco ve lateks gibi malzemelerden üretilmiş ortopedik yastık fiyatları 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Boyun Fıtığı ve Düzleşmesi İçin Ortopedik Yastık Fiyatları

Boyun fıtığı ve düzleşmesi için üretilmiş olan ortopedik yastıklar, medikal yastık modeli olup boyun fıtığı sorunu yaşayan kullanıcılar için özel tasarlanmış yastıklardır. Farklı modellerde ve farklı malzemeler ile üretilen bu yastıklar, sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyat aralığında satışa sunulur.

Boyun fıtığı ya da boyun düzleşmesi olan hastaların tedavi sürecine destek olan söz konusu ortopedik yastıklar, piyasada genellikle 500 ila 1000 TL arasında satılır. Ürünlerin fiyatları özellikle dolgu malzemesine ve ölçülerine göre belirlenir.

Ortopedik Lateks Yastık Fiyatları

Ortopedik lateks yastık, doğal lateks malzemesinden üretilmiş olan yastıklardır. Bu yastıkların içerisinde dolgu malzemesi olarak lateks malzemesi kullanılır. Visco malzemesine göre daha sert bir yapıda olsa da esnek bir yapıya da sahip olan lateks, vücudu destekleme ve uyku konforunu arttırma özelliğine sahiptir. Bu nedenle de pamuk ve silikon gibi malzemeler ile üretilen yastıklara göre bir tık daha maliyetli olmaktadır. Lateks ortopedik yastık fiyatları, dolgu yoğunluğuna göre 400 TL’den başlayıp 1.200 TL civarına kadar çıkabilir.

Ortopedik Sert Yastık Fiyatları

Ortopedik sert yastıklar, adından da anlaşılabileceği gibi sertlik düzeyi yüksek olan yastıklardır. Yoğun dolgulu olan bu yastıklar, daha çok sert yastık kullanmayı sevenler için tavsiye edilir. Uyku yastıklarının yanı sıra bel ve sırt yastığı ya da oturma yastığı gibi işlevsel yastık modelleri arasında da sert modeller bulmak mümkündür. Ancak bu modellerin fiyatları, yastığın işlevine ve dolgu malzemesine göre farklı minvallerde seyredebilir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.