Mevsimlere Göre Yatak ve Yastık Seçimi

Mevsimlere Göre Yatak ve Yastık Seçimi

Yazı İçeriği

Mevsimlere göre yatak ve yastık seçimi, aynı zamanda uyku kalitesini doğrudan etkileyebilecek önemli konulardan birisidir.

Her mevsimin farklı sıcaklık derecesine sahip olması aynı zamanda birçok konuda olduğu gibi uyku kalitesi üzerinde de doğrudan etkili olmaktadır. Eğer kaliteli ve dinlendirici bir uyku çekmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş öncelikle yatak ve uyku yastığı seçimlerinizi mevsimlere göre yapmanızdır. Buna göre soğuk kış aylarında sıcak tutan yataklar daha ideal olurken yazın ise daha serin tutan yatak ve terletmeyen yastık tercihiniz olmalıdır.

Yaysız ya da paket yaylı yatak fark etmeksizin tercih edeceğiniz yatağın yalıtımlı tasarıma sahip olması özellikle kış aylarında sıcağı absorbe etmesi açısından son derece önemlidir. Diğer yandan kışın yüksek ölçülerde yün ve benzeri gibi malzemelerden üretilmiş boyun yastığı tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz visko yastık modellerini de tercih edebilirsiniz.

Mevsimlere Göre Yatak ve Yastık Seçimi| Mevsimlere Göre Uyku İhtiyaçları

Her mevsimin kendisine özgü özgü özelliklerinin olması aynı zamanda her mevsime uyku ihtiyaçlarının da çeşitlenmesine ortam hazırlar. Kış mevsiminde gecelerin uzun ve soğuk olması uyku ihtiyacını arttırırken yazın gecelerin kısa ve sıcak olması vücudun dinlenme ihtiyacını da daha aza indirger. Tüm bu ayrıntılar aynı zamanda yatak ve yastık seçiminde de doğrudan ilişkilidir.

Çift kişilik ya da tek kişilik yatak gibi ölçüleri fark etmeksizin yatak tercihinizi mutlaka mevsimine göre mevsimlik yatak modelleri arasından yapmalısınız. Bu seçim sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuk ve bebek yatağı seçiminde de son derece kritik bir öneme sahiptir. Mevsim özelliklerine göre doğru yatak ve yastık seçimi yaptığınızda mevsimsel özelliklere takılmadan kaliteli ve dinlendirici uyku için kendinize bir şans verebilirsiniz.

Yaz ve Kış İçin Yatak Seçimi

Yaz ve kış mevsimleri birbirine çok zıt iklim koşullarına sahip olduğundan bu farklılıklar uyku kalitesi üzerinde de doğrudan etkilidir. Bu nedenle yatak seçimi yaparken mevsimsel özellikleri göz önünde bulundurarak yapmanız çok daha faydanıza olacaktır. Yaz mevsiminde havanın sıcak olmasından ötürü nemin fazla olacağı da göz önünde bulundurulduğunda yazlık yatak olarak ortopedik yatak tercihinizi bambu, pamuk ya da visco yatak gibi nefes alabilirliği yüksek doğal malzemelerden yana kullanabilirsiniz.

Kış mevsiminde ise kalın ve yalıtım özelliği olan yataklar çok daha ideal modeller arasındadır. Yün gibi malzemelerden üretilen modelleri kışlık yatak olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda dört mevsim kullanılabilen visko yatak modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle eğer medikal yatak arayışı içerisindeyseniz hastanın daha konforlu bir dinlenme kalitesine sahip olabilmesi bu hususları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Mevsimlik Yastık Seçimi

Yatak seçiminde olduğu gibi yastık tercihinde de mevsimlerin önemi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla da yazın tercih edeceğiniz serinletici yastık ile kış mevsiminde tercih edeceğiniz ısıtıcı yastık modelleri uyku kalitenizi arttırarak dinlendirici bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Tercih edeceğiniz ortopedik yastık modeli ister reflü yastığı olsun, ister bebek yastığı olsun, isterseniz de hamile yastığı olsun eğer yazlık bir model arıyorsanız mutlaka bambu ya da pamuk gibi serin tutan, terletmeyen, nefes alan modeller seçmelisiniz. Bununla birlikte eğer horlama yastığı, boyun fıtığı yastığı ya da bel yastığı gibi medikal yastık kullanmıyorsanız özellikle ince yastıklar çok daha doğru tercihler olacaktır.

Kış mevsiminde ise genellikle yün ve benzeri gibi sıcak tutan ve ısıyı hapseden malzemelerden üretilmiş yastıklar tercih edilmektedir. Sadece uyku yastığı değil aynı zamanda seyahat yastığı yani diğer adıyla yolculuk yastığı, oturma yastığı ve sırt yastığı yastık tercihlerinizde de mutlaka mevsim özelliklerini dikkate almalısınız. Eğer hem yazın hem kışın rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller arıyorsanız hafızalı köpükten üretilmiş olan visco yastıklar beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacak modellerdir.

Mevsimlere Uygun Yatak Aksesuarları

Mevsimlere göre yatak ve yastık seçimi yaparken yatak aksesuarları da önemli belirleyiciler arasında yer alır. Değişken mevsim özelliklerine göre direk yatağı değiştirmek istemiyorsanız yatak şiltesi modellerinden faydalanarak yatağınızı bulunduğunuz mevsime göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle tüm vücudu sarma, basıncı azaltma özelliği olan visco yatak pedi modelleri de beklentilerinizi en süt seviyede karşılayacak modellerdir.

Mevsimlere göre yatak ve yastık seçimi sırasında eğer ekonomik ancak bir o kadar işlevsel ve konforlu ürünler seçmek istiyorsanız o halde visco elastik akıllı sünger malzemesinden üretilmiş yatak aksesuarları sayesinde ekonomik olmasına rağmen bir o kadar da kaliteli ve konforlu tercihler yapabilirsiniz.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.