Jel Yastık

Jel Yastık

Yazı İçeriği

Jel yastık, uyku konforunu arttırmak için özel hafızalı köpük ve jel katmanından üretilmiş olan yastık modelidir.

Uyku konforunu arttırmak ve dinlendirici uyku deneyimi yaşamak için uyku yastığı belirleyici faktörlerin başında gelir. Günümüzde ihtiyaçların ve kişisel tercihlerin değişmesi sonucunda çeşitli modellerde ve özelliklerde yastıklar üretilmektedir. Yastık markaları tarafından üretilen ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen, yorumları da oldukça başarılı olan jel yastıklardır.

Özel bir malzeme olan jel katmanı ile üretilmiş olan bu yastıklar, modern teknoloji ile üretilmiş yastıklardır. Bu nedenle de uyku esnasında özellikle baş ve boyun kısmına üst düzey destek vererek uyku konforunu da maksimum seviyeye çıkarır. Aynı zamanda terletmeyen yastık olarak da bilinen bu yastık modelleri, ortopedik yastık olarak sadece uyku amacıyla değil aynı zamanda seyahat yastığı, oturma yastığı, sırt yastığı ya da araba yastığı olarak farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir.

Jel katmanı ile üretilmiş olan özel yastıklar, vücudun ağırlığı ve ısısı ile birlikte terletmeyen yastık özelliği sayesinde dört mevsim güvenle kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bu yastıklar boyun ağrılarını en aza indirgeyerek yeni ağrıların oluşumunu önlediğinden boyun yastığı ya da boyun fıtığı yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Jel Yastık Nedir?

Jel ile üretilmiş olan yastıklar, özel jel katmanı sayesinde baş ve boyun bölgesine ultra destek sunan yastıklardır. Genel olarak bu yastıkların üretim malzemesi jel katmanı ile birlikte aynı zamanda hafızalı köpük malzemesidir. Jel katmanı ve hafızalı köpüğün birleşmesiyle birlikte vücut ısısını belirli bir dengede tutan bu yastıklar, aynı zamanda vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alır ve kusursuz uyku deneyiminin kapılarını sonuna kadar aralar.

Bu yastıklar genellikle hipoalerjenik özellikte üretilmiş olan yastıklar olduğundan herkes için sağlıklı tercihler arasında yer alsa da özellikle alerjik sağlık sorunları olan kullanıcılar için ideal seçimlerin başında gelir.

Mikro Jel Yastık Nedir?

Jel mikro yastıklar, uyku ortamını kusursuz rahatlığa kavuşturmak için modern teknoloji ile tasarlanmış yastıklardır. Bu yastıkların içerisinde mikro jel parçaları vardır. Bu parçacıklar sayesinde uyku esnasında baş ve boyun bölgesine üst düzey konfor sunulurken diğer yandan tüm basınç eşit olarak dağıtılır. Bu sayede uyku kalitesini düşüren tüm olumsuz koşullar ortadan kaldırılır. Dolayısıyla da jel yastık kullananların büyük bir kısmı mikro jel parçacıklı yastıkları tercih etmektedir.

Mikro parçacıkları ile özel teknolojiler kullanılarak üretilen yastıklar hipoalerjenik yapıya sahiptir. Dolayısıyla da son derece hijyenik olan bu yastıklar, alerjik reaksiyonları tamamen ortadan kaldırarak uyku ortamının hem konforlu hem de hijyenik olmasını sağlar.

Jel Yastık: Malzeme ve Teknoloji

Jel ile üretilmiş olan yastıklar, modern uyku teknolojisi sayesinde konfor ve desteği bir araya getirerek kusursuz uyku ortamı oluşturur. Bu yastıkların ana üretim malzemeleri visco elastik sünger, jel katmanı ve bambu fiberleri gibi malzemelerdir. Özellikle üretimde kullanılan jel dolgusu yastığın ısı yalıtımı yapmasını sağlayarak yazın serin, kışın sıcak bir uyku ortamı oluşturur.

Visco elastik sünger malzemesi sayesinde baş ve boyun bölgesindeki basınç noktaları rahatlatılır ve bu sayede uyuşma, ağrı gibi sorunlar engellenir. Bambu fiberleri ise özellikle yastık kılıfı üretiminde sıklıkla kullanılır.

Jel ile üretilen yastıkların en önemli özelliklerinden birisi de nefes alabilen özel kumaşlar ile üretiliyor olmasıdır. Bu yastıklar özel nefes alabilen kumaşlarla kaplandığından ötürü hava dolaşımını arttırmakla birlikte terletmeyen yastıklar olmaktadır.

Jel Yastık: Tasarım ve Yapı

Jel ile tasarlanan yastıklar, tasarım ve yapı bakımından farklılık gösteren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle nem kontrolü ve havalandırma özelliği sayesinde ergonomi değeri yüksek, konforlu ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Jel katmanı ile üretilmiş yastık çeşitleri arasında farklı modeller vardır. Bazı modeller tamamen jel katmanı ve jel parçacıkları ile üretilirken bazı modellerin sadece üst katmanı jel ile tasarlanır. Özellikle tamamen jel dolgusu ile üretilmiş olan yastıkların baş ve boyun bölümlerine sunduğu destek fazla olduğundan aynı oranda uyku konforu da son derece yüksektir.

Visco Jel Yastık

Jel visco yastık modelleri, konforlu ve sağlıklı uyku ortamı oluşturmak için özel bir tasarıma sahiptir. İçlerinde bulunan visco elastik sünger dolgusu ısı ve basınca karşı yüksek hassasiyete sahip bir malzeme olduğundan doğrudan vücudun şeklini alan hareketli bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde ısı ve basıncı algıladığı anda vücudun şeklini alana kadar hareket eder. Böylece uyku pozisyonunun rahat bir pozisyonda kalmasını sağlar.

Jel visko yastıklar, vücut ısısını dengeleme özelliğine sahiptir. Hava dolaşımını en üst seviyeye çıkararak terlemeyi engeller ve böylece dört mevsim güvenle kullanılabilir.

Jel Yastıkların Sağlık ve Konfor Avantajları

Jel parçacıklı yastıklar, kullanıcılarına sağlık ve konfora dair çeşitli avantajlar sunar. Öncelikle baş ve boyun bölgesine maksimum destek veren bu yastıklar, diğer yandan basıncı azaltır ve omurga hizasını koruyarak uyku pozisyonunun hem doğru hem de rahat bir konumda kalmasına yardımcı olur. Bu sayede ağrı ve sertlik gibi şikayetlerin oluşumunun önüne geçer.

Jel katmanlı yastıklar, nefes alabilirliği üst seviyede olan kumaşlarla kaplanır. Bu sayede hipoalerjenik yapıya sahip olduklarından bebek yastığı ve çocuk yastığı olarak da üretilebilmekle birlikte tüm kullanıcılar için dört mevsim güvenle kullanılabilecek uyku ürünlerinin başında gelir.

Jel Yastık Seçimi İçin İpuçları

En iyi jel yastık kavramı her kullanıcı için görecelidir. Zira her kullanıcının ihtiyaçları ve kişisel tercihleri farklılık gösterebilir. Dolayısıyla da seçim sırasında kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli ipuçlarının başında kişisel ihtiyaçlar ve tercihler gelir.

Jel parçacıkları ile üretilen onlarca farklı model vardır. Bu modeller arasında kumaş ve dolgu malzemesi, sertlik, ölçü ya da yükseklik gibi farklı özelliklerde ürünler bulmak oldukça kolaydır. Ayrıca birçok model hamile yastığı ve doğum sonrasında emzirme yastığı ya da reflü yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Tüm bunlar göz önüne alınarak mutlaka kişisel tercihler ve ihtiyaçlar doğrultusunda tercihler yapılmalıdır. Eğer ortopedik bir sağlık sorunu söz konusu ise uzman doktorun tavsiye edeceği jel medikal yastık modelleri arasından da tercih yapılabilir.

Jel Yastık: Bakım ve Temizlik

Jel yastıkların uzun yıllar boyunca ilk günkü yeniliğinde ve yüksek performansı ile kullanılabilmesi için bakım ve temizlik talimatları son derece önemlidir. Bu yastıklar genellikle çıkarılarak makinede yıkanabilen kılıflar ile birlikte üretilir. Dolayısıyla da temizlik ve bakımı son derece pratik olduğundan yastık kılıfı düzenli olarak yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkanmalıdır.

Jel katmanlı yastıkların hijyenik formunu koruyabilmesi için mutlaka düzenli olarak uygun şartlarda havalandırılması gereklidir. Üzerindeki kılıfın çıkarılmasıyla birkaç saat havalandırılması yastığın hijyenik formunu korumasına yardımcı olacaktır. Ancak bu yastıkların temizliği ve bakımı yapılırken içerisindeki jel dolgusunun sıcaklığa bağlı deforme olmaması için doğrudan güneşe maruz bırakılmaması kritik öneme sahiptir.

Jel Yastık Fiyatları

Jel katmanlı yastık fiyatları, yastıkların çeşitli özelliklerine göre farklılık gösterir. Yastığın ölçüleri, iç dolgu malzemesi ve malzemelerin kalitesi, kaplama kumaşının özellikleri fiyatları doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. Ayrıca üretici firmanın fiyatlandırma politikası ve ürün kalitesi de fiyatlandırmada doğrudan etkilidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Jel Yastıklar Gerçekten Daha Serin Bir Uyku Sağlar mı?

Jel yastıkların içinde bulunan jel parçacıkları, hava akışını arttırarak daha serin bir uyku ortamının oluşmasına yardımcı olur.

Hangi Yastık Kılıfı Jel Yastıkla En İyi Uyumu Sağlar?

Jel yastıkların kendisine özel yastık kılıfları mevcuttur.

Yastıkların Terletmeme Özelliği Zamanla Azalır mı?

Bu yastıklar kullanma, bakım ve temizlik talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığında terletmeme özelliği uzun süre devam eder.

Jel Yastıklar Her Türlü İklim Koşulunda Etkili mi?

Dört mevsim kullanılabilen jel yastıklar, özellikle sıcak yaz gecelerinde hava akışını arttırarak serin bir uyku ortamının oluşmasına yardımcı olur.

Çocuklar İçin Jel Yastık Kullanımı Önerilir mi?

Jel yastıklar yetişkin kullanıcılar için olduğu gibi aynı zamanda çocukların kullanımı için de uygun ve ideal tercihlerdir.

Mikro Jel Yastık Sağlıklı mı?

Mikro jel yastıklar, kaliteli ve güvenli malzemelerden üretildiğinde son derece sağlıklı ve konforlu ürünlerdir.

Jel Yastıklar Boyun veya Sırt Ağrısı İçin Uygun mu?

Jel yastıklar, uyku esnasında baş ve boyun bölgesine maksimum destek sunar. Bu sayede baş ve boyun ağrılarının azalmasına, yeni ağrıların oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Jel Yastıklar Uzun Süreli Kullanımda Şeklini Korur mu?

Jel yastıklar, kullanma talimatına uygun bir şekilde kullanıldığında uzun yıllar boyunca şeklini koruyabilen ürünlerdir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.