Horlama Yastığı

Horlama Yastığı

Yazı İçeriği

Horlama yastığı, horlama problemi olan kişileri konforlu ve sessiz uyku uyuyabilmesi için özel tasarlanmış yastık modelidir. 

Horlama yastıkları, visco ortopedik yastık modellerinden birisi olmakla birlikte özel tasarıma sahip modellerden biridir. Horlama sorunu, uyku sessizliğini bozduğundan aynı zamanda uyku kalitesini büyük oranda olumsuz etkilemektedir. 

Yanlış yatış pozisyonu, burun ve boğaz kaslarının uyku sırasında gevşemesi gibi durumlar horlama sorununu da beraberinde getirebilir. Uykunun kaliteli ve sessiz hale gelmesi için üretim teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte özel olarak tasarlanmış horlama yastıkları üretilmiştir. 

Horlama Yastığı Nedir?

Horlama yastığı, uyku sırasında horlama şikayetlerinin en aza indirgenmesi ya da tamamen ortadan kalkması için özel forma sahip yastık modelidir. Özel yapısı ve formu sayesinde uyku esnasında horlamanın minimalize edilmesini sağlayarak uykunun daha sessiz bir hal almasına yardımcı olur. 

Dildeki, boğazdaki ya da burunda bulunan kasların gevşemesiyle meydana gelen horlama; horlama yastığının özel tasarımı sayesinde azaltılabilir. Horlama yastığı, özel formu sayesinde başın doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak aynı zamanda solunum yollarının tıkanmasını önleyerek horlamayı da minimalize eder. 

Horlama Yastığı İşe Yarıyor mu?

Horlama yastıkları, horlama problemi yaşayan kişiler için son derece etkili ve konforlu uyku yastığı ürünleri arasında yer alır. Kaliteli ve doğru bir ürün tercih edildiğinde horlama yastıklarının işe yaradığı aşikar bir gerçektir. 

Özel formu sayesinde aynı zamanda boyun fıtığı yastığı görevi gören horlama yastıkları; eğimli ve özel tasarımı sayesinde başın vücuda göre daha yüksek kalmasını sağlarken diğer yandan boyna verdiği destekle birlikte uyku süresi boyunca solunum yollarının açık kalmasına yardımcı olur. 

Yapılan bilimsel araştırmalar sırt üstü yatış pozisyonunun horlamayı tetiklediğini ortaya koymuştur. Bu sebeple horlama yastıklarının üretiminde kullanıcıyı yan yatış pozisyonunda yatmaya teşvik eden özel form kullanılır. Yani yastığı doğru kullandığınız takdirde işe yaradığını söylemek mümkündür. 

Horlama Yastığı Nasıl Kullanılır?

Horlama yastığı kullananlar arasında tavsiye edilen birçok farklı ürün vardır. Zira üretim teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte visco yastık modelleri arasında farklı ölçülerde, malzemelerde ve özelliklerde üretilmiş horlama yastıkları vardır. Her modelin özellikleri farklı olabileceği gibi sahip olduğu forma göre kullanım şekli de değişiklik gösterebilir. 

Horlama yastığı modellerinin tümü için en önemli kullanım talimatı yan yatış pozisyonudur. Horlama yastıkları yan yatış pozisyonuna teşvik edici şekilde tasarlandığından ürünlerden maksimum verim yan yatış pozisyonunda alınmaktadır. Bunun yanı sıra yastığı baş ve boyun kısmına doğru bir şekilde konumlandırmak da son derece önemlidir. Yastık yatağa paralel bir şekilde yerleştirildikten sonra baş ve boyun bölgelerinin yastığın üzerinde doğru konumlandırılması gereklidir. 

Horlama Yastığı Modelleri

Horlama yastıkları; pamuk, visco, lateks ve silikon gibi farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilerek kullanıcılara da farklı özellikler sunan uyku ürünleridir. Bambu yastık da ilgi gören yastıklar arasında olsa da yastık çeşitleri içerisinde en iyi horlama yastığı denildiğinde birçok model olsa da visko yastık modelleri üretilen visco akıllı sünger malzemesi sayesinde son derece konforlu, sağlıklı ve uzun ömürlüdür. 

Gebelik döneminde vücut ağrıların giderilmesinde etkili olan hamile yastıkları modelleri arasında da farklı horlama yastığı modelleri bulmak mümkündür.

Visco Horlama Yastığı

Visco Yastık Nedir: Visco yastık, akıllı sünger teknolojisine sahip olan visco akıllı sünger yastık malzemesiyle üretilmiş olan yastık modellerine verilen genel isimdir. Visco akıllı sünger malzemesiyle üretilmiş olan bebek ve çocuk yastığı gibi farklı modeller mevcuttur. 

Visco akıllı sünger malzemesi ısı ve basınca duyarı malzeme olduğundan temas ettiği vücut noktalarının şeklini alarak kan akışını düzenler ve uyku konforunu maksimum düzeye çıkarır. Bu sebeple kullanıcıların neredeyse hepsi olumlu ve memnuniyet dolu yorum yapmaktadır. 

Visko Love ürün yelpazesinde yer alan Anti Snore Visco Horlama Yastığı, %100 visco akıllı malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretilmiş modellerden birisidir. Özel tasarıma sahip olan Anti Snore Visco Horlama Yastığı, uyku esnasında başı vücuttan daha yüksekte tutarken doğru uyku pozisyonunun sabitlenmesini sağlar. Bu sayede uyku esnasında horlama minimum seviyeye indirilerek sessiz ve üst düzey konforda uyku deneyimi sağlanır. 

Horlama Yastığı Nerede Satılır?

Horlama yastıkları; hamile yastığı, bebek yastığı ve seyahat yastığı gibi farklı yastık modellerinin satışa sunulduğu birçok online platform ile mağazalarda bulabileceğiniz ürünlerdir. Öncelikle ev tekstili ürünleri satan reel mağazalarda farklı modeller bulabilme imkanınız son derece yüksektir. 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte internetin çok daha yaygın kullanılmasıyla birlikte online ticaret büyük bir atılım göstermiştir. Bu durum aynı zamanda online alışverişlerin de artmasında doğrudan etkili olmuştur. Bu sayede birçok e-ticaret ve online alışveriş sitelerinde de yastık modellerine ulaşmanız mümkün hale gelmiştir. 

Tüm bunların yanı sıra medikal ve sağlık ürünleri satan birçok gerçek ya da online mağazalarda da horlama yastığı çeşitleri satılabilmektedir. 

Horlama Yastığı Fiyatları

Visco yastık fiyatları piyasada ürünlerin ölçü, model, kumaş, dolgu ve benzeri gibi özelliklerine göre farklı seviyelerde seyreder. Horlama yastıkları için de bu durum geçerlidir. Üretim teknolojisi kapsamında birçok farklı özellikte horlama yastığı üretildiğinden her modelin özellikleri gibi malzemesi ve kalitesi doğrultusunda fiyatları da değişkendir. 

Horlama yastıklarının fiyatları üretici firmanın fiyatlandırma politikasına göre de farklılık gösterebilir. Bu sebeple doğru bir fiyat bilgisi elde edebilmek için öncelikle tercih edilecek yastığın modeli ve markası tespit edilmeli, ardından fiyat araştırması yapılmalıdır. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.