Hamile Yastıkları

Hamile Yastıkları

Yazı İçeriği

Hamile yastıkları, hamilelik döneminde vücutta ağrı oluşumunu önlemek ve oluşan ağrıların giderilmesini sağlamak için özel üretilmiş yastıklardır.

Uyuma yastığı, yetişkinler için ve çocuklar için uyku kalitesini doğrudan etkileyen bir ürün olmakla birlikte hamilelik döneminde uyku yastığı çok daha önemli bir role sahiptir. Gebelik döneminde hormonların değişkenlik göstermesiyle birlikte sırt, bel ve bacak gibi vücudun farklı bölgelerinde özellikle uyurken sık sık ağrı oluşumu gözlemlenir. Bu ağrıların giderilmesinde uzmanlar tarafından tavsiye edilen hamile yastığı kullanımı son derece önemlidir.

Hamile yastığı, farklı model ve ölçülerde üretilmekle birlikte vücudun uyku esnasında rahat etmesi ve vücutta ağrı oluşumunun önlenmesi için özel tasarıma sahiptir. Bu yastıkların hamile kadınlar tarafından kullanım şekli yastığın modeline ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu noktada kişisel ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda tercih yapmak oldukça önemlidir.

Hamile Yastığı Nedir?

Hamile yastıkları, gebelik döneminde vücutta ağrı oluşumunu önlemek ve var olan ağrıların da giderilmesini sağlamak amacıyla özel formüle edilmiş yastık modelidir. Farklı şekillerde tasarlanabilen gebe yastıkları daha çok uzun ölçülerde ve vücudun kolayca sarılabileceği bir forma sahiptir. Özellikle karın bölgesinin büyümesiyle birlikte artış gösteren bel ve sırt ağrısının beraberinde uyku problemlerini de getirmesi hamile yastığı modellerine uyku kalitesini arttırmasında önemli rol yüklemektedir.

Gebelik döneminde kaliteli bir uyku deneyimi için özel olarak tasarlanmış olan hamile yastıklarını kullananlar aynı zamanda bu modellerin birçoğunu doğum sonrasında bebek yastığı, çocuk yastığı ya da özellikle emzirme yastığı olarak sıkça kullanmaktadır. Bu yastıklar özellikle gebeliğin ileri dönemlerinde konforu ve desteği maksimum seviyeye çıkardığından gebeliğe bağlı ağrıları minimalize edebilecek işleve sahiptir.

Hamile Yastıkları Çeşitleri

Hamilelik döneminde en çok tercih edilen yastık çeşitlerinin başında gebe yastıkları gelir. Bu yastık modelleri günümüzde değişen kişisel ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda farklı formlarda üretilebilmektedir. En çok tercih edilen U modeli modeller olsa da aynı zamanda medikal yastık işlevi de gören bu yastıklar C şeklinde, J şeklinde ya da dikdörtgen formda gibi farklı formlarda tasarlanabilmektedir.

U Şeklinde Hamile Yastıkları

U hamile yastığı, kullanımı son derece pratik olmakla birlikte aynı zamanda kendisine has tasarım özelliklerine sahip bir modeldir. Boyun, baş, bel, sırt ve karın gibi birçok bölgeyi desteklediğinden sırt yastığı olarak da kullanılan bu yastık, tüm uyku zamanı boyunca vücudun doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak gebelik döneminde vücuda uyum sağlamada oldukça başarılıdır.

U şeklinde tasarlanan bu yastıklar, tüm vücudu saran formu sayesinde tüm vücuda aynı anda üst düzey destek sunar. U formunda ve standart yatak uzunluğunda üretilen U hamile yastığı, genel olarak yumuşak dolgu malzemelerinden üretilir. Sadece yatağa yerleştirilerek pratik bir şekilde kullanılabilen U gebelik yastığı, gebeliğin ilerlemesiyle birlikte çok daha işlevsel bir kullanım özelliğine sahip olabilmektedir.

C Şeklinde Hamile Yastıkları

C hamile yastığı çeşitleri, gebelik döneminde uyku konforunu arttırmak ve diğer yandan vücut ağrılarını azalmak için özel olarak üretilmiş yastık modellerinden bir diğeridir. C şeklindeki bu yastıkların en temel özelliklerinin başında bel, karın, baş ve boyun bölgelerine maksimum destek verebilmek için yay şeklinde bir kavise sahip olmasıdır. Bu yastık özel şekli sayesinde karnın büyüdüğü dönemlerde karnı desteklerken aynı zamanda sırt ve bel bölgesini destekleyerek ağrı oluşumunun önüne geçer.

Uyku pozisyonunun doğru bir noktada kalabilmesi için C yastıklar son derece etkili çözüm yöntemlerinden birisidir. Kullanımı son derece basit olan bu yastıklar genellikle sırt ve bel bölgesini destekleyecek şekilde kullanılır. Bu sayede tüm uyku süreci boyunca konforlu bir uyku deneyimi sunarak ağrıların önlenmesine yardımcı olur.

J Şeklinde Hamile Yastıkları

J hamile yastığı; baş, boyun, bel ve sırt bölgelerini destekleyerek tüm vücudu saran J şekliyle üretilmiş bir model olmakla birlikte adını da şeklinden almıştır. Bu yastıkların en önemli özelliği ergonomisi yüksek ve ortopedik yastık olmasının yanı sıra aynı zamanda özellikle bel ve sırt ağrısı sorunu olan anne adaylarına yönelik üretilmiş olmasıdır.

Gebelik ağrılarının rahatlatılması ve uyku kalitesinin arttırılması için etkili çözümlerden birisi olan J gebelik yastıkları, gebelik döneminde bel yastığı ve boyun yastığı olarak kullanılmakla birlikte aynı zamanda doğum sonrasında da emzirme yastığı olarak kullanılabilen işlevsel modellerdir.

Dikdörtgen Hamile Yastıkları

Dikdörtgen hamile yastığı, geleneksel ve basit bir tasarıma sahip olmakla birlikte genel olarak standart ölçülerde üretilir. Diğer modern hamile yastıklarının aksine bu yastıkların şekilleri daha standarttır. Genellikle bel ve sırt bölgesine destek vermesi için tasarlanan bu yastıklar, gebeliğin ileri aylarında sırt ve bel desteği ihtiyacı duyan kadınlar için ekonomik çözümler arasında yer alır.

Modern tasarıma sahip U, C ya da J hamile yastığı modelleriyle kıyaslandığında dikdörtgen yastıklar standart tasarıma sahip olmakla birlikte aynı zamanda modern tasarımlara kıyasla sundukları avantajlar çok daha kısıtlıdır. Bu nedenle de emzirme döneminde de kullanılabilen bu yastıklar çok daha ekonomik fiyatlıdır.

Hamile Destek Yastıkları

Hamile destek yastıkları, uyku ve oturma yastığı olarak kullanılan ve gebelik döneminde vücudun değişimlerine bağlı olarak meydana gelen ağrıların giderilmesinde son derece önemlidir. Özellikle uzun ölçülerde üretilmiş olan hamile destek yastıkları, karın bölgesinin büyümesiyle artan ağrıların hafifletilmesinde ve uyku kalitesinin artmasında son derece işlevseldir.

Hamile destek yastıkları; U şeklinde, C şeklinde ve J şeklinde gibi farklı şekil ve modellerde üretilmektedir. Her modelin özellikleri farklı olduğundan modeller arasında tüm kişisel ihtiyaçları ve tercihleri karşılayabilecek farklı seçenekler bulmak da oldukça kolaydır. Bu yastıklar genel olarak gebelik döneminde kadınların ağrı şikayetlerini ortadan kaldırmak ya da en az seviyeye indirgemek için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Hamile Uyku Yastıkları

Hamilelik döneminde kadınların vücudundaki değişimlere bağlı olarak özellikle bel, sırt ve bacak bölgelerinde ağrılar görülebilir. Bu ağrılar özellikle gebeliğin ilerleyen dönemlerinde karın bölgesinin büyümesiyle çok daha yoğun bir şekilde gözlemlenir. Tüm bu değişimler aynı zamanda uyku kalitesini de büyük oranda olumsuz yönde etkileyecektir.

Hamile uyku yastıkları, hamilelik döneminde ağrılar nedeniyle azalan uyku kalitesini arttırmak ve konforu maksimum seviyeye çıkarmak için özel tasarımlara sahip ürünlerdir. Baş, boyun, sırt ve bel bölgesine tam destek veren ergonomik özellikteki bu yastıklar; sırt, bel ve bacak bölgelerini desteklerken aynı zamanda büyüyen karın bölgesine de gerekli desteği ve konforu sunar. Bu sayede kadınlar gebelik döneminde daha konforlu, sağlıklı ve dinlendirici uyku deneyiminin kapılarını sonuna kadar aralama fırsatı bulabilirler.

Visco Hamile Yastıkları

Visco yastık modelleri, visco elastik sünger malzemesinden yani hafızalı köpükten üretilen yastıklar olmakla birlikte aynı zamanda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu modellerden birisi de hamileler için özel üretilmiş olan visko yastıklardır.

Visco akıllı sünger malzemesi basınca yani ağırlığa ve ısıya karşı yüksek hassasiyet gösteren bir malzemedir. Dolayısıyla da vücut ile temas ettiği anda vücudun ısısı ve ağırlığı ile birlikte vücudun tam şeklini alana kadar hareket etmeye başlar. Bu özelliği sayesinde visco ile üretilmiş olan hamile destek yastıkları, bölgesel basıncın azalmasını ve gece boyu uykunun maksimum konfora ulaşmasını sağlar.

Hamileler için özel formlarda ve özel tasarımlarla üretilmiş olan visco yastıklar özellikle bel, sırt ve karın bölgesine hızlı bir şekilde adapte olarak ağrıların hafiflemesine yardımcı olurken aynı zamanda doğru uyku pozisyonunun sabitlenmesini de sağlar. Hava akışının üst düzeyde olduğu bu yastıklar, nefes alabilirliği sayesinde aşırı ısınmayı önleyerek uyku ortamının mevsime uygun olmasına yardımcı olur.

En İyi Hamile Yastıkları

Piyasada hamileler farklı malzemelerden ve farklı şekillerde üretilmiş onlarca çeşit yastık bulunur. Bu modeller arasında özellikle visco akıllı sünger teknolojisi ile üretilmiş olan yastıklar, çok daha konforlu ve insan sağlığını destekler niteliktedir. Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love ise bu noktada sektöre damgasını vurmuş lider firmadır.

Her ne kadar kişisel ihtiyaçlara ve tercihlere göre herkes için en iyi kavramı göreceli olsa da bu yastıklar herkes için olduğu gibi hamileler için de en sağlıklı ve en iyi yastıkların başında gelir. Ürünleriyle sağlıklı ve dinlendirici uykunun kapılarını sonuna kadar açan Visko Love; Belly Visco Hamile Yastığı ve Belly Support Visco Hamile Yastığı ile kullanıcılarına üst düzey kalitede ürünler sunmaktadır.

Belly Visco Hamile Yastığı ve Belly Support Visco Hamile Yastığı Visko Love tarafından %100 visco akıllı sünger malzemesinde özel üretim teknikleri ile üretilmiştir. Bu sayede vücudun tam şeklini alan bu yastıklar, aynı zamanda vücuda tam destek vererek basınç noktalarını azaltırken aynı zamanda hamileliğe bağlı ağrıların da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Hamile Yastıkları Fiyatları

Tıpkı diğer yastık fiyatları gibi hamileler için özel üretim olan yastıkların fiyatları da birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Modellerin ölçüleri, dolgu malzemesi, antibakteriyel özelliği, nefes alabilirliği ve şekli gibi tüm özellikler fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir.

Hamile yastığı modellerinin fiyatlarını etkileyen önemli etkenlerden bir diğeri ise üretici firmanın fiyatlandırma politikası ve ürünün kalitesidir. Tüm bu faktörler doğrultusunda hamile yastığı modellerinin fiyatları piyasada 750 TL ila ortalama 4.500 TL arasında farklılık göstermektedir.

Hamile Yastıklarının Sağlık Üzerine Yararları

Hamile yastıklarının insan sağlığı üzerinde faydaları oldukça fazladır. Bu yastıklar gebelik döneminde ağrı oluşumunun fazla olabileceği bel, sırt ve bacak bölgelerine maksimum destek verebilmek adına özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla da bu yastıklar uyku esnasında öncelikle bel, sırt, bacak ve karın bölgesini destekleyerek uyku konforunu arttırmaya yardımcı olur.

Hamilelik döneminde özellikle ileri dönemlerde ağrıların artmasıyla doğru ve konforlu uyku pozisyonu yakalamak çok daha zor hale gelebilir. Bu noktada hamile yastıkları basınç noktalarını rahatlatırken aynı zamanda doğru ve rahat uyku pozisyonunun oluşmasına yardımcı olur.

Hamile Yastığı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamile yastığı tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus öncelikle kişisel ihtiyaçlar ve tercihlerdir. Her kullanıcının ihtiyaçları ve tercihleri farklı olabileceğinden herkes için en doğru ve ideal yastık modeli de değişebilmektedir.

Kişisel ihtiyaç ve tercihlerin yanı sıra önemli hususlardan bir diğeri yastığın malzemesi ve dolgusudur. Genel olarak orta yükseklikte, nefes alabilir ve doğal malzemelerden yapılmış ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca yastığın ölçüleri ve tasarım şekli de kullanıcılar için önemli hususların başında gelir.

Tüm yastıklarda olduğu gibi hamile yastığı tercihinde de dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise temizliktir. Yastığın antibakteriyel olması ve kolay temizlenebilir olması son derece önemlidir. Dolayısıyla da çıkarılabilir kılıfı olan ve çamaşır makinesinde kolay yıkanabilen yastıklar tercih edilmelidir.

Hamile Yastıkları Kullanım İpuçları

Gebe yastıklarının kullanım ipuçları her yastığın modeline ve şekline göre değişebilir. Bunun için öncelikle yastığı optimal düzeyde ve verimli bir şekilde kullanabilmek için yastığın formuna uygun olarak vücudun yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca uyku pozisyonu değişikliğine uykun olarak yastığın doğru yerleştirilmesi de son derece önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Hamile Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile yastığı, şekline uygun bir şekilde vücudu destekleyecek konumda kullanılmalıdır.

Hamile Yastığı Nereden Alınır?

Hamile yastığı, medikal ürün satan mağazalarda satılabileceği gibi aynı zamanda yatak ve yastık üreticilerinin online ve reel mağazalarında satışa sunulmaktadır.

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile destek yastığı, vücuda uygun bir şekilde yatağa yerleştirilerek kullanılır

Hamile Yastığı Nerede Satılır?

Hamile yastığı anne bebek ürünleri, uyku ürünleri ve medikal ürünler satan mağazalarda satılır.

Hamile Yastığı Ne İşe Yarar?

Hamile yastığı, gebelik döneminde bel, sırt, bacak ve karın bölgelerinde oluşan ağrıların hafifletilmesini ve uyku kalitesinin arttırılmasını sağlar

Hamile Yastığı İşe Yarıyor mu?

Hamile yastıkları, ihtiyaçlar doğrultusunda doğru model tercih edildiğinde ve doğru kullanıldığında son derece etkili ürünlerdir.

Hamile Yastığı Kaçıncı Ayda Kullanılmalı?

Hamile yastığı, hamile kadının ihtiyaç duyduğu herhangi bir dönemde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hamile Yastığı Ne Zaman Kullanılır?

Hamile yastığı, ihtiyaç halinde gebeliğin herhangi bir döneminde kullanılabilir.

Hamile Yastıkları Normal Yastıklardan Nasıl Farklıdır?

Hamile yastıkları, normal yastıkların aksine bel, sırt, bacak ve karın bölgesini destekleyebilecek büyük ölçülere ve özel şekillere sahiptir.

Hangi Hamile Yastığı Modeli En Fazla Rahatlık Sağlar?

Hangi hamile yastığının en çok rahatlık sağlayacağı ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda herkes için farklılık gösterebilir.

Hamile Yastığımı Hamilelik Sonrası da Kullanabilir miyim?

Birçok hamile yastığı doğum sonrasında emzirme yastığı ya da bebek yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Hamile Yastığı Alırken Hangi Malzemelerden Kaçınmalıyım?

Hamile yastığı alırken kimyasal malzemeler içeren ve koku veren malzemelerden uzak durulmalıdır.

Hamile Yastıkları Bütün Gece Kullanım İçin Uygun mu?

İhtiyaç duyulduğu takdirde hamile yastıkları konforlu ve sağlıklı bir uyku için tüm gece kullanılabilmektedir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.