Hamile Yastığı

Hamile Yastığı

Yazı İçeriği

Hamile yastığı, hamilelik döneminde uyku kalitesini düşüren ağrıların giderilmesi için özel olarak tasarlanarak üretilmiştir.

Hamile yastığı, gebelik döneminde kadınların konforlu ve sağlıklı uyku uyuyabilmelerini amaçlayan yastıklardır. Gebelik döneminde hormonların da etkisiyle birlikte özellikle uyku sırasında bel, karın, boyun ve bacak bölgelerinde ağrılar olabileceği gibi bu bölgelerin daha fazla desteğe ihtiyacı olabilmektedir.

Ortopedik yastık modelleri arasında yer alan hamile yastıkları, gebelik döneminde vücudu destekleyerek kan basıncını dengeleyen fonksiyonel ürünlerdir. Genellikle yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olan bu modeller, visco yastık modelleri arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.

Hamile Yastığı Nedir?

Hamilelik döneminde rahat uyku ortamı sağlamak için özel olarak tasarlanmış olan hamile yastıkları, gebelik döneminde vücutta meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı olarak oluşan ağrıların giderilmesinde oldukça etkilidir. Özellikle hafızalı köpük dolgu özelliği olan visko yastık modelleri, uyku sırasında vücudun şeklini alırken aynı zamanda temas ettiği tüm vücut kaslarını destekleyerek kesintisiz uyku imkanı sunar.

Genellikle “U” ya da “C” şeklinde dizayn edilen hamile yastığı, özellikle bel ve karın bölgesine destek verecek forma sahiptir. Gebelik döneminde son derece işlevsel olan bu ürünler, doğum sonrasında da emzirme yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Hamile Yatağı Faydaları

Hamile yatağı olarak da bilinen hamile yastığının gebelik döneminde kadınlara oldukça fazla faydası vardır. Öncelikle konforlu, sağlıklı, ağrısız ve kesintisiz uyku ortamı oluşturan gebe yastıkları; uyku sırasında doğru ve rahat pozisyon alınmasını sağlayarak vücudu destekler. Bu sayede hem anne rahat uyku uyurken hem de bebeğin doğum öncesinde doğru pozisyonda olmasına destek olur.

Hamile ya da gebe yastıkları, uyku sırasında kullanılabileceği gibi aynı zamanda otururken de boyun yastığı ya da bel yastığı görevi görerek vücudu destekler. Böylece hamilelik döneminde bel, sırt ve boyun ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Gebelik döneminde işlevsel olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda doğum sonrasında da emzirme, bebek taşıma gibi farklı amaçlarda bebek yastığı olarak kullanılmaya uygundur.

Hamile Yastıkları

Medikal yastık türleri arasında hamileler tarafından sıklıkla tercih edilen gebe yastıkları, c şeklinde ve u hamile yastığı olarak iki farklı şekilde tasarlanarak üretilir. Uyku pozisyonunun yanı sıra aynı zamanda otururken de bölgesel destek yastığı olarak kullanılabilen gebe yastık modelleri, farklı ölçüleri ile hamile kadının beklentisini en üst seviyede karşılayabilecek ürünlerdir.

Hamile yastığı kullananlar, gebelik döneminde ürünün sunduğu konfor ve rahatlığa tam puan vererek memnuniyet yorumları yapmaktadır. Dolayısıyla da bu modellerin gebelik süresince konforlu ve kesintisiz uyku için kullanılması gereken ürünler arasında yer aldığını söylemek mümkündür.

Hamile Destek Yastığı

Hamile kadınlar tarafından şiddetle tavsiye edilen hamile destek yastığı, uyku sırasında rahat bir pozisyonda kalmanızı sağlarken aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sunar ve vücut üzerindeki basıncı minimum seviyeye indirger.

Hamilelik döneminde uyku yastığı olarak işlevsel ve konforlu bir şekilde kullanılabilen hamile destek yastıkları, aynı zamanda otururken de tüm vücudu destekleyen oturma yastığı işlevi görebilen fonksiyonel yastık çeşitleri arasında yer almaktadır.

Hamile Uyku Yastığı

Hamilelik döneminde sırt ve karın destek yastığı olarak kullanılan hamile uyku yastığı; bel, sırt ve bacak gibi ağrı bölgelerini destekleyerek olası ağrıları engeller ve ağrıların dindirilmesine yardımcı olur.

Hamile uyku yastığı, gebelik döneminde en rahat uyuma pozisyonunu sağlayarak uyku sırasında vücudun basıncını minimum seviyeye indirir ve böylece uyku sırasında sürekli dönme ihtiyacını ortadan kaldırarak kesintisiz uyku imkanı sunar.

Visco Hamile Yastığı

Gebe hamile yastığı modelleri, birçok farklı materyalden üretilebilmektedir. Ancak bu modeller arasında en iyi model ısı ve basınca duyarlılığı olan, vücut şeklini alarak kasların desteklenmesini sağlayan visco hamile yastığı modelidir.

Evde kullanıma uygun olan visco hamile yastığı, fonksiyonel tasarımı sayesinde seyahat yastığı olarak da gebelik döneminde kullanılabilmektedir. Bel, bacak, göbek bölgelerine üst düzey veren visco akıllı sünger malzemesi ile üretilen visco hamile yastığı sırt yastığı olarak da işlevsel olarak konforu maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love ürün yelpazesi içerisinde %100 memnuniyet garantisi olan anne bebek yastıkları bulunmaktadır. Özel bir forma sahip olan Belly Support Visco Hamile Yastığı, karın ve bel bölgesine destek veren özel bir forma sahiptir. Özel kavisli forma sahip olan Belly Visco Hamile Yastığı ise özellikle bel ve diz arkası boşluğu doldurmak ve desteklemek için özel üretilmiştir.

Anne bebek yastığı kategorisi içerisinde ayrıca bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz ve bebeğinize hem kesintisiz hem de sağlıklı uykunun kapılarını sonuna kadar aralayan Baby Dream Visco Bebek Yastığı modeli de bulunmaktadır.

Hamile Yastığı Fiyatları

Diğer visco yastık fiyatları gibi hamile yastığı fiyatları da tek bir fiyat bandında seyretmemektedir. Yastığın modeli, ölçüleri ve üretim materyali gibi faktörler ürün fiyatlarının değişkenliğe uğramasına ortam hazırlamaktadır.

Hamile uyku yastığı tercihi yaparken satın alma sırasında önceliği fiyatlara değil ürün özelliklerine vermek daha doğru olacaktır. Ürünlerin uygun fiyatlı olması aynı zamanda beklentilerinizi karşılayacak anlamına gelmez. Dolayısıyla da beklentileriniz doğrultusunda seçimler yapmanız kaliteli ve sağlıklı uyku için en doğru karar olacaktır.

Hamile Yastığı Nereden Alınır?

Günümüzde piyasaya baktığınızda yastık kategorisinde ürün yelpazesi oldukça geniştir. Çocuk yastığı ve horlama yastığı gibi yastık çeşitleri gibi hamile yastıkları da farklı model ve ölçülerde farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Dolayısıyla da tercih yaparken adresin güvenilir ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.

Visko Love, %100 visco elastik sünger (poliüretan) malzemesinden ürettiği yastıkları ile sektörün lider firmasıdır.  Araba yastığı ya da diğer adıyla yolculuk yastığı ve terletmeyen yastık modelleri gibi farklı modeller üreten Visko Love, hamile yastıkları konusunda da geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Dolayısıyla da tüm yastık ihtiyaçlarınızı Visko Love markasından güvenle karşılayabilirsiniz.

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile yastığının kullanım şekli, yastığın formuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sırt üstü ya da yan yatma pozisyon alırken kolayca kullanabileceğiniz hamile destek yastığını aynı zamanda oturma ya da doğum sonrasında emzirme sırasında da kullanabilirsiniz.

Hamile yastığı kullanımı için öncelikle yastığı yatağınıza yerleştirin. Daha sonrasında yastığın U formunda ya da C formunda olmasına dikkat ederek yastığınızın alt kısmını bel boşluğunuza yerleştirirken tüm vücut boşluklarınızın desteklendiğinden de emin olmalısınız. Visco reflü yastığı olarak da kullanılabilen hamile destek yastığı, doğru pozisyonda kullanıldığında uyku sırasında reflü oluşumunu da engelleyecektir.

Hamile Yastığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Hamile Yastığı Ne İşe Yarar?

Hamile yastığı, gebelik döneminde vücudu destekleyerek ağrı oluşumunu engellemek için kullanılır.

Hamile Yastığı İşe Yarıyor mu?

Gebelik döneminde mutlaka her kadının kullanması gereken hamile yastığı, konforlu ve kesintisiz uyku uyumanız için son derece işlevsel bir üründür.

Hamile Yastığı Kaçıncı Ayda Kullanılmalı?

Hamile uyku yastığı, gebelik süresi boyunca süre kısıtlaması olmadan gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Hamile Yastığı Ne Zaman Kullanılır?

Hamile yastığı, özellikle  gebeliğin ilk 3 ayının ardından başlayan bel, sırt ve bacak ağrıları ile birlikte kullanılabilir.

Hamile Yastığı Nasıl Kullanılır?

U ya da C formuna göre yastık, vücut boşluklarını dolduracak şekilde vücuda yerleştirilerek kullanılır.

Hamile Yastığında Nasıl Yatılır?

Yan yatma pozisyonunda hamile yastığının alt kısmı dizlerin arasına sıkıştırılırken bel ve göbek boşlukları da doldurularak yatılır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.