Hamile Yastığı

Hamile Yastığı

Yazı İçeriği

Hamile yastığı, hamilelikte hormanlara bağlı olarak vücutta meydana gelen ağrıların hafifletilmesi için üretilmiş özel destek yastığıdır.

Yetişkinler, çocuklar yani kısacası tüm bireyler için uyuma yastığı uyku kalitesini doğrudan etkileyen bir üründür. Uyku konforunu doğrudan etkileyen ve doğru ürün tercihi yapıldığında uykunun kesintisiz ve sağlıklı olmasını sağlayan uyku yastığı, hamilelik döneminde kadınlar için iki kat daha önemli hale gelir. Zira bu yastıklar, hamilelik döneminde oluşan ağrıların giderilmesi ya da en aza indirgenebilmesi için özel destekleyici bir tasarıma sahiptir.

Hamilelik döneminde hormonların değişmesi, kadının vücudunda yeni bir insanın gelişmeye başlaması bu süreçte özellikle sırt, bel ve bacak gibi bölgelerde ağrı oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu noktada hamile yastığı kullanımı kadınlara büyük rahatlık ve konfor sunar.

Hamile yastıkları günümüz üretim teknolojisinde çeşitli modellerde ve ölçülerde tasarlanır. Bu sayede hamile yastığı modelleri arasından ihtiyaçlara göre en doğru modeli seçmek son derece kolaydır. Zira hamilelik döneminde uzmanların da tavsiye ettiği hamile yastıkları gebelik dönemini daha sağlıklı ve konforlu bir forma kavuşturan ürünlerdir.

Hamile Yastığı Nedir?

Gebe hamile yastığı, hamile olan kadınların değişken vücut dengelerine bağlı olarak meydana gelen ağrı ve rahatsızlık şikayetlerinin giderilmesi için özel forma sahip yastık modelidir. Hamile yastıkları farklı ölçülerde olabileceği gibi aynı zamanda farklı şekillerde ve modellerde de üretilir. Bu yastıklar genellikle daha işlevsel ve kullanışlı olabilmesi adına büyük ölçülerde, vücudun rahatça kavrayabileceği modeller olsa da bu yastığı kullananlar için ürün çeşitliliği içerisinde küçük modeller bulmak da mümkündür.

Özel malzemelerden ve özel formlarda üretilen hamile yastıkları, vücuda sunduğu destek sayesinde sırt, bel ve bacak gibi bölgelerdeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olurken aynı zamanda birçok modeli hamilelik sonrasında da bebek yastığı ve emzirme yastığı olarak da kullanılabilen modeller olabilmektedir. Böylece gebelik döneminde annenin ve anne karnındaki bebeğin konforunu arttıran hamile yastıkları, doğum sonrasında da anne ve bebek için birçok kolaylık ve avantajı da beraberinde getirebilir.

Hamile Yastığı Çeşitleri

Yastık çeşitleri arasında en çok tercih edilen yastık modellerinden birisi de hamile yastıklarıdır. Genellikle uyku esnasında ağrı oluşabilecek sırt, bel ve bacak gibi tüm bölgelere aynı anda destek verebilmek adına bu yastıklar büyük ölçülerde ve farklı şekillerde tasarlanır ve yastıkların kullanım şekli de formuna göre değişiklik gösterebilir.

U şeklinde, C şeklinde ya da J şekli gibi onlarca farklı modellerde tasarımı yapılan bu yastıklar, aynı zamanda vücut ağrılarının giderilmesine yardımcı olduğundan hamile kadınlar için medikal yastık görevini de başarıyla üstlenir.

U Şeklinde Hamile Yastığı

U şeklinde hamile yastığı, pratik ve kullanımı kolay olan bir model olmakla birlikte aynı zamanda büyük ama işlevsel ölçüleriyle de hamile kadınların en çok tercih ettiği modellerden birisidir. Bu yastık özel formu sayesinde doğru yerleştirildiğinde baş, bel, sırt ve karın bölgesine aynı anda destek vererek uyku ortamını konforlu hale getirir. Aynı zamanda sırt yastığı görevini üstlenen bu yastık, uyku süreci boyunca hamile kadınlara sunduğu rahatlık sayesinde etkili uyku çözümlerinden birisidir.

Adını U’ya benzeyen şeklinden alan U hamile yastıkları, özel ölçüleri sayesinde tüm vücudu sarar ve destekler. Yumuşak dolgu malzemelerinden özel üretilen bu yastıkların gerek tasarımı gerekse ölçüleri sayesinde kullanımı son derece kolay, konforu ise son derece maksimum düzeydedir.

C Şeklinde Hamile Yastığı

C şeklinde hamile yastığı, C şekline sahip ve gebelik döneminde ağrıların hafifletilmesinin yanı sıra konforun arttırılması için özel tasarlanmış bir diğer modeldir. Bu yastık öncelikle baş, sırt, bel ve karın bölgesini destekleyerek ağrı oluşumunun önlenmesine ve yeni ağrıların en aza indirgenmesine yardımcı olur. Tasarımındaki yay şeklindeki kavis aynı zamanda özellikle karın bölgesinin büyümeye başladığı gebeliğin ileri dönemlerinde bel ve sırt bölgesine çok daha fazla destek vererek vücut kaslarını rahatlatır.

Hamilelik döneminde uyku kalitesini arttırmak ve ağrılara karşı uykunun kesintisiz bir noktaya taşınmasını sağlamak için C şeklindeki hamile yastıkları, kullanıcı yorumlarının son derece başarılı olduğu modellerden birisidir.

J Şeklinde Hamile Yastığı

J şeklinde hamile yastıkları, bel, boyun, sırt bölgeleri başta olmak üzere aynı zamanda baş bölgesini de desteklemesi amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda ergonomi düzeyi yüksek ortopedik yastık modeli olan bu yastıklar sayesinde hamile kadınların bel, sırt ve bacak ağrısı sorunu yaşamadan kesintisiz ve dinlendirici bir uyku süreci deneyimlemesi mümkün hale gelmiştir.

J yastık modelleri, özel formüle edilmiş şekli sayesinde bel yastığı ve aynı zamanda boyun yastığı görevini de üstlenir. Gebelik döneminde bu bölgelerde ağrı sorununun çok fazla gözlemlenmesi bu yastık modellerinin işlevselliğini ve önemini çok daha arttırır.

Dikdörtgen Hamile Yastığı

Dikdörtgen hamile yastıkları, adını tasarımının dikdörtgen şeklinde olmasından ötürü almıştır. Görünüş itibari ile dikdörtgen şeklinde geleneksel bir tasarıma ve standart ölçülere sahiptir. Diğer hamile yastıkları ile kıyaslandığında daha stabilize edilmiş basit özelliklere sahip olan bu yastıklar, özellikle bel desteği sunduğundan bel ağrısı sorununu ciddi düzeyde yaşayan kadınlar için etkili ürünler arasında yer alır.

Dikdörtgen hamile yastıkları, özel tasarıma sahip olan U şeklindeki, C şeklindeki ve J şeklindeki yastıklara göre daha sade tasarlanmıştır. Özel tasarıma sahip yastıkların işlevselliği daha yüksek düzeyde olurken dikdörtgen hamile yastıklarının kullanıcılara sunduğu avantajlar biraz daha kısıtlı düzeydedir. Bu nedenle fiyatları da özel tasarım modellere göre daha uygun düzeydedir.

Hamile Destek Yastığı

Hamile destek yastığı modelleri, sadece uyku sırasında değil uyku sürecinin yanı sıra aynı zamanda dinlenme zamanlarında oturma yastığı olarak da kullanılabilen modellerdir. Dinlenme zamanlarında vücuttaki değişimlere bağlı olarak gelişen sırt, bel ve bacak ağrılarının giderilmesi ya da azaltılması hususunda destek yastıklarının fonksiyonelliği son derece fazladır. Özellikle karın bölgesinin büyüdüğü ileriki dönemlerde bu yastıklar büyüyen karın bölgesine de ekstra destek sunma işlevine sahiptir.

Hamile destek yastıklarının klasik bir şekli yoktur. U şekilli, C şekilli ya da J şekilli vücudun farklı bölgelerine destek veren tüm hamile yastıkları aynı zamanda hamile destek yastıkları olarak tanımlanabilir. Her hamile kadının ihtiyaçları ve kişisel tercihleri farklılık gösterebileceğinden seçim sırasında mutlaka kişisel ihtiyaçlar ve tercihler göz önünde bulundurularak alternatifler arasında seçim yapılmalıdır.

Hamile Uyku Yastığı

Uyku yastıkları çocuk ya da yetişkin, erkek ya da kadın fark etmeksizin tüm kullanıcılar için büyük önem taşısa da hamilelik döneminde bu önem gebeliğin sağlıklı ve konforlu geçmesi için çok daha büyüktür. Bu sebeple hamile uyku yastıkları, oluşan ağrıların giderilmesi ve uykunun kesintiye uğramaması için önemli bir fonksiyon üstlenir.

Hamile uyku yastıkları, hamilelik döneminde baş, boyun, sırt ve bel başta olmak üzere birçok bölgede oluşan ağrıların azaltılması için özel malzemelerden özel formüle edilerek üretilir. Bu özel formülasyon sayesinde bu yastıklar hamile kadınlara alışılmışın dışında maksimum seviyede destek vererek gebeliğin daha keyifli ve konforlu geçmesine yardımcı olur.

Visco Hamile Yastığı

Visco yastıklar, özel tasarımı ve visco elastik sünger malzemesi sayesinde kullanıcılar için son derece sağlıklı ve işlevsel ürünlerdir. Bu yastıkların ana üretim malzemesi hafızalı köpüktür. Hafızalı köpük malzemesinin ısı ve ağırlığa karşı yüksek duyarlılık göstermesi ise bu yastıkların vücut için başarılı bir destekleyici haline gelmesini sağlar.

Isı ve ağırlık sayesinde vücuda temas ettiği anda vücudun şeklini tamamen alana kadar harekete geçen visko yastık modelleri, uyarlandığı hamile destek yastığı formu sayesinde gebelik döneminde hamile kadınlar için vazgeçilmez ve son derece etkili ürünler haline gelmiştir.

Visco hamile yastıkları, içerisindeki viscoelastik sünger yani hafızalı köpük sayesinde vücudun ağırlığını eşit bir şekilde dağıtırken aynı zamanda temas ettiği sırt, bel, baş ve boyun gibi bölgelerde basıncı azaltır, kasları gevşeterek rahatlatır. Tüm bu faaliyetler aynı zamanda hamileliğe bağlı vücutta oluşabilecek ağrıların azaltılmasına veya önlenmesine de yardımcı olur.

Visco hamile yastıklarının önemli işlevlerinden birisi de doğru uyku pozisyonlarını korumasıdır. Omurga sağlığı ve vücut yapısı için doğru uyku pozisyonu sunarak hamileliğin yanı sıra yanlış uyku pozisyonuna dair oluşabilecek ağrıların giderilmesi de bu yastıklar sayesinde mümkün hale gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra nefes alabilirliği yüksek olan bu yastıklarda hava akışı maksimum düzeyde olduğundan uyku kalitesini düşüren bir diğer husus olan terleme önlenerek uyku ortamının serin kalması sağlanır.

Türkiye’nin ilk visco yatak ve yastık üreticisi olan Visko Love, ürün yelpazesinde %100 viscoelastik sünger malzemesinden özel üretim teknolojisiyle ürettiği hamile yastıklarına yer vermektedir. Belly Visco Hamile Yastığı, üçgene benzeyen formu ve özel kavisi sayesinde özellikle bel boşluğu ve diz arkası bölgeleri için kusursuz bir destekleyici ürün olmaktadır.

Visko Love Belly Support Visco Hamile Yastığı modeli ise özellikle baş, boyun ve karın bölgesine destek sunan özel formüle edilmiş bir diğer Visko Love ürünüdür. Visko Love imzası olan bu ürünler, hamilelik sürecinde oluşan ağrıları gidererek uyku kalitesini arttırmaya yönelik son derece iddialıdır.

En İyi Hamile Yastığı

Çocuk yastığı ya da yetişkin ürünleri fark etmeksizin tüm ürünlerde olduğu gibi hamile kullanıcıların da kişisel ihtiyaçları ve alışkanlıkları farklı olduğundan en iyi kavramı her kullanıcı için farklılık gösterebilir. Ancak yastığın kalitesinin ve malzeme özelliklerinin iyi bir düzeyde olması ürünleri herkes için sağlıklı konuma eriştirebilmektedir.

Kesintisiz ve sağlıklı bir uyku için geniş ürün yelpazesine sahip Türkiye’nin ilk visco yastık üreticisi olan Visko Love, en iyi hamile yastığı olma konusunda son derece iddialı ve başarılı olan modeller üretmektedir. Visco akıllı sünger teknolojisi ile ve özel üretim teknikleri ile üretilmiş olan Visko Love hamile yastığı modelleri, son derece kaliteli olmalarının yanı sıra aynı zamanda konforlu ve sağlıklı olmalarıyla da yüzlerce kullanıcı tarafından vazgeçilmez ürünlerin başında gelmektedir.

Hamile Yastığı Fiyatları

Hamileler için özel üretilmiş olan yastık fiyatları da tıpkı yastık modelleri gibi piyasada geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Yastıkların ölçüsü, şekli ve dolgu malzemesi gibi temel özellikleri öncelikle fiyatları doğrudan belirleyen hususların başında gelir. Ancak bu hususlar yastık fiyatlarının belirlenmesinde tek başına yeterli olmaz.

Yastık fiyatlarının belirlenmesinde önemli belirteçlerden birisi de üretici firmaların fiyatlandırma politikalarıdır. Piyasadaki rekabet ve üretici firmanın kalitesi gibi hususlar fiyatları doğrudan etkiler. Ayrıca sağlık açıcısında son derece önemli olan yastıklardaki antibakteriyel ve nefes alabilir malzeme özellikleri de fiyatlarına artmasına zemin hazırlayan ayrıntılardır. Buna göre piyasada 750 TL – 1.000 TL gibi ekonomik fiyatlarda hamile yastıkları bulmak mümkünken kalite ve fonksiyonellik arttıkça bu fiyatlar 4.500 TL – 5.000 TL arasına kadar yükselebilmektedir.

Hamile Yastığının Sağlık Üzerine Yararları

Özel formda ve çeşitli ölçülerde onlarca farklı modelde üretilebilen hamile yastıklarının aynı zamanda sağlık üzerinde yadsınamaz faydaları vardır. Bu yastıklar özel şekli ve formu sayesinde baş, boyun, sırt, bel ve bacak bölgelerine destek vererek olası gebelik ağrılarının da önüne geçer.

Gebelik zamanlarının özellikle 2. Trimester döneminden sonra ağrılar çok daha yoğun hissedilir. Bu süreçte uyku ve dinlenme zamanlarının ağrısız, konforlu ve sağlıklı olabilmesi için hamile yastıkları son derece etkili ürünlerdir. Özellikle bu yastıkların malzemesine göre değişken olsa da basınç noktalarını rahatlatması uyku pozisyonunun ve uyku ortamının rahat bir seviyeye ulaşmasına yardımcı olur.

Hamile Yastığı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm yastık modellerinde olduğu gibi hamile yastığı seçiminde de kullanıcıların dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Zira kişisel alışkanlıklar, tercihler ve ihtiyaçlar her kullanıcı için değişkenlik göstereceğinden aynı şekilde her kullanıcı için en iyi yastık modeli de farklı olabilecektir.

Hamile yastığı seçiminde kişisel ihtiyaçlar, alışkanlıklar doğrultusunda tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk husus yastığın malzeme türü ve dolgusu olmalıdır. Orta yüksekliğe sahip, nefes alabilen ve doğal malzemelerden üretilmiş olan yastık modelleri genel olarak tüm kullanıcılar için en sağlıklı ve ideal modeller arasında yer alır. Aynı zamanda tasarım özellikleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda yastık ölçüleri de dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

Hamile yastıkları seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi de temizlik ve bakım özellikleridir. Bu noktada da mutlaka antibakteriyel ve temizlenebilirliği son derece kolay olan modeller tercih edilmelidir. Özellikle çıkarılabilir kılıfı olan yastıkların temizlenmesi ve hijyeninin sağlanması çok daha kolay ve pratiktir.

Hamile Yastığı Kullanım İpuçları

Hamile yastıklarının kullanımı her modelde farklılık gösterir. Özellikle yastığın ölçüleri ve tasarımı yastığın kullanımı üzerinde doğrudan etkilidir. Dolayısıyla da söz konusu hamile yastığı modelinden maksimum verim alabilmek adına yastığın yatağa şekline uygun bir şekilde yerleştirildikten sonra vücudun yastığa yerleştirilmesi gereklidir. Bununla birlikte uyku pozisyonu değiştikçe yastığın doğru konumda olduğundan emin olmak da yastığın performansını arttıracak hususlar arasında yer alır.

Hamile Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile yastıkları, tasarlandığı model ve ölçüler doğrultusunda kullanma talimatında belirtildiği gibi vücuda doğru bir şekilde yerleştirilerek kullanılmalıdır.

Hamile Yastığı Nereden Alınır?

Hamile yastıkları, üretici firmaların reel mağazalarından ya da online satış sitelerinden alınabileceği gibi aynı zamanda medikal malzemeler satan yerlerden de temin edilebilir.

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile destek yastığı, vücudun yastığa doğru bir konumda yerleştirilmesiyle birlikte kullanılır.

Hamile Yastığı Nerede Satılır?

Hamile yastığı; medikal malzemeler satan yerlerde, bebek ve anne-bebek ürünleri satan mağazalarda satılır.

Hamile Yastığı Ne İşe Yarar?

Hamile yastığı, vücudu destekleyerek hamileliğe bağlı olarak bel, sırt, baş, boyun ve bacak bölgelerinde oluşabilecek ağrıların önlenmesine yardımcı olur.

Hamile Yastığı İşe Yarıyor mu?

Hamile yastıkları, kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda doğru model tercih edildiğinde ve doğru şekilde kullanıldığında son derece işe yarayan fonksiyonel ürünlerdir.

Hamile Yastığı Kaçıncı Ayda Kullanılmalı?

Hamile yastıkları, ihtiyaçlar doğrultusunda tüm hamilelik döneminde kullanılır. Ancak özellikle ileri dönemlerde çok daha rahatlatıcı ürünlerdir.

Hamile Yastığı Ne Zaman Kullanılır?

Hamile yastığı, hamile kadınların ihtiyaçlarına göre istenilen ve kişisel olarak tercih edilen her dönemde kullanılabilir.

Hamile Yastığı Normal Yastıklardan Nasıl Farklıdır?

Hamile yastıkları normal yastıklara göre genel olarak daha büyük ölçülerde ve tüm vücudu destekleyebilecek özel şekillerde üretilir.

Hangi Hamile Yastığı Modeli En Fazla Rahatlık Sağlar?

İhtiyaçlar doğrultusunda her hamile kadın için rahatlık sağlayan model farklılık gösterebilir. Ancak özellikle visco elastik sünger malzemesinden üretilen modeller son derece rahat ve konforlu modellerdir.

Hamile Yastığımı Hamilelik Sonrası da Kullanabilir miyim?

Hamile yastıkları fonksiyonel ürünler olduğundan doğum sonrasında emzirme ve destek yastığı olarak kullanılabilmektedir.

Hamile Yastığı Alırken Hangi Malzemelerden Kaçınmalıyım?

Hamile yastığı alırken kimyasal içeren ve kötü kokuya sahip olan malzemelerden kaçınmalısınız.

Hamile Yastığı Bütün Gece Kullanım İçin Uygun mu?

Hamile yastığı ihtiyaç duyulduğu takdirde gece-gündüz ayrım yapılmadan tüm uyku ve dinlenme süreçlerinde kullanıma uygundur.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.