Hamile ve Bebek Yastıkları

Hamile ve Bebek Yastıkları

Hamile ve bebek yastıkları, ergonomik tasarıma sahip olmakla birlikte bebeklerde ve hamilelik döneminde rahat uyku imkanı sunan ürünlerdir. Genellikle visco ortopedik yastık özelliklerine sahip ürünler olduğundan hem hamile kadınlar hem de anneler tarafından şiddetle tavsiye edilir.

Yastık modelleri gerek kullanım amacı gerekse üretim materyalleri tarafından farklı şekillerde üretildiğinden geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Hamile Yastığı Nedir?

Hamile yastığı, gebelik döneminde anne adaylarının konforlu ve ağrısız uyku uyumasını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Bölgesel destek yastığı olarak da bilinen modeller arasında c şeklinde ya da u hamile yastığı gibi farklı modeller bulmak mümkündür.

Genellikle uzun ve büyük ebatlara sahip olan hamile yastıkları, aynı zamanda bölgesel destek olarak da minimal ölçülerde sırt ve karın desteğine yönelik üretilebilmektedir. Visko yastık olarak visco akıllı sünger malzemesinden üretilebilen hamile destek yastıkları aynı zamanda pamuk, elyaf, silikon ve yün gibi farklı malzemelerden de tasarlanabilir.

Hamile yastık çeşitleri, gebelik sonrasında da emzirme yastığı olarak kullanılacak kadar fonksiyonel özelliklere sahiptir. Dolayısıyla da her hamile kadın ve bebeği olan anne için en iyi modeller arasında gelir.

Hamile Yastığı Faydaları

Hamilelik döneminde hamileliğe bağlı olarak karın, bel, bacak ve sırt bölgelerinde yoğun ağrı şikayetleri görülebilir. Hamile yastıkları, bu anlamda sırt, bel ve karın destek yastığı olarak kullanılmak üzere dizayn edilmiş medikal yastık ürünüdür.

Gebelik döneminde rahat bir uyuma pozisyonu almanızı sağlarken aynı zamanda sert bölgesine maksimum destek veren sırt yastığı görevi görür. Ayrıca hamile yastık modellerinin daha birçok faydası bulunmaktadır.

Hamile yastıkları, karın büyüdükçe karın bölgesi başta olmak üzere birçok noktaya destek vererek sırt ve bel ağrılarının giderilmesine yardımcı olur, uyku konforunu maksimum seviyeye çıkararak uyku kalitesini arttırır.

Özellikle hamileliğin ileri dönemlerinde sıklıkla meydana gelen sırt ve bel ağrılarını sağladığı destekle minimalize ederek uyku esnasında basıncı azaltır, doğru uyku pozisyonu sağlayarak nefes almayı kolaylaştırır.

Aynı zamanda bebek yastığı olarak da kullanılan hamile yastığı, doğum sonrasında anne ile bebek arasındaki bağlanmayı arttırarak emzirme sırasında anne ile bebeğin temasını daha sıcak bir hale getirir.

Hamile Yastıkları

Hamile yastıkları; uyku sırasında göbek, bel, sırt ve bacak bölgelerini destekleyerek rahat uyku pozisyonu sağlar. Ürün çeşitliliği içerisinde farklı ölçüleri ile ve farklı dolgu malzemelerinden üretilmiş çeşitli modeller mevcuttur.

Hamile destek yastıkları; visco, elyaf, silikon ve pamuk gibi farklı dolgu materyallerden ve farklı ölçülerde üretilebilir. Kendiniz için ürün tercihi yaparken modeller arasında beklentilerinizi karşılayacak ve ihtiyaçlarınızı maksimum seviyede giderecek modelleri tercih etmeniz ürünün performansı açısından da daha iyi olacaktır.

Hamile Destek Yastığı

Hamile destek yastığı, hamilelik döneminde ağrıların giderilmesi ve uykunun konfor düzeyinin arttırılması için kullanılabilecek en iyi ürünlerin başında gelir. Evde ya da arabada istediğiniz gibi kullanabileceğiniz farklı ebatlarda modelleri bulabilmeniz mümkündür. Özellikle göbek, bel ve sırt gibi bölgelerde gebeliğin ilerleyen dönemlerinde meydana gelen ağrıların giderilmesi konusunda hamile destek yastıkları son derece fonksiyonel ürünlerdir.

Hamile Uyku Yastığı

Haile uyku yastığı, hamilelik döneminde uyku konforunun arttırılması için özel olarak üretilen uyku yastığı modelidir. Gebe hamile yastığı modelleri, genellikle büyük ebatlarda U ve C şeklinde üretilir ve böylece tüm vücudu aynı anda desteklemesi amaçlanır.

Uyku öncesinde doğru pozisyonda yastığı vücudunuzun destek noktalarına yerleştirdiğinizde bel, bacak, sırt, göbek bölgelerinde var olan ağrıların azalması ve yeni ağrıların engellenmesi sağlanır. Dolayısıyla da gebelik döneminde uyku kalitesini arttırmak için söz konusu uyku yastıkları son derece fonksiyonel öneme sahiptir.

Visco Hamile Yastığı

Visco hamile yastığı, hafızalı köpük dolgu ile yani visco akıllı sünger malzemesi ile tasarlanmış visco yastık modeli olmakla birlikte visco malzemesinin özellikleri sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Vücudun şeklini alan, basıncı minimuma indirerek uyku esnasında kasların gevşemesini sağlayan visco yastık modelleri, Visko Love markasının geniş ürün yelpazesinde sizlere güvenle sunulur. Visko Love Belly Support Visco Hamile Yastığı aynı zamanda ergonomik bel yastığı olarak özel tasarımı sayesinde özellikle bel ve göbek desteği için tasarlanmış modeldir. Ayrıca bacak ve bacak arkası desteği sunan Belly Visco Hamile Yastığı da özel kavisli formu sayesinde bacak arkası ve bel boşluğunu doldurarak ağrısız, konforlu uykunun kapılarını sonuna kadar aralamaktadır.

Hamile Yastıkları Nerede Satılır?

Hamilelik döneminde oturma yastığı ya da seyahat yastığı olarak da kullanılabilen modelleri günümüzde öncelikle yaygın olarak anne-bebek mağazalarında ve bebek mağazalarında satışa sunulur. Ayrıca neredeyse tüm yatak ve yastık üretimi yapan markaların mağazalarında ya da online e-ticaret sitelerinde de farklı modeller bulabilmeniz mümkündür.

Hamile Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Hamile yastıkları, günümüzde üretim sanayisinin gelişmesi ve ihtiyaçların da farklılaşmasıyla birlikte onlarca farklı model ve tasarımda üretilen çeşitli bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla da tüm modeller için tek bir kullanım şekli söylemek doğru değildir.

Tercih edeceğiniz modele göre kullanım şekliniz de değişkenlik gösterebilir. Eğer U ya da C şeklinde büyük bir hamile yastığı tercih ettiyseniz yan yatma pozisyonuna gelip yastığın alt kısmını bacaklarınızın arasına alıp aynı zamanda sırt ve karın bölgenizin de desteklendiğinden emin olmalısınız.

Daha küçük ölçülerde hamile yastığı kullananlar ise genellikle yastığı formuna göre bölgesel olarak sırt, göbek ya da bel gibi bölgelerine yerleştirerek kullanmaktadır.

Hamile Yastık Fiyatları

Hamile visco yastık fiyatları, ürünlerin birçok özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Modellerin ölçüleri, kalitesi, markası, özellikleri, dolgu malzemesi ve kumaş yapısı gibi tüm faktörler fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olur. Özellikle fonksiyonel olan ve tanınmış markalara ait olan ürünlerin fiyatları biraz daha yüksek seviyelerde seyreder.

Satın alma sırasında fiyatlardan ziyade öncelikle ürün kalitesine ve özelliklerine öncelik vermeniz üründen sağlayacağınız performans için çok daha önemlidir. Uygun fiyatlı bir ürünü kısa süre kullanıp fayda göremeyeceğiniz gibi fiyatına takılmadan ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edeceğiniz kaliteli bir modeli tüm hamilelik döneminiz boyunca ve sonrasında da bebeğinizin bakımı sırasında işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Bebek Yastığı Nedir?

Bebek yastığı; bebeklerin oyun oynarken, oturma sırasında ya da uyurken beşik ve puset gibi eşyalarda da kullanılabilen üründür. Özellikle bebeklerin boyun ve baş bölgesine ekstra destek sunmak için tasarlanmıştır. Bebeklerin sağlığı ve anatomisi dikkate alınarak genellikle nefes alan malzemelerden yumuşak ve hafif özelliklerde üretilir.

Kız ya da erkek fark etmeksizin tüm bebeklerde ilk aylarda kafa ve boyun omurgası henüz gelişimini tamamlamamış olur. Bu sebeple başın düz ve destekli konumda kalabilmesi için bebek yastıkları büyük öneme sahip olurken aynı zamanda özellikle sırt üstü yatış pozisyonunda başın hareket esnasında desteklenmesine yardımcı olur.

Kafa düzeltme yastığı, baş şekillendirici yastık ya da bebek boyun yastığı olarak da bilinen bebek yastıklarının kullanımı öncesinde uzman bir doktor önerisi alınması önemlidir. Bebeğin gelişim özellikleri doğrultusunda uzman doktor kullanılması en uygun modeli tavsiye edecektir.

İyi Bir Bebek Yastığı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklik döneminde henüz bebeklerin omurga ve kafa gelişimi tamamlanmamış olduğundan dolayı kullanılacak olan yastığın son derece özenli seçilmesi gereklidir. İyi bir bebek yastığı, öncelikle nefes alabilen yapıya sahip olmakla birlikte ayrıca hem mikrofiber hem de antialerjik özelliğe sahip olmalıdır.

Bebek yastıklarının neredeyse tamamı bebeklere uygun standart ölçülerde üretilir. Ancak bebeğin kişisel ihtiyaçları dikkate alınarak eğer bebeğin ihtiyaçları farklı ise farklı ölçülerde en doğru model tercih edilmelidir.

Tercih edilecek olan modelin nefes alabilir özelliğe sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda hafif ve yumuşak olması, pamuklu ya da hipoalerjenik kumaşlar kullanılması bebeğin sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.

Bebek yastıkları modelleri arasında farklı şekilli modeller bulmanız mümkündür. Ancak tercih edilecek olan modelin şekli, bebeğin kafa yapısına uygun olmakla birlikte başın yapısını ve boyun omurgasının doğal eğrisini destekleyecek özelliğe sahip olmalıdır.

İyi bir bebek yastığı aynı zamanda güvenli de olmalıdır. Aşırı dolgulu, bebeğin burun ve ağzını tıkayarak nefes almasını önleyebilecek modeller kesinlikle tercih edilmemelidir.

Bebek Yastığı Faydaları

Bebek yastıkları, henüz gelişimi tamamlanmamış olan boyun ve baş kaslarını destekleyerek başın doğru pozisyonda kalmasını sağlar. Bu sayede baş ve boyun kaslarının gelişim sürecini büyük oranda destekler. Bu süreçte aslında henüz gelişmekte olan kafatası doğru bir şekilde şekillenir.

İyi bir bebek yastığı, aynı zamanda bebeklerin öncelikle uyku esnasında konforunu maksimum seviyeye çıkararak konforlu bir uyku imkanı sunar. Böylece bebek dönme ihtiyacı hissettiğinde başın sabit kalmasını sağlayarak rahatsızlık hissini azaltır.

Bebek Yastıkları

Bebek yastıkları, bebeklerin gelişimlerine ve ihtiyaçlarına göre farklı model ve tasarımlarda ya da farklı ölçülerde üretilebilir. Bu sebeple geniş ürün yelpazesinde bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak onlarca farklı çeşit bulabileceğiniz modeller mevcuttur.

Bebek Reflü Yastıkları

Reflü yastığı, özellikle ilk altı aylık dönemde bebekler için son derece önemlidir. Bebekler için reflü yastığı, baş kısmı daha yüksek olan ve bu sayede mide asidinin yemek borusuna kaçmasını önleyen bir tasarıma sahiptir.

Uyku esnasında bebeğin başı vücuduna göre ergonomik bir yükseklikte konumlandırıldığı için özellikle beslenme sonrasında mide asidinin yemek borusuna geçişi engellenir. Bu sayede bebek uyku sırasında gaz çıkarma gibi reflü sorunlarından etkilenmeyeceği için kaliteli uykunun tadını çıkarır. Bu sebeple bebek reflü yastığı kullananların yorumları genellikle olumlu yönde ve tavsiye niteliğindedir.

Bebek Kafa Yastığı

Bebek kafa yastığı, bebeklerin kafasını sabit tutarken aynı zamanda kafatasının gelişimini destekler. Özellikle ilk aylarda bebeklerin kafatasının şekillenmesi bir süre daha devam eder. Bu süreçte bebekler sürekli yattığı için kafada düzleşme ya da form bozukluğu oluşabilir. Kafa yastığı, kafatasında şekil bozukluğunu önleyerek kafa ve boynun doğal yapısını korumaya yardımcı olur.

Bebek Takı Yastığı

Bebek takı yastığı, genellikle dekoratif olarak kullanılır. Özellikle doğumdan sonra tercih edilen takı yastıkları, aynı zamanda bebek görmeye gelen kişilerin altın taktığı yastıklardır. Bir nevi altını bebeğe taktıklarında bebeğin canının acıması ihtimaline karşı alınmış bir önlem olmakla birlikte aynı zamanda dekoratif bir süs olarak da tasarlanmıştır.

Bebek Emzirme Yastığı

Bebek emzirme yastığı, bebeğin emzirme sürecini güvenli hale getirirken aynı zamanda annenin de emzirme dönemini konforlu, kolay ve güvenilir hale getirmektedir. Emzirme sırasında bebeğin başının doğru yükseklikte ve konumda olması içim emzirme yastıkları son derece işlevsel ürünlerdir. Ergonomik tasarımı sayesinde bebek emzirme sırasında güvenli bir beslenme sağlar.

İsimli Bebek Yastıkları

İsimli bebek yastıkları, son dönemlerde bebek odalarını ya da bebek yataklarını süsleyen dekoratif ürünler arasında yer almaya başlamıştır. Kız ve erkek bebekler için farklı renk ve kombinlerde hazırlanabilen isimli bebek yastıkları, üzerine bebeğinizin adını yazdırarak kişiselleştirebileceğiniz ürünlerdir.

Bebek Boyun Yastıkları

Bebek boyun yastıkları, tıpkı diğer bebek yastıkları modelleri gibi yumuşak ve hafif olmakla birlikte aynı zamanda nefes alabilen materyaller ile üretilmiştir. Boyun desteği veren ve aynı zamanda boyun kaslarının doğal eğrisini koruyarak henüz gelişmekte olan boyun kaslarının doğru pozisyonda kalmasını sağlarken diğer yandan bebeğin istemsiz hareketleri sonucunda boynun sabit ve güvende kalmasını sağlar.

Bebek Düz Kafa Yastığı

Bebeklerin sürekli aynı pozisyonda uyuması sonucunda “Plagiosefali” adı verilen düz kafa sendormu gözlemlenebilir. Kafanın iki yanında ya da sadece bir tarafında düzleşme olarak meydana gelen düz kafa sendromu, düz kafa yastığı sayesinde önlenebilir bir durumdur. Bu sebeple düz kafa yastığı, düz kafa sendromunu engellemek ve iyileştirmek için özel tasarıma sahip medikal ürünlerdir.

Bebek Yan Yatış Yastığı

Bebeklerin yan yatış pozisyonunda kalması özellikle reflü, uyku apnesi ve solunum zorluğu gibi durumlarda doktorların önerdiği bir durumdur. Bu gibi durumlarda bebeğin güvenli bir şekilde yan yatış pozisyonunda kalmasını sağlamak için özel tasarıma sahip yan yatış yastığı üretilmiştir. Kaliteli malzemeye ve tasarıma sahip bir bebek yan yatış yastığı, bebeğin kafa ve boyun kaslarını destekleme özelliğine de sahiptir.

Bebek Oturma Yastığı

Bebekler ilk oturmaya başladıklarında desteksiz oturamadıkları için bu durum bebeklerde risk teşkil edebilir. Ancak bebek oturma yastığı, bebeklerin özellikle desteksiz oturamadığı dönemlerde güvenli bir şekilde oturmalarını, denge sağlamalarını amaçlayarak tasarlanmış yastık modelidir. Ergonomik fonksiyonelliğinin yanı sıra aynı zamanda bebek oturma yastığı, bebeklerde oturma becerilerinin çok daha hızlı gelişmesine yardımcı olur.

Ortopedik Bebek Yastıkları

Kucak yastığı görevi de görebilen ortopedik bebek yastığı, bebeğin doğru uyku pozisyonunda kalmasını sağlarken aynı zamanda boynun ve başın desteklenmesini sağlar. Ortopedik bebek yastıkları sayesinde uyku sırasında bebeğin tüm vücudunun doğru hizada kalması sağlanır. Bu da omurga gelişimine büyük oranda katkıda bulunur.

Yenidoğan Bebek Yastıkları

Yenidoğan bebek yastıkları, tek ya da ikiz bebek için farklı ölçülerde üretilen ergonomik ürünlerdir. Yeni doğmuş ve henüz kas gelişimi devam eden bebeklerin ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanan yenidoğan bebek yastıkları, bebeğin kaliteli ve dinlendirici uyku uyumasını sağlar.

Baş ve boyun bölgeleri uyku sırasında desteklenirken aynı zamanda uyku sırasında omurganın doğru hizalanmasını sağlayarak ileriki dönemlerde postür bozukluğunu oluşumunu da önlemiş olur.

Bebek Koruma Yastıkları

Bebek koruma yastıkları, özellikle emeklemeye ya da yürümeye başlayan bebeklerin güvenliği amacıyla üretilmiştir. Farklı model ve ölçülerde üretilebilen koruma yastıkları, özellikle sivri köşeleri olan mobilya ve benzeri gibi eşyalarda kullanılır. Böylece bebeğin ilk emeklemeye ve yürümeye çalıştığı dönemlerde çarpmalara karşı güvenliği sağlanmış olur.

Bebek Uyku Yastığı

Bebek uyku yastıkları, bebeğin dinlendirici ve kaliteli uyku uyabilmesi için üretilmiş modellerdir. Genellikle nefes alabilir, yumuşak ve hafif materyallerden üretilen bebek uyku yastığı modelleri, yan yatış yastığı ya da yüzüstü yastığı gibi farklı model ve işlevlerde üretilebilmektedir.

Terletmeyen Bebek Yastığı

Terletmeyen yastık özelliği bebek yastıklarında en çok aranan ve mutlaka olması gereken özelliklerin başında gelir. Hava dolaşımını arttırmak için özel havalandırma deliklerine sahip olan terletmeyen bebek yastıkları, sıcak zamanlarda bile bebeğin serin ve ferah bir uyku uyumasını sağlayarak aynı zamanda bebeğin uyku kalitesini de büyük oranda arttırmaya yardımcı olur.

Bebek Destek Yastığı

Bebek destek yastığı arabada, evde, yatakta kısacası her yerde kullanılabilen bir üründür. Özellikle bebeğe sırt, baş ve boyun bölgelerinden destek sunmak için özel üretilmiştir. Uyku sırasında, beslenme zamanında ya da yolculuk sırasında yolculuk yastığı, bebek oto koltuğu yastığı olarak kullanılabilen işlevsel üründür. Bu sayede bebeğin her ortamda güvende olmasını sağlar.

Bebek Süs Yastığı

Dekoratif bebek yastığı modelleri, bebeklerin odasını ya da yatağını süslemek için tasarlanmış modellerdir. Küçük ya da büyük farklı ebatlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda müzikli ya da müziksiz olarak da tasarlanabilmektedir. Diğer yandan fil şeklinde ya da bebeklerin ilgisini çekebilecek farklı şekillerde de üretilerek bebek odalarına ahenk katan modellerdir.

Bebek Düşme Yastığı

Bebek düşme yastıkları, bebeklerin yatarken ya da yürürken ve emeklerden düşme riski doğduğunda güvenliğini sağlamak üzerine üretilmiştir. Özellikle hareketli bebeklerin sert zemine düşmesini ya da sivri köşelere temas etmesini önlemek amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Bebek Tortikolis Yastığı

Tortikolis, bebeklerde görülen baş ve boyun şekil bozukluğu sorunudur. Bebek tortikolis yastığı, tortikolis sorununa yönelik özel olarak tasarlanmış olup baş ve boyna ultra destek vermektedir. Özel tasarımı sayesinde bebeğin başını ve boynunu doğru pozisyonda sabit tutarak kasların desteklenmesini ve gelişimin doğru yönde ilerlemesini sağlar.

Bebek Bel Destek Yastığı

Bebek bel destek yastığı, adından da anlaşılacağı gibi bel ve omurgaya destek vermek için kullanılan bebek yastıklarıdır. Bel destek yastıkları uyku sırasında kullanılabileceği gibi aynı zamanda beslenme sırasında ya da yolculuk sırasında da bebeğin konforunu sağlamak için kullanılabilmektedir.

Visco Bebek Yastıkları

Visco bebek yastıkları, visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiş ve bebekler için en çok tavsiye edilen güvenilir ürünlerdir. Visco malzemesi, vücudun şeklini alırken aynı zamanda omurgayı destekleyerek omurganın düz çizgide kalmasını sağlar. Böylelikle ağrı ve uyuşma sorunlarının önüne geçer. Dolayısıyla da bebek yastıklarında da en sık kullanılan materyallerin başında visco hafızalı köpük dolgu malzemesi gelmektedir.

Geniş Visko Love ürün yelpazesi içerisinde yer alan Baby Dream Visco Bebek Yastığı, ideal ölçüleri ve özel tasarımı sayesinde bebeklerin kullanımı için son derece konforlu ve güvenilir bir üründür.

Bebek Yastık Ölçüleri

Bebek yastık ölçüleri genellikle standart ölçülerde üretilse de aynı zamanda bebeklerin aylık gelişimlerine ve yaşlarına göre de ideal olan ölçülerde bebek yastık üretimi yapılmaktadır. Dolayısıyla da tercih sırasında mutlaka bebeğin gelişim düzeyine ve yaşına göre tercihler yapılmalıdır.

Yenidoğan bebekler için genellikle 25 cm X 35 cm ölçülerinde yastıklar tercih edilse de biraz daha büyük bebekler için 30 cm X 40 cm ya da 35 cm X 45 cm gibi ölçülerde de yastıklar bulmak mümkündür.

Bebek Yastıkları Nerede Satılır?

Envai çeşit bebek yastığı modelini güvenilir bir şekilde bulabileceğiniz adreslerin başında bebek mağazaları ve anne-bebek ürünleri satan mağazalar gelmektedir. Ayrıca birçok yatak markasında veya adı bilinen büyük e-ticaret sitelerinde de bebek yastık modelleri bulabilmek son derece kolaydır.

Bebek Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Bebek yastıkları kullanılırken mutlaka amacına uygun, doğru pozisyonda kullanıldığından emin olunmalıdır. Bu sebeple yastığın destek vereceği bölgeye yastığın doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve bebeğin güvende olduğundan emin olunması son derece önemlidir.

Kullanımın yanı sıra aynı zamanda bebek yastıkları, bebeklerin sağlığı için mutlaka sık sık uykun yıkama talimatları ile temizlenip dezenfekte edilip kullanılmalıdır.

Bebek Yastık Fiyatları

Bebek yastık fiyatları, öncelikle yastık ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Ölçülerin yanı sıra yastığın iç dolgu malzemesinin ne olduğu, kumaş özellikleri, deseni, üretimi yapan marka, ürün kalitesi ve benzeri gibi tüm özelliklerde bebek yastıklarının fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.