Emzirme Yastığı

Emzirme Yastığı

Yazı İçeriği

Emzirme yastığı, yeni bebeği olan annelerin bebeklerini besleme süreçlerini daha rahat ve konforlu hale getirmek amacıyla üretilmiştir.

Uyku kalitesi üzerinde dorudan etkili olan yastık modelleri, uyku amaçlı kullanılan ürünlerin yanı sıra farklı amaçlarla kullanılan modelleri de kapsar. Sırt yastığı, oturma yastığı ve medikal yastık çeşitleri gibi modellerin yanı sıra özellikle hamile yastıkları kategorisinde yer alan emzirme yastıkları da son derece işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir.

Her yeni doğum yapmış anneye uzmanlar tarafından da tavsiye edilen emzirme yastığı, yeni doğan bebeğin beslenme sürecini özellikle ilk zamanlarda daha güvenli ve rahat bir seviyeye getirmek amacıyla üretilmiştir. Özellikle doğumdan hemen sonra anne ve bebeğin beslenme zamanında rahat etmesi ve bebeğin güvenli beslenmesi için emzirme yastıkları son derece önemli ürünlerdir. Bu nedenle de emzirme yastıklarını kullananların sayısı oldukça fazladır.

Doğum sonrasında en az uyku yastığı kadar önemli olan emzirme yastıkları, farklı model ve ölçülerde üretilebildiğinden her ürünün özellikleri de farklı olabilmektedir. Hatta bazı emzirme yastıklarını gebelik döneminde hamile yastığı olarak kullanabilmek de mümkündür.

Emzirme Yastığı Nedir?

Emzirme yastığı, yeni doğum yapan annelerin emzirme dönemini konforlu, rahat ve bebek için güvenli hale getirmesi için üretilmiş özel yastık modelidir. Emzirme yastıkları, anne bebeği emzirirken bebeğin doğru ve güvenli bir pozisyonda kalmasını sağlamak için özel üretilmiştir. Bu yastıkların özel tasarımı sayesinde bebek emzirme sırasında doğru pozisyonda kalırken aynı zamanda bebek doğru yükseklik ve konumda kalabilir.

Emzirme yastıkları bebeğin doğru ve güvenli bir pozisyonda olmasını sağlarken diğer yandan emzirme anında annenin de sırt ve kollarını destekleyerek anneye de konforlu bir alan oluşturur. Dolayısıyla da emzirme yastıkları anne ve bebeğin konforu için önemli olmakla birlikte aynı zamanda anne ve bebek arasında güvenli bağın oluşmasına yardımcı olur.

Emzirme Yastığı Gerekli midir?

Emzirme yastıklarının herkes için gerekli ve zorunlu olduğu söylemek mümkün değildir. Zira bu yastıkların kullanımı her annenin tercihine ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Emzirme sırasında özellikle boyun ve sırt bölgesinde ağrı sorunu yaşayan anneler için son derece konforlu olan emzirme yastıkları bu gibi durumlarda sıklıkla tercih edilmekle birlikte annenin rahatlığı için gerekli de olabilmektedir.

Diğer yandan ihtiyaçları farklı olan ve bu yastıkları ihtiyaç duymadan anneler için emzirme yastığı kesinlikle gerekli değildir. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki; zorunlu bir ihtiyaç olmasa da uzmanlar tarafından da emzirme sırasında anne ve bebeğin konforunu arttırmakla birlikte bebeğin güvenli pozisyonda kalmasını sağladığından dolayı emzirme yastıklarının kullanımı tavsiye edilmektedir.

Emzirme Yastığı Modelleri

Emzirme yastıkları, farklı ölçülerde ve şekillerde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı malzemelerden de üretilebilir. Bu yastıklar şekil ve tasarımlarına göre farklı özelliklere sahip olurken özellikle üretimde kullanılan malzemeye göre farklı özelliklere sahip olabilirler.

Pamuk ve visco malzemeleri emzirme yastıklarının üretiminde en fazla kullanılan malzemelerdir. Bu malzemelerden farklı ölçülerde yastıklar üretilirken aynı zamanda iki bebeklerin emzirilmesi için de farklı tasarımlarda yastıklar üretilebilmektedir.

Bebek Emzirme Yastığı

Emzirme yastıkları, yeni doğum yapan annelerin bebeklerini konforlu bir şekilde emzirmelerini sağlamak ve emzirme deneyimini kusursuzlaştırmak için üretilmiş yastık çeşitleridir. Emzirme esnasında bebeğin doğru pozisyonda ve doğru yükseklikte kalması için bu yastıklar son derece fonksiyoneldir.

Emzirme yastıkları sadece bebeğe değil aynı zamanda emzirme esnasında annenin sırt ve bel bölgesine destek vererek konforunu arttırmaya da yardımcı olur. Bu sayede bebek doğru pozisyonda güvenle beslenirken anne de bu süreci konforlu bir şekilde geçirebilir.

Yeni doğan bebeğin doğru pozisyonda beslenmesi diğer yandan bebeğin gaz sorunu yaşamasını da önleyeceğinden aslında bu yastıklar bir nevi reflü yastığı görevini de üstlenir. Bu özellikleri sayesinde en çok tercih edilen bebek yastığı modelleri arasında yer alan emzirme yastıkları, destekleyiciliği yüksek olan yumuşak materyallerden üretilir. Ayrıca modeller arasında her anne ve bebeğin ihtiyaçlarına hitap edecek seçenekler bulabilmek mümkündür.  

Visco Emzirme Yastığı

Visco yastık çeşitleri arasında sıkça tercih edilen modeller arasında yer alan visco emzirme yastıkları, nefes alabilirliği yüksek olan ve aynı zamanda hem ısı hem de basınca karşı duyarlı olan visco hafızalı köpük malzemesinden üretilir.

Visco elastik sünger malzemesi ısı ve basınca karşı duyarlı olduğundan dolayı vücut ile temas ettiğinde vücudun şeklini alana kadar hareketlenir. Bu sayede vücudun tüm basınç noktalarını rahatlatarak vücudu rahatlatır. Tüm bu özellikler hem bebeğin narin vücudu hem de anne için son derece konforlu bir ortam oluşturulmasına yardımcı olur.

Türkiye’nin ilk visko yastık üreticisi olan Visko Love markasının ürün yelpazesinde de visco elastik sünger malzemesiyle üretilmiş her ihtiyaca yönelik farklı modeller yer almaktadır.

İkiz Emzirme Yastığı

İkiz emzirme yastıkları, adından da anlaşılabileceği gibi emzirme sırasında ikiz bebeklerin ve annenin konforunu arttırmak için özel üretilmiştir. Son derece kullanışlı ve fonksiyonel olan bu yastıklar, anneye ikiz bebekleri aynı anda emzirme imkanı tanırken diğer yandan bebeklerin de emzirme sırasında doğru pozisyonda kalmasını sağlar.

Annenin sırt ve bel ağrısı şikayetlerinin giderilmesinde de etkili olan bu ortopedik yastıklar, ikiz bebeği olan annelere iki bebeği aynı anda emzirme imkanı sunarken aynı zamanda enerjisini doğru ve verimli kullanmasına da yardımcı olur.

Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır?

Emzirme yastığı kullanımı ne kadar doğru olursa yastıktan alınacak olan verim ve emzirme sürecinin konforu da aynı oranda artacaktır. Emzirmeye başlamadan önce yastık mutlaka annenin oturacağı koltuk ya da sandalyeye doğru bir şekilde konumlandırılmalıdır. Ardından bebek yastığın üzerine doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Emzirmeye başlamadan önce bebeğin yastık üzerinde doğru yükseklikte ve doğru konumda olduğundan mutlaka emin olunmalıdır. Zira yastığın bebeğin doğru pozisyonda kalmasını sağlaması ve diğer yandan annenin hem sırtına hem de kollarına destek vermesi önemlidir. Böylece hem anne hem bebek emzirme zamanında konforlu bir süreç geçirebilmektedir.

Emzirme Yastığı Nasıl Olmalı?

Emzirme yastıkları her şeyden önce mutlaka doğru ve sağlıklı bir malzemeden, yeterli dolgunlukta olacak şekilde üretilmelidir. Ergonomik olması ve bebeğin ideal yükseklikte olmasını sağlamak emzirme yastıklarının en önemli işlevlerinin başında gelir.

Emzirme için kullanılacak yastık tercihi yaparken üretiminde kullanılan malzemelere mutlaka dikkat edilmelidir. Zira son derece hassas olan bebek cildine uyumlu ve zararı olmayan malzemelerden üretilmesi son derece önemlidir. Bununla birlikte anti alerjik olması ve kolay yıkanabilir olması da hem bebeğin hem de annenin sağlığı için kritik öneme sahiptir.

Emzirme Yastığı Kılıfı

Emzirme yastıklarının üzerinde takılarak ve tak-çıkar yıkanabilir özelliği olan kılıflar, yastığın hijyenik ve sağlıklı olması adına son derece büyük öneme sahiptir. Bu kılıflar genellikle bebeğin ve annenin cildini tahriş etmeyecek yumuşak malzemelerden üretilir. Aynı zamanda yastığı toz, bakteri ve benzeri gibi alerjenlere karşı koruyarak alerji riskini azaltır, emzirme sürecinin sağlıklı ve hijyenik hale gelmesine yardımcı olur.

Emzirme yastıkları için özel olarak üretilen kılıfların birçoğu leke tutmayan ve sıvı geçirmeyen yapıya sahip olarak üretilir. Dolayısıyla da emzirme sürecinin hijyenik olması ve yastığı sürekli temiz kalabilmesi için kılıflar önemli tamamlayıcı unsurlardır.

Emzirme Yastığı Ölçüleri

Emzirme sırasında annenin ve bebeğin konforunu tam anlamıyla sağlayabilmek adına emzirme yastıklarının ölçüleri önemli bir kriterdir. Üretici firmalar tarafından her ihtiyaca yönelik çeşitli ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Dolayısıyla da anne ve bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda farklı ölçülerde seçenekler bulabilmek mümkündür.

Modeller arasında büyük be bebeği tam kavrayacak ölçüler yer alırken diğer yandan genellikle seyahat yastığı olarak kullanılabilen küçük ölçülerde de ürünler yer almaktadır. Ayrıca emzirme yastıkları arasında ihtiyaca göre ölçüleri ayarlanabilir olan ürünler de mevcuttur. Bu ürünler annenin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda şekillenerek emzirme dönemini çok daha rahat hale getirebilmektedir.

Emzirme Yastığı Fiyatları

Emzirme yastık fiyatları modellerin markasına, malzeme kalitesine ve ölçülerine gibi birçok özelliklerine göre şekillenebilir. Standart ölçülerde klasik bir model her bütçeye uygun fiyatlarda satışa sunulabileceği gibi bilinirliği yüksek olan bir markanın üretmiş olduğu üst düzey kaliteli modellerin fiyatları daha yüksek seviyelerde seyredebilmektedir.

Ergonomik özelliklere sahip ve ikiz bebekler için üretilmiş olan emzirme yastıklarının fiyatları ise ortalamanın üstünde seyretmektedir. Ayrıca bu yastıklar tek satılabildiği gibi aynı zamanda örtü ve yastık olmak üzere set halinde satılabilmektedir. Bu tür ek özellikler de fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Tüm bu nedenlerden dolayı fiyatlar geniş bir aralığa sahip olmakla birlikte ürün skalası içerisinde her ihtiyaca ve her bütçeye uygun model bulmak da mümkündür.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.