Black Friday: Tüm Ürünlerde %15 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Diz ve Bacak Arası Yastıkları

Diz ve bacak arası yastıkları, dinlenme sırasında diz ve bacak kaslarının rahatlaması için özel olarak üretilmiş yastık modelleridir.

Visco ortopedik yastık denildiğinde akla gelen modellerden birisi de diz ve bacak arası yastıklardır. Uyku esnasında ya da dinlenme saatlerinizde dizlerinizde ve bacaklarınızdaki yorgunluğu atmanızı sağlamak amacıyla özel forma sahiptir. Diz ve bacak arasına yerleştirmeye uygun formu sayesinde aynı ayrıca sırt ve kalça bölgesindeki ağrılar üzerinde de etkili olur.

Omurganın düz bir doğruda kalmasını sağlayan diz ya da bacak arası yastıklar, farklı model ve ölçülerde üretilir. Dolayısıyla da modeller arasında portatif, büyük, sert ya da yumuşak dokulu gibi farklı tasarımlar bulmak oldukça kolaydır.

Diz Yastığı Nedir?

Diz yastığı, aynı zamanda bacak altı destek yastığı olarak da bilinen fonksiyonel yastık ürünleri arasında yer alır. Özellikle gün boyun ayakta kalan ve bu nedenle de diz, bacak, kalça gibi bölgelerde yorgunluğa bağlı ağrı problemi yaşayanlar için son derece idealdir.

Diz yastığı, genellikle dizlerin arka kısmına yerleştirilerek böylece diz ve bacakların daha konforlu bir pozisyonda kalmasını sağlar. Uyku esnasında kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm günün yorgunluğunu atmak için koltukta otururken ya da uzanırken de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diz Yastıkları Ne İşe Yarar?

Diz yastıkları hem uyku yastığı hem de uyku zamanı dışında kullanılabilen modellerdir. Asıl kullanım amacı uyku esnasında bacak ve dizleri hizalayarak ağrıların giderilmesini, olası ağrıların engellenmesini sağlamaktır. Diz yastıkları, omurganın doğru hizada kalmasını sağladığından aynı zamanda bacak ve dizler için de doğru bir pozisyon oluşmasına yardımcı olur.

Diz ve bacak ağrılarının giderilmesinin yanı sıra aynı zamanda yüz üstü yatış pozisyonunu önlediği için diğer yandan horlamayı engellediğinden horlama yastığı görevini de üstlenir. Tüm bu nedenlerden dolayı uykuda ya da dinlenme saatlerinde dizlerdeki ağrıyı ve yorgunluğu azaltmak, dizler için uygun pozisyon oluşturmak için diz yastıkları büyük önem taşır.

Diz Yastığı Nasıl Kullanılır?

Diz altı destek yastığı, kullanımı son derece kolay modeller arasında yer alır. Zira doğru kullanılmadığı takdirde amacı dışında kullanım sonucunda beklenen performansı görmek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle diz yastığı kullanacağınız zaman öncelikle yastığın formuna göre dizlerinize doğru şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız.

Diz yastığı, özellikle yan yatış pozisyonunda kullanıldığından yastığınızı yerleştirmeden önce yan yatmalısınız. Daha sonrasında yastığınızı bir diziniz yastığınızın üzerinde ve bir diziniz ise yastığınızın altında kalacak şekilde iki bacağınızın arasına yerleştirmelisiniz.

Diz Yastığı Faydaları

Ortopedik diz yastığı, dizlerde yorgunluğa ya da ortopedik sağlık sorunlarına bağlı gelişen ağrı oluşumunu engellediğinden dolayı aynı zamanda medikal yastık özelliğine sahiptir. Özellikle gün içerisinde uzun süre ayakta kalmak diz ve bacaklarda ciddi bir yorgunluğa, ağrıya ve kas spazmına sebebiyet verir.

Diz yastığı bu noktada diz ve bacakların dinlenmesinde ve diz kaslarının gevşemesinde etkin bir role sahiptir. Ayrıca uyku sırasında omurganın düz çizgide kalmasını sağladığı için sırt, kalça ve bel ağrılarının üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Diz yastıklarının yan yatış pozisyonunda kullanılması, yüz üstü yatışı engellemesi sebebiyle aynı zamanda horlama sorunu olan kişilerde horlamayı önleyici bir etkiye de sahip yastık çeşitleri arasında yer alır.

Visco Diz Yastık Modelleri

Visco yastık modelleri, visco akıllı sünger malzemesinden yani hafızalı köpükten üretilmiş modellerdir. Visco, vücudun şeklini alan ve aynı zamanda basıncı minimum seviyeye indirerek uyku esnasında vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sunan özel bir malzemedir. Dolayısıyla da yastık modellerinde kullanılarak konforlu ve ergonomik uykunun da demirbaşı haline gelmiş bir malzemedir.

Visko Love markasının özel teknikler ile üretmekte olduğu Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK113 modeli, her iki tarafındaki oyuntulu tasarımı ve %100 visco malzemesi sayesinde en çok tercih edilen visco modelleri arasında yer almaktadır. Taşınabilir, hafif ve aynı zamanda ergonomik tasarıma sahip Visko Love diz yastığı modelleri, bu anlamda kullanıcılarından tam not alan yastıkların başında gelmektedir.

Diz Yastık Fiyatları

Diz yastıkları, portatif ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda daha büyük ölçülerde ya da pamuk, elyaf, visco, yün ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Ürünlerin ebatları, malzemeleri ve hatta kumaş yapısı maliyet üzerinde doğrudan etki yarattığından diz yastık fiyatları da yastıkların özelliklerine göre farklı seviyelerde fiyatlandırılır.

Bacak Arası Yastığı Nedir?

Bacak ya da diğer adıyla diz arası yastığı, siz uyurken ya da koltuğunuzda dinlenirken bacaklarınızın doğru ve konforlu bir pozisyonda kalarak dinlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bacak arasına özellikle diz bölümüne yerleştirilerek kullanıldığından sürtünmesi azaltır ve vücudun da doğru şekilde hizalanmasıyla ağrı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Farklı malzemelerden, farklı ölçülerde tasarlanarak üretildiğinden seçenekler arasında herkes için ideal olan farklı ölçü ve yükseklikte model bulmak mümkündür.

Bacak Arası Yastığı Ne İşe Yarar?

Yastık modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ve fazlasıyla kullanışlı olan bacak arası yastığı, geniş bir işlevselliğe sahiptir. Öncelikle iki bacak arasına koyduğunuzda sürtünmeyi azalttığı için bacak arasındaki rahatsızlığı önlerken aynı zamanda basınç noktalarını rahatlatarak minimum etki sağlar.

Sadece bacak ve dizlerin değil aynı zamanda pelvisin ve omurganın düz çizgide kalmasını sağladığından sırt, kalça ve bel ağrılarının da azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle de sadece uyurken değil aynı zamanda otururken de bacak arası yastık modellerini oturma yastığı olarak da bacaklarınızın arasına koyarak dinlenebilirsiniz.

Diz ve bacak kaslarını rahatlatarak konforlu ve sağlıklı uyku ortamı oluşturan bacak yastıkları, kaliteli uyku aynı zamanda dolaşımı arttırarak da destekleyen özelliğe sahiptir. Ayrıca hamile yastıkları arasında da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Gebelik döneminde sırt, karın ve bacak ağrısını azaltarak kan dolaşımını arttırdığı için hamile yastığı olarak da kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Bacak Arası Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bacak arası yastık, yan yatış pozisyonunda çok daha rahat ve doğru şekilde kullanılabilir. Yastığı doğru bir şekilde bacaklarınızın arasına yerleştirmeniz aynı zamanda üst düzey verimlilik için önemlidir. Bunun için yan yattıktan sonra her iki bacağınızın arasına yastığınızı yerleştirmelisiniz. Ancak yerleştirme sırasında her iki dizinizin de oyuntunun içine denk geldiğinden yani yastığınızı doğru yerleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Bacak Arası Yastığı Faydaları

Bacak arası yastıklar, artan talepler doğrultusunda farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda hafızalı köpük ya da pamuk ve elyaf gibi farklı dolgu malzemelerinden farklı sertlik düzeyinde üretilmekte olup faydaları da oldukça fazladır.

Uyku sırasında ya da koltuğun üzerinde dinlendiğiniz sırada öncelikle bacak ve diz kaslarınızı destekleyerek bacak, diz, bel, sırt ve kalça ağrılarının oluşmasını engeller. Pelvisi doğru pozisyonda tuttuğu için uyku kalitenizi büyük oranda arttırarak yeni günde zinde ve dinlenmiş şekilde uyanmanızı sağlar.

Bacak arası yastıklar destekleyici özelliğinin yanı sıra ayrıca kan dolaşımını arttırıcı etkiye sahiptir. Böylelikle yorucu günün ardından size kalan yorgunluğunuzun kısa sürede geçip gitmenize yardımcı olur.

Visco Bacak Arası Yastık Modelleri

Visko yastık üretiminde Türkiye’de ilk olan Visko Love markası geniş ürün yelpazesine sahip yastık modelleri araısnda bacak arası yastıklara da yer vermektedir. Visko yastıklar, vücudun şeklini alan ve basıncı minimalize ederek basınç noktalarını destekleyen kusursuz visco malzemesinden üretilmiştir. Dolayısıyla da kaliteli, sağlıklı ve kesintisiz uyku için visco yastıklar vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir.

Visko Love markasının en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK114 modeli, keskin ve geniş bacak oyuntusu sayesinde beklentileri en üst seviyede karşılamaktadır. Tıpkı diğer modeller gibi visco bacak arası yastığı da ana üretim malzemesi aynı olsa da farklı ölçülerde tasarlanabilmektedir.

Bacak Arası Yastık Fiyatları

Bacak arası visco yastık fiyatları hakkında tek bir fiyat vermek mümkün olmamakla birlikte doğru da olmayacaktır. Nitekim piyasada farklı markaların farklı malzeme ve ölçülerde dolayısıyla da farklı özelliklerde ürettiği modeller vardır. Ürünlerin ölçülerine, yüksekliğine, iç dolgu malzemesine, kumaş yapısına ve hatta üretici firmanın fiyat politikasına göre ürünlerin fiyatları da farklılaşabilmektedir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.