Diz ve Bacak Arası Yastıkları

Diz ve Bacak Arası Yastıkları

Diz ve bacak arası yastıkları, dinlenme sırasında diz ve bacak kaslarının rahatlaması için özel olarak üretilmiş yastık modelleridir.

Visco ortopedik yastık denildiğinde akla gelen modellerden birisi de diz ve bacak arası yastıklardır. Uyku esnasında ya da dinlenme saatlerinizde dizlerinizde ve bacaklarınızdaki yorgunluğu atmanızı sağlamak amacıyla özel forma sahiptir. Diz ve bacak arasına yerleştirmeye uygun formu sayesinde aynı ayrıca sırt ve kalça bölgesindeki ağrılar üzerinde de etkili olur.

Omurganın düz bir doğruda kalmasını sağlayan diz ya da bacak arası yastıklar, farklı model ve ölçülerde üretilir. Dolayısıyla da modeller arasında portatif, büyük, sert ya da yumuşak dokulu gibi farklı tasarımlar bulmak oldukça kolaydır.

Diz Yastığı Nedir?

Diz yastığı, aynı zamanda bacak altı destek yastığı olarak da bilinen fonksiyonel yastık ürünleri arasında yer alır. Özellikle gün boyun ayakta kalan ve bu nedenle de diz, bacak, kalça gibi bölgelerde yorgunluğa bağlı ağrı problemi yaşayanlar için son derece idealdir.

Diz yastığı, genellikle dizlerin arka kısmına yerleştirilerek böylece diz ve bacakların daha konforlu bir pozisyonda kalmasını sağlar. Uyku esnasında kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm günün yorgunluğunu atmak için koltukta otururken ya da uzanırken de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diz Yastıkları Ne İşe Yarar?

Diz yastıkları hem uyku yastığı hem de uyku zamanı dışında kullanılabilen modellerdir. Asıl kullanım amacı uyku esnasında bacak ve dizleri hizalayarak ağrıların giderilmesini, olası ağrıların engellenmesini sağlamaktır. Diz yastıkları, omurganın doğru hizada kalmasını sağladığından aynı zamanda bacak ve dizler için de doğru bir pozisyon oluşmasına yardımcı olur.

Diz ve bacak ağrılarının giderilmesinin yanı sıra aynı zamanda yüz üstü yatış pozisyonunu önlediği için diğer yandan horlamayı engellediğinden horlama yastığı görevini de üstlenir. Tüm bu nedenlerden dolayı uykuda ya da dinlenme saatlerinde dizlerdeki ağrıyı ve yorgunluğu azaltmak, dizler için uygun pozisyon oluşturmak için diz yastıkları büyük önem taşır.

Diz Yastığı Nasıl Kullanılır?

Diz altı destek yastığı, kullanımı son derece kolay modeller arasında yer alır. Zira doğru kullanılmadığı takdirde amacı dışında kullanım sonucunda beklenen performansı görmek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle diz yastığı kullanacağınız zaman öncelikle yastığın formuna göre dizlerinize doğru şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız.

Diz yastığı, özellikle yan yatış pozisyonunda kullanıldığından yastığınızı yerleştirmeden önce yan yatmalısınız. Daha sonrasında yastığınızı bir diziniz yastığınızın üzerinde ve bir diziniz ise yastığınızın altında kalacak şekilde iki bacağınızın arasına yerleştirmelisiniz.

Diz Yastığı Faydaları

Ortopedik diz yastığı, dizlerde yorgunluğa ya da ortopedik sağlık sorunlarına bağlı gelişen ağrı oluşumunu engellediğinden dolayı aynı zamanda medikal yastık özelliğine sahiptir. Özellikle gün içerisinde uzun süre ayakta kalmak diz ve bacaklarda ciddi bir yorgunluğa, ağrıya ve kas spazmına sebebiyet verir.

Diz yastığı bu noktada diz ve bacakların dinlenmesinde ve diz kaslarının gevşemesinde etkin bir role sahiptir. Ayrıca uyku sırasında omurganın düz çizgide kalmasını sağladığı için sırt, kalça ve bel ağrılarının üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Diz yastıklarının yan yatış pozisyonunda kullanılması, yüz üstü yatışı engellemesi sebebiyle aynı zamanda horlama sorunu olan kişilerde horlamayı önleyici bir etkiye de sahip yastık çeşitleri arasında yer alır.

Visco Diz Yastık Modelleri

Visco yastık modelleri, visco akıllı sünger malzemesinden yani hafızalı köpükten üretilmiş modellerdir. Visco, vücudun şeklini alan ve aynı zamanda basıncı minimum seviyeye indirerek uyku esnasında vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sunan özel bir malzemedir. Dolayısıyla da yastık modellerinde kullanılarak konforlu ve ergonomik uykunun da demirbaşı haline gelmiş bir malzemedir.

Visko Love markasının özel teknikler ile üretmekte olduğu Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK113 modeli, her iki tarafındaki oyuntulu tasarımı ve %100 visco malzemesi sayesinde en çok tercih edilen visco modelleri arasında yer almaktadır. Taşınabilir, hafif ve aynı zamanda ergonomik tasarıma sahip Visko Love diz yastığı modelleri, bu anlamda kullanıcılarından tam not alan yastıkların başında gelmektedir.

Diz Yastık Fiyatları

Diz yastıkları, portatif ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda daha büyük ölçülerde ya da pamuk, elyaf, visco, yün ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Ürünlerin ebatları, malzemeleri ve hatta kumaş yapısı maliyet üzerinde doğrudan etki yarattığından diz yastık fiyatları da yastıkların özelliklerine göre farklı seviyelerde fiyatlandırılır.

Bacak Arası Yastığı Nedir?

Bacak ya da diğer adıyla diz arası yastığı, siz uyurken ya da koltuğunuzda dinlenirken bacaklarınızın doğru ve konforlu bir pozisyonda kalarak dinlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bacak arasına özellikle diz bölümüne yerleştirilerek kullanıldığından sürtünmesi azaltır ve vücudun da doğru şekilde hizalanmasıyla ağrı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Farklı malzemelerden, farklı ölçülerde tasarlanarak üretildiğinden seçenekler arasında herkes için ideal olan farklı ölçü ve yükseklikte model bulmak mümkündür.

Bacak Arası Yastığı Ne İşe Yarar?

Yastık modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ve fazlasıyla kullanışlı olan bacak arası yastığı, geniş bir işlevselliğe sahiptir. Öncelikle iki bacak arasına koyduğunuzda sürtünmeyi azalttığı için bacak arasındaki rahatsızlığı önlerken aynı zamanda basınç noktalarını rahatlatarak minimum etki sağlar.

Sadece bacak ve dizlerin değil aynı zamanda pelvisin ve omurganın düz çizgide kalmasını sağladığından sırt, kalça ve bel ağrılarının da azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle de sadece uyurken değil aynı zamanda otururken de bacak arası yastık modellerini oturma yastığı olarak da bacaklarınızın arasına koyarak dinlenebilirsiniz.

Diz ve bacak kaslarını rahatlatarak konforlu ve sağlıklı uyku ortamı oluşturan bacak yastıkları, kaliteli uyku aynı zamanda dolaşımı arttırarak da destekleyen özelliğe sahiptir. Ayrıca hamile yastıkları arasında da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Gebelik döneminde sırt, karın ve bacak ağrısını azaltarak kan dolaşımını arttırdığı için hamile yastığı olarak da kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Bacak Arası Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bacak arası yastık, yan yatış pozisyonunda çok daha rahat ve doğru şekilde kullanılabilir. Yastığı doğru bir şekilde bacaklarınızın arasına yerleştirmeniz aynı zamanda üst düzey verimlilik için önemlidir. Bunun için yan yattıktan sonra her iki bacağınızın arasına yastığınızı yerleştirmelisiniz. Ancak yerleştirme sırasında her iki dizinizin de oyuntunun içine denk geldiğinden yani yastığınızı doğru yerleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Bacak Arası Yastığı Faydaları

Bacak arası yastıklar, artan talepler doğrultusunda farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda hafızalı köpük ya da pamuk ve elyaf gibi farklı dolgu malzemelerinden farklı sertlik düzeyinde üretilmekte olup faydaları da oldukça fazladır.

Uyku sırasında ya da koltuğun üzerinde dinlendiğiniz sırada öncelikle bacak ve diz kaslarınızı destekleyerek bacak, diz, bel, sırt ve kalça ağrılarının oluşmasını engeller. Pelvisi doğru pozisyonda tuttuğu için uyku kalitenizi büyük oranda arttırarak yeni günde zinde ve dinlenmiş şekilde uyanmanızı sağlar.

Bacak arası yastıklar destekleyici özelliğinin yanı sıra ayrıca kan dolaşımını arttırıcı etkiye sahiptir. Böylelikle yorucu günün ardından size kalan yorgunluğunuzun kısa sürede geçip gitmenize yardımcı olur.

Visco Bacak Arası Yastık Modelleri

Visko yastık üretiminde Türkiye’de ilk olan Visko Love markası geniş ürün yelpazesine sahip yastık modelleri araısnda bacak arası yastıklara da yer vermektedir. Visko yastıklar, vücudun şeklini alan ve basıncı minimalize ederek basınç noktalarını destekleyen kusursuz visco malzemesinden üretilmiştir. Dolayısıyla da kaliteli, sağlıklı ve kesintisiz uyku için visco yastıklar vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir.

Visko Love markasının en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK114 modeli, keskin ve geniş bacak oyuntusu sayesinde beklentileri en üst seviyede karşılamaktadır. Tıpkı diğer modeller gibi visco bacak arası yastığı da ana üretim malzemesi aynı olsa da farklı ölçülerde tasarlanabilmektedir.

Bacak Arası Yastık Fiyatları

Bacak arası visco yastık fiyatları hakkında tek bir fiyat vermek mümkün olmamakla birlikte doğru da olmayacaktır. Nitekim piyasada farklı markaların farklı malzeme ve ölçülerde dolayısıyla da farklı özelliklerde ürettiği modeller vardır. Ürünlerin ölçülerine, yüksekliğine, iç dolgu malzemesine, kumaş yapısına ve hatta üretici firmanın fiyat politikasına göre ürünlerin fiyatları da farklılaşabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.