Diz ve Bacak Arası Yastığı

Diz ve Bacak Arası Yastığı

Yazı İçeriği

Diz ve bacak arası yastığı, otururken ya da uyurken diz ve bacakların konforlu bir şekilde dinlenebilmesi için tasarlanan yastık modelidir. 

Diz ve bacak arası yastıkları, visco ortopedik yastık modellerinden birisi olmakla birlikte dinlenme ve uyku yastığı olarak kullanılan fonksiyonel ürünlerdir. Özellikle uzun süre oturan ya da diz ve bacak bölgelerinde çeşitli faktörlere bağlı ağrı problemi yapan kişiler için oldukça etkili destek yastıklarıdır. Söz konusu yastıklar diz ve bacakların arasına yerleştirilerek kaslar için en doğru pozisyonun oluşmasına yardımcı olur. 

Hamile yastıkları arasında da tercih edilen modeller arasında yer alan diz ve bacak arası yastıkları, kaslara ekstra destek vererek bel ve bacak ağrılarının hafiflemesine de yardımcı olur. Bu yastıklar çeşitli ölçülerde, tasarımlarda ve malzemelerde üretilir. Dolayısıyla da her yastığın tasarımına göre özellikleri de farklı olur. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Diz Yastığı Nedir?

Diz yastıkları, ortopedik yastık modelleri arasında fonksiyonel destek yastıklarıdır. Diz ve bacakların dinlenmesini ve rahat pozisyonda kalmalarını sağlamak için kullanılan modellerdir. Diz yastıklarının imalatında genellikle uzun ömürlü ve dayanıklı olan hafızalı köpük, jel gibi dolgu malzemeleri ile su geçirmez özellikte olan kaplama kumaşlar kullanılır. 

Diz yastıkları özel bir tasarıma ve dolayısıyla da özel bir yüzeye sahiptir. Bu özellikleri sayesinde dizlerin temas ettiği yüzeyin daha yumuşak ve konforlu olmasını sağlar. Taşınabilir ve hafif olması sayesinde kullanımı kolay olan diz yastıkları, kaymaz yüzeyi sayesinde diz arasında çok daha başarılı bir denge sağlar. 

Uyuma ve dinlenme zamanlarında sıklıkla kullanılan diz yastıkları, aynı zamanda yoga ve benzeri gibi sporlarda ya da meditasyon gibi alanlarda da aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak söz konusu bu yastık farklı modellerde, ölçülerde ve özelliklerde üretilir. Bu sebeple modeller arasında tercih yapılırken kişisel ihtiyaçlar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Diz Yastığı Ne İşe Yarar?

Diz altı destek yastığı, birçok farklı amaçla kullanılabilir. Öncelikle bu yastıkların temel işlevi diz sağlığını korumak ve diz kaslarının desteklemektir. Özellikle oturma esnasında ya da sert yer zemininde otururken basınç ve sürtünmeyi ortadan kaldırma fonksiyonunu üstlenir. Uzun süre aynı oturma pozisyonunda kalmak diz kaslarını fazlasıyla yorduğundan ve ağrıya sebebiyet verdiğinden bu noktada diz yastıkları sağlıklı ve konforlu oturma alanı oluşturur. 

Diz yastıklarının en önemli işlevlerinden birisi de doğru yatış pozisyonunu desteklemektir. Uyuma ya da dinlenme sırasında diz arasına yerleştirildiğinde dizlerin ideal bir yükseklikte kalarak yatış pozisyonunu destekler. Tüm bunların yanı sıra diz yaralanması geçiren kişiler rehabilitasyon ve tedavi sürecinde dizleri doğru pozisyonda tutabilmek için destek amaçlı da kullanabilmektedir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Diz Yastığı Nasıl Kullanılır?

Diz arası yastığı, kullanılacak olan yastığın formuna ve özeliklerine göre farklı şekillerde değişkenlik gösterebilir. Ancak tüm diz yastıklarının kullanımında dikkat edilmesi gereken temel noktalar vardır. Bu noktada öncelikle ihtiyaçlara uygun şekilde ve doğru özelliklerde diz yastığı tercihi yapılmalıdır. 

Diz yastığı kullanmaya başlamadan önce doğru pozisyon oluşturulmalıdır. Yastık, kullanılacak olan ortamda pozisyona uygun bir şekilde diz arasına ya da diz altına yerleştirilmelidir. Kullanım sırasında mutlaka yastığın doğru pozisyonda olduğundan ve diz kaslarına maksimum destek verdiğinden emin olmak gereklidir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Diz Yastığı Faydaları

Diz yastıkları, kullanıcılara beraberinde birçok faydayı da getirebilmektir. Diz yastıklarının sunduğu faydaları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Diz yastıkları, özellikle sert zeminlerde dizlerin zeminle temasını yumuşatarak basınca ve sürtünmeye karşı korunmasına, böylece dizlerde yara oluşmasının engellenmesine yardımcı olur. 
  • Uzun süre aynı oturma pozisyonunda kalan kişiler için oturma pozisyonunu daha konforlu ve ağrısız bir noktaya taşır. 
  • Uyku esnasında diz yastığı kullanmak aynı zamanda belin desteklenmesine ve daha rahat bir uyku ortamı oluşturulmasına yardımcı olur. Bu nedenle birçok kişi diz yastıklarını uyku sırasında diz arasına koyarak dizlerin daha yüksek bir konumda kalarak uyku desteği sağlamaktadır. 
  • Diz yastıklarının diğer bir faydası ise tedavi ve rehabilitasyon sürecinde etkili bir destek unsuru olmasıdır. Diz yaralanması ve benzeri gibi ortopedik sorunlar yaşayan kişilerin tedavi sürecinde dizleri desteklemek için diz yastıkları oldukça fonksiyonel ürünlerdir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Visco Diz Yastığı Modelleri

Visco yastık çeşitleri, visco elastik süngerden yani hafızalı köpükten üretilmiş olan yastıklardır. Visco yastık modelleri arasında farklı kullanım amaçlarına uygun çeşitli tasarımlar vardır. Bu tasarımlardan birisi de visco malzemesinden üretilen ortopedik diz yastığı modelleridir. 

Hafızalı köpük ya da visco elastik sünger, ısı ve basınca karşı duyarlı bir malzemedir. Bu sayede vücutla temas ettiği anda vücudun şeklini tamamen alana kadar hareketlenir. Vücudun şeklini aldığında ise vücuda tam destek sunarken aynı zamanda basıncı azaltarak kaslara ultra destek sunar. 

Visco diz yastıkları, farklı boyut ve şekillerde çeşitli tercihleri karşılayabilmeleri için farklı tasarımlarda üretilir. Bu doğrultuda modeller arasında büyük ve geniş modellerin yanı sıra küçük ve kompakt tasarımlı taşınabilir modeller de bulunmaktadır. Visco elastik malzemesi uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle bu yastıklar konforlu ve sağlıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda uzun ömürlü yastıklardır.  

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love markasının ürün yelpazesinde bulunan ürünlerden birisi de özel tasarıma sahip olan Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK113 modelidir. Özel kavisli formu ve %100 visco malzemesi sayesinde diz arasına ergonomik şekilde yerleştirilerek dizlerin desteklenmesine yardımcı olur. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Diz Yastığı Fiyatları

Diz yastıklarının fiyatlandırılması birçok faktör göz önünde bulundurularak yapılır. Yatağın üreticisi olan marka, yatak boyutu ve imalatında kullanılan malzemenin kalitesi, yastığın özellikleri fiyatlandırmada doğrudan etkili olur. Ayrıca modellerin boyutu, kalitesi ve tasarım özellikleri arttıkça aynı oranda fiyatları da daha yüksek olabilmektedir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Bacak Arası Yastığı Nedir?

Bacak arası yastığı, uyuma ya da dinlenme zamanlarında bacak arasına yerleştirerek bacak konforunu sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yastıklar özellikle bel, kakça ve sırt ağrı problemi yaşayan kişilerin konforlu uyku uyuyabilmesi için oldukça etkilidir. Kullanım sırasında bel ve kalçanın doğru pozisyonda kalmasını sağlayan bacak arası yastıkları, kullanıcıya uyurken ya da dinlenirken ergonomik ortam oluşturmaktadır. 

Bacak arası yastıkları, bacak arasına doğru bir şekilde yerleştirildiğinde bel baskını azaltır ve bu sayede hem bel hem de kalça bölgesindeki ağrıyı hafifletir ve rahatlama sağlar. Normal zamanlarda fonksiyonel olarak kullanılan bacak arası yastıkları, özellikleri sayesinde gebelik döneminde de ağrıların hafifletilmesi için hamile yastığı olarak ergonomik bir şekilde kullanılabilmektedir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Visco Bacak Arası Yastığı Modelleri

Visco bacak arası yastığı, visco akıllı sünger malzemesiyle üretilmiş olan visko yastık modellerinden birisidir. Özellikle visco elastik sünger malzemesinin ısı ve ağırlığa karşı yüksek duyarlılık göstermesi aynı zamanda vücut şeklini alarak bacak kaslarına maksimum destek vermesine de yardımcı olur. 

Visco bacak arası yastık çeşitleri, farklı tasarım ve ölçülerde üretilir. Burada önemli olan fiziksel özelliklere ve ihtiyaçlara göre uygun olan modeli tercih edebilmektir. Bu sayede uyurken ya da dinlenirken bacak, bel ve kalça ağrılarının giderilmesi için bacak arası yastıklar oldukça ergonomik yastıklardır. 

En çok tercih edilen bacak arası yastık modellerinin başında Visko Love markasının %100 visco elastik sünger malzemesinden üretmiş olduğu Knee Support Visco Diz ve Bacak Arası Destek Yastığı VK114 modelidir. Özel tasarımı ve bacakların yerleştirilebileceği özel oyuntulu formu sayesinde son derece etkili ve sağlıklı ürünlerin başında gelmektedir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Bacak Arası Yastığı Ne İşe Yarar?

Bacak altı destek yastığı olarak da bilinen bacak arası yastıkları, öncelikle uyurken veya dinlenirken bacakların arasına yerleştirilip bacakların dinlendirilmesi için oldukça işlevsel ve ergonomik ürünlerdir. Yan ya da düz yatış pozisyonu fark etmeksizin doğru bir şekilde bacak arasına yerleştirildiğinde bacakların doğru ve konforlu bir pozisyonda kalmasını ve bacak kaslarının dinlenmesini sağlar. 

Basıncı ve sürtünmeyi azaltan bacak arası yastıklar, aynı zamanda belin, kalçanın ve omurganın doğru hizada kalmasını sağladığından dolayı bel ve kalça ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur. Sadece dinlenme sırasında değil aynı zamanda uykuda da kullanılabilen bu yastıklar, sırt üstü ve yan yatış pozisyonlarında uyku kalitesini arttırarak daha konforlu bir uyku ortamının oluşmasını sağlar. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Bacak Arası Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bacak arası yastığı, formuna göre doğru bir şekilde kullanıldığında üst düzey performans sunar. Bu nedenle kullanım öncesinde tercih edilen yastığın kullanım şekli mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Yastığın kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yastığın iki bacak arasında doğru yerleştirmektir. 

Öncelikle sırt üstü ya da yan yatış pozisyonuna geçildikten sonra yastık iki bacak arasında bacakları tam kavrayacak şekilde yerleştirilmelidir. Ayrıca ara ara yastığın kaymaması için kontrol edilmesi de önemli detaylardan birisidir. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Bacak Arası Yastığı Faydaları

Bacak arası yastıkları, doğru modeli tercih edildiğinde ve doğru kullanıldığında beraberinde bir dizi faydaları da getirmektedir. Her ne kadar bu yastıklar bacak arasına yerleştirilerek öncelikle bacakların dinlendirilmesi için kullanılsa da işlevleri bununla sınırlı değildir. 

Bacak arası yastıklar, bacakların arasına yerleştirildiğinde aynı zamanda belin, kalçanın ve omurganın doğru hizada kalmasını sağlar. Dolayısıyla da düzenli ve doğru bacak arası yastık kullanımı, bacak ağrılarının yanı sıra bel ve kalça ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Bu faydaları sayesinde bel ve kalça bölgelerinde ortopedik sorun yaşayan bireylere uzmanlar tarafından önerilebilen medikal yastık misyonunu da üstlenmektedir. 

Bacak arası yastıklarının faydalarından bir diğeri ise gebelik döneminde oluşan ağrıları ve rahatsızlıkları minimalize etmesidir. Özellikle karnın büyümesiyle birlikte hamile kadınlarda bel, kalça ve bacak ağrıları çok daha fazla olur. Bu süreçte bacak arası yastıkları gebelik döneminde de ergonomi şartlarını sağlayan ve konforlu uyku ve dinlenme ortamı oluşturmaktadır. 

Diz ve Bacak Arası Yastığı: Bacak Arası Yastığı Fiyatları

Bacak arası Visco yastık fiyatları, yastıkların birçok özelliğine göre değişkendir. Bu nedenle tüm bacak arası yastıkları için tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Yastığın ölçüleri, tasarımı ve tasarımına yönelik oluşan özellikleri, üretim malzemesi ve teknikleri gibi faktörler yastıkların fiyatları üzerinden doğrudan etkilidir. Ayrıca yastığı üreten firmanın fiyat politikası da fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.