Black Friday: Tüm Ürünlerde %15 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Boyun Yastıkları

Boyun yastıkları, ağrı oluşumunu azaltmak ve boyna ihtiyaç duyulan desteği sunmak amacıyla farklı model ve tasarımlarda üretilir.

Boyun yastıkları, uyku esnasında omuz ve boyun kaslarını destekleyerek ağrı oluşumunu engeller ve omurganın doğru uyku pozisyonunda kalmasına yardımcı olur. Uyku sonrasında ağrı problemleri yaygın olduğundan boyun destek yastıklarının kullanımı günümüzde oldukça fazla olmakla birlikte kullanıcı yorumları da oldukça başarılıdır.

Sağlıklı ve konforlu uyku için uzmanlar tarafından da tavsiye edilen boyun yastıkları, hafızalı köpük gibi malzemelerden üretilebildiği gibi aynı zamanda pamuk ve benzeri materyallerden de üretilir. İşlevselliği ve konforu üretim malzemesine göre değişken olduğundan tercih edeceğiniz ürünün üretim malzemesinin sağlıklı olduğuna emin olmanız önemlidir.

Visko Love, Türkiye’nin ilk visco üreticisi olmakla birlikte sektörde lider bir firma olarak hafızalı köpük yani visco elastik sünger malzemesinden onlarca yatak ve yastık üretimini özel üretimi teknolojileri ile gerçekleştirir. Dolayısıyla firmanın ürün skalası içerisinde her beklentiyi karşılayacak üst düzey konfora sahip farklı boyun uyku yastıkları bulmak mümkündür.

Boyun Yastığı Nedir?

Boyun yastığı, uyurken boyun ve omuz kaslarının desteklenmesi için özel forma üretilmiş modellerdir. Farklı ölçüler ve modellerde üretilebildiğinden ürün çeşitliliği içerisinde her ihtiyacı ve beklentiyi karşılayabilecek model bulmak da mümkündür. Sahip olduğu özel formu sayesinde uyurken omuz ve boyun bölgesindeki kasları desteklerken aynı zamanda kasları gevşetir, boynun doğru uyku pozisyonda kalmasını sağlayarak ağrı oluşumunu da önler.

Boyun yastıkları, hafızalı köpük ya da pamuk gibi malzemelerden üretilebildiği gibi jel dolgusuyla da üretilebilir. Her modelin malzemesine ve dolgusuna göre sunduğu konfor da değişkenlik gösterebilir. Yatakta kullanılabilen ürünler olmasının yanı sıra aynı zamanda seyahat ederken ya da ofis ortamında çalışırken de kullanılması mümkün olan ürünlerdir.

Boyun Fıtığı Yastığı

Medikal yastık modelleri arasında yer alan boyun fıtığı yastığı, boyunda fıtık sorunu yaşayanlar üretilmiş modellerdir. Uyku sırasında boyun kaslarına en iyi desteği vererek uyku kalitesini düşüren fıtık ağrısını da minimum seviyeye indirir. Geniş ürün yelpazesine sahip Visko Love ürünlerinden birisi olan Therapy-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, bu noktada farklı beden yani yükseklik seçenekleri ile de sizlere farklı fiyatlar doğrultusunda sunulmaktadır.

S bedeni en alçak model olmakla birlikte Therapy-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı orta yükseklikte bir modeldir. Eğer yüksek yastık kullanmayı tercih ediyorsanız o halde Therapy-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı tercih edebilirsiniz.

Araç Boyun Yastığı

Araç içinde uzun yolculuklarda kullanılmak üzere araba yastığı modelleri daha küçük ölçülerde ve sabitleyici bantlar ile üretilir. İşlevsel ve kullanımı kolay olmakla birlikte özellikle uzun yolculuklarda boyun bölgesine maksimum destek sunarak boyun kaslarını rahatlatır ve hareketsiz kalmaya bağlı boyun ağrısı oluşumunu da engeller.

Araç koltuğu başlığına kolayca sabitlenebilmesi için daha küçük boyutlarda üretildiğinden aynı zamanda kullanımı son derece konforlu olmakla birlikte uzun sürüşlerde kullanıcılarına üst düzey konforda sürüş deneyimi sunan modellerdir.

Ortopedik Boyun Yastığı

Ortopedik yastık çeşitleri arasında bulunan boyun yastıkları, özel boyun dolgusu ve formu sayesinde boyun kaslarını desteklerken aynı zamanda uyku esnasında boyun pozisyonunun en konforlu ve doğru hizada kalmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde özellikle boyun kası spazmı, boyun fıtığı ve benzeri durumlara bağlı ağrı problemleri yaşayanlar için son derece ergonomik uyku ortamı oluşturur.

Modeller arasında hafızalı köpük, jel dolgu ve benzeri gibi malzemelerden üretilmiş çeşitli ürünler vardır. Aynı zamanda farklı ölçülerde de üretilebilen modeller olduğundan beklentilerinizi karşılayarak konforlu ve ağrısız uykunun kapılarını sonuna kadar açacak ürünleri bulmanız oldukça kolaydır.

Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, Visko Love ürün yelpazesinde bulunan ve en çok tercih edilen ortopedik uyku yastığı modelleri arasında yer alır. Alçak bir model olmakla birlikte farklı yükseklik imkanı suna M ve L bedenleri de mevcuttur. Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı, orta yükseklik sunan modeldir.

Bazı kullanıcılar ise daha yüksek yastıkta daha konforlu uyku uyuduğundan Visko Love, o kullanıcıları da düşünerek Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı üretimini yapmıştır. Mükemmel boyun dolgusunun yanı sıra rahatsız etmeyen yüksekliği ile birçok kullanıcının tercihleri arasında yer almayı başarmıştır.

Seyahat Boyun Yastığı

Uçak, otobüs, tren ve benzeri gibi tüm taşıtlarda kullanımı son derece kolay olan seyahat yastığı, boynu saran yapısı sayesinde boyun bölgesini çevreler ve boyna destek vererek seyahat sırasında konforlu uyku imkanı sunar.

Hafif ve minimal ölçülerde üretildiğinde portatif modeller olduğundan hem yolcu hem de sürücü kullanımına uygun olmakla birlikte ölçüleri sayesinde taşınması da son derece kolaydır. Boynu saran yapısı sayesinde boyun kaslarını desteklemenin yanı sıra boynun düşmesine ve tutulmasına engel olduğundan seyahatlerin en can sıkıcı ayrıntısı olan boyun ağrısı da engellenmiş olur.

Araba Boyun Yastığı

Otomobil ve benzeri taşıtlarda kullanılmak üzere küçük ölçülerde ve hafif şekilde üretilmiş yastıklardır. Araç içi kullanımına yönelik tasarlanan yolculuk yastığı, oto koltuk başlığına sabitlenerek sürücünün sürüş konforunu arttırmaya yardımcı olur.

Boyun bölgesine ekstra destek sunarak yolculuk sırasında boyun ağrısının oluşumunu engelleyen boyun araba yastıkları, hafif ve taşınabilir ölçülerde üretildiğinden taşınması da son derece kolaydır.

Visco Boyun Yastığı

Visco yastık çeşitler boyun yastığı modellerini de kapsar. Bu tarz yastıklar, hafızalı köpük olarak da bilinen yüksek yoğunluklu visco elastik sünger malzemesinden üretilmiştir. Visco elastik sünger malzemesi, ısı ve basınca duyarlı malzeme olduğundan yattığınız anda vücudunuzun ısısı ve ağırlığı ile birlikte vücut şeklinizi alarak temas ettiği tüm boyun ve omuz noktalarını destekleyerek basıncı en aza indirger.

Modeller arasında farklı markalar tarafından yoğunluğu farklı derecelerde üretilen farklı yastıklar vardır. Burada beklentinizi ve sağlık sorununuzu göz önünde bulundurmalısınız. Bu noktada Visko Love Therapy Plus Visco Uyku ve Boyun Yastığı, beklentilerinizi maksimum düzeyde karşılayabilecek özellikte bir üründür. Özel oyuntusu ve ergonomik dolgusu sayesinde tüm uyku zamanı boyunca kasları rahatlatırken aynı zamanda basınç noktalarını da rahatlatır. Bu sayede omurga doğru hizada kalır ve uyku sonrasında ağrı sorunu meydana gelmez.

Şişme Boyun Yastığı

Şişme boyun uyku yastıkları, evde ya da seyahat ve kamp gibi zamanlarda kullanılabilecek tasarıma sahiptir. Hafif olduğundan kolay taşınabilir özelliğe sahiptir. Havalı yastıklar olduğundan özellikle havası alındığında son derece minimal ölçülere kavuşur, bu da taşınmasını büyük oranda kolaylaştırır.

Dayanıklı ve yumuşak malzemelerden üretilen birçok farklı modeli vardır. Ancak patlama ya da yırtılma gibi riskleri de olduğundan kullanım sırasında özenli davranılması, yastığın sivri bir yer ile temas etmemesi gereklidir.

Bebek Boyun Yastığı

Bebeklerin henüz tamamen gelişmemiş olan baş, boyun ve omuz kaslarının gelişimini olumlu yönde desteklemek için bebek yastığı önemli bir yere sahiptir. Birçok farklı malzemeden üretilse de yumuşak olması, ısı ve basınca karşı duyarlı olması sebebiyle en çok tercih edilen malzeme visco elastik sünger malzemesidir.

Gelişimi devam eden baş, boyun ve omuz kaslarını destekleyen bebek boyun uyku yastığı tercihinde malzemesinin kaliteli ve doğru malzeme olmasının yanı sıra ideal yumuşaklıkta ve yükseklikte olması da bebek sağlığı açısından hayati önem taşır.

Çocuk Boyun Yastığı

Çocuk boyun yastığı, çocukların yatakta ya da seyahat sırasında konforlu uyku uyuyabilmesini sağlamak için özel ölçülerde üretilmiştir. Özel tasarımı sayesinde boynu sararak sabit tutan bu yastıklar, aynı zamanda boynu destekleyerek ağrı oluşumunu büyük oranda azaltmaya yardımcı olur.

Çocuklar için üretilen söz konusu yastıklar, farklı malzemelerden ve farklı yüksekliklerde üretilir. Hatta bazı çocuk yastığı modellerinde yüksekliğin ayarlanabilmesi de mümkündür. Bu tarz modeller, çocukların yaşına ve ihtiyaçlarına göre farklı ebatlarda üretilir.

En İyi Boyun Yastığı

En iyi boyun yastığı ayrımı her kullanıcının sorunları ve beklentileri doğrultusunda farklılık gösterebilir. Boyun bölgesine özel destek vermek amacıyla özel dolgulu olarak üretilen uyku yastığı modelleri, bu anlamda herkesin ihtiyacını karşılayabilmek için farklı ölçülerde, farklı malzemelerden ve farklı yoğunlukta üretilmektedir.

Bu kategori geniş bir çeşitliliğe sahip olsa da boyun uyku yastığı kullananlar genelde visco elastik sünger yani hafızalı köpük malzemesinden üretilmiş modelleri tercih etmektedir. Visco malzemesinden üretilmiş olan yastıklar, ısı ve basınca duyarlığı olduğundan vücut şeklini alırken aynı zamanda temas ettiği noktaları rahatlatır ve destekler. Böylece uyku kalitesi ve konforu maksimum seviyeye ulaşmış olur.

Medikal Boyun Yastığı

Medikal yastık modelleri arasında boyun yastıkları da oldukça ilgi gören ve etkili modellerdir. Hafızalı köpük, lateks ve köpük gibi özel malzemelerden üretilir. Boyun anatomisine göre özel olarak üretilmekle birlikte farklı ebatları da bulunmaktadır.

Boyun bölgesini tamamen saran ve ekstra destek veren medikal uyku yastığı bu anlamda horlama, boyun fıtığı, fibromiyalji, boyun yaralanması ve benzeri gibi sorunların giderilmesi için etkili olmakla birlikte aynı zamanda tedavi sürecinde de ağrıların hafifletilmesi konusunda oldukça fayda sağlar.

Boyun sağlık sorunlarının yanı sıra özel formu sayesinde horlamayı azaltma etkisi ola Visko Love ürünü Anti Snore Visco Horlama Yastığı, medikal yastık özelliği taşıyarak boyun bölgesindeki sorunlara ek olarak horlamayı da azaltarak sessiz ve dinlendirici bir uyku sunar.

Boyun Masaj Yastığı

Yastık çeşitleri, insanların ihtiyaçları doğrultusunda farklı tasarım ve özelliklerde üretilmiştir. Bu çeşitlerden birisi de boyun masaj yastığıdır. Jel ya da köpük gibi malzemelerden üretilir ve boyun bölgesindeki gerginliği ve stres ile birlikte oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olmak için masaj yapmak özelliğine sahiptir.

Boyun masaj yastığı çeşitler, titreşimli ya da havalı olarak farklı teknolojik tasarımlarda ve farklı ölçülerde üretilebilir. Teknolojik fonksiyonu sayesinde boyunda kas spazmını azaltırken diğer yandan kan akışının hızlanmasına ve böylece hem gerginliğin hem de ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Akıllı Boyun Yastığı

Akıllı boyun yastığı, Bluetooth ve Wi-Fi gibi mobil cihaza bağlanma özelliği olan ve kullanıcılarına farklı özellikler sunan elektronik yastıklardır. Titreşimli, ısı veren, masaj yapan ya da manyetik terapi özelliği olan farklı tasarımları mevcuttur. Bağlantı özelliği sayesinde ise tüm kontrol ve ayarları genellikle mobil cihaz üzerinden yapmak mümkün olmaktadır.

Teknolojik ve elektronik tasarım olan akıllı boyun yastığı kategorisindeki birçok modelde zamanlama, masaj modu, masaj hızı ve benzeri gibi özellikler bulmak da mümkündür. Özellikle sürekli oturarak çalışanların, sporcuların ya da gün içerisinde çok fazla fiziksel aktivitede bulunan kişilerin sırt ve boyun ağrısı için oldukça etkilidir.

Silindir Boyun Yastığı

Silindir boyun yastığı, boyun boşluğunu doldurarak boyun ve omuz kaslarını desteklemek amacıyla silindir formda genellikle köpük malzemesinden üretilen yastık çeşitleridir. Özellikle visco malzemesinden üretilen modeller, boyun boşluğunu doldurmakla birlikte vücudun şeklini alır, boyun ve omuz kaslarını destekleyerek rahatlatır.

Uyku kalitesinin artmasında büyük bir işleve sahip olan silindir yastıklar, uyku esnasında boynun doğru pozisyonda kalmasını, omurganın doğru hizalanmasını sağlar. Böylelikle uyandığınızda omuz ve boyun ağrısı sorunu ile karşılaşmazsınız.

Viskoelastik Boyun Yastığı

Viskoelastik boyun yastığı, visco elastik sünger malzemesinden üretilen yastıklardır. Visko yastık modelleri arasında en çok tercih edilen modeller olarak sahip olduğu özellikler sayesinde uyku kalitesini büyük oranda arttırmaktadır. Visco akıllı sünger, ısıya ve ağırlığa duyarlı bir maddedir. Bu sayede vücudunuza temas ettiği anda ısıya ve basınca maruz kaldığında yavaş yavaş boyun, omuz ve baş şeklini almaya başlar.

İçerisindeki hafızalı köpük vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtarak fazla basıncı minimum seviyeye indirir. Böylece kasların gerginliği azaltılır ve kaslar gevşer. Doğru uyku pozisyonu oluşturmanızı sağladığından aynı zamanda omurganın doğru hizada kalmasını sağlarken ağrı oluşumunun önüne geçer.

Boyun Yastığı Kılıfı

Boyun yastık kılıfı, yastığı hijyenik kalmasını sağlamak ve aynı zamansa sürtünmeye bağlı olarak yastığın aşınmasını önlemek amacıyla üretilen ürünlerdir. Günümüzde ev tekstili üretim teknolojilerinin gelişmesi sayesinde farklı yastık modelleri için çeşitli yastık kılıfları da farklı malzemelerde farklı ölçü ve özelliklerde üretilemeye başlanmıştır.

Boyun yastık kılıfları, özellikle boyun ve baş bölgesinde terlemeyi minimum seviyeye indirebilmek için terlemeyi azaltan nefes alabilir kumaşlardan imal edilir. Yastığın hijyenik bir şekilde uzun kullanım ömrüne sahip olması için yastığın dolgu malzemesine göre doğru malzemeden üretilmiş kılıf seçmek son derece önemlidir.

Kumaş Boyun Yastığı

Kumaş boyun yastıkları, pamuktan üretilmiş kumaş yastıklardır. Uyku sırasında kullanılabileceği gibi aynı zamanda seyahat sırasında ya da ofis ortamında çalışırken boyun ağrısı oluşumunu engellemek için de kullanılabilir.

Ergonomik modeller arasında yer alan kumaş boyun yastıkları kategorisi içerisinde farklı ölçülerde farklı modeller mevcuttur. Bu sayede boyun ağrısı şikayetleri olan ve farklı ihtiyaçları olan kişiler için beklentileri karşılayacak onlarca kumaş boyun yastıkları imal edilir.

Sandalye Boyun Yastığı

Sandalye boyun yastığı, oturarak çalışmak durumunda olan kişiler ya da seyahat sırasında kullanılmak için özel olarak tasarlanmıştır. Boyun, omuz ve baş kısmına destek sunan ve aynı zamanda sırt yastığı olarak da kullanılan modellerdir. Sandalyenin yaslanma kısmına ya da başlık kısmına sabitlenebilir özelliğe sahiptir.

Sabitlenebilir özelliği sayesinde oturuş sırasında boynun doğru hizada kalmasını sağlayarak boyun fıtığına ya da tutulmaya bağlı ağrıları azaltarak yeni ağrı oluşumunu da önlemeye büyük destekçidir.

Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Boyun yastıkları, boyun ve omuz bölgesini desteklemek için özel olarak üretilmiştir. Bu nedenle de boyun yastığı kullanımı sırasında öncelikle yastığı doğru yerleştirerek yastığın boynunuzun altına girdiğinden, boynunuza tam destek verdiğinden emiş olmalısınız.

Kullanım sırasında önemli olan bir diğer nokta ise ideal yükseklik ayarıdır. Yastığınızı boynu tam destekler şekilde ve ideal yükseklikte kullanırsanız yastığınızdan üst düzey bir performans alabilirsiniz.

Boyun Yastığı Faydaları

Boyun yastığı modelleri, boyun ve omuz kaslarının desteklenerek ağrıların engellenmesi için özel forma sahip yastıklardır. Kullanımı doğru bir şekilde gerçekleştiğinde boyun uyku yastıkları;

– Boyun bölgesinde fıtık ve tutulmaya bağlı oluşan ağrıların hafifleyerek azalmasına yardımcı, yeni ağrıların oluşmasına ise engel olur.

– Uyku sırasında omuz ve boyun kaslarını gevşeterek gerginliği ve stresi uzaklaştırır. Bu sayede uyku kalitesi artarak kesintisiz uyku uyuyabilirsiniz.

– Boynu desteklerken aynı zamanda uyku esnasında boynun doğru pozisyonda, omurganın doğru hizada kalmasını sağlayarak duruş bozukluklarının giderilmesine de yardımcı olur.

Boyun Yastığı Fiyatları

Boyun visco yastık fiyatları hakkında tek ve tüm modeller için genel-geçer bir fiyat vermek mümkün değildir. Geniş bir çeşitliliğe sahip olan boyun yastıkları içerisinde farklı ölçülerde, farklı dolgu ve sertlik oranında ve farklı üretim malzemeleri ile üretilmiş onlarca çeşit bulunur.

Modellerin ölçü, imalat malzemesi, dolgu ve sertlik düzeyi hatta kumaş yapısına göre dahi fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla da tercih edeceğiniz modele göre birebir fiyat araştırması yapmanız daha doğru bilgilere ulaşmanıza da yardımcı olacaktır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.