Boyun Yastığı

Boyun Yastığı

Yazı İçeriği

Boyun yastığı, boyun bölgesini destekleme ve ağrıların giderilmesini sağlamak için özel formda üretilmiş yastık modelidir. 

Boyun destek yastığı, uyku sırasında omuz ve boyun bölgesinde ağrı oluşumunu önlemek ve doğru pozisyonu sağlamak için dizayn edilmiş modellerdir. Kullanıcı yorumları oldukça başarılı olan boyun yastıkları tüm kullanıcılar tarafından konforlu uyku için tavsiye edilen modellerdir. 

Hafızalı köpük yani visco elastik sünger, pamuk ve benzeri gibi farklı malzemelerden farklı model ve özelliklerde üretilebilmektedir. Üretildiği malzeme ve özel formu sayesinde boyun ve omuz kaslarının doğru pozisyonda kalmasını, böylece uyku esnasında ağrı oluşmamasını sağlar. 

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan en iyi yastık firması Visko Love, gelişmiş üretim teknolojileri, kaliteli malzeme ve işçiliği ile geniş ürün yelpazesinde birbirinden farklı boyun yastığı modellerine yer vermiştir.

Boyun Yastığı Nedir?

Boyun yastıkları, farklı ölçüler ve farklı tasarımlarda üretilmiş olmakla birlikte uyku sırasında boynun desteklenmesini sağlamak amacıyla özel tasarlanmıştır. Boyun ve omuz kaslarının sertliği giderilirken aynı zamanda her yatış pozisyonunda boynun doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak omuz ve boyun bölgesinde ağrı oluşumunu engelleyen modellerdir. 

Jel dolgulu, hafıza köpüklü ya da pamuklu olarak üretilen boyun yastığı, aynı zamanda farklı kılıf modelleri ile de tasarlanabilir. Yatakta uyurken kullanılabilecek bu yastıklar, aynı zamanda seyahat ve çalışma ortamı gibi alanlarda da kullanılabilen fonksiyonel ürünlerdir. 

Boyun Fıtığı Yastığı

Boyun bölgesinde fıtık problemi olanlar için boyun fıtığı yastığı özel olarak üretilmiştir. Omuz ve boyun kaslarına en iyi desteği sunan söz konusu modeller, aynı zamanda fıtık bölgesini destekleyerek ağrının hafiflemesine yardımcı olan medikal ürünlerdir. 

Genellikle sert ve dolgulu modeller olmakla birlikte özellikle jel dolgulu ya da hafızalı köpük malzemesi kullanılarak üretilir. Visko Love ürün yelpazesinde yer alan Therapy-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı modeli, boyun fıtığı problemi olanlar için ideal bir üründür. 

Yastık yüksekliğini orta ya da yüksek isteyen kullanıcılar için ise ürün çeşitliliği içerisinde Therapy-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı ve Therapy-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelleri de vardır. Yükseklik tercihinizde göre en alçak olan S bedeni, orta yükseklik olan M bedeni ya da çok yüksek olan L bedeni tercih edebilirsiniz. Fiyatlar da bu noktada dolgusuna göre değişmektedir. 

Araç Boyun Yastığı

Araba yastığı, seyahat sırasında araba içerisinde kullanımı kolay ve konforlu modeldir. Özellikle uzun süre araç kullanımı sırasında boynu destekler, kasları gevşetir ve boyunda meydana gelen ağrı oluşumunu bu sayede azaltmaya yardımcı olur. 

Kullanımının kolay olabilmesi açısından genellikle diğer modellere göre ölçüleri daha minimal olur. Ayrıca araç koltuğuna sabitlenebilmesi için tasarımda lastik bant gibi sabitleyici unsurlar kullanılır. Bu sayede sürüş sırasında boyun ağrısı sorunu meydana gelmez. 

Ortopedik Boyun Yastığı

Ortopedik yastık modelleri arasında yer alan boyun yastığı çeşitleri, siz uyurken boyun kaslarını destekler ve aynı zamanda boynun doğru hizada kalmasını sağlar. Özel yapısı sayesinde boynun hizalanmasını sağlarken bu sayede boynun tutulmasına, boyundaki kas spazmlarına bağlı oluşabilecek ağrıları da engellemiş olur. 

Jel, pamuk, köpük ve benzeri malzemelerden üretilen ortopedik boyun yastıkları, boynun doğru pozisyonda kalması için özel dolguya ve forma sahiptir. Bu formu sayesinde de boyun ağrılarının giderilmesine, yeni ağrıların oluşmasının engellenmesine yardımcı olur. 

Visko Love Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, boynun doğru ve sağlıklı pozisyonda kalmasını sağlayan kusursuz bir üründür. Özel boyun dolgusu sayesinde boyun boşluğunu doldurur, vücudun şeklini alırken aynı zamanda boyun kaslarını destekleyerek rahatlatır. 

Alçak bir model olduğundan eğer beklentilerinizi yükseklik açısından karşılamayacağını düşünüyorsanız orta yükseklikte olan Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelini tercih edebilirsiniz. Yüksek yastık kullanmayı tercih ediyorsanız daha yoğun dolgulu Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı modeli beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacaktır. 

Seyahat Boyun Yastığı

Seyahat yastığı hem yolcu hem de sürücüler için ergonomik ve konforlu alan oluşturmada son derece etkilidir. Küçük ölçülerde ve hafif malzemelerde üretilen seyahat yastıkları; araba, uçak, tren ve benzeri gibi tüm yolculuklarda rahat kullanılabilir özelliğe sahiptir. 

Yumuşak dokulu ve taşınması kolay olan seyahat yastıkları, yolculuk sırasında boynu saran ve destekleyen yapısı sayesinde boynun düşmesini engeller. Böylelikle tutulma ve boyun düşmesi gibi sorunları da engellemiş olur. 

Araba Boyun Yastığı

Tren, araç içi, uçak ve benzeri gibi tüm seyahat ortamlarında rahatlıkla kullanılabilen yolculuk yastığı, kullanım alanlarına uygun olarak küçük ölçülerde ve taşınabilirliği kolay olması için hafif üretilmiştir. Sürücü ve yolcuların konforunu maksimum seviyeye çıkaran araba yastıkları, oto koltuk başlığına sabitlenme özelliği sayesinde sürücünün sürüş sırasında boyun ağrısı çekmesini engeller. 

Özel dolgusu ve tasarımı sayesinde boyna maksimum destek sunarak yolculuk sırasında boynun ağrımasını engeller, düşme ve tutulma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır. Ayrıca hafif tasarımı sayesinde her yere taşımak son derece kolaydır. 

Visco Boyun Yastığı

Visco yatak ve visco yastık modelleri arasında sıkça tercih edilen boyun yastıkları, yüksek yoğunluğa sahip hafızalı köpük visco elastik sünger malzemesinden üretilir. Boyun kaslarını gevşetmekle birlikte boyun kaslarının ihtiyaç duyduğu desteği sunarak konforlu uyku imkanı sunar. 

Vico elastik sünger, ısı ve basınca karşı duyarlılığı olan malzemedir. Duyarlılığı sayesinde yattığınız anda vücudunuzun ısı ve basıncı ile omuz ve boyun şeklini alarak basıncı minimum seviyeye indirir. Farklı ölçü, model ve yoğunluk derecesine göre üretilen visko yastık modelleri lider marka olan Visko Love ürün yelpazesinde oldukça fazladır. 

En çok tercih edilen modellerden birisi de Therapy Plus Visco Uyku ve Boyun Yastığı olmaktadır. Özel oyuntusu ve ergonomik dolgusu sayesinde boynu saran ve boynun şeklini alan yapısıyla yeni güne dinlenmiş ve ağrısız başlamanıza yardımcı olur. 

Şişme Boyun Yastığı

Şişme ya da diğer adıyla havalı boyun yastığı, hava ile şişirilerek kullanılan yani hava dolgulu olan yastıklardır. Ev ortamında kullanılabileceği gibi aynı zamanda seyahat ya da kamp ve çadır gibi ortamlarda da kullanılabilmektedir. 

Sönük hali ile hafif ve kolay taşınabilir olduğundan özellikle seyahatlerde sıkça tercih edilir. Üretim malzemeleri ise dayanıklı, hafif ve yumuşaktır. Kullanışlı olan bu yastıklar, sızdırma ya da patlama riskine de sahiptir. Dolayısıyla da kontrollü ve özenli kullanılmalıdır. 

Bebek Boyun Yastığı

Bebek yastığı tercihi, bebeğin sağlıklı ve kesintisiz uyku uyuması açısından büyük önem taşır. Bebekler için özel tasarlanmış bebek boyun yastığı; bebeklerin henüz gelişmekte olan baş, boyun ve omuz kaslarını destekleyerek kas gelişimine yardımcı olur. 

Söz konusu olan bebek yastıkları, farklı ölçü ve modellerde üretildiği gibi aynı zamanda farklı malzemelerden de üretilir. Ancak özellikle visco elastik sünger malzemesinden üretilen modeller, malzeme özellikleri dikkate alındığında son derece sağlıklı ve güvenli modellerdir. 

Çocuk Boyun Yastığı

Çocukların sağlıklı ve ağrı sorunu yaşamadan uyku konforu yakalayabilmeleri için en önemli unsurlardan birisi de çocuk yastığı seçimidir. Farklı modellerde ve ebatlarda üretilen çocuk yastıkları arasında boyun yastığı modelleri de oldukça konforlu ve fonksiyonel modellerdir. 

Ev kullanımının yanı sıra aynı zamanda seyahat için de kullanıma uygun olan modeller, boyun şeklini alan ve boynu saran bir yapıya sahiptir. Pamuk, hafızalı köpük ya da jel gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Üretildiği malzemenin özelliklerine göre yastık özellikleri de değişkenlik gösterir. Ayrıca modeller arasında çocukların yaşına göre farklı ölçülerde modeller bulmak mümkündür. 

En İyi Boyun Yastığı

Uyku yastığı, uyku sırasında vücudun rahat etmesini sağlamak ve aynı zamanda özellikle baş ve omuz bölgelerinin doğru pozisyonda kalmasını sağlamak için önemlidir. Bu nedenle de kullananlar oldukça fazladır. Uyku yastıkları geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğundan farklı modeller bu çeşitlilikte yer alır. 

Uyku boyun yastığı, özellikle uyku sırasında boyun bölgesinin desteklenmesi ve boyun ağrılarının önlenmesi için üretilmiştir. Ancak her kullanıcının ihtiyacı farklı olduğundan herkes için en iyisi de farklı olabilir. Zira visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş olan boyun yastıkları, ısı ve basınca olan duyarlılığı sayesinde boyna tam destek veren modeller olduğundan son derece ergonomik ve ortopedik ürünlerdir.

Medikal Boyun Yastığı

Boyun ağrısı, horlama, boyun fıtığı ve benzeri gibi sorunların giderilmesi için özel olarak üretilmiş olan medikal yastık modelleridir. Genel olarak lateks, hafızalı köpük malzemelerinden ya da şişme tasarımlarda üretilir. Ayrıca sağlık problemlerinin tedavisinde destekleyici olarak kullanıldığı için genellikle boynu tam saran ve destekleyen özelliklere sahiptir. 

Boyun bölgesinde yaralanma, boyun fıtığı, boyun kas spazmı, fibromiyalji ve servikal spondiloz sorunları olanlar için tedavi sürecine ciddi anlamda destek veren ve ağrıların giderilmesine yardımcı olan üründür. Aynı zamanda bu modeller horlama sorununu da büyük oranda azaltır. 

Visko Love Anti Snore Visco Horlama Yastığı, boyun ağrılarının giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda özel formu sayesinde horlamayı azaltarak sessiz ve konforlu uyku imkanı sunar. 

Boyun Masaj Yastığı

İhtiyaçlar doğrultusunda üretilen yastık çeşitleri seçeneklerinden birisi de boyun masaj yastığıdır. Boyun masaj yastığı, boyun bölgesindeki stresi ve gerginliği azaltmak amacıyla üretilmiş, masaj yapma özelliği olan yastıklardır. 

Boyun masaj yastıkları, genellikle köpük ya da jel gibi malzemelerden üretilmekle birlikte titreşim ya da hava basıncı motoru gibi teknolojik tasarımlarla üretilebilmektedir. Bu modeller, boyun bölgesindeki kas spazmını azaltarak aynı zamanda kan akışını hızlandırır ve bu sayede boyundaki gerginliği de ortadan kaldırmak için son derece etkilidir. 

Akıllı Boyun Yastığı

Akıllı boyun yastıkları, omuz ve boyun kısmındaki ağrıların ya da gerginliğin azaltılması için özel tasarlanan elektrikli yastıklardır. Bluetooh ya da Wi-Fi ile bağlanma özellikleri vardır. Bu özellikleri sayesinde mobil cihaz üzerinden kontrol imkanı sunar. 

Masaj, titreşim, manyetik terapi ya da ısı gibi farklı özelliklere sahip söz konusu ürünler bu özellikleri sayesinde boyun kaslarını gevşeterek kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Hatta bazı modellerinde zamanlama, masaj modu ve hız gibi ayarlar da mevcuttur. 

Gün içerisinde sürekli oturarak çalışmak durumunda kalanlar ya da sporcular için boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra gerginliği azalttığı için uyku kalitesini arttırarak ağrısız ve konforlu uykuya da destek olur. 

Silindir Boyun Yastığı

Silindir boyun yastığı, silindir formu sayesinde omuz ve boyun kaslarındaki gerginliği azaltmakla birlikte ağrıların hafiflemesine ve yeni ağrıların oluşmasının engellenmesine yardımcı olur. Özellikle köpük ve visco elastik sünger malzemesinden üretilen modelleri son derece işlevsel ve sağlıklıdır. 

Boyun ve omuz kaslarını destekleyerek kasların rahatlamasını ve bu sayede ağrıların hafiflemesini sağlar. Uyku sırasında boynun doğru pozisyonda kalmasına yardımcı olarak uyku esnasında ağrı oluşumunun önüne geçer. 

Viskoelastik Boyun Yastığı

Viskoelastik boyun yastığı, hafızalı köpük olarak da bilinen visco elastik sünger malzemesinden üretilir. Isıya ve basınca karşı duyarlılığı olan visco malzemesi, vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alarak temas ettiği bölgedeki kasları destekleyerek kasların gevşemesini sağlar. 

 Visco malzemesinden üretilen viskoelastik boyun yastığı, boynun şeklini alırken aynı zamanda vücut ağırlığını eşit şekilde yayarak konforlu ve sağlıklı uyku ortamı oluşturur. Herkesin kullanabileceği ergonomik modeller arasında yer almakla birlikte özellikle uyku apnesi, omuz ve baş ağrısı, fibromiyalji, migren, boyun ağrısı şikayetleri olan kişiler için son derece etkilidir.  

Boyun Yastığı Kılıfı

Boyun yastığı kılıfları, boyun için özel üretilmiş farklı yastık modelleri için üretilmiş ev tekstili ürünlerdir. Yastığın temiz kalmasını ve aynı zamanda sürtünmeye bağlı deformasyonu önlemeyi amaçlamak için farklı malzemelerden üretilir.

Modeller arasında terlemeyi önleyen, nefes alabilir modeller de mevcuttur. Farklı ölçülerde farklı modellerde üretilen yastık kılıflarını yastığa uygun seçmek önemlidir. Örneğin; visco yastıklar için pamuklu ve sık dokunmuş kumaşlar tercih edilirken tüy dolgulu yastıklar için daha düz ve pürüzsüz kılıf modelleri daha kullanışlı olmaktadır. 

Kumaş Boyun Yastığı

Üretim malzemesi genellikle pamuk olan kumaş boyun yastıklarıdır. Esnekliği fazla ve hafif modeller olmakla birlikte konforlu uyku deneyimini de maksimum seviyeye çıkarır. Uyku sırasında kullanılabilen modeller olmakla birlikte aynı zamanda yolculuklarda ya da ofis ortamında çalışırken de boyun ağrısı oluşumunu önlemek için ergonomiktir.

Kumaş boyun yastıkları, farklı ölçülerde ve modellerde üretilir. Dolayısıyla da geniş bir çeşitliliğe sahip olduğundan boyun ağrısı sorunu olanların beklentilerini karşılayacak farklı modeller bulmak oldukça kolaydır.  

Sandalye Boyun Yastığı

Boyun fıtığı ya da tutulması gibi nedenlerden ötürü şiddetli boyun ağrısı şikayetleri olanlar için özel tasarlanmış modellerdir. Sandalyenin yaslanma kısmına ya da bağlığına sabitlenebilir özelliği sayesinde oturma sırasında boyun bölgesini destekleyerek ağrı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. 

Dayanıklı ve sıkı malzemelerden üretilmesi kullanışlılığı büyük oranda arttırdığından genellikle visco akıllı sünger malzemesinde üretilir. Boyun ve baş bölgesinin yanı sıra aynı zamanda sırt yastığı olarak da kullanılabilir. Özellikle uzun süre ofis ortamında oturarak çalışanlar ya da seyahat edenler için boynun doğru pozisyonda kalmasını sağladığı için oldukça ideal bir üründür. 

Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Boynu desteklemek ve boyun ağrısı oluşumunu engellemek için üretilen boyun yastıkları, ihtiyaca göre doğru model ve malzemeden tercih edildiğinde son derece etkili ve ergonomik ürünlerdir. Boyun yastığı kullanımı, öncelikle yastığı doğru yerleştirmekle başlar. 

Özellikle boynun desteklenmesi için tasarlanmış modeller olduğundan mutlaka yastığınızın boynunuzun altına girdiğinden emin olmalısınız. Daha sonrasında ise mutlaka ideal yüksekliği ayarlamalısınız. Yastığınızdan maksimum konfor ve performans elde edebilmek için mutlaka doğru pozisyonda doğru şekilde kullanmanız gereklidir. 

Boyun Yastığı Faydaları

Boynun desteklenmesi için özel olarak üretilmiş boyun yastıkları, aynı zamanda doğru şekilde kullanıldığında birçok fayda sunan ürünlerdir. 

– Boyun fıtığı, sertleşme ya da tutulmaya bağlı olarak gelişmiş olan boyun ağrılarının hafiflemesinde ve yeni ağrıların oluşumunun engellenmesinde son derece etkilidir. 

– Boyun kaslarını gevşetir, gerginliği azaltır ve stres oranını da düşürerek uyku kalitesini maksimum seviyeye çıkarır. 

– Boyun ve omuz kaslarını desteklerken aynı zamanda boynun doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak duruş bozukluklarının giderilmesine de yardımcı olur. 

Boyun Yastığı Fiyatları

Boyun uyku yastıkları, farklı model ve ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı malzemelerden de imal edildiği için geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik aynı zamanda visco yastık fiyatları üzerinde de doğrudan etkilidir. Fiyatlar yastıkların ölçülerine, üretim malzemesine, özelliklerine, dolgu ve sertlik oranına göre değişkenlik gösterebilir. 

Tercih yaparken fiyat unsuru ikinci plana atılarak öncelikle mutlaka beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayabilecek model, ölçü ve malzemede ürünler tercih etmelisiniz. Zira uygun fiyatlı olan ürünler her zaman beklentileriniz karşılayamayacağı gibi aynı zamanda daha büyük sağlık sorunlarına sebebiyet de verebilir. 

Boyun Yastığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Boyun Yastığı Nerede Satılır?

Boyun yastığı, yatak ve yastık üreticisi olan hemen her firma da bulunmaktadır. Visko Love, kaliteli ve üst düzey konfora sahip boyun yastıkları bulabileceğiniz en güvenilir adrestir. 

Boyun Fıtığı Yastığı Nasıl Kullanılır?

Boyun fıtığı yastığı, mutlaka boynu destekleyecek şekilde doğru pozisyonda boyun altına yerleştirilerek kullanılmalıdır. 

Ortopedik Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Ortopedik boyun yastığı, ilk olarak yatağa paralel ölçüde yerleştirilmeli ve yatış sırasında da yatağa paralel olarak yatılarak kullanılmalıdır. 

Bebek Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bebek boyun yastığı, bebek yatağına paralel olarak yerleştirilmeli ve yastık bebeğin boynuna denk gelecek şekilde bebek yastığa yatırılmalıdır. 

Seyahat Boyun Yastığı Nerede Satılır?

Yolculuk yastığı modelleri, Visko Love markasının geniş ürün yelpazesinde farklı modellerle sizlere sunulmaktadır. 

Boyun Fıtığı Yastığı Nasıl Olur?

Boyun fıtığı yastığı, boyun boşluğunu doldurmak üzere özel dolguya sahip olan ve genellikle visco malzemesinden üretilen ergonomi formuna sahip olur.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.