Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı yastıkları, boyun boşluğunu dolduran ve kasları destekleyerek fıtığa bağlı ağrı oluşumunu önleyen yastık modelleridir.

Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi, günümüzde en sık görülen ortopedik sağlık sorunları arasında yer alır. Fıtığa bağlı ağrı oluşumu ve bu ağrıların şiddetlenmesi özellikle yanlış yastık seçimi ile çok daha ileri seviyeye taşınabilir. Bu sebeple boyun fıtığı sorunu yaşayan kişilerin uyku yastığı modelleri arasında boyun fıtığına yönelik özel olarak tasarlanmış ortopedik yastık modellerini tercih etmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Yastık çeşitleri arasında piyasada farklı model, boyut ve desenlerde üretilmiş birçok boyun fıtığı yastığı modeli vardır. Ancak tercih yaparken ihtiyaçların ve fiziksel beklentilerin dikkate alınması doğru ve sağlıklı yastık seçimi için son derece önemlidir.

Boyun Fıtığı Yastığı Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Boyun destekli yastık ya da diğer adıyla boyun fıtığı yastığı; pamuk, elyaf ya da visko yastık gibi farklı malzeme ve özelliklerde üretilen medikal üründür. Özellikle boyun fıtığı problemi yaşayanlar için özel formda üretilmiş söz konusu yastık modelleri, özel formu sayesinde boyun boşluğunu doldurur ve destekler.

Boyun fıtığı yastığı, boyun fıtığına bağlı olarak omurilikteki diskler bozulduğunda meydana gelen ağrının giderilmesinde ve yeni ağrıların oluşmasının engellenmesinde etkilidir. Uyku sırasında başın ve özellikle boynun doğru pozisyonda kalmasını sağlarken aynı zamanda boyun boşluğunu doldurur, destekler, boynun düşmesini ve ağrı oluşmasını önler. Fonksiyonel ürün olan boyun fıtığı yastıkları, seyahat yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Boyun Fıtığı İçin Yastıklar

Boyun ağrısı için yastık seçimi özellikle boyun fıtığı olan kişiler büyük öneme sahiptir. Boyun fıtığı için özel olarak üretilmiş olan yastıklar, uyku esnasında boynun doğru şekilde kalmasını sağlarken aynı zamanda baskıyı da minimum seviyeye indirger. Sert bir yapıya sahip olmasına rağmen aynı zamanda ergonomik ve rahat bir yüzeye sahiptir.

Boyun fıtığı için üretilmiş olan yastıklar pamuk, elyaf ya da hafızalı köpük olan visco malzemesinden üretilebilir. Üretilen malzemeye göre ürünün sertlik ve ayarlanabilir gibi özellikleri de farklılık gösterebilir.

Ortopedik Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı için ortopedik yastık yani boyun yastığı çeşitleri, uyku sırasında boynun doğru ve konforlu bir pozisyonda kalmasını sağlayan özel tasarım ortopedik modellerdir. Boyun fıtığı sorunu olan kişiler uyku sırasında boynun doğru eğride olmaması halinde çok daha fazla ağrı sorunu yaşayabilmektedir. Ancak beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmiş ortopedik boyun fıtığı yastıkları, boyun fıtığına bağlı rahatsızlık hissini ve ağrı oluşumunu büyük oranda önler.

En İyi Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı için yastık tercihi yaparken öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Günümüzde birçok firmanın farklı malzeme ve özelliklerde üretilmiş boyun fıtığına özel yastık modeli vardır. İhtiyaçlarınızın yanı sıra aynı zamanda en çok tavsiye edilen ürünler ve kullanıcı yorumları da oldukça önemlidir.

Türkiye’nin ilk visco yastık ve yatak üreticisi olan Visko Love, geniş ürün yelpazesinde özel üretim teknikleri ile imal ettiği boyun fıtığı yastık modellerine de yer vermiştir. En çok tercih edilen ve kullanıcılardan tam not alan Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, bel yastığı olarak da kullanılabilen ortopedik boyun fıtığı yastığıdır.

Yastık kullanımında orta yükseklik tercih ediyorsanız Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelini tercih edebilirsiniz. Eğer uyku sırasında yüksek yastık kullanmayı seviyorsanız o halde Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı modeli geniş ölçüleri ve yüksekliği ile beklentinizi karşılayacaktır.

%100 visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiş olan Visko Love boyun fıtığı yastığı modelleri, boynun şeklini alırken aynı zamanda boynu destekler ve basıncı minimum seviyeye indirir. Bu özellikleri ile insan anatomisine ve sağlığına en iyi gelen modellerin başında gelir.

Medikal Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı yastığı medikal bir ürün olarak boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi için özel olarak formüle edilerek tasarlanmıştır. Boyun fıtığı medikal yastık modelleri, boyun kıvrımının şeklini alarak boyun kaslarını destekleyen yapıya sahiptir. Özel yapısı sayesinde uyku esnasında boynu sararak destekler ve boyun boşluğunu doldurur.

Farklı malzemelerden üretilen medikal boyun fıtığı yastığı modelleri arasında özellikle hafızalı köpükten yani visco akıllı sünger malzemesinden üretilen modeller oldukça ergonomiktir. Visco akıllı süngerin vücudun şeklini alma ve basıncı azaltma özelliği sayesinde tüm gece boyunca boyun doğru pozisyonda kaldığından fıtığa bağlı ağrı problemi de engellenmiş olur.

Boyun Fıtığı İçin Hangi Yastık Kullanmalıdır?

Boyun fıtığı olanlar ve fıtığa bağlı ağrı sorunu yaşayanlar medikal ve ortopedik özelliğe sahip özel olarak üretilmiş boyun fıtığı yastıklarını tercih etmelidir. Aynı zamanda bel ve sırt yastığı olarak da kullanılan boyun fıtığı yastığında diğer yastıklardan farklı olarak boyun boşluğuna gelen bölümde ekstra dolgu mevcuttur.

Ekstra boyun dolgusu, boyun boşluğunu doldurarak uyku sırasında boynu doğru pozisyonda tutar ve he fıtığa hem de düzleşmeye bağlı ağrıyı engellerken diğer yandan var olan ağrıların da minimalize edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de boyun fıtığına yastık geçimi yapılırken özel boyun dolgulu olan yastıklar tercih edilmelidir.

Boyun Fıtığı Yastık Kullanımı Faydaları

Boyun fıtığı yastığının kullanımı boynunda düzleşme ve fıtık rahatsızlığı olan kişilere birçok avantaj sunar. Öncelikle boyun fıtığı yastıklarının boynunuza denk gelen kısmında ilave dolgu mevcuttur. Bu dolgu sayesinde boyun boşluğunun doldurulması ve desteklenmesi sağlanır.

İlave boyun dolgusu sayesinde uyku boyunca boyun ve omuz doğru hizada kaldığından yeni güne dinlenmiş ve ağrılarınız kaybolmuş şekilde başlayabilirsiniz.

Boyun Fıtığı Yastıkları Nasıl Kullanılmalıdır?

Boyun fıtığı yastığı kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta pozisyondur. Uyku esnasında sırt üstü, yan ya da yüz üstü fark etmeksizin tüm pozisyonlarda öncelikle yastığın boyun bölgenize doğru şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız. Yastığın doğru pozisyonda olması için ekstra boyun dolgusunun tam boyun boşluğunuza denk gelmesi gereklidir. Şayet uyku sırasında yastığınızın boyun boşluğunu tam doldurmasını ve desteklemesini sağlamazsanız bir fayda görmeyeceğiniz gibi yanlış pozisyona bağlı olarak boyun ağrısı ile uyanmanız muhtemel bir durum olacaktır.

Boyun Fıtığı Yastıkları Nerede Satılır?

Boyun fıtığı yastığı kullananlar, aynı zamanda yolculuk yastığı olarak da kullanılan bu ürünleri hem reel satış mağazalarında hem de online satış yapan e-ticaret sitelerinde ve markaların web siteleri üzerinde bulabilirler.

Günümüzde birçok yatak ve yastık firması, aynı zamanda boyun fıtığı yastığı üretimi yaparak satışa sunar. Dolayısıyla da online mağazalarda, web sitelerinde ve aynı zamanda medikal ürün satan yerlerde de farklı modeller bulabilmek mümkündür.

Boyun Fıtığı Yastığı Fiyatları

Genel olarak visco yastık fiyatları, piyasada birçok faktöre bağlı olarak farklı seviyelerde seyreder. Aynı durum boyun fıtığı yastığı modelleri için de söz konusudur. Yastığın ölçüleri, üretildiği malzeme, özellikleri ve hatta kumaş dokusu ve özelliği bile fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olur.

Yastık özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda her üretici firma kendi bünyesinde farklı fiyatlandırma politikası benimseyebilir. Bu sebeple de ilk olarak beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun yastık modelini belirledikten sonra fiyat araştırması yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.