Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

İndirim Bitmesine Kalan Süre

Saat
Dakika
Saniye
Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı yastıkları, boyun boşluğunu dolduran ve kasları destekleyerek fıtığa bağlı ağrı oluşumunu önleyen yastık modelleridir.

Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi, günümüzde en sık görülen ortopedik sağlık sorunları arasında yer alır. Fıtığa bağlı ağrı oluşumu ve bu ağrıların şiddetlenmesi özellikle yanlış yastık seçimi ile çok daha ileri seviyeye taşınabilir. Bu sebeple boyun fıtığı sorunu yaşayan kişilerin uyku yastığı modelleri arasında boyun fıtığına yönelik özel olarak tasarlanmış ortopedik yastık modellerini tercih etmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Yastık çeşitleri arasında piyasada farklı model, boyut ve desenlerde üretilmiş birçok boyun fıtığı yastığı modeli vardır. Ancak tercih yaparken ihtiyaçların ve fiziksel beklentilerin dikkate alınması doğru ve sağlıklı yastık seçimi için son derece önemlidir.

Boyun Fıtığı Yastığı Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Boyun destekli yastık ya da diğer adıyla boyun fıtığı yastığı; pamuk, elyaf ya da visko yastık gibi farklı malzeme ve özelliklerde üretilen medikal üründür. Özellikle boyun fıtığı problemi yaşayanlar için özel formda üretilmiş söz konusu yastık modelleri, özel formu sayesinde boyun boşluğunu doldurur ve destekler.

Boyun fıtığı yastığı, boyun fıtığına bağlı olarak omurilikteki diskler bozulduğunda meydana gelen ağrının giderilmesinde ve yeni ağrıların oluşmasının engellenmesinde etkilidir. Uyku sırasında başın ve özellikle boynun doğru pozisyonda kalmasını sağlarken aynı zamanda boyun boşluğunu doldurur, destekler, boynun düşmesini ve ağrı oluşmasını önler. Fonksiyonel ürün olan boyun fıtığı yastıkları, seyahat yastığı olarak da kullanılabilmektedir.

Boyun Fıtığı İçin Yastıklar

Boyun ağrısı için yastık seçimi özellikle boyun fıtığı olan kişiler büyük öneme sahiptir. Boyun fıtığı için özel olarak üretilmiş olan yastıklar, uyku esnasında boynun doğru şekilde kalmasını sağlarken aynı zamanda baskıyı da minimum seviyeye indirger. Sert bir yapıya sahip olmasına rağmen aynı zamanda ergonomik ve rahat bir yüzeye sahiptir.

Boyun fıtığı için üretilmiş olan yastıklar pamuk, elyaf ya da hafızalı köpük olan visco malzemesinden üretilebilir. Üretilen malzemeye göre ürünün sertlik ve ayarlanabilir gibi özellikleri de farklılık gösterebilir.

Ortopedik Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı için ortopedik yastık yani boyun yastığı çeşitleri, uyku sırasında boynun doğru ve konforlu bir pozisyonda kalmasını sağlayan özel tasarım ortopedik modellerdir. Boyun fıtığı sorunu olan kişiler uyku sırasında boynun doğru eğride olmaması halinde çok daha fazla ağrı sorunu yaşayabilmektedir. Ancak beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmiş ortopedik boyun fıtığı yastıkları, boyun fıtığına bağlı rahatsızlık hissini ve ağrı oluşumunu büyük oranda önler.

En İyi Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı için yastık tercihi yaparken öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Günümüzde birçok firmanın farklı malzeme ve özelliklerde üretilmiş boyun fıtığına özel yastık modeli vardır. İhtiyaçlarınızın yanı sıra aynı zamanda en çok tavsiye edilen ürünler ve kullanıcı yorumları da oldukça önemlidir.

Türkiye’nin ilk visco yastık ve yatak üreticisi olan Visko Love, geniş ürün yelpazesinde özel üretim teknikleri ile imal ettiği boyun fıtığı yastık modellerine de yer vermiştir. En çok tercih edilen ve kullanıcılardan tam not alan Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, bel yastığı olarak da kullanılabilen ortopedik boyun fıtığı yastığıdır.

Yastık kullanımında orta yükseklik tercih ediyorsanız Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı modelini tercih edebilirsiniz. Eğer uyku sırasında yüksek yastık kullanmayı seviyorsanız o halde Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı modeli geniş ölçüleri ve yüksekliği ile beklentinizi karşılayacaktır.

%100 visco akıllı sünger malzemesinden üretilmiş olan Visko Love boyun fıtığı yastığı modelleri, boynun şeklini alırken aynı zamanda boynu destekler ve basıncı minimum seviyeye indirir. Bu özellikleri ile insan anatomisine ve sağlığına en iyi gelen modellerin başında gelir.

Medikal Boyun Fıtığı Yastıkları

Boyun fıtığı yastığı medikal bir ürün olarak boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi için özel olarak formüle edilerek tasarlanmıştır. Boyun fıtığı medikal yastık modelleri, boyun kıvrımının şeklini alarak boyun kaslarını destekleyen yapıya sahiptir. Özel yapısı sayesinde uyku esnasında boynu sararak destekler ve boyun boşluğunu doldurur.

Farklı malzemelerden üretilen medikal boyun fıtığı yastığı modelleri arasında özellikle hafızalı köpükten yani visco akıllı sünger malzemesinden üretilen modeller oldukça ergonomiktir. Visco akıllı süngerin vücudun şeklini alma ve basıncı azaltma özelliği sayesinde tüm gece boyunca boyun doğru pozisyonda kaldığından fıtığa bağlı ağrı problemi de engellenmiş olur.

Boyun Fıtığı İçin Hangi Yastık Kullanmalıdır?

Boyun fıtığı olanlar ve fıtığa bağlı ağrı sorunu yaşayanlar medikal ve ortopedik özelliğe sahip özel olarak üretilmiş boyun fıtığı yastıklarını tercih etmelidir. Aynı zamanda bel ve sırt yastığı olarak da kullanılan boyun fıtığı yastığında diğer yastıklardan farklı olarak boyun boşluğuna gelen bölümde ekstra dolgu mevcuttur.

Ekstra boyun dolgusu, boyun boşluğunu doldurarak uyku sırasında boynu doğru pozisyonda tutar ve he fıtığa hem de düzleşmeye bağlı ağrıyı engellerken diğer yandan var olan ağrıların da minimalize edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de boyun fıtığına yastık geçimi yapılırken özel boyun dolgulu olan yastıklar tercih edilmelidir.

Boyun Fıtığı Yastık Kullanımı Faydaları

Boyun fıtığı yastığının kullanımı boynunda düzleşme ve fıtık rahatsızlığı olan kişilere birçok avantaj sunar. Öncelikle boyun fıtığı yastıklarının boynunuza denk gelen kısmında ilave dolgu mevcuttur. Bu dolgu sayesinde boyun boşluğunun doldurulması ve desteklenmesi sağlanır.

İlave boyun dolgusu sayesinde uyku boyunca boyun ve omuz doğru hizada kaldığından yeni güne dinlenmiş ve ağrılarınız kaybolmuş şekilde başlayabilirsiniz.

Boyun Fıtığı Yastıkları Nasıl Kullanılmalıdır?

Boyun fıtığı yastığı kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta pozisyondur. Uyku esnasında sırt üstü, yan ya da yüz üstü fark etmeksizin tüm pozisyonlarda öncelikle yastığın boyun bölgenize doğru şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız. Yastığın doğru pozisyonda olması için ekstra boyun dolgusunun tam boyun boşluğunuza denk gelmesi gereklidir. Şayet uyku sırasında yastığınızın boyun boşluğunu tam doldurmasını ve desteklemesini sağlamazsanız bir fayda görmeyeceğiniz gibi yanlış pozisyona bağlı olarak boyun ağrısı ile uyanmanız muhtemel bir durum olacaktır.

Boyun Fıtığı Yastıkları Nerede Satılır?

Boyun fıtığı yastığı kullananlar, aynı zamanda yolculuk yastığı olarak da kullanılan bu ürünleri hem reel satış mağazalarında hem de online satış yapan e-ticaret sitelerinde ve markaların web siteleri üzerinde bulabilirler.

Günümüzde birçok yatak ve yastık firması, aynı zamanda boyun fıtığı yastığı üretimi yaparak satışa sunar. Dolayısıyla da online mağazalarda, web sitelerinde ve aynı zamanda medikal ürün satan yerlerde de farklı modeller bulabilmek mümkündür.

Boyun Fıtığı Yastığı Fiyatları

Genel olarak visco yastık fiyatları, piyasada birçok faktöre bağlı olarak farklı seviyelerde seyreder. Aynı durum boyun fıtığı yastığı modelleri için de söz konusudur. Yastığın ölçüleri, üretildiği malzeme, özellikleri ve hatta kumaş dokusu ve özelliği bile fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olur.

Yastık özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda her üretici firma kendi bünyesinde farklı fiyatlandırma politikası benimseyebilir. Bu sebeple de ilk olarak beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun yastık modelini belirledikten sonra fiyat araştırması yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.