Boyun Fıtığı Yastığı

Boyun Fıtığı Yastığı

Yazı İçeriği

Boyun fıtığı yastığı, özellikle boyun fıtığına bağlı ağrı şikayeti olanlar için özel form ve tasarımda üretilmiş olan yastık modelidir.

Uyku süreci, vücudun dinlenmesi ve yeni güne enerji toplaması yani sağlıklı bir vücut için büyük öneme sahiptir. Uyku konforunu ve kalitesini en çok etkileyen faktörlerin başında ise yastık seçimi gelmektedir. Özellikle boyun düzleşmesi ve fıtık şikayetleri olan kişilerin uyku sırasında yaşadığı ağrı şikayetlerini minimalize etmek için boyun destekli yastık seçimleri son derece önemlidir. 

Boyun ağrısı için yastık arayışında olanlar için visco yastık modellerinden de birisi olan en uygun yastık boyun fıtığı yastığıdır. Boyun fıtığına yastık seçimi sırasında özellikle boyun ve omuz kaslarının desteklenmesi öncelikli amaçtır. 

Boyun fıtığı için üretilmiş olan özel yastık modelleri, uzmanlar tarafından tavsiye edilen ve aynı zamanda kullanıcı yorumları da oldukça başarılı olan modellerdir.

Boyun Fıtığı Yastığı Nedir?

Boyun fıtığı yastığı, uyku esnasında boyun bölgesini ve omuz kaslarını desteklemek amacıyla özel formda üretilmiş yastık modelidir. Özel tasarımı sayesinde baş ve boyun bölgelerinin doğru hizada kalmasını sağlayarak uyku konforunu arttırır, boyun fıtığına ve düzleşmeye bağlı ağrı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. 

Boyun fıtığı yastıkları; jel, pamuk ve özel destek malzemelerinden farklı tasarımlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda visko yastık modelleri arasında da en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Genellikle ortopedik tasarıma sahip olduklarından uyku boyunca boyun ve omuz bölgelerine maksimum destek sağlarken vücudun doğru pozisyonda kalmasını sağlar. 

Boyun fıtık yastıkları, farklı malzemelerden üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı yüksekliklerde ve ölçülerde de tasarlanabilmektedir. Bu nedenle yastık seçimi sırasında ihtiyaçlar ve fiziksel özellikler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Boyun Fıtığı İçin Yastık

Boyun yastığı modelleri, uyku boyunca boyun kaslarını destekleyerek omurganın doğru hizada kalmasını sağlayan modeller olduğundan birçok kişi tarafından fazlasıyla ilgi görmektedir. Özellikle boyun düzleşmesi ya da boyun fıtığı gibi şikayetleri olan kişiler için üretim sanayisinin de gelişmesiyle birlikte boyun fıtığı için farklı özelliklerde ve formda yastıklar üretilmektedir. 

Boyun fıtığı için üretilen yastık modelleri, boyun boşluğunu dolduracak özel bir dolguya ve boynu saran bir yapıya sahiptir. Bu özel yapısı sayesinde boynu çepeçevre sararken aynı zamanda boyun kaslarını destekleyerek boyun fıtığı ağrısının oluşumunu önler. Bu sayede ağrı şikayetlerinden dolayı azalan uyku konforunun artarak kesintisiz uyku ortamının oluşumunda boyun fıtığı için yastık modelleri önemli rol oynar. 

Ortopedik Boyun Fıtığı Yastığı

Boyun fıtığı için ortopedik yastık, boyun fıtığı şikayetlerinin en aza indirilebilmesi için üretilmiş özel bir yastık modelidir. Boyun fıtığı visco ortopedik yastık çeşitleri, baş ve boynun ihtiyaç duyduğu desteği verirken verdiği destek sayesinde aynı zamanda boyun fıtığı ağrısının oluşumunu da önlemeye yardımcı olur. 

Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuk yastığı modelleri de mevcuttur. Ayrıca seyahatlerde de kullanılabilen araba yastığı modelleri arasında da boyun fıtığı olanlar için özel üretilmiş ortopedik modeller bulmak mümkündür. Doğru yatış pozisyonu sağlayan ortopedik boyun fıtığı yastıkları, bu sayede omurganın da düz bir hizada kalmasını sağlayarak vücut anatomisine de fayda sağlamaktadır. 

En İyi Boyun Fıtığı Yastığı

Boyun fıtığı şikayetleri olan kişiler için en ideal ve en sağlıklı uyku yastığı seçeneklerinin başında boyun fıtığı yastıkları gelmektedir. Dolayısıyla da boyun fıtığına bağlı şiddetli ağrı şikayeti olan kullanıcılar için hangi modellerin en iyisi olduğu konusunda araştırmaları da oldukça fazladır. 

Boyun fıtığı yastıkları, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Modeller arasında her ihtiyaca ve her vücut yapısına uygun modeller vardır. Ancak her kullanıcının şikayetleri, vücut yapısı ve beklentileri farklılık gösterebileceğinden her modelin her kullanıcıda bıraktığı etki de farklı olabilir. Dolayısıyla da en iyi boyun fıtığı yastığının hangisi olduğu herkes için göreceli bir konudur.

Boyun fıtığı yastıklarının kalitesini ve özelliklerini belirleyen en önemli faktörlerden birisi de üretimde kullanılan ana malzemedir. Visko Love markasının özel üretim teknikleriyle ve %100 visco akıllı sünger malzemesi ile üretmekte olduğu boyun yastıkları, boyun fıtığı olan ya da olmayan tüm kullanıcıların konforlu ve rahat bir şekilde kullanabileceği modellerin başında gelmektedir. 

Boyun Fıtığı Yastığı Medikal

Medikal yastık çeşitleri, boyun fıtığı rahatsızlığına yönelik tıbbi özellikler doğrultusunda hazırlanmış olan yastıklardır. Medikal boyun fıtığı yastığı da medikal modeller arasında yer alan ve boyun fıtığı şikayetleri olan kişiler için üretilmiş olan üründür. 

Medikal boyun fıtığı yastıkları, rahatsız edici düzeyde boyun fıtığı şikayetleri olan kişilerde hem uyku konforunu arttırmak hem de tedavi sürecine destek olmak amacıyla kullanılmaktadır. Hamilelik döneminde vücut ağrılarının aşırı artması sebebiyle gerekli durumlarda gebe kadınlar için de sıklıkla tercih edilen hamile yastığı arasında yer alan modellerden birisi de medikal boyun fıtığı yastıklarıdır.

Therapy Double-S Visco Uyku ve Boyun Yastığı, Therapy Double-M Visco Uyku ve Boyun Yastığı ve Therapy Double-L Visco Uyku ve Boyun Yastığı çeşitlerimiz en çok tercih edilen ürünlerimiz arasındadır.

Boyun Fıtığı Olanlar Nasıl Yastık Kullanmalı?

Boyun fıtığı için hangi yastık kullanılmalı sorusu boyun fıtığı şikayetleri olan kişiler için önemli bir sorudur. Boyun fıtığından mustarip olan kişiler öncelikle yastık seçimi konusunda bazı noktaları dikkat etmelidir. Zira doğru yastık seçimi, boyun fıtığına bağlı oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda uyku konforunun artmasını da sağlayacaktır.   

Boyun fıtığı şikayeti olan kişilerin kullanması gereken yastık çeşitleri ortopedik tasarımlı ve özel boyun dolgusu olan yastıklardır. Ortopedik özellikteki yastıklar; baş, boyun ve omuz bölgelerini desteklediği için omurganın doğru hizada kalmasını sağlayarak diğer yandan vücudu desteklediği için ağrıların da azalmasına yardımcı olur. Ayrıca özel boyun dolgusu, boyun boşluğunu doldurarak uyku esnasında ekstra destek sunar. Bu sayede boyun ağrısı şikayetleri azalırken uyku konforu maksimum seviyeye çıkar. 

Boyun Fıtığı Yastığı Nasıl Kullanılır?

Boyun fıtığı yastıkları, doğru kullanıldığında son derece etkili ve konforlu ürünlerdir. Bu nedenle de modellerden maksimum performans alabilmek için doğru kullanım oldukça etkilidir. Boyun fıtığı yastığı kullanımında öncelikle yastığın yatağa paralel olarak konumlandırılması ve doğru yükseklik ayarının yapılması gerekir.

Uykuya geçmeden önce mutlaka yastıkta yatış pozisyonu ayarlanmalıdır. Boyun fıtığı rahatsızlığı olan kişiler için uzmanlar tarafından yüz üstü yatış pozisyonu çok fazla önerilmemektedir. Bu nedenle sırt üstü ya da yan yatış pozisyonlarında boyun fıtığı yastığının boynu sardığına ve tam desteklediğine emin olunmalıdır. Eğer yastıkta özel boyun dolgusu var ise mutlaka dolgulu kısım ile boyun boşluğu tamamen doldurulmalıdır. 

Boyun Fıtığı Yastığı Nerede Satılır?

Boyun fıtığı yastık modelleri, günümüzde birçok farklı satış noktalarında satılan uyku ürünlerinden bir tanesidir. Bu satış noktaları arasından en güvenilir olanlardan boyun fıtığı için özel üretilmiş yastıklar temin etmek mümkündür. 

Boyun fıtık yastıklarının en çok satıldığı yerlerin başında medikal mağazalar gelmektedir. Tıbbi ürünlerin satıldığı medikal mağazalardan boyun fıtığı yastıkları bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra yatak yastık üretici markaların mağazalarında, sağlık ürünlerinin satıldığı mağazalarda da söz konusu ürünleri bulmak mümkündür. 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte online alışveriş mağazalarının sayısı da her geçen gün daha da artmaktadır. Dolayısıyla da markaların online web sitelerinde ya da güvenilir e-ticaret alışveriş sitelerinde de boyun fıtığı yastığı satışı yapılabilmektedir. 

Boyun Fıtığı Yastığı Faydaları

Ortopedik yastık çeşitleri arasında yer alan boyun fıtığı yastıkları, doğru kullanıldığında boyun fıtığı şikayetleri olan kişilere birçok fayda sağlayabilmektedir. Uyku esnasında boynu desteklemek, ağrıları en aza indirmek ve uyku kalitesini arttırmak için üretilen boyun fıtığı yastıklarının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Boyun omurlarını ve omuz kaslarını destekleyerek aynı zamanda omurganın tüm uyku pozisyonlarında doğru hizada kalmasını sağlar. Böylece boyun fıtığının oluşturduğu ve ağrıya sebebiyet verdiği basıncın da azalmasına yardımcı olur. 
  • Genellikle ortopedik tasarım özelliklerine sahip olan boyun fıtığı yastıkları, boyun ve baş bölgelerini destekleyip baş ve boyun ağırlığını eşit olarak dağıttığından boyun fıtığı ağrısını ve baş ağrısını azaltabilir. 
  • Boyun fıtığı yastıkları sunduğu ekstra destek ve konfor sayesinde stresi azaltırken diğer taraftan uyku pozisyonuna adapte olur. Böylece omurga sağlığı desteklenirken uyku kalitesi de maksimum seviyeye çıkmış olur. 
  • Boyun fıtığı yastığı kullananlar, doğru yastık seçimi yaptıklarında tüm uyku zamanlarında kaliteli uyku uyurken aynı zamanda yeni güne sertlik ve ağrı sorunu yaşamadan uyanırlar. 

Boyun Fıtığı Yastığı Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Boyun fıtığı yastığını doğru kullanmak aynı zamanda yastığın hem kullanım ömrünü hem de performans ve verimini arttıracaktır. Bu sebeple yastık kullanımında öncelikle dikkat edilmesi gerekenlerin başında doğru model seçimi gelir. Günümüzde birçok farklı boyun fıtığı yastık modeli vardır. Modeller arasından mutlaka beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapılmalıdır.

Boyun fıtığı yastığı kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise yastığın yükseklik ayarıdır. Yastık seçimi sırasında mutlaka dolgu yüksekliğine dikkat edilmelidir. Tüm bunların yanı sıra uyku sırasında ya da yolculuk yastığı olarak kullanılacak ise yolculuk sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. 

Yatakta ya da seyahat sırasında boyun fıtığı yastığı kullanılırken seyahat yastığının baş ve boyun bölgesine doğru yerleştirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle boyun dolgusunun boyun bölgesine tam olarak yerleştirilmesi aynı zamanda yastığın verimini de arttıracaktır. Bambu yastık gibi farklı boyun yastığı çeşitleri bulmak mümkündür.

Boyun Fıtığı Yastığı Fiyatları

Boyun fıtığı visco yastık fiyatları hakkında farklı değişkenlere bağlı olarak farklı fiyat bantları vermek mümkündür. Modellerin üretici firmasının fiyatlandırma politikası, kalitesi, poliüretan gibi üretildiği malzemeler ve dolgu yoğunluğu gibi birçok faktör yastıkların fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır. 

Boyun fıtığı yastık seçiminde birçok kişi için fiyat konusu belirleyici etken olsa da öncelik mutlaka ihtiyaçlara ve beklentilere verilmelidir. Çünkü ihtiyaçlar doğrultusunda doğru tercih edilmiş bir boyun fıtığı yastığı, konforlu bir uykunun kapılarını sonuna kadar aralarken aynı zamanda boyun fıtığına bağlı oluşan ağrıların giderilmesinde de doğrudan etki gösterir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.