Black Friday: Tüm Ürünlerde %15 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

VADE FARKSIZ 9 TAKSİT

30 GÜN İÇİNDE İADE

ÜCRETSİZ TESLİMAT

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

%15 İNDİRİM

Gün
Saat
Dakika
Saniye

*Tüm ürünlerde 500 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Dünya Uyku Günü Kampanya Banneri
Bel Yastıkları

Bel yastıkları, uyku esnasında ya da otururken bele tam destek veren ergonomik ve son derece konforlu ürünlerdir.

Yastık çeşitleri günümüz üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte oldukça çeşitli ve geniş bir yelpazeye sahip hale gelmiştir. Uyurken yada koltuk veya sandalye üzerinde otururken kullanılmak üzere üretilmiş olan modeller, bel anatomisine uygun olarak üretilmiş dolayısıyla da bele tam destek veren ürünlerdir.

Bel yastıkları, uyku yastığı olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda günlük hayatta yaşam kalitesini arttırmak için de işlevsel olarak kullanılır. Ancak burada ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda doğru ürün tercihi yapmanız son derece önemlidir.

Bel Yastığı Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Bel yastığı, bel bölgesindeki kaslara destek vermek ve bel oyuntusunu ergonomik bir şekilde doldurarak konforlu bir alan oluşturan yastık modelleri arasında yer alır. Özellikle omurganın doğal eğrisinin korunması ve bel ağrılarının giderilerek yeni ağrıların oluşumunun önlenmesi için oldukça işlevseldir.

Evinizdeki koltuğunuzda kullanabileceğiniz bel yastıkları, aynı zamanda ofis, uçak gibi seyahatlerde de yolculuk yastığı olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca gebelik döneminde de gebeliğe bağlı oluşan bel ağrılarının önlenmesi ve giderilmesi için de tavsiye edilen hamile yastığı modelleri arasında yer alır.

Bel Destek Yastıkları

Bel yastığı, aynı zamanda bel destek yastığı olarak da bilinen ürünlerdir. Ergonomik ve tam ortopedik tasarıma sahip olan bel destek yastıkları, bel bölgesine yerleştirilerek kullanılır. Bu sayede bel bölgesini destekleyerek omurganın da düz bir çizgide kalmasını sağlar, postür bozukluklarının oluşmasını önler.

Bel destek yastıkları visko yastık malzemesinden üretilebildiği gibi aynı zamanda jel, pamuk, köpük malzemesinden ya da hava ile farklı ebatlarda üretilebilir. Burada kendi bel ölçünüze göre en uygun ebatları ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru malzeme tercihi yapmanız ürünün performansını da maksimum seviyeye çıkaracaktır.

Ortopedik Bel Yastıkları

Ortopedik yastık modelleri arasında ortopedik bel yastığı, özelikle bel fıtığı ve benzeri gibi sorunlara bağlı bel ağrısı şikayetleri olanlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Tam ortopedik bel yastıkları, bel ağrılarının giderilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Ortopedik özelliğe sahip olan bel destek yastıkları, farklı malzemelerden üretildiği için sertlik düzeyleri her üründe değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla da ihtiyaçlara ve beklentilere göre model tercihi yapmak mümkündür.

Ofis İçin Bel Yastıkları

Ofis bel yastığı, özellikle ofis ortamında uzun süre oturarak çalışan kişiler için özel olarak farklı materyaller ve boyutlarda üretilmiştir. Bel dayama yastığı ya da oturma yastığı olarak da kullanılan bu modeller, genellikle tüm ofis koltukları ile uyumludur. Bu sayede koltuğun ya da sandalyenin yaslanma kısmına kolayca sabitlenir.

Ofis koltuğu bel yastığı, özellikle uzun süre oturanlarda yaygın bir şikayet olan bel ağrısı ve postür bozukluğu şikayetlerini ortadan kaldırır. Bel kaslarına destek vererek omurganın uzun süre doğru çizgide kalmasını sağlayarak duruş bozukluklarının önüne geçerek yaşam kalitenizi büyük oranda arttırır.

Bel Fıtığı Yastığı

Günümüzde en yaygın ortopedik sağlık sorunlarından birisi de bel fıtığıdır. Bel bölgesinde ciddi ağrıya ve hareket kısıtlılığına neden olan bel fıtığının olumsuz etkilerini doğru ürün ve doğru oturma pozisyonu ile minimum seviyeye indirgemek mümkündür. Bu noktada sırt yastığı modelleri arasında yer alan bel fıtığı yastığı son derece konforlu ve işlevseldir.

Bel bölgesine gerekli desteği sağlayarak özellikle uzun süre oturmak zorunda olan kişilerde bel fıtığına bağlı ağrıların giderilmesine yardımcı olurken yeni ağrıların oluşumunu da büyük oranda engeller.

Araba İçin Bel Yastığı

Araç kullanırken sürücüler için doğru bel pozisyonu ağrı oluşumunu engellemek için oldukça önemlidir. Araç içi kullanıma uygun ve otomobil koltuklarına uyumlu olan oto bel yastığı modelleri sayesinde araç kullanırken bel ağrısı oluşumunu engelleyerek bel konforunu sağlamak mümkündür.

Araba için özel tasarlanmış olan bel yastığı modelleri; jel, köpük ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilmiştir. Özel destek bölümü sayesinde araç kullanımı sırasında beli destekleyerek belin doğru pozisyonda kalmasını sağlar, ağrı oluşumunun önüne geçer.

Visco Bel Yastıkları

Visco yastık modelleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi de bel yastıklarıdır. Visco akıllı sünger malzemesi, vücut şeklini alarak vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtır. Bu sayede visco bel yastığı, temas ettiği bölgede ihtiyaç duyulan maksimum desteği sunarak ağrı oluşumunu da ergonomik şekilde engeller.

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, geniş ürün yelpazesinde bel yastıklarına da yer vermiştir. Özel üretim teknikleri ile %100 visco malzemesi kullanılarak üretilen bel yastıkları; ofis, araba ya da ev koltuğu gibi tüm ortamlarda kullanılabilir. Bel boşluğu oyuntusunu güvenli bir şekilde doldurarak destek veren D-Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı, en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Yuvarlak formu sayesinde bel ve boyun boşluğunu konforlu şekilde dolduran Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı ise bel ve boyun bölgesinde kullanabileceğiniz konforlu bir üründür. Bel bölgesini tamamen saran ve belinizin şeklini alarak üst düzey performans sunabilecek bir ürün arayışı içerisindeyseniz o halde Visko Love markasının Back Support Visco Sırt ve Bel Yastığı modeli beklentilerinizin üzerinde performans sağlayacak sağlıklı ve konforlu bir ürün olacaktır.

Koltuk İçin Bel Yastığı

Ofis ya da çalışma sandalyesi, oyuncu koltuğu gibi rahatsız oturma alanlarında bel ağrısı şikayetleri çok daha fazla görülmektedir. Oturma alanlarında bel için konforlu bir ala oluşturmak bu noktada son derece önemlidir.

Koltuk için bel yastığı modelleri, aynı zamanda araç içinde araba yastığı olarak da kullanılabilen işlevsel ve ergonomik modellerdir. Özellikle bel ağrısı için çözüm arıyorsanız ofiste, evde ya da arabada konforlu ve sağlıklı oturma alanını kolayca oluşturabileceğiniz üründür.

Bebekler İçin Bel Destek Yastıkları

Bebek yastığı tercihi, bebeğin omurga gelişimini desteklemek için özel olarak üretilmiştir. Ana kucağı ya da emzirme yastığı olarak da kullanılabilen bebekler için bel destek yastıkları, bebeğin duruşunu doğru bir çizgiye çekerken aynı zamanda yaralanmalara karşı da güvenlik önlemi alır.

Bebek bel destek yastıkları, genellikle oturma sırasında bebeği desteklemek ve böylece düşmesini önlemek için kullanılır. Fonksiyonel ürünler olmakla birlikte bebeklerin sırt ve bel anatomisini korumak için de oldukça etkilidir.

Medikal Bel Yastıkları

Medikal yastık modelleri, kronik ya da akut ağrı problemlerinin giderilmesi için özel tasarlanmış olan tıbbi ürünlerdir. Bel fıtığına ya da farklı bir nedene bağlı olarak bel ağrısı şikayetleri sıklıkla görülür. Bu noktada medikal bel yastığı, bel ağrısının giderilmesinde oldukça faydalıdır.

Omurganın doğru hizada kalmaması genellikle beraberinde sırt ve bel ağrısını getirir. Medikal bel yastıkları, omurganın doğru hizada kalmasına yardımcı olduğundan sırt ve bel ağrılarının giderilmesine ve yeni ağrıların oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Hamile Bel Yastıkları

Hamilelik dönemi, bel ağrılarının yoğun şekilde gözlemlendiği dönemdir. Bu süreçte bel, bacak, sırt ağrılarının giderilmesi için farklı materyallerden ve farklı tasarımlarda hamile yastığı modelleri üretilmektedir.

Hamile bel yastığı, gebelik döneminde meydana gelen sırt ve bel ağrılarının giderilmesi için destekleyicidir. Genellikle hafif, sağlıklı ve nefes alan malzemelerden üretilerek özellikle uyku sırasında hamile kadınların uyku konforunu arttırır.

Bel Destek Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Uyku ya da seyahat yastığı olarak da kullanılabilen fonksiyonel bel destek yastıkları, bele maksimum destek sunarak bel ağrısı oluşumunu engeller. Tercih edeceğiniz yastığın formuna ve tasarımına göre ürünleri sırta ya da bel boşluğuna yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Bel destek yastığınızı doğru şekilde kullanmak için;

– İlk olarak ürünün formuna göre yastığınızı sırtınıza ya da belinize yerleştirin.

– Yastığınızın konumunu doğru şekilde ayarladıktan sonra belinizin desteklendiğinden emin olduğunuz rahat bir oturma pozisyonuna geçin.

– Oturuş süresi boyunca yastığın aynı konumda sabit kalmasına dikkat edin.

Bel yastığı, doğru pozisyonda ve doğru konumda kullanıldığında bel bölgenizdeki stres ve ağrı şikayetlerini büyük oranda azaltarak konforlu ve sağlıklı bir oturma alanı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bel Yastıkları Nerede Satılır?

Bel yastığı satın almak istiyorsanız günümüzde birçok farklı satış noktasında farklı model ve ebatlarda ürünler bulabilmeniz mümkündür. En iyi bel yastığı, her kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre görecelidir. Dolayısıyla da tercih sırasında beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak tercih yapmalısınız.

Yetişkin, çocuk ya da bebek bel destek yastığı modelleri sağlık ürünleri satan mağazalarda, online alıveriş sitelerinde, e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerdir. Satış noktaları çeşitli olsa da burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru ürünü seçmek için kaliteli ve güvenilir adresleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Bel Yastığı Fiyatları

Visco yastık fiyatları, genel anlamda birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterdiğinden aynı şekilde bel destek yastıklarının fiyatları da tercih edeceğiniz ürün özelliklerine göre farklılaşabilir. Dolgu ve kumaş malzemesinin özelliği, yoğunluğu, ebatları ve üreticisi gibi faktörler bel yastığı fiyatlarını doğrudan etkiler.

Online yani e-ticaret alışveriş siteleri sürekli bir rekabet içerisindedir. Dolayısıyla da birçok markanın ürününü bulabileceğiniz online alışveriş sitelerinde rekabetçi satış  sayesinde mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara bulabilmeniz muhtemeldir.

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.