Bel Yastıkları

Bel Yastıkları

Bel yastıkları, uyku esnasında ya da otururken bele tam destek veren ergonomik ve son derece konforlu ürünlerdir.

Yastık çeşitleri günümüz üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte oldukça çeşitli ve geniş bir yelpazeye sahip hale gelmiştir. Uyurken yada koltuk veya sandalye üzerinde otururken kullanılmak üzere üretilmiş olan modeller, bel anatomisine uygun olarak üretilmiş dolayısıyla da bele tam destek veren ürünlerdir.

Bel yastıkları, uyku yastığı olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda günlük hayatta yaşam kalitesini arttırmak için de işlevsel olarak kullanılır. Ancak burada ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda doğru ürün tercihi yapmanız son derece önemlidir.

Bel Yastığı Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Bel yastığı, bel bölgesindeki kaslara destek vermek ve bel oyuntusunu ergonomik bir şekilde doldurarak konforlu bir alan oluşturan yastık modelleri arasında yer alır. Özellikle omurganın doğal eğrisinin korunması ve bel ağrılarının giderilerek yeni ağrıların oluşumunun önlenmesi için oldukça işlevseldir.

Evinizdeki koltuğunuzda kullanabileceğiniz bel yastıkları, aynı zamanda ofis, uçak gibi seyahatlerde de yolculuk yastığı olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca gebelik döneminde de gebeliğe bağlı oluşan bel ağrılarının önlenmesi ve giderilmesi için de tavsiye edilen hamile yastığı modelleri arasında yer alır.

Bel Destek Yastıkları

Bel yastığı, aynı zamanda bel destek yastığı olarak da bilinen ürünlerdir. Ergonomik ve tam ortopedik tasarıma sahip olan bel destek yastıkları, bel bölgesine yerleştirilerek kullanılır. Bu sayede bel bölgesini destekleyerek omurganın da düz bir çizgide kalmasını sağlar, postür bozukluklarının oluşmasını önler.

Bel destek yastıkları visko yastık malzemesinden üretilebildiği gibi aynı zamanda jel, pamuk, köpük malzemesinden ya da hava ile farklı ebatlarda üretilebilir. Burada kendi bel ölçünüze göre en uygun ebatları ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru malzeme tercihi yapmanız ürünün performansını da maksimum seviyeye çıkaracaktır.

Ortopedik Bel Yastıkları

Ortopedik yastık modelleri arasında ortopedik bel yastığı, özelikle bel fıtığı ve benzeri gibi sorunlara bağlı bel ağrısı şikayetleri olanlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Tam ortopedik bel yastıkları, bel ağrılarının giderilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Ortopedik özelliğe sahip olan bel destek yastıkları, farklı malzemelerden üretildiği için sertlik düzeyleri her üründe değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla da ihtiyaçlara ve beklentilere göre model tercihi yapmak mümkündür.

Ofis İçin Bel Yastıkları

Ofis bel yastığı, özellikle ofis ortamında uzun süre oturarak çalışan kişiler için özel olarak farklı materyaller ve boyutlarda üretilmiştir. Bel dayama yastığı ya da oturma yastığı olarak da kullanılan bu modeller, genellikle tüm ofis koltukları ile uyumludur. Bu sayede koltuğun ya da sandalyenin yaslanma kısmına kolayca sabitlenir.

Ofis koltuğu bel yastığı, özellikle uzun süre oturanlarda yaygın bir şikayet olan bel ağrısı ve postür bozukluğu şikayetlerini ortadan kaldırır. Bel kaslarına destek vererek omurganın uzun süre doğru çizgide kalmasını sağlayarak duruş bozukluklarının önüne geçerek yaşam kalitenizi büyük oranda arttırır.

Bel Fıtığı Yastığı

Günümüzde en yaygın ortopedik sağlık sorunlarından birisi de bel fıtığıdır. Bel bölgesinde ciddi ağrıya ve hareket kısıtlılığına neden olan bel fıtığının olumsuz etkilerini doğru ürün ve doğru oturma pozisyonu ile minimum seviyeye indirgemek mümkündür. Bu noktada sırt yastığı modelleri arasında yer alan bel fıtığı yastığı son derece konforlu ve işlevseldir.

Bel bölgesine gerekli desteği sağlayarak özellikle uzun süre oturmak zorunda olan kişilerde bel fıtığına bağlı ağrıların giderilmesine yardımcı olurken yeni ağrıların oluşumunu da büyük oranda engeller.

Araba İçin Bel Yastığı

Araç kullanırken sürücüler için doğru bel pozisyonu ağrı oluşumunu engellemek için oldukça önemlidir. Araç içi kullanıma uygun ve otomobil koltuklarına uyumlu olan oto bel yastığı modelleri sayesinde araç kullanırken bel ağrısı oluşumunu engelleyerek bel konforunu sağlamak mümkündür.

Araba için özel tasarlanmış olan bel yastığı modelleri; jel, köpük ve benzeri gibi farklı malzemelerden üretilmiştir. Özel destek bölümü sayesinde araç kullanımı sırasında beli destekleyerek belin doğru pozisyonda kalmasını sağlar, ağrı oluşumunun önüne geçer.

Visco Bel Yastıkları

Visco yastık modelleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi de bel yastıklarıdır. Visco akıllı sünger malzemesi, vücut şeklini alarak vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtır. Bu sayede visco bel yastığı, temas ettiği bölgede ihtiyaç duyulan maksimum desteği sunarak ağrı oluşumunu da ergonomik şekilde engeller.

Türkiye’nin ilk visco üreticisi olan Visko Love, geniş ürün yelpazesinde bel yastıklarına da yer vermiştir. Özel üretim teknikleri ile %100 visco malzemesi kullanılarak üretilen bel yastıkları; ofis, araba ya da ev koltuğu gibi tüm ortamlarda kullanılabilir. Bel boşluğu oyuntusunu güvenli bir şekilde doldurarak destek veren D-Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı, en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Yuvarlak formu sayesinde bel ve boyun boşluğunu konforlu şekilde dolduran Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı ise bel ve boyun bölgesinde kullanabileceğiniz konforlu bir üründür. Bel bölgesini tamamen saran ve belinizin şeklini alarak üst düzey performans sunabilecek bir ürün arayışı içerisindeyseniz o halde Visko Love markasının Back Support Visco Sırt ve Bel Yastığı modeli beklentilerinizin üzerinde performans sağlayacak sağlıklı ve konforlu bir ürün olacaktır.

Koltuk İçin Bel Yastığı

Ofis ya da çalışma sandalyesi, oyuncu koltuğu gibi rahatsız oturma alanlarında bel ağrısı şikayetleri çok daha fazla görülmektedir. Oturma alanlarında bel için konforlu bir ala oluşturmak bu noktada son derece önemlidir.

Koltuk için bel yastığı modelleri, aynı zamanda araç içinde araba yastığı olarak da kullanılabilen işlevsel ve ergonomik modellerdir. Özellikle bel ağrısı için çözüm arıyorsanız ofiste, evde ya da arabada konforlu ve sağlıklı oturma alanını kolayca oluşturabileceğiniz üründür.

Bebekler İçin Bel Destek Yastıkları

Bebek yastığı tercihi, bebeğin omurga gelişimini desteklemek için özel olarak üretilmiştir. Ana kucağı ya da emzirme yastığı olarak da kullanılabilen bebekler için bel destek yastıkları, bebeğin duruşunu doğru bir çizgiye çekerken aynı zamanda yaralanmalara karşı da güvenlik önlemi alır.

Bebek bel destek yastıkları, genellikle oturma sırasında bebeği desteklemek ve böylece düşmesini önlemek için kullanılır. Fonksiyonel ürünler olmakla birlikte bebeklerin sırt ve bel anatomisini korumak için de oldukça etkilidir.

Medikal Bel Yastıkları

Medikal yastık modelleri, kronik ya da akut ağrı problemlerinin giderilmesi için özel tasarlanmış olan tıbbi ürünlerdir. Bel fıtığına ya da farklı bir nedene bağlı olarak bel ağrısı şikayetleri sıklıkla görülür. Bu noktada medikal bel yastığı, bel ağrısının giderilmesinde oldukça faydalıdır.

Omurganın doğru hizada kalmaması genellikle beraberinde sırt ve bel ağrısını getirir. Medikal bel yastıkları, omurganın doğru hizada kalmasına yardımcı olduğundan sırt ve bel ağrılarının giderilmesine ve yeni ağrıların oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Hamile Bel Yastıkları

Hamilelik dönemi, bel ağrılarının yoğun şekilde gözlemlendiği dönemdir. Bu süreçte bel, bacak, sırt ağrılarının giderilmesi için farklı materyallerden ve farklı tasarımlarda hamile yastığı modelleri üretilmektedir.

Hamile bel yastığı, gebelik döneminde meydana gelen sırt ve bel ağrılarının giderilmesi için destekleyicidir. Genellikle hafif, sağlıklı ve nefes alan malzemelerden üretilerek özellikle uyku sırasında hamile kadınların uyku konforunu arttırır.

Bel Destek Yastıkları Nasıl Kullanılır?

Uyku ya da seyahat yastığı olarak da kullanılabilen fonksiyonel bel destek yastıkları, bele maksimum destek sunarak bel ağrısı oluşumunu engeller. Tercih edeceğiniz yastığın formuna ve tasarımına göre ürünleri sırta ya da bel boşluğuna yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Bel destek yastığınızı doğru şekilde kullanmak için;

– İlk olarak ürünün formuna göre yastığınızı sırtınıza ya da belinize yerleştirin.

– Yastığınızın konumunu doğru şekilde ayarladıktan sonra belinizin desteklendiğinden emin olduğunuz rahat bir oturma pozisyonuna geçin.

– Oturuş süresi boyunca yastığın aynı konumda sabit kalmasına dikkat edin.

Bel yastığı, doğru pozisyonda ve doğru konumda kullanıldığında bel bölgenizdeki stres ve ağrı şikayetlerini büyük oranda azaltarak konforlu ve sağlıklı bir oturma alanı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bel Yastıkları Nerede Satılır?

Bel yastığı satın almak istiyorsanız günümüzde birçok farklı satış noktasında farklı model ve ebatlarda ürünler bulabilmeniz mümkündür. En iyi bel yastığı, her kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre görecelidir. Dolayısıyla da tercih sırasında beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak tercih yapmalısınız.

Yetişkin, çocuk ya da bebek bel destek yastığı modelleri sağlık ürünleri satan mağazalarda, online alıveriş sitelerinde, e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerdir. Satış noktaları çeşitli olsa da burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru ürünü seçmek için kaliteli ve güvenilir adresleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Bel Yastığı Fiyatları

Visco yastık fiyatları, genel anlamda birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterdiğinden aynı şekilde bel destek yastıklarının fiyatları da tercih edeceğiniz ürün özelliklerine göre farklılaşabilir. Dolgu ve kumaş malzemesinin özelliği, yoğunluğu, ebatları ve üreticisi gibi faktörler bel yastığı fiyatlarını doğrudan etkiler.

Online yani e-ticaret alışveriş siteleri sürekli bir rekabet içerisindedir. Dolayısıyla da birçok markanın ürününü bulabileceğiniz online alışveriş sitelerinde rekabetçi satış  sayesinde mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara bulabilmeniz muhtemeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo ile gönderimi sağlanan tekstil, yastık ve yatak ürünlerinde tüm Türkiye’ye teslimat yapılabilmektedir. Teslimat süreleri il ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir.

Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık – sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.

Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size gereken rahatlığı ne kadar vereceği çok önemlidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

  • Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.
  • Yatağınızı düzenli olarak her üç ayda bir ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz. (Alt-Üst yapılamaz.)
  • Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece dış kılıfı yıkanabilir.
  • Çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Bedenin ağırlığına ve şekline göre kendini ayarlayabilen ve üzerindeki baskı kalkınca orijinal biçimine dönen bir malzemedir. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmaktadır. Kan dolaşımını rahatlatır, uyku kalitesini yükseltir. Uyku sırasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltır. Dinlenmiş olarak uyanıp güne zinde başlamanızı sağlar. Bel, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.

Yatak sert mi yoksa yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada asıl önemli olan herkesin anatomik yapısının farklı olduğudur. Bel, Sırt veya boyun ağrısı yaşayan kişiler mutlaka doktor tavsiyesi ile yatak seçimini yapmalıdırlar. Daha sonrasında sizin nasıl bir yatakta / zeminde rahat ettiğiniz, konforlu hissettiğiniz önemlidir. Sert / Yumuşak yatak seçimi bu yüzden kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

Yatak pedi, yataktan bağımsız yapısı ile bedene tam uyum sağlar. Vücudun yatay konumdayken ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanmasını kolaylaştıran yatak pedi, uyku esnasında sağa sola dönmeleri azaltır ve uyku kalitenizi arttırır. Aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatan yatak pedi, eskisi kadar konforlu olmayan yatağınızın performansını arttırmak için de mükemmel bir çözümdür. Mevcut yatağınızı değiştirmeden uyku kalitenizi arttırabilirsiniz

Hayır. Yatakların sıkıştırılması hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine yatakların rulo haline getirilmesi, kolay bir şekilde taşınmasına ve odanıza kadar sorunsuz bir şekilde girmesine avantaj sağlar. 

Evet. Yıkanabilir kumaştan üretilen kılıflar kolayca çıkarılıp 30 derecede yıkanabilir. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasındaki kuryeler tarafından kapınıza kadar teslim edilecektir. 

Yatakları üretildikten sonra içerisindeki sünger kokusunun gitmesi için bir süre dinlenmeye verilmektedir. Fakat bazen sipariş yoğunluğundan ve stok fazlalığından dolayı ürünler hemen paketlenip kargoya verilmesi gerekmektedir. Bu durumda yatağınızı kullanmaya başladıktan sonra en geç bir hafta içerisinde kokusu gidecektir. Bu kokunun olması çok normaldir. 

Evet. Memnun kalmadığınız ürünü  teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üretimden kaynaklanan durumlar için visko yatak 2+8 yıl, yaylı ise 2+3 yıl Visko Love Garantisi’ndedir.

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını dikkatle okumanız tavsiye ederiz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

**Yatak hijyenik bir üründür. Üretim hatası haricinde değişim yapılmaz. Değişim yapılan ürünlerde ekstra kılıf ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

Beğendiğiniz ürünü, ürün detay sayfasından istediğiniz ebat ve adetlerini seçtikten sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra dilerseniz alışverişe devam ederek sepetinize başka ürünler de ekleyebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. İlgili ürünün siparişini iptal edip yerine istediğiniz doğru ürünün siparişini yeniden oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde kayıtlı e-posta adresinize bilgi mesajları iletilecek ve takip numarası belirtilecektir.

İptal talebinizi, 05307632166 numaralı WhatsApp Destek Hattımıza yazarak ( hafta içi 09:00 -18:00), Canlı Destek Platformumuza yazarak ya da info@uralmedical.com.’a e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Siparişinizde indirim/kupon kodunu Sepet Sayfasında ekranın altında bulunan “Çek/Promosyon Kodu” alanına girip “Uygula” butonuna basarak kullanabilirsiniz. 

Her sipariş için 1 adet Kupon kodu kullanılabilir.

Mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Dilerseniz anlaşmalı UPS kargo fiması ile değiştirmek istediğiniz ürünleri alıcı (karşı) ödemeli olarak herhangi bir ücret ödemeden bize gönderebilir ve ürün iadesi talep edebilirsiniz. UPS Kargo yetkililerine A68A17 numaralı URAL MEDİKAL E-Ticaret Müşteri kodunu iletmeniz yeterli olacaktır. 

Ürünleri her zaman standart teslimat süresi içinde göndermiş olmayı hedefliyoruz. Ancak bazen beklenmeyen faktörler gecikmeye sebep olabiliyor.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.