Bel Yastığı

Bel Yastığı

Yazı İçeriği

Bel yastığı, bel yapısına uygun olarak tasarlanarak uyku ya da oturma sırasında bele destek vermek amacıyla özel olarak üretilmiştir. 

Yastık çeşitleri ürün yelpazesinde bulunan ve fazlasıyla ilgi gören modellerden birisi de bel yastıklarıdır. Bel yastıkları, otururken ya da uyku sırasında bel ve sırt bölgesine maksimum destek sağlayarak bel ağrılarının önlenmesine ve giderilmesine yardımcı olur. 

Üretim teknolojilerinin gelişmesi, taleplerin artmasıyla birlikte bel yastıkları farklı model, form, renk ve ölçülerde üretilmeye başlanmıştır. Modeller arasında bel destek yastıklarının yanı sıra bel fıtığı yastığı, ofis yastığı, araba bel yastığı ve bebek bel destek yastığı gibi farklı tasarımlar mevcuttur. 

Bel Yastığı Nedir?

Yastık modelleri, uyku ve dinleme zamanlarını hem kaliteli hem konforlu düzeye taşımak için üretilmiş olan ürünlerdir. Bu ürünler arasında önemli bir konuma sahip olan bel yastığı modelleri de ilgi gören modellerdir. Uyku yastığı olarak da kullanılabilen bel yastıkları, sırt kaslarını destekleyerek omurga sağlığını korumaktadır. Bu sayede var olan bel ağrıları hafiflerken yeni ağrıların oluşumun önlenir. 

Ergonomik tasarıma sahip olan bel yastıkları; hava ya da jel dolgusuyla üretilebildiği gibi visco akıllı sünger, pamuk ve elyaf gibi malzemelerden de farklı ölçü ve tasarımlarda taşınabilir formda üretilebilmektedir. Özellikle bel için üretilmiş visko yastık modelleri oldukça ergonomik ve konforlu modellerdir. 

Bel Destek Yastığı

Ergonomik tasarıma sahip olan bel destek yastığı, bel bölgesini destekleyerek rahatlatmak için özel olarak üretilmiştir. Omurga problemleri, bel ağrısı şikayetleri ya da uzun süre oturmaya bağlı gelişen ağrı sorunları bel destek yastığı sayesinde minimalize edilebilmektedir. Genellikle tam ortopedik formda üretilen bel destek yastığı, bel bölgesini doğru hizada tutarak omurgayı destekler ve omurganın doğru hizada kalmasını sağlar. 

Bel destek yastıkları, ev koltuğunda kullanılabildiği gibi aynı zamanda araç ve ofis koltuğu gibi her oturma alanında kullanılabilmektedir. Modeller arasında farklı ölçülerde ve formlarda üretilmiş bel destek yastıkları bulunmaktadır. Ürünlerden üst düzey verim alabilmek için kullanım alanına uygun model ve ölçülerde tercih yapmak önemlidir. 

Ortopedik Bel Yastığı

Ortopedik yastık olarak da bilinen ortopedik bel yastığı, tam ortopedik forma sahip olmakla birlikte bel ve omurgayı desteklemek için üretilmiştir. Omurgayı doğru hizalamak için kullanılan ortopedik bel yastığı; uzmanlar tarafından özellikle skolyoz, bel fıtığı, omurga şikayetleri gibi sorunları olan hastalar için tavsiye edilmektedir. 

Ortopedik bel yastıkları, belin doğal eğrisini korumakla birlikte aynı zamanda omurganın desteklenmesini sağlayan ergonomik özelliğe sahiptir. Bu sayede uyurken veya otururken kullanılabilen bel yastıkları, vücudun şeklini alarak bel ve omurganın doğru hizada kalmasını sağlar.

Ofis Bel Yastığı

Bel dayama yastığı ya da oturma yastığı olarak da bilinen ofis koltuğu bel yastığı, ofis ortamında uzun süre oturmak gerektiği durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ofis ortamında sürekli oturarak çalışmak zorunda kalanlarda sırt ve bel ağrısı şikayetleri çok fazla görülmektedir. Ofis bel yastığı, bu noktada uzun süreli oturma zamanlarını daha konforlu ve sağlıklı hale getirmektedir. 

Bel Fıtığı Yastığı

Boyun fıtığı yastığı gibi bel fıtığı oturma yastığı da konforlu ve sağlıklı bir oturma alanı için oldukça işlevsel ürünlerden birisidir. Bel fıtığı olan kişilerde beli destekleyerek aynı zamanda bel fıtığına bağlı gelişen ağrıyı azaltır, belin doğru hizada kalmasını sağlarken aynı zamanda omurgaya ekstra bir destek sunar.

Bel fıtığı yastıkları, genellikle belin altına yerleştirilerek kullanılır. Böylece kullanım sırasında omurga doğru çizgide hizalanır, doğru bel pozisyonu korunmuş olur. Özellikleri sebebiyle bel fıtığı hastaları için sıklıkla tercih edilmektedir.

Araba Bel Yastığı

Araç içi kullanımı için üretilen oto bel yastığı, otomobil içindeki yolcu v şoför kullanımı için uygundur. Özellikle uzun süreli yolculuklarda uzun süre hareketsizliğe bağlı olarak bel ve sırt bölgesinde ağrı meydana gelebilmektedir. Özel tasarıma sahip araba yastığı, ağrı oluşumunu engeller. Ayrıca araç içinde hareketsizliğe ve uzun süre oturmaya bağlı olarak meydana gelebilecek duruş bozukluğunu da seyahat yastığı ile önlemek mümkündür. 

Visco Bel Yastığı

Visco yastık modelleri arasında yer alan bel yastıkları; ofis, ev ve araba koltuğu gibi birçok yaşam alanında kullanıma uygundur. Visco elastik sünger malzemesi, vücut şeklini alan ve vücuda maksimum destek veren bir malzemedir. Bu sayede otururken ya da uyurken bel boşluğu dolarken bel formunun şeklini alır. Omurganın düz çizgide kalmasını sağlarken aynı zamanda sunduğu maksimum destek sayesinde bel ve sırt ağrılarının oluşumunu da önlemiş olur. 

Özel üretim teknikleri ve %100 visco elastik sünger malzemesi ile geniş ürün yelpazesine sahip olan Visko Love markasının en çok tercih edilen modellerin başında bel kısmını saran ve belin şeklini alan Back Support Visco Sırt ve Bel Yastığı modeli gelmektedir. Ayrıca yuvarlak forma sahip olan Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı ile D-Roll Visco Bel ve Boyun Yastığı modelleri de hem bel hem de boyun boşluğunu dolduracak özel tasarıma sahiptir. 

Koltuk Bel Yastığı

Koltuk bel yastıkları, sırt yastığı olarak da kullanılan modeller olmakla birlikte çalışma sandalyesi, ofis ve oyuncu koltuğu gibi tüm koltuklarda bel ağrısı için kullanılabilmektedir. Özellikle uzun süre oturma zamanlarında sık rastlanan bel ağrısı şikayetlerini ortadan kaldıran koltuk bel yastığı; ergonomik tasarıma sahip oluğundan doğal bel eğrisini koruyarak omurganın doğru hizada kalmasını ve sırt kaslarındaki stresin azaltılmasını sağlar. 

Bebek Bel Destek Yastığı

Bebek yastığı modelleri arasında annelerin en çok tercih ettiği modellerden birisi de bebek bel destek yastığıdır. Ana kucağı ya da emzirme yastığı gibi kullanılabilen bebek bel destek yastıkları, özellikle bebeklerin ilk oturmaya başladığı dönemde bel destek yastıkları bele destek vererek bebeğin dengede kalmasını sağlar, düşmesini ve bir tarafa yatmasını önler. Ayrıca bel destek yastığı bel boşluğunu doldurur ve oturma sırasında bebeğin konforunu maksimum seviyeye çıkarır.

Medikal Bel Yastığı

Medikal yastık modelleri, genellikle sağlık sorunları olan kişiler için üretilmiştir. Bu noktada medikal bel yastığı, bel fıtığı gibi sağlık sorunları ya da ağrı şikayetleri olan ve bel desteği ihtiyacı duyan kişiler için özel olarak üretilmiştir. Medikal bel yastığı, bel boşluğunu doldurup beli desteklerken aynı zamanda omurganın da düz çizgide kalarak hizalanmasını sağlar. Bu sayede bel ağrıları hafifler ve yeni ağrıların oluşumu önlenir. 

Hamile Bel Yastığı

Hamile yastıkları, hamilelik döneminde gebeliğe bağlı oluşan ağrıların giderilmesi ve uyku konforunun arttırılması için vücudu desteklemek amacıyla üretilmektedir. Farklı model ve ölçülerde hamile yastığı modelleri bulmak mümkündür. Bu modellerden birisi de hamile bel yastığıdır. Hamile bel yastığı, uyurken ya da dinlenirken bel boşluğunu doldurur ve bele ekstra destek verir. Bu sayede vücudun bele yaptığı baskı azalır, omurga düz çizgide kalır ve bel ağrıları hafifler. 

Bel Yastığı Nerede Satılır?

Bel ve boyun yastığı modellerinden satın almak istiyorsanız farklı platformlardan ve adreslerden alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Bel yastıkları, visco yatak ve yastık üretimi yapan markaların mağazalarında, medikal ürün satan mağazalarda satılmaktadır. 

Online alışveriş siteleri üzerinden de bel yastığı satın almak mümkündür. Günümüzde online ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte artık neredeyse tüm markaların ürünleri online ticaret sitelerinde de satışa sunulmaktadır. 

En iyi bel yastığı anlayışı her kullanıcının ihtiyaçları ve fiziki yapısı farklı olduğundan değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de tercih sırasında kalite, beklenti ve ihtiyaçlar ön planda tutulmalıdır. 

Bel Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bel destek yastığının kullanımı ürünün tasarımına göre değişebilmektedir. Ancak bel destek yastıkları, bele destek vermek ve bel boşluğunu doldurmak için üretildiğinden genellikle belin alt kısmına yerleştirilir. Kullanım sırasında yastığı bel boşluğunu doldurmasına ve aynı zamanda yastığın beli tam olarak desteklediğine dikkat edilmelidir. 

Bel Yastığı Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bel destek yastıklarını kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta doğru pozisyondur. Doğru pozisyonu yakalayabilmek için yastığı belin alt kısmına yerleştirmek ve belin doğal eğri pozisyonunu korumak gereklidir. 

Bel destek yastığı, kullanım öncesinde koltuk, sandalye ve benzeri gibi kullanım ortamına doğru bir şekilde yerleştirilip sabitlenmelidir. Aksi halde kullanım sırasında yastık kayabilir ve bu sebeple üründen beklenilen verimi alamayabilirsiniz. 

Bel yastığı kullanımından önemli olan bir diğer husus ise uzman tavsiyesidir. Özellikle bel sağlığı sorunu olan kişiler, mutlaka doktor tavsiyesi doğrultusunda doğru model ve ölçü tercihi yaparak yine uzman yönlendirmeleri doğrultusunda kullanmalıdır. 

Bel Yastığı Fiyatları

Bel visco yastık fiyatları, birçok faktöre göre değişken olan fiyatlardır. Öncelikle satış yapılan bölge ve ülkeye göre fiyatlar değişebilir. Bununla birlikte yastığın kalitesi, ölçüleri, üretim sırasında kullanılan materyaller, dolgu malzemesi ve dolgu yoğunluğu gibi faktörler bel yastıklarının fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Tüm bunların yanı sıra üretici markanın fiyatlandırma politikası doğrultusunda da fiyatlarda farklılık görmek mümkündür. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.