Bebek Yatağı

Bebek Yatağı

Yazı İçeriği

Bebek yatağı, bebeklerin uyku sürecini konforlu ve aynı zamanda güvenli hale getirmek için üretilmiş olan yatak modelleridir.

Bebek yatağı, bebeklerin uyku zamanını rahat ve konforlu hale getirerek bu süreci bebekler için en güvenli hale getirmek için dizayn edilmiştir. Özellikle 0 ila 3 yaş arası kullanım için dizayn edilen bebek ya da çocuk yatakları; farklı ölçülerde, farklı modellerde ve farklı malzemeler ile üretilebilmektedir.

Piyasada üretilen karyola ya da beşik modelleri genellikle yatağın içine konulan yatak modellerine uyumlu ölçülerde üretilir. Böylece karyola ile yatak arasında bir uyum oluşturulur.

Bebek Yatağı Nedir?

Yatak modelleri arasında bebekler için önemli bir konuma sahip olan bebek uyku yatağı çeşitleri, özel tasarımları sayesinde uyku esnasında tamamen bebeklerin güvenliğini ve konforunu sağlamak amacıyla üretilmektedir. Dolayısıyla da yetişkinler için üretilen çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak modellerinin tasarımlarına göre oldukça farklı bir tasarıma sahiptir.

Bebek yatakları, genellikle dört tarafı korunaklı olan ve yetişkinler için tasarlanan yatak modellerine göre daha küçük boyutlarda üretilen yataklardır. Ayrıca yatak yan koruyucu, hava geçirgenliği, yükseltilebilir yatak gibi ekstra özelliklere sahip olabilmektedir.

Bebek Yatağı Nasıl Kullanılır?

Bebek yataklarının kullanımı tamamen yatağın modeline ve kullanım talimatına göre değişkenlik gösterir. Bazı yataklar karyola şeklinde tasarlanır ve bu nedenle de bebekler sadece uyku zamanında yatağı kullanır. Ancak bazı yatakların daha geniş ölçülerde ve daha esnek malzemelerinden üretilmesi yatakların bebekler için oyun alanı olarak kullanılabilmesine de olanak tanır.

Bebek yatakları genellikle yükseltilebilir yatak özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde bebeğin henüz dönemediği dönemlerde yatak daha üst seviyede kullanılırken bebeğin dönmeye ve yataktan kalkmaya başladığı dönemlerde yatak daha alt seviyeye indirilerek bebek için daha güvenli bir uyku ortamı oluşturulabilir.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

Bir bebek yatağının sahip olması gereken en önemli özelliklerinin başında güvenlik gelir. Bu nedenle de yatakların yanlarında koruyucu olması ve yatağın boğulma riskine mahal verecek derecede yumuşak ve esnek olmaması son derece önemlidir.

Hava geçirgenliği, bebek yataklarında olması gereken bir diğer özelliktir. Böylece uyku esnasında bebeklerin nefes alıp vermesi daha kolay ve daha sağlıklı hale gelecektir. Bununla birlikte bebeklerin rahat, kesintisiz ve en önemlisi de sağlıklı şekilde uyuyabilmesi için mutlaka konfor düzeyi yüksek olan ergonomik modeller tercih edilmelidir.

Bebekler için tasarlanmış yataklarda hijyen de bebek sağlığı için büyük önem taşır. Bu nedenle de bebekler için yatak tercihi yapılırken mutlaka yatağın anti bakteriyel özelliğe sahip olması, kolay temizlenebilir olması da son derece dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır.

Bebek Yatak Modelleri

Bebek yatağı modelleri, günümüz üretim teknolojileri kapsamında oldukça çeşitlendirilerek üretilmektedir. Bu nedenle de modeller arasından bebeğinizin ve sizin beklentilerinizi en üst seviyede karşılayabilecek onlarca model bulabilmeniz de oldukça kolay hale gelmiştir. Bu modellerin başında en yaygın olarak tercih edilen ve 0 ila 3 yaş arasında kullanılabilen standart modellerdir.

Yeni nesil yatak modeli olan Convertible bebek yatağı modeli ise büyüyen yatak modelleridir. Bu özelliği sayesinde bebek büyüdükçe yatağın da ölçüleri genişletilebilir ve böylelikle yatağın kullanım ömrü çok daha uzun hale gelmektedir. Convertible akıllı yatak modellerini standart yataklara kıyasla 4 yaşına kadar rahatlıkla kullanmak mümkündür.

En çok tercih edilen diğer bebek yatağı modellerinden birisi de portatif yatak modelleridir. Anne yanı yatak modeli olarak kullanıldığından hem bebek hem de anne için konforlu bir kullanım alanı oluşturur.

Halk arasında park yatak olarak da bilinen bebek oyun yatağı modeli, geniş ölçülerde ve esnek malzemelerden üretildiğinden bebeğin konforlu ve sağlıklı bir uyku uyumasının yanı sıra aynı zamanda bebeğe güvenli oyun alanı oluşturacak işlevselliğe sahip modeldir.

Bebek Yatağı Faydaları

Bebekler için özel olarak tasarlanmış yatakların faydaları oldukça fazladır. Özel olarak tasarlanan bebek uyku yataklarının en önemli faydası yanları korumalı olarak üretildiklerinden dolayı bebekler için güvenli uyku ortamı oluşturmalarıdır. Özellikle bebeklerin dönmeye başlamaları ve yatak içerisinde destek alarak ayağa kalkmaları ile bebek yataklarının güvenlik derecesi çok daha büyük önem taşımaktadır.

Klasik olarak uyku sırasında güvenli bir uyku alanı oluşturan yatak çeşitleri, bazı tasarımları ile aynı zamanda bebekler için güvenli oyun alanı da oluşturmaktadır. Park yatak modelleri gibi modeller geniş ölçülerde üretildiğinden bebeklerin bu yatakları oyun alanı olarak konforlu ve güvenli şekilde kullanması da mümkün hale gelmektedir.

Bebek Reflü Yatağı

Reflü yatağı bebek bakımında son derece önemli ve işlevsel öneriler arasında yer almaktadır. Bebeklerde doğumdan itibaren ilk 6 ay boyunca yemek borusu kasları henüz gelişmemiş olur. Bu durum bebeklerde özellikle uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasına, gazlanmaya ve ani kusmaya bağlı boğulma riskine neden olmaktadır. Reflü yatağı, bu sorunları önlemek için özel olarak tasarlanmıştır.

Reflü bebek yatağı, uyku sırasında baş kısmı yüksekte kalacak şekilde ergonomik ölçülerde bir eğime sahip olarak tasarlanmıştır. Bu sayede uyku süreci boyunca vücudun üst kısmı yüksekte kaldığından reflü oluşumu engellendiği gibi aynı zamanda gazlanma ve kusmalara bağlı boğulma riski de ortadan kalkmış olur.

Visco Bebek Yatağı

Visco yatak, ısı ve ağırlığa karşı duyarlı olan visco akıllı sünger malzemesinden üretilen yataktır. Farklı ortopedik ve medikal yatak modellerinde kullanılabilen visco malzemesi, vücudun şeklini alarak gömülme hissi yaratırken aynı zamanda temas ettiği tüm noktaları destekleyerek kan basıncını dengeler.

Tüm bu özellikleri doğrultusunda bebek visko yatak modelleri, bebekler için son derece sağlıklı ve konforlu uyku ortamı oluşturmaktadır. Türkiye’nin ilk visco yatak ve yastık üreticisi olan, aynı zamanda yatak firmaları arasında en iyisi olan Visko Love ürün yelpazesindeki Baby Dream Visco Bebek Yatağı, %100 visco malzemesinden özel üretim teknikleri ile üretilmiş, bebeğiniz için güvenilir uyku ortamı oluşturan modeldir.

Anne Yanı Bebek Yatağı

Anne yanı bebek yatağı, genellikle hafif ve taşınması kolay olan modeller olarak tasarlanır. Hem annenin hem bebeğin konforu düşünülerek üretilen anne yanı bebek yatağı, anne ve bebeğin kesintisiz uyku uyumasını sağlar. Bebeğin anne ile fiziksel bağ kurmasını kolaylaştıran model olmakla birlikte aynı zamanda anne ve bebek için bağımsız uyku alanı da oluşturan işlevsel modeldir.

Bebek Yer Yatağı

Bebekler için özel tasarlanan yer yatağı, bebeklerin yerde otururken ya da uyurken kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Yerde kullanıldığı için düşme gibi riskleri ortadan kaldırarak güvenli uyku alanı oluştururken aynı zamanda zeminden gelen soğuğu engelleyerek sağlıklı bir ortam oluşturur. Aynı zamanda bebeklerin yerde oturduğu süreçte destekleme özelliği ola modelleri de mevcuttur.

Bebek Yatak Koruyucu

Bebek yatak koruyucuları, beşiklerin ya da bebek karyolalarının yan kısımlarına konulan ve böylece uyku sırasında bebeğin acı hissetmesini engelleyen ev tekstili takımlarıdır. Genellikle hava geçirgenliği yüksek olan yatak koruyucuları, farklı desen ve ölçülerde üretilebilir. Bu özellikleri sayesinde işlevselliğinin yanı sıra bebek ve çocuk odası dekorasyonlarında estetik bir görünüm yakalamaya da yardımcı olur.

Bebek beşiği ve karyolalarının yanına takılan koruyucu modellerinin yanı sıra aynı zamanda yatağı sıvılara karşı koruyan yatak alez modelleri de işlevsel koruyucular arasında yer alır. Kusma ya da altını ıslatma gibi durumlara karşılık alez modelleri, yetişkinlerde olduğu gibi yatak şiltesi özelliği taşıyarak özellikle bebek yataklarında üst düzey koruyuculuğa sahiptir.

Bebek Beşik Yatağı

Bebek beşiği yatakları, özellikle bebeklerin ilk doğduğu zamanlarda kullanmaları için tasarlanmıştır. Bebeklerin güvenli ve konforlu uyku uyuması için tasarlanan ve çok kullanışlı olan bebek beşik yatağı; 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş dönemlerinden özellikle kullanışlılığı yüksek olan modellerdir.

Bebek Yatak Bariyeri

Bebek yatak yanı koruması olarak kullanılan bebek yatak bariyeri, uyku sırasında bebeğin yataktan düşmesini önleyen, diğer bir deyişle yatağın güvenlik düzeyini arttıran ürünlerdir. Farklı model ve ölçülerde üretildiğinden tüm yatak modellerine uygun olarak bebek yatak bariyeri bulmak mümkündür. Uyku sırasında bebeğin yataktan düşmesini engelleyen bariyer modelleri sayesinde bebekler uyku esnasında güvenli uyku ortamında kalırlar.  

Bebek Yatak Koruma

Bebek yatak koruma ürünleri, bebek yataklarının kullanım ömrünü uzatmak ve yeni formunu korumak için kullanılan ürünlerdir. Çarşaf, nevresim takımı ya da örtü modellerinin yanı sıra yatak koruyucu alezi ve yatak kılıfı gibi ürünler de yatağın temiz kalmasını sağlayan ve yatağın kullanım ömrünü uzatan ürünlerdir.

Bebek yatağı koruma ürünleri; 60×120, 70×110, 70×120, 70×130, 70×140, 80×130, 90×190 gibi bebek yatak ölçüleri ile üretilebilmektedir. Bu sayede tüm yatak ebatlarına göre bebek yatağı koruma ürünleri bulmak mümkündür.

En İyi Bebek Yatağı

En iyi bebek yatağı, ebeveynlerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmakla birlikte aynı zamanda bebek sağlığı açısından da önemli bir konudur. Yatak markaları arasında lider bir marka olan Visko Love, geniş ürün yelpazesinde bulunan birçok üründe olduğu gibi bebeğiniz için en uygun yatak modelini seçmeniz konusunda da en ideal ve güvenli adres olacaktır.

Isı ve ağırlığa karşı duyarlı olan visco malzemesinden üretilen bebek yatağı modelleri, en iyi ve en sağlık bebek yatağı modellerinin başında gelmektedir. Visko Love tarafından bebeğinizin gelişimine en uygun ölçülerde visco bebek yatakları üretimleri özel üretim teknikleri ile yapılmaktadır.

Yeni Doğan Bebek Yatağı

Yenidoğan bebeklerin doğumdan itibaren kullanabilmesi için özel olarak tasarlanmış olan yeni doğan bebek yatakları, özellikle 0-3 aylık dönemde olan bebekler için tasarlanmıştır. Yeni doğan bebekler için tasarlanan yatak modelleri öncelikle yüksekliği ayarlanabilir, su geçirmez ve hava geçirgenliği yüksek olan yataklardır.

Bebeklerin güvenliğini üst düzeyde sağlayan yeni doğan bebek yataklarının yanları koruyucu özelliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda anti bakteriyel ve temizliği kolay olan kılıflar ile birlikte tasarlanmıştır.

Ortopedik Bebek Yatağı

Ortopedik yatak modelleri arasında yer alan bebek yatakları, tam ve yarı ortopedik olarak farklı modellerde üretilmektedir. Bebeklerin konforlu, sağlıklı ve kesintisiz uyku uyuyabilmesi için özel olarak üretilen ortopedik yataklar, uyku sırasında vücuda destek vererek konforlu uyku ortamı oluşturur.

Bebeklerin anatomik yapısına uygun olarak tasarlanmış olan ortopedik bebek yatakları, uyku sırasında bebeğin doğru uyku pozisyonunda kalmasını sağlayarak vücudun kas ve kemik gelişimine de destek olmakla birlikte aynı zamanda hava geçirgenliği yüksek olan ürünlerdir.

Bebek Uyku Yatağı

Bebeklerin konforlu, rahat ve güvenli uyku çekmeleri için özel olarak tasarlanmış olan bebek uyku yatakları, hava geçirgenlik özelliği yüksek olan ve su geçirmeyen yapıya sahiptir. Farklı desen, ölçü ve modellerde üretildiğinden modeller arasında bebeğiniz için en uygun ve en rahat modeli kolaylıkla bulabilmeniz de mümkündür.

Tam ya da yarım ortopedik özelliklerde de üretilebilen bebek yatakları, bu özelliği sayesinde uyku sırasında vücuda destek vererek bebeğinizin kas ve kemik gelişimine destek sağlarken aynı zamanda uyku boyunca doğru pozisyonda kalmasına yardımcı olur.

Taşınabilir Bebek Yatağı

Taşınabilir bebek yatakları, hafif ve taşınması son derece kolay olan portatif yatak modelleridir. Birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen taşınabilir ve katlanabilir özellikte olan bu yataklar, ev ortamında kullanılabileceği gibi aynı zamanda seyahat ve tatil için de kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Tam ya da yarım ortopedik, yaylı ya da yaysız gibi farklı özelliklerde üretilmektedir. Dolayısıyla da geniş ürün çeşitliliğine sahip olan modeller arasından sizin için en uygun olan modeli de rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür.

Bebek Oyun Yatağı

Bebek oyun yatakları, uyku öncesinde oyun aktivitelerinin gerçekleştirilebilmesine ortam hazırlayan modellerdir. Standart yatak modellerine göre daha geniş ölçülerde üretilmekle birlikte aynı zamanda yan koruma bariyerleri daha esnek ve yumuşak malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede çocuğun yatak içerisinde rahat ve konforlu bir şekilde oyun alanı oluşturulmasına imkan tanınmıştır. Özellikle halk arasında park beşik ya da park yatak olarak bilinen yatak modelleri en fazla tercih edilen bebek oyun yatağı modelleridir.

Bebek Sünger Yatak

Bebek sünger yatakları, bebeklerin yerde uyuma ve oyun oynama aktiviteleri sırasında kullanabileceği modellerdir. Yaysız olarak sünger (poliüretan) platformundan üretilmektedir. Dolayısıyla da hafif ve taşınması son derece kolaydır. Farklı özelliklerde üretilebilen sünger yatak modelleri arasında bebeklerin kas ve kemik gelişimin desteklerken aynı zamanda doğru uyku pozisyonunun korunmasını sağlayan ortopedik modeller de mevcuttur.

Bebek Yatak Fiyatları

Bebek yatağı fiyatları, çok sık merak edilen konular arasında yer alsa da bu konuda tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Günümüz üretim sanayisinde gerek hammaddelerin gerekse üretim teknolojilerinin çeşitlendirilmesi ile birlikte ürün yelpazesinde yer alan ürün çeşitliliği de oldukça fazlalaşmıştır.

Bebek visco yatak fiyatları üzerinde etkili olan ve fiyatların değişken olmasına ortam hazırlayan birçok etken vardır. Yatağın üretildiği malzeme, yatak ölçüleri, yatağın ortopedik olup olmaması, yaylı ya da yaysız olarak üretilmesi, hava geçirgenlik oranı gibi yatak özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda yatak markalarına göre de fiyatlar farklılaşmaktadır.

Bebek Yatağı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Bebekler Reflü Yatağında Ne Kadar Yatmalı?

Bebeklerin yemek borusu kasları ilk 6 ayda geliştiğinden reflü yatağının doğumdan itibaren ilk 6 ay kullanılması yeterlidir.

Bebek Reflü Yatağı Ne İşe Yarar?

Bebek reflü yatağı, eğimli tasarımı sayesinde baş kısmının yüksekte kalmasını sağlayarak bebeğin uyku sırasında gaz ve reflü sorunu yaşamasını önlemeye yarar.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebek yatağı; korumalı, anti bakteriyel ve hava geçirgenliği yüksek olmalıdır. Ayrıca boğulma riskine karşı aşırı yumuşak yatak tercihi yapılmamalıdır.

Bebek Yatağı Pamuk Mu Sünger mi?

Bebek yataklarında üretim malzemesi olarak doğal pamuk kullanılması bebek sağlığı açısından çok daha güvenli olmaktadır.

Bebek Sünger Yatak Kaç Dansite Olmalı?

Bebek için tercih edilecek olan sünger yatağın kalınlığının 10 cm olması ve dansite değerinin en az 28 en fazla 32 DNS olması gereklidir.

Bebek Yatağı Nasıl Yapılır?

Bebek yatağı; pamuk, visco, sünger gibi doldu malzemelerinden yaylı ya da yaysız olarak, yarı ya da tam ortopedik özelliklerde üretilebilmektedir.

Bebekler Nasıl Yatakta Yatmalı?

Bebeklerin yanları korumalı olan, aşırı yumuşak olmayan, ortopedik, hava geçirgenliği yüksek ve sıvı geçirmeyen yataklarda yatmaları güvenli ve sağlıklı uyku için önemlidir.

1 Yaş Sonra Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

1 yaş sonrasında bebeklerin aşırı sert ya da aşırı yumuşak olmayan yarı ortopedik yatak kullanması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Bebek Yatağı Sünger mi Yaylı mı?

Yaylı yatak modelleri, bebeklerin kas ve kemik gelişimi açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle de normal sünger ya da visco akıllı sünger ile üretilmiş yatak modelleri tercih edilmelidir.

Bebek Yatağı Yumuşak mı Olmalı?

Bebek yatağı, boğulma riskine karşı aşırı yumuşak olmamalıdır. Ancak kas ve kemik gelişimi için aşırı sert yatak seçiminden de kaçınılmalıdır.

Sünger Yatak Bebek İçin Sağlıklı mı?

Sünger yataklar, ortopedik özelliklerde de üretilebilen yatak modelleri olduğundan bebekler için sağlıklıdır.

Bebek Yatağı Yüksekliği Ne Olmalı?

Özellikle yatakta destek alarak ayağa kalkan bebeklerin güvenliği için yatak yüksekliği minimum 60 cm olmalıdır.

6 Aylık Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

6 aylık bebekler için anti bakteriyel, hava geçirgenliği yüksek olan 80×130 ölçülerindeki yatak ideal seçim olacaktır.

Bebek Yatağı Nasıl Temizlenir?

Bebek yatağının kılıf ve nevresim takımları yıkama talimatına uygun olarak organik deterjanlar ile makinede yıkanabilir. Yatak ise mutlaka düzenli olarak çift taraflı şekilde havalandırılmalı, eğer leke ve koku var ise karbonat ve lavanta yağı, su karışımı ile bir sünger yardımıyla silinmelidir.

Bebek Yatağı Eğimli mi Olmalı?

Özellikle doğumdan itibaren ilk aylarda bebek yatağının baş kısmının eğimli olması ve bebeğin yan yatış pozisyonunda yatırılması kusmaya bağlı boğulma riskine karşı oldukça önemlidir.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.