Bebek Yastığı

Bebek Yastığı

Yazı İçeriği

Bebek yastığı modelleri, bebeklere uyurken ya da otururken destek vermesi amacıyla özel tasarlanmış modellerdir. 

Yastık çeşitleri arasında önemli modellerden birisi de bebekler için önemli temel ihtiyaçlardan birisi olan bebek yastıklarıdır. Üretim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bebek yastıklarında da farklı model üretilmeye başlanmıştır. Modeller arasında kız ve erkek bebekler için destekli ya da desteksiz envai çeşit modeller vardır.

Beşikte, yatakta ya da puset içinde kullanılabilecek bebek yastıklarının tercihi ise bebeklerin henüz gelişmekte olan kas ve kemik gelişimi için büyük öneme sahiptir. Bu sebeple tercih ederken bebek anatomisi için en iyi modeller arasında tercih yapılmalıdır. 

Bebek Yastığı Nedir?

Visco yastık nedir: Bebek yastığı, uyku esnasında bebeklere baş ve boyun desteği vermek için üretilmiş olan yastık modelidir. Bebeklerde özellikle ilk 1 sene boyunca baş ve boyun gelişimi devam eder. Bu süre içerisinde sağlıklı kas ve kemik gelişimi için doğru uyku pozisyonu da büyük öneme sahiptir. Bu noktada bebek yastıkları, bebeklerin baş ve boynunu doğru pozisyonda tutarak uyku kalitesini sağlıklı bir seviyeye çıkarır. 

Antialerjik ve mikrofiber kumaşlar ile özel olarak tasarlanan bebek yastıkları bebeklerin baş ölçülerine uygun olacak küçük ölçülerde üretilir. Ayrıca yetişkin ve çocuk yastığı modellerine göre yükseklikleri daha az olmaktadır. 

Bebek yastıkları genellikle pamuk, elyaf gibi yumuşak malzemelerden hipoalerjenik özelliklerde üretilmekle birlikte ürünler genellikle temizliği kolay olan malzemelerden tasarlanmıştır. 

Bebeklerde yastık kullanımı kas ve kemik gelişimi devam ettiğinden dolayı son derece önemli ve hassas bir konusudur. Bu sebeple kullanım öncesinde mutlaka alanında uzman olan kişiden tavsiye alınmalıdır. 

Bebek Yastığı Nasıl Olmalı?

Uzmanlar tarafından öncelikle bebek yastıklarının yaş aralığına uygun olmasının yanı sıra aynı zamanda rahat ve güvenli bir yapıda olması tavsiye edilmektedir. Bebeklerin gelişimine ve kaç aylık olduğu bilgisine göre doğru ölçülerde tercih edilen yastık, aynı zamanda bebeğin baş ve boyun bölgesini doğru kavrayıp bu bölgelere uyku sırasında tam destek verir. 

Bebek yastığı, hipoalerjenik ve yumuşak bir yapıya sahip olmalıdır. Organik pamuk, elyaf, bambu gibi yumuşak malzemelerden üretilen bebek yastıkları ya da bebekler için üretilmiş olan visco ortopedik yastık modelleri güvenli ve kullanışlı modellerdir. 

Bebekler için yastık tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de güvenliktir. Bebeklerin kullanacağı yastıklar, yumuşak malzemelerden üretilse de aşırı yumuşak ve yüksek dolgulu olmasından kaçınılmalıdır. Bebeğin başının tamamen gömüldüğü yükseklik ve yumuşaklıktaki visco yastık modelleri, bebeğin uyku sırasında nefes alıp vermesini engelleme riskini de beraberinde getirir.

Bebek yastıkları, nefes alabilen kumaşlardan üretilmelidir. Yastıktaki hava dolaşımını sağlayan mikro delikler sayesinde bebek uyku esnasında terlemez ve bebek için daha sağlıklı bir uyku ortamı oluşur. 

Bebek Yastığı Modelleri

Bebek yastıkları, talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı modellerde ve farklı özelliklerde üretilmektedir. Modeler arasında yüzüstü yastığı, sırt üstü yatış yastığı, düz kafa yastığı, kucak yastığı, bebek oto koltuğu yastığı, oturma ve sırt yastığı, kucak yastığı gibi modeller olduğu gibi aynı zamanda oyu oynarken ya da gaz çıkarma sırasında da güvenlik için kullanılan modeller de mevcuttur. 

Bebek yastıkları geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla modeller arasında reflü yastığından takı yastığına, emzirme yastığından düşme yastığına kadar birçok farklı tasarımlar da bulunmaktadır. 

Bebek Reflü Yastığı

Bebekler için reflü yastığı kullanımı özellikle ilk 6 ay boyunca son derece önemlidir. İlk 6 aylık süreçte henüz yemek borusu gelişimini tamamlamadığından dolayı mide asidinin yemek borusuna kaçma sorunu bebeklerde çok fazla görülür. 

Visko Love markasının %100 visco akıllı sünger malzemesinden ürettiği reflü yastığı, bebeklerin özellikle ilk 6 aylık dönemde reflü sorunu yaşamasını önlemeye yardımcı olur. Reflü yastığının baş kısmı yüksek olduğundan beslenme sonrasında mide asidinin yemek borusuna kaçışı önlenir ve böylece bebekler kesintisiz ve sağlıklı uyku uyur. Dolayısıyla da bebek reflü yastığı kullananların yorumları olumlu ve memnuniyet yönündedir. 

Bebek Kafa Yastığı

Baş yastığı olarak da bilinen bebek kafa yastığı, uyku esnasında bebeğin başına ve boynuna gerekli desteği sunmak amacıyla bebek başına uygun ölçülerde üretilmiştir. Yetişkin yastıklarına göre daha alçak olan kafa yastıkları sayesinde uyku süresi boyunca bebeğin başı sabit ve doğru pozisyonda kalır. Böylece stres ve baskı sorunları da ortadan kaldırılır. 

Visko Love Baby Dream Visco Bebek Yastığı, %100 visco elastik sünger malzemesinden özel olarak üretilmiş olup tamamen bebeklerin anatomisi ve sağlığı göz önünde bulundurularak özel olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede gönül rahatlığıyla kullanılan modellerin de başında gelir. 

Bebek Takı Yastığı

Bebek takı yastığı, genellikle aksesuar olarak altın yastığı amacıyla kullanılmaktadır. Doğum sonrasında bebek görmeye gelen ziyaretçilerin altın hediyelerini takmaları için kullanılır. Böylece geleneksel yöntemlere göre bebeğin kıyafetine, yatağına ya da battaniyesine altın takmadan bebeğin güvenliği de sağlanmış olur. Kısacası takı yastığı, bebekler için işlevsel ve aynı zamanda şık bir aksesuardır. 

Bebek Emzirme Yastığı

Bebek emzirme yastığı, tek ya da ikiz bebek sahibi olan anneler için son derece kullanışlı ürünler arasında yer alır. Emzirme sırasında bebeğin doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak hem annenin hem de bebeğin konforunu maksimum seviyeye çıkarır. 

Visko Love ürün yelpazesinde yer alan ve hamile yastığı olarak da kullanılabilen Belly Support Visco Hamile Yastığı, hamilelik sonrasında emzirme döneminde de işlevsel olarak kullanılabilen yastık modelleri arasında yer almaktadır.

İsimli Bebek Yastığı

İsimli bebek yastığı, genellikle bebek ve çocuk odalarında dekorasyon unsuru olarak kullanılan ve tasarımına göre bebek boyun yastığı olarak da kullanılabilen özel tasarım üründür. Modeller üzerinde bebeğin adı, adının baş harfi ya da farklı bir kişisel bilgisi yazılabilmektedir. Dolayısıyla da isimli bebek yastıkları, eşsiz ve son derece şık bebek hediyesi alternatiflerinin başında gelmektedir.

Bebek Düz Kafa Yastığı

Bebeklerin mütemadiyen aynı şekilde yatması beraberinde düz kafa sendromuna da davetiye çıkaran bir durumdur. Plagiosefali yani düz kafa sendromunda kafanın her iki yanında ya da sadece bir tarafında düzleşme görülebilir. Bu durum kafa düzeltme yastığı sayesinde düzeltilebilmektedir. Bebek düz kafa yastığı, düz kafa sendromunu yani kafa düzleşmesini önlemek amacıyla özel tasarlanmış bir üründür. 

Bebek Yan Yatış Yastığı

Bebeklerde yan yatma pozisyonu uyku apnesi, reflü ya da solunum zorluğu gibi problemleri beraberinde getirebilir. Bu durumların önlenmesi ve bebeği uyku esnasında güvenliğinin sağlanabilmesi için yan yatış yastığı, uzmanlar tarafından önerilen medikal ürünler arasında yer alır. Özel tasarımı sayesinde bebekler yan yatış pozisyonda güvenli ve sağlıklı uyku uyuyabilirler. 

Bebek Oturma Yastığı

Oturma yastığı, bebeklerin özellikle ilk oturmaya başladığı dönemlerde önemli bir güvenlik önlemi olabilmektedir. Oturmayı ilk öğrendiklerinde bebekler destek almadan oturamaz ve bu durum düşme ve benzeri gibi tehlikeleri de beraberinde getirir. Bebek oturma yastığı sayesinde bebekler hem destekli oturabilirken hem de aynı zamanda dengelerini sağlayarak birçok tehlikeli durumdan korunmuş olurlar. Bu özellikleri sayesinde bebek oturma yastığı, oturma becerisini bebeklere çok daha hızlı bir şekilde kazandırmaktadır. 

Ortopedik Bebek Yastığı

Ortopedik yastık modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de bebekler için yumuşak, hipoalerjenik ve nefes alan malzemelerden üretilmiş olan bebek ortopedik yastıklardır. Ortopedik yastıklar, tüm uyku boyunca bebeğin omurgasının doğru çizgide kalmasını sağlayarak aynı zamanda omurga ve kas gelişimini destekleyerek bebeğin kesintisiz uyku uyumasına yardımcı olur. 

Yeni Doğan Bebek Yastığı

Yenidoğan bebek yastığı modelleri, genellikle yenidoğan bebeklerin kafalarına göre küçük ölçülerde ve yüksekliği az olacak dolgularda üretilmektedir. Kas ve kemik gelişimini destekleyen yenidoğan bebek yastıkları, bebeklerin baş ve boyun bölgesine gerekli desteği vererek bebeklerin güvenli ve sağlıklı uyumasına yardımcı olur. Bu sayede gelecekte oluşabilecek postür bozukluğu riski de engellenir. 

Bebek Koruma Yastığı

İlk emekleme ve yürüme dönemleri bebekler için düşme riski barındırdığından oldukça tehlikeli dönemlerdir. Bu dönemlerde bebeklerin güvenliğini sağlamak için bebek koruma yastığı kullanılmalıdır. Mobilyalarda, eşyaların sivri köşelerinde kullanılmaya uygun olan koruma yastıkları, emekleme ve yürüme döneminde düşme ve benzeri gibi durumlarda bebeğin darbe almasını önlemek için özel tasarlanmıştır. 

Bebek Uyku Yastığı

Bebek uyku yastığı, bebeğin kaliteli ve sağlıklı uyku uyuyabilmesi için bebek anatomisine özel olarak tasarlanmıştır. Bebek uyku yastıkları, nefes alabilen ve yumuşak malzemelerden üretilmektedir. Bebekler için üretilen uyku yastıkları arasında yan yatış, sırt üstü yatış ya da yüz üstü yatış için üretilmiş farklı modeller de bulmak mümkündür. 

Terletmeyen Bebek Yastığı

Terletmeyen yastık, bebekler için son derece önemlidir. Terletmeyen bebek yastıkları, hava dolaşımını arttıran mikro deliklere sahiptir. Hava akışını sağlayan mikro delikler sayesinde sıcak havalarda dahi bebek için ferah uyku ortamı oluşturulur. Böylece bebeklerin uyku kalitesini düşüren terleme sorunu ortadan kaldırılmış olur. 

Bebek Destek Yastığı

Bebek destek yastıkları; araba, ev, yatak gibi her ortamda kullanılabilmesi için özel tasarlanmıştır. Baş, boyun ve sırt bölgelerine destek veren destek yastığı sayesinde bebeklere uyku, beslenme, oyun ve oturma esnasında konforlu bir alan oluşturmak mümkündür. Visko Love yelpazesinde hamile yastığı arasında yer alan Belly Visco Hamile Yastığı, hamilelik döneminde kullanılan ve doğum sonrasında da bebek destek yastığı olarak kullanılabilecek kusursuz modeller arasında yer alır. 

Bebek Süs Yastığı

Bebekler için tasarlanan süs yastıkları, dekoratif bebek yastığı olarak bebek odalarında kullanılmaktadır. Bebek odasını ya da bebek yatağını süslemek için kullanılan süs yastıkları geniş model yelpazesine sahiptir. Modeller içerisinde müzikli, müziksiz ya da farklı şekilli model tasarımları bulunmaktadır. Özellikle ay, bulut, yıldız ve fil şeklinde üretilen tasarımlar oldukça ilgi görmektedir. 

Bebek Düşme Yastığı

Bebek düşme yastığı; uyurken, yürürken, emeklerken veya otururken yani kısacası bebeğin düşme tehlikesi geçirebileceği her yerde güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Bebekler hareketlenmeye başladığında ilk dönemlerde denge sorunu yaşadıkları için düşme yastıkları sivri köşelere ya da sert zeminlere konularak bebeklerin güvenliği sağlanmaktadır. 

Bebek Tortikolis Yastığı

Bebeklerde zaman zaman baş ve boyun bölgesinde şekil bozukluğuna rastlanabilmektedir. Bu şekil bozukluğuna “Tortikolis” adı verilir. Tortikolis yastığı ise medikal yastık olarak bu sorunu düzeltmek amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Tortikolis yastığı, bebeğin başını ve boynunu hem sabit hem de doğru şekilde tutarak destekler. Böylece şekil bozukluğunun giderilmesini, baş ve boyun gelişiminin doğru şekilde ilerlemesini sağlar. 

Visco Bebek Yastığı

Visco yastık modelleri, bebekler için en sağlıklı ve güvenilir yastık modelleridir. Visco bebek yastıkları, visco akıllı sünger malzemesinden üretilerek bebek anatomisine uygun şekilde tasarlanmıştır. Visco akıllı sünger teknolojisi ve poliüretan sayesinde uyku esnasında bebeklerin omurgası düz bir çizgide kalır ve bu sayede kas gelişimi desteklenir. 

Bebek Bel Destek Yastığı

Bebek bel yastığı, bebekleri bel ve omurgasını desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Uyku esnasında kullanılabileceği gibi özellikle oturma sırasında ya da beslenme sırasında bebeklerin konforunu maksimum seviyeye çıkaran önemli modellerden birisidir. 

Bebek Yastığı Ölçüleri

Bebek yastıkları standart olarak bebeklerin kafa ölçülerine uygun ölçülerde üretilir. Ancak piyasada bebeklerin ayına ya da yaşına göre farklı ölçülerde de üretilmiş modeller bulmak da mümkündür. Yenidoğan bebekler için 25×35 cm ölçülerinde yastıklar ideal ölçülerdir. Biraz büyük bebekler için de 30×40 cm veya 35×45 cm ölçülerdeki yastıklar ideal modellerdir. 

Bebek Yastığı Fiyatları

Bebek visco yastık fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yastığın ölçüleri, üretim materyalleri, dolgu malzemesi, üretim firması ve kalitesi fiyatı etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra satışların yapıldığı mağaza ya da platformlar da fiyatların belirlenmesinde etkendir. 

Bebek Yastığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

2 Yaş Bebek Yastığı Nasıl Olmalı?

2 yaşındaki bebeklere tıkanma riskini önlemek amacıyla gömülme hissi oluşturmayan ve alçak yastıklar tercih edilmelidir. 

Bebekler Ne Zaman Yastıkla Yatar?

Birçok uzman bebeklerin 1 yaşından sonra yastık kullanımına başlamasını önermektedir. Ancak reflü, tortikolis gibi sorunlarda medikal yastık ürünleri kullanılabilmektedir. 

Yeni Doğan Bebek Yastığı Nasıl Olmalı?

Yenidoğan bebeklerde kullanılacak olan yastık modelleri ince ve yumuşak yapıda olmalıdır. 

Bebek Reflü Yastığı Gerekli mi?

Reflü yastığı, özellikle ilk 6 aylık dönemde bebeklerin mide borusu gelişmeye devam ettiğinden bebeklerin kaliteli uyku uyuması için son derece gereklidir. 

Bebekler Ne Zaman Yastıkla Yatırılmalı?

Uzmanlara göre bebeklerin 1 yaşına kadar yastıksız yatırılması, 1 yaşından sonra ince ve yumuşak yastık kullanılması gereklidir. 

Bebek Reflü Yastığı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Bebek reflü yastığı, genellikle sadece ilk 6 ay kullanılır. 6 ay sonrasında bebeklerde reflü sorunu da azalarak yok olmaya başlar. 

Bebekler Yastıkta Yatırılmalı mı?

Bazı uzmanlar 1 yaşına kadar bebeklerin yastık kullanmaması gerektiğini ifade ederken bazı uzmanlar ise gerekli durumlarda ince ve yumuşak yastık kullanımının mümkün olduğunu ifade etmektedir. 

Bebek Boyun Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bebek boyun yastığı, bebeğin boynunu kavrayarak destek verecek şekilde yerleştirilerek genellikle yüz üstü yatış pozisyonunda kullanılır. 

Bebek Reflü Yastığı Nasıl Kullanılır?

Bebek reflü yastığı, bebeğin başı yüksek kısma gelecek şekilde kullanılır. Bu sayede bebeğin başı ayaklarına göre daha yüksekte kalır. 

Bebek Kafa Yastığı Nasıl Kullanılır?

Doktor kontrolünde kullanılması gereken kafa yastığı, bebeğin kafasındaki deformasyonuna göre doktor önerileri doğrultusunda kullanılmalıdır. 

Bebek Düz Kafa Yastığı Ne İşe Yarar?

Düz kafa yastığı, bebeğin arka kafasının sabit durmasını sağlayarak aynı zamanda bebeğin kafasının her iki tarafının ya da bir tarafının düz olmasını önler. 

1 Aylık Bebek Yastıkta Yatar mı?

1 yaşından önce bebeklerin yastık kullanması önerilmediğinden 1 aylık bebeğin ekstra durumlar haricinde yastıkta yatması doğru değildir. 

2 Aylık Bebek Yastıkla Yatar mı?

1 yaş öncesinde düz kafa ya da Tortikolis gibi durumlar haricinde bebeklerin yastık kullanımı önerilmediğinden 2 aylık bebeğin de yastıkla yatması riskli bir durumdur. 

Bebek Yastığı Pamuk mu Olmalı?

Bebek yastığı tercih ederken öncelik pamuklu yastıklar olmalıdır. Özellikle alerjik bebekler için pamuk yastıklar çok daha güvenli ve sağlıklıdır. 

Bebekler Kaç Aylıkken Yastıkta Yatar?

Bebeklerin 12 ay ve sonrasında yani 1 yaş itibari ile tam anlamıyla yumuşak ve alçak yastıklarda yatmaya başlaması önerilmektedir. 

Bebeklerde Reflü Yastığı İşe Yarıyor mu?

Reflü yastığı, baş kısmını ayaklara göre daha yüksekte tuttuğu için mide asidinin yemek borusuna kaçışını önleyerek reflünün de önlenmesine yardımcı olur. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.