Bambu Yastık

Bambu Yastık

Yazı İçeriği

Bambu yastık, gerçek bambu liflerinden üretildiğinde uyku kalitesini arttıran konforlu ve sağlıklı uyku ürünlerinden birisidir. 

Alez, yorgan ve yastık ürünleri uykunun kalitesinin ve konforunun artmasında doğrudan etkili olan ürünlerdir. Özellikle yastık modelleri ve yataklar, uyku sırasında baş ve vücudu destekleyerek uyku konforunu çok daha arttırıcı özelliğe sahiptir. 

Üretim teknolojisinin artmasıyla birlikte yastık üretimi de talepler doğrultusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmaya başlamıştır. Bambu yastık, nano yastık, visko yastık gibi modelleri kullananlar tarafından yorumlar fazlasıyla olumlu yöndedir. 

Bambu Yastık Nedir?

Bambu yastık, geleneksel modellerin tam aksine modern teknikler ve doğal bambu lifleriyle üretilmiş yastık modelidir. Doğal bambu yastıklarının içinde doğal bambu lifleri ve bambu kömürü kullanılmıştır. Dolasıyla da tıpkı visco yastık modelleri gibi insan sağlığını koruyan ve uyku konforunu arttıran modellerdir. 

Üretimde kullanılan bambu lifleri ve bambu kömürü nefes alabilirliği arttırırken aynı zamanda yastığa anti bakteriyel özellik kazandırarak mikrop ve bakterilerin uyku ortamından uzaklaştırılması sağlanır. Rahat ve sağlıklı uyku ortamı oluşmasında etkili olan bambu yastık, herkes için doğru bir tercih olmayabilir. Bu sebeple mutlaka kullanım öncesinde beklentiler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Visko Love, yastıklara ek olarak, yaysız yatak, yaylı yatak gibi farklı visco yatak çeşitleri de üretmektedir.

Bambu Yastık Nasıl Yapılır?

Visco ortopedik yastık modellerinden birisi olan bambu yastık üretimi yastığın modeline ve dolgusuna göre değişkenlik gösterebilir. İlk aşamada yastığın iç dolgusunda kullanılacak olan bambu lifleri ya da bambu kömürleri hazırlanarak şilte içine dolgu malzemesi doldurulur ve sonrasında ağız kısmı dikilir. 

Genellikle üretim sırasında şiltenin üzerine ayrıca bir yastık kılıfı da dikilebilmektedir. Modelin tasarımına göre yastık kılıfı da hazırlandıktan sonra dolgu malzemesi kılıfın içerisine yerleştirilir. Son aşamada ise dolgu malzemesinin yastık kılıfına eşit oranda dağılmış olduğundan emin olunur. Bu şekilde bambu yastıklar kullanıma hazır hale getirilir. 

Bambu Yastık Özellikleri

Bambu yastıklar günlük kullanıma uygun olarak üretilebildiği gibi aynı zamanda hamile yastığı, seyahat yastığı ya da emzirme yastığı gibi farklı modellerde de üretilebilmektedir. Bambu yastığın sayısız özellikleri sayesinde kullanım alanları da oldukça geniştir. Bambu yastık;

  • İçerisindeki bambu kömürü ya da bambu lifleri sayesinde üstün nefes alabilirliğe sahip olduğundan kuru ve serin uyku ortamı oluşturur. 
  • Hipoalerjenik ve anti bakteriyel yapıya sahip olduğundan alerjen, mikrop, bakteri ve alerjen gibi tüm olumsuz unsurları uzaklaştırarak özellikle alerjik kullanıcılar için son derece ideal tercihler arasında yer alır. 
  • Bambu lifleri, hızlı kuruma ve emilime sahiptir. Dolayısıyla da içerisinde nemin birikmesini önleyerek hijyeni maksimum seviyeye çıkarır. 
  • Çevre dostu ve doğal bir malzeme olan bambu lifleri, uyku esnasında baş ve boyun bölgelerini destekleyerek rahat bir uyku uyumanızı sağlar. 
  • Çıkarılabilir kılıflar ile üretilmektedir. Bu sayede temizliği ve bakımı oldukça kolay ve pratiktir.

Bambu Yastık Çeşitleri

Yastıklar, farklı model ve tasarımlarda üretilebilmektedir. Dolayısıyla doğallığı ve uyku sırasında sağladığı konfor ile bilinen bambu visco yastık çeşitleri içerisinde farklı modeller bulmak da mümkündür. Bebek yastığı ya da medikal yastık olarak da kullanılabilen bambu yastık çeşitleri iç dolgusuna ve tasarım özelliklerine göre sınıflandırılabilmektedir.

Bambu lifli yastıklar, bambu kömürü yastığı, bambu-pamuk yastığı, bambu kabuğu yastığı gibi çeşitler dolgu malzemesine göre isimlendirilir. Bambu lifi ya da kömürü ile üretilen yastıklar tamamen bambu özelliklerini taşımaktadır. Ancak dolgu bazı bambu yastık çeşitlerinin dolgu malzemesinde bambunun yanı sıra pamuk da kullanılmaktadır. Bu durumlarda modeller hem bambu hem de pamuk yastık özelliklerini taşımaktadır. 

Bambu yastıklar çocuk yastığı modellerinde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı formlarda yetişkinler için uyku yastığı çeşitleri de bulunmaktadır. 

Bambu Yastık Sağlıklı mı?

Bambu yastıklar, insan sağlığına faydaları olan modellerdir. Çevre dostu ve sağlıklı materyal olan bambu lifleri ya da bambu kömürü genel olarak uyku konforunu sağlıklı bir şekilde arttırmaktadır. Ancak bazı kişilerde bambu yastıklar nadiren de olsa hassasiyet geliştirebilmektedir. 

Bambu ile üretilmiş olan yastıklar, hipoalerjenik yapısı sayesinde toz akarı gibi alerjik reaksiyonlara sebebiyet veren alerjenleri uzaklaştırdığından özellikle alerji hassasiyeti olan kişiler tarafından oldukça sağlıklıdır. 

Özellikle bambu kömürü ile üretilen modellerin anti bakteriyel ve antifungal özellikleri oldukça yüksek olduğundan modellerin içerisinde mikropların barınması da mümkün değildir. Ayrıca bambu kömürü ve lifleri hava dolaşımına izin veren dolayısıyla da nefes alabilirliği yüksek malzemelerdir. Dolayısıyla da uyku esnasında terleme ve nem oluşumunu önleyerek serin ve kuru uyku ortamı oluşturmaktadır. 

Bambu Yastık Temizliği

Bambu yastıklarının sağlıklı ve hijyenik bir şekilde uzun kullanım ömrüne sahip olabilmesi için düzenli olarak temizlenmesi büyük öneme sahiptir. Her modelin üretim tekniği ve dolgu malzemesinin özellikleri farklı olabileceğinden temizleme talimatları da farklılık göstermektedir. Bu sebeple yastığın temizleme talimatına uygun olarak temizlenmesi önemlidir. 

Bambu ile üretilen yastıklar; yastığın özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterse de havalandırma, kılıfların yıkanması, lekelerin temizlenmesi, toz alma ya da profesyonel temizlik yöntemleri gibi farklı tekniklerle temizlenebilmektedir. 

Bambu dolgulu yastıkları düzenli olarak havalandırmak ve yastık kılıflarını düzenli olarak söküp talimatlara uygun yıkamak yastıktaki kötü kokuların giderilmesine yardımcı olacaktır. Eğer yastık üzerinde lekeler var ise leke temizliği için leke çıkarıcı sabun ve nemli bez ile yapılmalıdır. 

Tüm bu yöntemlerin yanı sıra eğer yastığınıza zarar vermeden yastığınızın temizliğini yapmak istiyorsanız profesyonel firmalar ile anlaşabilirsiniz. 

Bambu Yastık Yıkanır mı?

Bambu yastıkların uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için yıkanması genellikle hiçbir üretici firma tarafından tavsiye edilmez. Her ne kadar bambu hızlı kuruma özelliğine sahip bir malzeme olsa da suyun yastığa zarar verme riski çok daha yüksektir. Dolayısıyla da doğrudan yastığı yıkamak yerine yastık temizliğinde toz alma, leke temizliği ya da havalandırma gibi yöntemler kullanılmalıdır.

Yastığınız aşırı kirli ise ve bu yöntemlerle temizlenemeyecek ise bu durumda profesyonel temizlik hizmetleri tercih ederek yastığınızın zarar görmeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Bambu Yastık Nasıl Yıkanır?

Bambu yastığın yıkanması yastığın kullanım ömrünün azalmaması ve deforme olmaması açısından son derece önemlidir. Ancak yastığınız çok kirlenmiş ise ve yıkamanız gerekiyor ise bu durumda bazı püf noktalara dikkat etmeniz gereklidir. 

Yıkama sırasında mutlaka talimatlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bambu dolgulu yastıklar, elde ya da makinede yıkanabilir. Eğer elde yıkama yapacaksanız mutlaka soğuk suyla ve nazik bir şekilde yıkamalısınız. Makinede yıkama yapacak iseniz o halde yine düşük sıcaklık ve devirde yıkamanız önerilmektedir. 

Yıkama sonrasında yastığın suyu iyi bir şekilde sıkılmalıdır. Kurulama işlemi ise mutlaka güneşli ve havadar bir ortamda yapılmalıdır. Ancak kurutma aşamasında yastığın direk güneş ışığına maruz kalması önlenmelidir. Aksi halde yastıkta solma ve deformasyon sorunları gözlemlenebilmektedir. 

Bambu Yastık Fiyatları

Bambu visco yastık fiyatları birçok faktöre göre farklılık gösterir. Ürünün modeli, tasarımı, ölçüleri, dolgu malzemesi ve yoğunluğu, marka ve kalitesi fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerdir. Ancak bambu lifleri ve bambu kömürü kaliteli malzemeler olduğundan diğer yastık çeşitleri ile karşılaştırıldığında bambu yastıklarının daha yüksek fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür. 

Bambu yastıklar, yüksek fiyatlı ürünler olsa da sağlıklı ve uzun ömürlü ürünler olduğundan uzun vadede tasarruf yapmanızı sağlayan modellerdir. Ayrıca satış yapılan bölgeye ve coğrafi şartlara göre de değişkenlik gösterebilmektedir. 

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.