Araba Yastığı

Araba Yastığı

Yazı İçeriği

Araba yastığı, yolculuk sırasında sürücünün ya da yolcuların konforunu maksimum seviyeye çıkarmak için tasarlanmış özel formlu yastıktır.

İnsanların talepleri ve istekleri doğrultusunda üretim sanayisinde yastık modelleri de sürekli geliştirilerek çeşitlendirilmektedir. Uyku yastığı modellerinin yanı sıra aynı zamanda talep ve beklentileri karşılayabilmek adına sırt yastığı, oturma yastığı, yolculuk yastığı, boyun fıtığı yastığı ya da reflü yastığı gibi farklı özel tasarımlarda yastıklar da üretilmektedir. Bu yastıklardan birisi de yolculuk yani seyahat yastığı modelidir.

Seyahat yastığı olarak kullanılan araba yastığı çeşitleri hem sürücülerin hem de yolcuların yolculuk sırasında konforunu arttırmak ve araba içinde rahat pozisyonda kalmalarını sağlar. Farklı malzemelerden farklı ölçülerde ve özelliklerde üretilebilen araba yastığı çeşitleri içerisinde her beklentiye hem her bütçeye uygun model bulabilmek mümkündür. Bu nedenle geniş ürün yelpazesi içerisinde kişisel beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru modeli kolayca bulabilirsiniz.

Araba Yastığı Nedir?

Araba yastıkları, araç içinde yolculuk yaparken yolculuğunuzun daha konforlu ve sağlıklı bir seviyeye taşınması için özel form ve malzemelerle üretilmiş olan yastıklardır. Standart uyku yastıklarının aksine araba yastıklarının ölçüleri genellikle daha küçük olmakla birlikte aynı zamanda hafif olması sayesinde de taşınabilirliği çok daha kolay olan ürünlerdir.

Çeşitli ölçülerde üretilebilen araba yastıkları kategorisinde onlarca farklı model bulmak mümkündür. Bununla birlikte modeller arasında silikon, pamuk, visco, lateks yastık gibi farklı malzemelerden üretilmiş ürünler de bulmak son derece kolaydır. Araba yastığı tercihi yaparken en önemli etken geniş ürün yelpazesi içerisinde öncelikle kişisel beklentileri ve ihtiyaçları göz önünde tutarak doğru ürün tercihi yapmaktır.

Araba Yastığı Nasıl Kullanılır?

Araba yastıkları; uçak, tren, otobüs ya da araba gibi tüm seyahat vasıtalarında özellikle uzun süren seyahatlerde konforu arttıran önemli etkenlerdir. Uzun süreli yolculuklarda konforu gölgeleyen ve hatta ciddi bir rahatsızlığa sebebiyet veren durumların başında uyuma sırasında boynun düşmesi ve tutulma sonrasında ciddi bir boyun ağrısıdır.

Boyun ağrısının yanı sıra uzun süreli yolculuklarda sırt ve bel ağrısı da uzun süre oturmaya, oturma sırasında vücuda gerekli desteği sunmamaya bağlı olarak sıklıkla görülebilmektedir. Bu gibi durumları önlemek için ortopedik yastık modelleri arasında yer alan araba yastıkları üretilmektedir.

Araba yastıklarının nasıl kullanılması gerektiği ise yastığın modeline ve vücudun hangi bölgesinde kullanılması gerektiğine göre değişkenlik gösterebilir. Eğer boyun bölgesi için tasarlanmış bir model ise bu durumda öncelikle boyun boşluğunu doldurarak boynu saracak şekilde konumlandırılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte eğer sırt ve bel gibi bölgeler için tasarlanmış bir araba yastığı modeli ise bu durumda yastığın sırt ya da bel bölgesini kavrayarak bölgeye tam destek verdiğinden emin olunmalıdır.

Araba Yastığı Modelleri

Araba yastıkları beklentileri ve ihtiyaçları karşılayabilmek için günümüzde farklı firmalar tarafından farklı modellerde ve farklı malzemelerle üretilebilmektedir. Çeşitli malzemelerden farklı ölçülerde üretilen araba yastıkları içinde boyun yastığı, bel yastığı, kafa ve sırt yastığı, boyunluk ve benzeri gibi birçok farklı model bulmak mümkündür.

Hamile yastıkları arasında da sıklıkla tercih edilen araba yastıkları, gebelik döneminde de seyahatleri daha konforlu hale getiren ürünlerdir. Araba yastıkları arasında ihtiyaçlar doğrultusunda hamile yastığı olarak kullanılabilecek modeller de vardır. Ancak bu modeller arasında herkes için en iyi olan yastıktan bahsetmek mümkün değildir. Zira her kullanıcının ihtiyaçları ve beklentileri farklılık göstereceğinden her kullanıcı için en iyi olan model de değişkenlik göstermektedir.

Visco Araba Yastığı

Visco yastıklar, ısı ve basınca karşı hassasiyeti olan visco elastik sünger malzemesinden üretilmiş sağlıklı yastıklardır. Bu sebeple birçok uzman tarafından ilk tavsiye edilen modellerin başında gelir. Viscofoam visco araba yastığı modelleri de visko yastık modelleri arasında yer alan sağlıklı ve verimli ürünlerdir.

Uzun süreli yolculuklarda sürücülerin ve yolcuların konforlu yolculuk yapması ve uzun süre oturmaya bağlı olarak gelişebilecek ağrıların önlenmesi için visco araba yastıkları özel olarak tasarlanmıştır. Üretildiği visco elastik sünger malzemesi sayesinde vücut ile temas ettiği anda vücudun şeklini alır ve vücuda ihtiyaç duyduğu desteği sunar. Böylece uzun süre oturma zamanlarında dahi vücutta ağrı ve rahatsızlık oluşumu önlenir.

Araba Boyun Yastığı

Ortopedik boyun yastığı araba, tren ya da uça fark etmeksizin tüm yolculuk araçlarında kullanılabilen ve yolculuk konforlu bir hale getiren yastık modelidir. Stresi azaltmak ve ağrı oluşumunu önlemek için özel tasarım olan araba boyun yastığı, çeşitli malzemelerden üretilse de özellikle visco elastik malzemeden üretilmiş olan modeller oldukça fazla ilgi görmektedir.

Yolculuk esnasında uzun süre oturmak durumunda kalınır ve otururken uyuma sırasında boyun tutulmasına bağlı ağrı ciddi bir şikayet sebebi olabilir. Araba boyun yastığı ölçüleri, araba içerisinde kullanıma uygun ölçülerde olduğundan bu yastık, rahat kullanılabilir ve boynu sararak destekleyen bir modeldir. Dolayısıyla da araba boyun yastıkları hem yolcular hem de sürücüler için seyahat sırasındaki rahatsızlıkları azaltmaya yönelik etkili çözümler arasında yer alır.

Araba Koltuk Yastığı

Araba koltuk yastığı, yolculuk sırasında sürücülerin ve yolcuların oturduğu koltuk konforunu arttırmaya yönelik üretilmiş modellerdir. Özellikle araç koltuklarının sırt kısmında ultra destek sağlamayı hedefleyen araba koltuk yastıkları, özel şekilleri ve ölçüleri sayesinde vücudu hem rahat hem de doğru pozisyonda sabit tutar.

Araba koltuk yastıkları, nefes alabilirliği yüksek kumaşlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda lateks, silikon ve visco elastik sünger gibi çeşitli dolgu malzemelerinden farklı sertlik derecesinde üretilebilmektedir. Modeller arasında bir bant yardımıyla araç koltuğuna sabitlenen işlevsel modeller de yer almaktadır. Bu özellikleri sayesinde yolculuk sırasında sırt ve bel ağrılarının oluşumunun önlenmesinde araba koltuk yastıkları kritik bir öneme sahip olurlar.

Araba Bel Yastığı

Araba bel yastığı, sürücü ve yolcuların yolculuk esnasında beline destek vermek ve bu sayede yolculuk boyunca bel ağrısı şikayetlerini önlemek amacıyla tasarlanmıştır. Araba bel yastıkları genellikle araç koltuklarının tam bel kısmına gelen alt bölümüne yerleştirilir. Bu sayede bele sunulan ekstra destek sayesinde bel ağrısı önlenerek vücut için konforlu bir oturma alanı sağlanmış olur.

Araba bel yastıkları farklı malzemelerden üretilebileceği gibi aynı zamanda farklı ölçülerde de tasarlanabilir. Diğer yandan tasarımda kullanılan bant ve kayış aparatları sayesinde araç koltuğuna sabitlenen bel yastıkları, kullanıcıların tercih ve ihtiyaçlarına göre konumlandırılarak sabitlenebilmektedir. Dolayısıyla da bu ürünler yolculuk sırasında bel ağrılarına etkili çözümler sunan ürünlerdir.

Araba Kafa Yastığı

Araba kafa yastığı, seyahat sırasında sürücü ve yolcuların baş kısmına destek vermek için üretilmiştir. Araba kafa yastıkları, araç koltuklarının başa denk gelen üst kısmına yerleştirilerek kafanın doğru pozisyonda sabit kalmasını sağlar. Aynı zamanda kafanın vücuda göre daha yüksekte olmasını sağlayan araba kafa yastığı, zaman zaman horlama yastığı olarak da tercih edilebilmektedir.

Araba kafa yastıklarının tasarımları genellikle ayarlanabilir yükseklik ve eğimde yapılır. Bu sayede kullanıcılar kafa yastıklarının yüksekliğini ve eğimini kendi ihtiyaçları doğrultusunda ayarlayabilmektedir. Araba kafa yastıklarının önemli işlevlerinden bir diğeri ise araç içinde güvenliği sağlamaktır. Olası bir kaza durumu halinde araba kafa yastıkları baş ve boyun kısmını hem sabit hem doğru pozisyonda tuttuğundan yaralanma riskini en az seviyeye indirgeyebilir.

Araba Sırt Yastığı

Uzun yolculuklar sırasında vücudun en çok rahatsız olan ve ağrı şikayetinin görüldüğü bölgelerinin başında sırt bölgesi gelir. Bu noktada araba sırt yastıkları, araç içinde kullanıma uygun olarak üretilmiş olup sırt bölgesine ekstra destek sunan ürünlerdir.

Araba koltuklarının sırt bölgesine sabitlenebilen araba sırt yastıkları, sırt kaslarını desteklerken aynı zamanda hem sürücü hem de yolcuların doğru oturuş pozisyonunda kalmasını sağlayarak yolculuğu daha konforlu ve sağlıklı bir seviyeye ulaştırır. Bununla birlikte araba sırt yastıklarının tasarımlarında kullanılan sabitleme bant ya da kemerleri sayesinde bu yastıkları araç koltuklarına sabitlemek son derece kolay ve fonksiyoneldir.

Şişme Araba Yastığı

Şişirilebilir araba yastıkları, diğer araba yastığı modellerinden daha farklı bir tasarıma sahiptir. Dolgusu tamamen hava olan şişme araba yastıkları bu özellikleri sayesinde son derece hafif olmakla birlikte aynı zamanda şişirilmediğinde taşınması son derece kolay olan ürünlerdir.

Şişme araba yastıkları, farklı şekillerde ve farklı bölgeler için üretilebilmektedir. Özel kumaş yapısı sayesinde havaya dayanıklı olan şişme araba yastıkları, şişirilerek kullanıldığından ötürü aynı zamanda kullanıcıların sertlik düzeyinin de kolaca ayarlayabileceği fonksiyonel ürünlerdir.

Ortopedik Araba Yastığı

Ortopedik araba yastıkları, uzun süre seyahat edecek olan sürücü ve yolcuların daha konforlu ve ağrısız bir seyahat süreci geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Bel, boyun ve sırt ağrılarını minimalize etmek için tasarlanan ortopedik araba yastıkları genellikle visco elastik köpük ya da lateks gibi hafifi köpük malzemelerinde üretilir.

Sırt ve bel kaslarını destekleyerek oturma pozisyonunu sabit tutan ortopedik yastıkları, aynı zamanda hamile kadınların kullandığı hamile yastığı modelleri arasında da yer almaktadır. Sırt ve bel ağrısı sorunları yaşayan kişiler için etkili çözümler sunan ortopedik araba yastıkları, araç koltuğuna sabitlenen bantları sayesinde çok daha işlevsel hale gelmektedir.

Araba Uyku Yastığı

Araba uyku yastıkları, seyahat sırasında araç içerisinde dinlendirici ve rahat bir uyku uyumak isteyenler için tasarlanmıştır. Bu yastıklar farklı malzemelerden ve farklı ölçülerde üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı tasarımlarda da üretilebilir.

Araba uyku yastıkları, genellikle araba koltuklarının kollarına takılarak başın hareketini önlemek ve başı desteklemek için kullanılır. Bu sayede seyahat sırasında hareketli arabanın içerisinde kaliteli ve sağlıklı uyku ortamı oluşturulur.

Araba Yastığı Boyunluk

Araba yastığı boyunluk olarak kullanabileceği gibi aynı zamanda boyun ağrılarını gidermeye yardımcı olduğundan medikal yastık işlevi de görmektedir. Özellikle uzun süren yolculuklarda boyun çok daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Bu süreçte boynu tamamen saran ve maksimum destek sunan boyunluk araba yastıkları, boynu sabitleyerek boynun ters pozisyonda kalmasını önlerken doğru pozisyonda sabit kalmasını sağlar.

Araba içerisinde kullanılmak üzere özel tasarlanmış olan boyunluk araba yastıkları tasarımları gereği hafif ve dolayısıyla da taşınması kolay yastıklardır. Tüm bu özellikleri sayesinde seyahat boyunca kullanıcılarına konforlu ve sağlıklı bir seyahat deneyimi sunar.

Çocuk Araba Yastığı

Araba yastıkları, bebek yastığı ya da çocuk yastığı olarak daha minimal ölçülerde de üretilebilmektedir. Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuk araba yastıkları da çocukların seyahat sırasında rahatlığını gözeten özel bir tasarımla üretilmiştir.

Çocuk araba yastıkları; visco, lateks, pamuk ya da silikon gibi farklı malzemelerden üretilebildiği gibi aynı zamanda şişirilebilir formda da tasarlanabilmektedir. Genellikle araç koltuğuna ya da araç içindeki çocuk koltuğuna sabitlenebilen çocuk araba yastıkları, çeşitli uygulamalarla güvenliği en üst seviyeye çıkarılmış olan modeller arasında yer alır. Bununla birlikte özel, yumuşak ve destekleyici malzemelerden üretilerek çocukların rahatlığının yanı sıra güvenliği de göz önünde bulundurulan ürünlerdir.

Araba Yastığı Fiyatları

Araba yastıkları, onlarca farklı modelde ve aynı zamanda farklı malzemelerden çeşitli tasarımlarda üretilmektedir. Dolayısıyla da araba yastıkları kategorisi oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Modellerin çok fazla olması aynı zamanda araba yastık fiyatları konusunda da çeşitlilik oluşmasına ortam hazırlamıştır.

Araba yastıklarının fiyatları üretilen malzemeye, malzeme kalitesine, ölçülerine ve diğer tasarım özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatların değişkenlik göstermesinde önemli faktörlerden birisi de üretici firmalardır. Her üretici firmanın fiyatlandırma politikası farklı olduğundan bu farklılık ürünlerin fiyatları üzerinde de kendisini göstermektedir.

Araba Yastığı Faydaları

Araba yastıkları, özellikle uzun süren seyahatlerde sürücü ve yolcuların konforunu maksimum seviyeye taşımak için tasarlanmış özel ürünlerdir. Bu yastıklar genellikle küçük boyutlarda ve hafif malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede taşınması kolay olan araba yastıkları, aynı zamanda kullanıcılara konforlu seyahatin kapılarını sonuna kadar aralamaktır.

Araba yastıkları genellikle baş, boyun, sırt ve bel bölgelerini desteklemek amacıyla özel tasarımda üretilir. Bu özel tasarımları sayesinde araç içinde uzun süre otururken vücut desteklenir, vücudun doğru pozisyonda kalması sağlanır ve böylece vücutta hareketsizliğe ve yanlış pozisyona bağlı oluşabilecek ağrı şikayetlerinin de önüne geçilmiş olur. Bu nedenle araba yastıkları son derece fonksiyonel ve faydalı ürünlerdir.

Araba Yastığı Nerede Satılır?

Araba yastıklarını piyasada birçok noktada bulabilmek oldukça kolaydır. Çevrimiçi online satış platformlarında birçok marka ürünlerinin satışını yapmaktadır. Ayrıca yatak ve yastık üreten firmaların mağazalarında ya da medikal ürün satan mağazalarda da seyahatlerde kullanılabilecek yastık çeşitleri bulabilmek son derece kolaydır.

ViscoPad Visco Yatak Pedi 4 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedi 7 cm

ViscoPad Visco Yatak Pedleri, rahatsızlık hissi veren yatakların konforlu hale gelmesi ve aynı zamanda yeni yataklara da ekstra konfor sağlanması için üretilmiştir. Bir başka üretim amacı ise yatağın temiz ve hijyenik kalması, sürtünmeye bağlı olarak aşınmanın engellenerek daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Kendinizi
Özgür Hissedin...

+90 216 479 81 12
Pazartesi - Cuma
09:00 – 17:00 arası

"Uykunun Kalbi Sizin İçin Atıyor"

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.